· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(8)     
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 13 ani, 4 luni

27.02.2009 3:11     citat 

ce comica esti anka... avem niste copii prea smecheri si ne tin pe jar de asta nu stim ce sunt!!!!

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 13 ani, 3 luni

27.02.2009 3:39     citat 

Anka...ai nevoie de carne de porc sau pui dezosata(eu am folosit pui),ceapa,legume taiate marunt(eu am folosit din alea congelate),cartofi si condimente.
Tai carnea,o condimentezi si o pui la prajit...dupa ce o prajesti bine pe ambele parti o pui intr-o alta cratita.In uleiul in care ai prajit carnea pui un pahar de apa si o lasi sa fiarba putin...dupa care o strecori si o torni peste carne...mai pui un pahar de apa fierbinte si o pui iarasi la fiert dar la foc mic.Separat,prajesti ceapa cu legumele...cand sunt gata le scurgi bine de ulei si le pui in cratita peste carnita care fierbe.Acum cureti cartofii,ii tai in 2-4 bucati...deci marisori,ii prajesti ,ii scurgi de ulei si ii pui tot peste carnita care fierbe cu ceapa si legumele.Lasi totul la fiert inca 20-30 min,cand e aproape gata,pui putin piper,boia dulce si oregano.
Sper ca am explicat bine scot limba ...sa-mi spui cum ti-a fasole jenat

Adina tare interesant suna reteta ta, baiul e ca musai sa fac cu carne de vita sa binevoiasca si man sa guste- oare o fi buna?

Fetele stiti careva sa faceti coleje cu poze? vreti colaj cu pozele noastre la listuta?

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

27.02.2009 3:59     citat 

Stiu eu sa fac colaj cu poze...daca vreti,fac eu...si ti-l trimit tie Icemoon,ca sa il atasezi la listuta.Astept poze cu voi..ca sa am de lucru rad
Ei aici nu mananca carne de vita...mai degraba de oaie...dar banuiesc ca iese buna si cu carnea de vita,de ce nu ar iesi confuz

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 16 ani, 8 luni
Zuza: 13 ani, 3 luni

27.02.2009 4:03     citat 

Super atunci Adina!
Hai ca poate nu reusesc fetele toate sa trimita poze sa fie colajul facut pt Capitolul 9, dar am sa trec la inceputul capitolului 9 cine vrea sa fie in colaj sa-ti trimita o poza si poate macar la Capitolul 10 vom avea colaj, asta daca si restul fetelor vor fi de acord.

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

27.02.2009 5:02     citat 

Da trag cu ochiul .Fetele,daca vi se pare buna ideea,astept pozicile voastre sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 13 ani, 4 luni

27.02.2009 5:13     citat 

ICEMOON - te astept ,am si ciorbica de fasole boabe ,si mancare de fasole teci ,de care vrei ,te servesc foarte fericit Cu ceam mai mare placere !

Adina ,ceva de genul mancarii tale fac si eu dar nu prajeam cartoful ,o sa fac cand termin mancarea foarte fericit

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 13 ani, 4 luni

27.02.2009 5:58     citat 

Helooooooooooouuuuuuuuuuuuuuu, unde sunteti ??? nervos

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 13 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 10 ani, 3 luni

27.02.2009 7:17     citat 

Buna!!!Am ajuns si ma apuc sa fac mancarea greceasca foarte fericit Trimit poze imediat ce imi fac...cum sa fie,pe orizontala ,sau verticala?Ca sa facem toate la fel.Sau conteaza?ma apuc de treaba foarte fericit
Vorbim dupa sarut
Azi bebe meu cred ca fugea cand in stanga cand in dreapta...dar il simt usor.... foarte fericit

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

27.02.2009 7:20     citat 

Lory...sper sa iasa buna mancarea trag cu ochiul rad .Nu conteaza cum e pozica,tie sa iti placa.Mi-o trimiti pe privat,da? sarut
Anka,nu imi trimiti si tu o pozica cu tine?macar cu fata daca cu burtica,nu vrei.Haide.. sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 13 ani, 3 luni

27.02.2009 7:33     citat 

ca tot vorbiti de mancare ...azi e prima zi cand am gatit de la mijlocul lunii ianuarie foarte fericit ; m-am luptat cu mirosurile, dar am reusit sa termin si acuma imi astept sotul sa ajunga acasa sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 13 ani, 4 luni

27.02.2009 7:47     citat 

Buna fetelor!!
Eu acum m-am trezit!! Am dormit ceva de la 4 foarte fericit Sunt as putin pierduta in spatiu rad

sus

Denunta
Loredana023

Copii

27.02.2009 8:23     citat 

adina...eu am 1 kg de pulpe dezosate si 1 kg de legume...cam cati cartofi pun?si apa ramane la fel,1 pahar de apa peste ulei si inca unul peste carne?nu stiu cat trebuie pt cantitatile de 1kg care le am eu zambet plz

sus

Denunta
Loredana023

Copii

27.02.2009 8:28     citat 

pozica nu mai am cum sa pun in seara asta,ca nu am nici una reusita...toate sunt in pijamale.Ai primit vreo poza adina?Eu cred ca pun maine

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

27.02.2009 8:47     citat 

Abia acum am vazut scot limba .Apa un pahar peste ulei si 2 peste carne ,iar cartofi pune tot 3.Spor la treaba sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: