· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (45)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (45)     
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 14 ani, 5 luni
Ana Lorena-bebelina: 10 ani, 5 luni

26.02.2009 2:16     citat 

apa plata cu lamaie... rad rad rad rad rad rad rad de mica se invata sa fie sclifosita...sa bea in club apa plata cu lamaie...pe mine ma distreaza colegele mele care tot asta beau scot limba

sus

Denunta
CrazyMommy

26.02.2009 2:20     citat 

Da ksde rad bem ca in cluburile de fitze rad

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 14 ani, 5 luni

26.02.2009 2:23     citat 

fetelor, are o prietena de-a tot , dar nu are unde sa o tina...si in locul in care e acum , sta singura de dimineata pana seara !
O cheama Aisha si e o frumusete !
Va pun poze sa o vedeti ,,,poate intereseaza pe cineva zambet

sus

Denunta
CrazyMommy

26.02.2009 2:26     citat 

Off,mi se rupe sufletul....noi avem deja trei catei(2 la mama si unul la Bv) si chiar n as mai putea lua unul,dar poate daca pui anuntul si la Ajutoare il vede cineva...nu se stie niciodata.

sus

Denunta
ksde2000

Copii

26.02.2009 2:39     citat 

fetelor...noi ne imbracam si meregm putintel afara......revenim.... catelul e asa dragalas..... vreau si eu un catel sau o pisica...dar la bloc si cu copil mic intr-o garsoniera ma multumesc cu pestisorii zambet

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 14 ani, 5 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 10 luni

26.02.2009 2:45     citat 

----------
citat:

Naisha:
nu se supara bubu, atata timp cat nu e mai mult decat o privire razleata
----------

Juram ca e o privire in fuga si nevinovata jenat

Vai ce catel frumos. Daca eram mutati la casa tare l-as fi luat, dar din pacate cam mai avem de asteptat 1 an si ceva pan ala mutare, cu criza asta nu mai reusim sa facem nimic.

sus

Denunta
CrazyMommy

26.02.2009 2:56     citat 

Fetelor,apropos de criza,ca bine zice gonzonica,voi cum va descurcati cu finantele in ceea ce priveste bebeii?Unde economisiti?Noi la scutece,pt ca le luam mai nou de la Plus sau Kaufland si sunt foarte bune.Costa 20 ron pachetul de 32buc.de la Kaufland am cumparat acum si produsele lor de baita,servetelele si crema sa le incercam si mi se par bune.Costa 6,5 ron 200ml :oAm citit ingredientele de pe eticheta si sunt mai putine chiar si decat cele de la Johnson si Nivea.si mai ales nu contin parabeni.Mancarica o prepar eu acasa bineinteles.Numai la lapte si cereale nu putem economisi.Alea nu se ating.Din pacate le gasim numai in farmacie si s au scumpit ingrozitor. La hainute inca ne descurcam cu ce mai primim din It.Dar body uri trebuie sa ma duc sa i cumpar cat de curand ca i au ramas toate mici.Poate la Baby expo.. confuz sa le gasesc mai ieftine?
Mai dati si voi idei si sugestii idee

sus

Denunta
bucatzica

26.02.2009 5:17     citat 

Buna fetili......pupam toti bebei care i`am vazut sarut sarut sarut sarut
Offf.....criza asta....ne omoara.....eu oricat as incerca sa economisesc nu prea reusesc......avand in vedere ca lucreaza numai tati...ne este putin mai greu.....am incercat sa`mi caut si eu ceva de munca....dar cu criza asta nu gasesc mai nimic......angajatorii fac restructurari pe capete si eu vreau sa gasesc ceva......avand in vedere ca tin fata la mama....as putea foarte frumos sa castig un ban....dar cam greu..... trist acum astept ca am o promisiune de la cineva....in carrefour.....in galerii la magazinul Ina (parfumerie)......astept si iar astept ca m`am plictisit acasa....poate iese soarele si pe strada noastra
Cheltuielile noastre sunt urmatoarele:
- 2 baxuri de pampers pe luna de la Pampers 2 x 55 lei (bax de 72/buc).....as vrea sa`i schimb pampersii poate gasesc ceva mai ieftin....dar imi este frica sa nu se irite asa ca mai continuam cu astia pana ne invatam cu olita foarte fericit
- 10 cutii de lapte praf pe luna 10 x 20 lei cutia
- 10 pachete de servetele umede 10 x 3 lei pachetul (mai foloseste si mami ptr demachere foarte fericit ).....ii iau din carrefour....sunt nr 1.......intr`un ambalaj roz....sunt foarte bune si miros extraordinar de bine
- 2 sticlute de ulei de corp de la Nivea (eu uleiul de corp il folosesc ptr fundulet...inainte foloseam bephanten,dupa am trecut pe crema cu galbenele Baby Calm si acum pe ulei de corp ptr ca este mult mai bun)
- 1 sticluta de sapun lichid de la Nivea 1 x 11 lei
- 1 sticluta de sampon Baby Johnson`s 1 x 10 lei
- mere,biscuiti,apa plata,banane,alifie ptr gingii,eurespal,cate o jucarie din cand in cand (foarte multe jucarioare imi trimite cumnata mea din Italia)
- hainute nici noi nu prea cumparam....avem o gramada de hainute si am pana va face Erica 10 luni...la fel....mi le trimite cumnata mea din Italia (acum depinde cat de mult se ingrasa ea rad .....ca daca ia in greutate ca pana acum.....cred ca hainutele care ar trebuii sa`i vina la 10 luni o sa`i vina la 7 rad rad rad ).....si cam atat....bine si legumele ptr supica....dar alea sunt intotdeauna in casa asa ca nu cumparam special ptr ea
- 8 cutiute de iaurt de la Humana....26 lei
- 2 baxuri de hartie rola....asta ca sa o sterg la gurita....si sa se joace si ea....are o placere deosebita sa ia rola de hartie si sa o rupa bucatele
- biberoanele le schimbam cam la 2-3 luni
si cam atat....deocamndata nu`mi mai vine in cap nimic....deci....concluzia......oricat ai incerca sa faci economie nu prea reusesti.....ptr ca asta e strictul necesar al unui bebe si nu ai cum.....eu ma consolez cu ideea.....acum o crestem noi ptr ca asta este obligatia noastra ca si parinti.....cand va creste mare....poate o sa ne intretina ea pe noi rad rad rad ....glumesc......nu vreau sa ajung un parazit la batranete,eu sa stau acasa si copilul sa ma intretina (ca soacra`mea) rad rad rad
Cam asta e

sus

Denunta
bucatzica

26.02.2009 5:30     citat 

Ha....apa plata cu lamaie ca "fotomodealele" rad rad rad ....e o nebunie curata cu fitza asta.....am lucrat la un restaurant ca operator pc....ma rog,aveam mai multe sarcini si in plina vara au ramas fara ospatara....si mi`a am fost deacord.....ei bine nu va zic.....toate gagicile care veneau cereau apa plata cu lamaie.....la inceput am crezut ca sunt eu nebuna si doar asta aud......sa dea naiba....cred ca daca nu aparea reclama aia cu "fotomodelele beau apa plata cu lamaie"....romanul nostru habar nu avea de apa plata cu lamaie si bea foarte frumos un suc.......o data a 90 si ceva de kg......"vreau o apa plata cu lamaie"....... rad rad rad m`a chiar vb cu colegele mele......poate sa sece ea "izvorul" si sa manance o livada intreaga de lamai ca sunca aia nu o da jos cu apa plata si lamaie nervos

Hmm catelul este frumusel.....poate ma credeti fara suflet dar nu prea suport cateii si pisicile.....cu atat mai putin in casa.....eu si daca merg la cineva si are asa ceva in casa....cer sa fie inchis intr`o camera....nu sa se frece de piciorul meu sau sa se dea pe langa mine....beacccc.....nu suport....mi se face sila.....nu am tinut in casa niciodata pisica si nici caine.....si nici nu voi tine vreodata.....uite eu de ex stau la curte dar eu in curte nu am nici caine si nici pisica

sus

Denunta
CrazyMommy

26.02.2009 5:41     citat 

Fetelor,zana mica nu bea apa plata cu lamaie pt ca vrea sa fie fotomodel ci pt ca nu i dam ceai,din cauza ca absoarbe fierul din organism,si adaugam lamaia pt vitamina c idee Nu face copilul cura de slabire rad si nici fitze n are trag cu ochiul

sus

Denunta
bucatzica

26.02.2009 6:03     citat 

bine,bine....aici nu se pune problema unui bebeles de 6 luni....ci a "copti" la minte....si care au toti neuronii
un bebelus de 6 luni nu poate sa`ti zica...."mami vreau apa plata cu lamaie ca sa fiu fotomodel".....nu deocamndata....poate iti cere mai tarziu rad rad rad ....glumesc scot limba ....

sus

Denunta
bucatzica

26.02.2009 6:07     citat 

gagici....dar pe unde va umbla piciorusele??? ca pe aici nu e nici urma de voi

sus

Denunta
ksde2000

Copii

26.02.2009 6:17     citat 

unde economisim noi.......
pai papam tzitzi deci o mare economie....
am renuntat la servetelele umede ne spalam frumos la fundulet dupa cacuta cu apa calda si sapun......() am un pachet de servetele de vreo 2 luni il folosim cand suntem in vizite )
hainute am tot primit, la fel si leganutul si premergatorul de la prieteni care au fetita de 1 an jumate
carnita ii dau doar de curte (m-am dus la piatra cu pretentii sa-mi taie gaini, si am venit incarcata)
oute la fel in plus...(nu radeti) a la o batranica care in fiecare luna isi ia reteta de la el si ere rabdare si-o serveste si pe care alta data le-ar fi refuzat dar acum aveam nevoie de oute proaspete pentru fata scot limba
iaurtel papam nutriday de la danone...am papat humana doar prima data cand am introdus iaurtul pana cand m-a mi-a l-a cam de 3 ori si pisunelu' asa ca banuiesc ca o sa se vada oarecum si la pampers...
morcovi tot de acasa am adus
in schimb papam o cutie de cereale humana pe saptamana a 1 ulei...al doilea e pe jumatate si 1 sapun jonson solid pentru fundulet.......la fundic folosim crema cu galbenele si propolis de la tis 3.5 lei tubul (e al 3-lea...si al 3-lea de bepanthen...folosit la nevoie)
in rest mai luam hainute si mai ales jucarele......

sus

Denunta
CrazyMommy

26.02.2009 6:27     citat 

La faza cu servetelele ma gandeam si eu ksde,sa renuntam la servetele,pt ca se consuma foarte multe,si sa o spal cu apa si gata.Cred ca asta am sa si fac trag cu ochiul
Cu olita mai astept ca mi se pare cam devreme la noi.

sus

Denunta
ksde2000

Copii

26.02.2009 6:38     citat 

eu pe olita am pus-o la 7 luni si un pic...la servetele am renuntat de vreo 3 luni.......in primul rand pentru ca se irita chiar si de la pampers sensitive.........

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: