· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (45)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (45)     
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani

25.02.2009 8:46     citat 

pupam mocute scumpe nu va suparati daca uit pe cineva ,am vazut si un bubu frumos si scump care acum sare la mami in brate rad ce te faci Naisha daca treci pe lamga patutz si te trezesti cu maimutica de gat? pupam si ericuta si ema care vor sa plece la plimbare rad

sus

Denunta
velisar

Copii
IUSTIN-EDUARD: 13 ani, 1 luna

25.02.2009 8:54     citat 

Sa vezi la noi solutie ingenioasa...de cand a dat frigul adik de prin octombrie stau cu carutul in casa prostit in el doarme dimineata de la 10 la 12 si dupa-amiaza cam de la 3 la 5 variabil si cand am treaba il pun in carut cu jucarele langa mine dar de mancat doar in scaunel.

sus

Denunta
GRASANA

25.02.2009 9:03     citat 

ce mare a crescut Iustin -pupam falcutele
fetele care va duceti la baby expo ne puneti si noua poze cu ce cumparati, da?
si noi stam in carut si chiar papam foarte bine in el scot limba
Miruna mea rade si danseaza toata ziulica si acu da si din manute cand aude muzica rad

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 1 luna

25.02.2009 9:49     citat 

bravo mirunica......esti fetita mare ce mai.....

ne-a luat tati cereale cu visine...si ne-au placut zambet

oana...ce mai face piticul? nu ni-l mai arati? il tii pentru tine?

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 11 luni

25.02.2009 10:29     citat 

bine ai venit iustin, ce bine ca vin si baietei asa poate nu vom mai avea domnisoare singurele zambet zambet zambet ...sa vedem cine se inscrie la licitatie.....dar oare cum vei alege?????
nu am reusit sa vad filmuletele ca sunt in graba, promit maine....
ce m as duce si eu la expo, dar e cam departe....ar fi lumea mea acolo, nu m as dezlipi curand....
naisha, vezi ca ti am raspuns pe mess ce mi a zis dr.
Cine a dat calciu gluconic, stiu ca se da 10 zile, dar toata fiola de 10ml...sau cum, e rau la gust????
am cumparat glucoza, asa mi a recomandat 2 farmaciste....sa vedem cum va fi la noapte
somn usor

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 1 luna

25.02.2009 10:33     citat 

Vai, Vai, Vai, trebuie sa ma grabesc cu petitu' ca apare concurenta serioasa!
Teo, scumpo, noi ne tot intoarcem privirea dupa tine de ceva timp.Pe bune iti spun, V intotdeauna incepe sa chiuie cand iti vede pozele; ce zici, oare tie iti place de noi?

Am scapat si de vaccin destul de bine.Are mama baiat mare si curajos care nici nu a plans la prima intepatura doar un pic la a doua. I-a pus mami un supozitor si ziua de azi a trecut ok. Si noua ne plac cerealele cu visine si sa vedeti ce ne mai place conopida murata.Puiul meu a furat o bucata de pe masa si a inceput sa o manance cu o pofta...normal ca mami a intervenit si a stricat toata treaba. Cat despre cheltuieli...daca nu as lucra ar fi jale, dar asa deocamdata e ok.Bebe nr 2 vrem si noi dar numai peste 2-3 ani ca poate pana atunci ne schimbam si locuinta si mai rasuflam un pic.Eu i-am cumparat ieri niste ghetute cu 85 ron si asta cu mult noroc pt ca daca nu gaseam trebuia sa ii fac la comanda cu 350ron asa ca....nu e una, e alta.

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 1 luna

25.02.2009 10:59     citat 

si acum niste pozici:

o mocuta vesela

ma voteaza cineva?

sunt baiat mare, stau singur pe scaun

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani
Catalina-Bubulina: 8 ani, 9 luni

25.02.2009 11:35     citat 

Buna, mamici! Nu ne-ati vazut demult? rad

Toata ziua m-am gandit ca mama a-nnebunit.Ce are cu ochii mei?Oare-s asa frumusei de-i pozeaza doar pe ei? scot limba

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

25.02.2009 11:46     citat 

Dragelor, m-am straduit cat am putut de mult cu telefonul din dotare. Daca nici acum nu sunt cat de cat clare, abandonez...ca mi-am enervat copilul azi cu sesiunile mele de shooting prostit plang sau sunt foarte trist prostit trag cu ochiul
Pupam Erica, Bubu,Ema, Iustin, Vlad,Bondarel, iar daca am uitat pe cineva, ma scuzati, dar v-am citit mesajele, vizualizat pozele si filmuletele in graba si in mai multe reprize... prostit
Teo, de abia asteptam sa vedem ce raspuns ai pentru Vladutz, ca mult i-a luat sa se decida... rad
Velisar, ne bucuram ca ai reusit sa-ti faci timp si pentru noi si asteptam poze noi!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

25.02.2009 11:53     citat 

Pe Chris a cantarit-o bunicul azi cu un cantar omologat, adus de la serviciu si se pare ca are 7, 600kg . A incercat mai sa o masoare si a rezultat o inaltime de aproximativ 80cm, dar tinand cont ca ultima data m-am inselat cu 1cm fata de dr., zic si eu ca ar avea in jur de 78cm. A crescut fata mamii!

Gaby, lapticul nostru e in punguta de 300g si fiecare cutie are 2 asemenea pungute. Deci, 600g. Dar tot mi se pare scump! E cel mai scump lapte formula de pe piata si nu contine lingouri de aur! Hai ca iar imi creste tensiunea.
Maine ii voi da lui Chris cereale cu fructe de gradina(mar, para, piersica). Ea tolereaza aceste fructe foarte bine, asa ca sper ca nu vor fi probleme. Ma gandesc totusi ca ea a mancat doar lapte HA, iar aceste cereale au continut de lapte obisnuit. Dar de la iaut Tnuva nu a avut nimic. Si uite asa ma incurajez singura...

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

26.02.2009 12:02     citat 

Puii vostri cat laptic mai papa acum-ma refer la cei care nu papa tzitzi? Chris are 5 mese de lapte in 24 ore, cea mai mica fiind de 120ml, cea mai mare de 170ml.La noi o cutie de lapte de 600g abia ne ajunge 4-5 zile.Cred ca de aici si disperarea mea, pentru ca pe langa lapte mai trebuie legume, cereale, iaurt,carnita, fructe(piersica, para, mar).Si mananca bine si mesele diversificate.
Sa nu ma intelegeti gresit, nu ma deranjaza ca mananca, ci ma deranjaza cresterea pretului care mi se pare enorma calculata fiind la veniturile noastre.
Chris foloseste 2 pachete de Pamper's jumbo pack.
Voi le mai fierbeti apa de baita sau o folositi pe cea de la robinet?

Gonzo, parca tu intrebai cine merge la Baby expo in weekend...Poate venim si noi doar ca sa ne incantam ochiul daca nu-mi intra indemnizatia si alocatia. As fi curioasa sa vad la ce pret promotional se comercializeaza laptele nostru la expozitie.Daca as gasi cu 60 de lei, cred ca as lua un bax socat

sus

Denunta
oana-oana

Copii
13 ani

26.02.2009 12:04     citat 

aici Nic a venit obosit de la cumparaturi
ne pregateam de plecare
pap banana ca un om mare scot limba
eu si surioara mea Tasha
cu mami la mall ,eu papam degetutze si mami kfc trag cu ochiul
la nani desi eu vroiam sa mai stau macar 5 minute plang sau sunt foarte trist

ce sa zic despre noi mai nimic,in grva foamei ca si voi.......continuam tratamentu,nu facem convulsii si crize e ok,luam si tonotil pentru recuperare dar nu vad ceva inca am luat doar o cutie,asteptam o minune, in rest nu facem nimic nou astept sa il vad si eu pe marginea patului sau deabusilea sau ceva............................daia nu va zic nimic nu am ce ,mai nou rade gadilat la subrat dar putin si de zambit decat daca il pup dar altfel nu il amuza nimic ............. avem 8 luni peste o saptamna si inca nu prinde cu manutele asta ma omoara ma uit la el ca parca gandeste dar cateodata nu nici nu mai stiu ce in capu lui ba imi pare destept ba ...............am impresia ca nu mai stiu trist sper sa nu intru in depresie si sa ma tin tare desi explodez ca nu pot sa plang,nu am cui sa spun si ma consum de am jumatae de par alb la nici 22 de ani ochi peste cap

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

26.02.2009 12:04     citat 

Aseara ati intrat dupa mine chiar si la 1.30 am, iar azi, ca de obicei, stau de una singura...Inseamna ca puii vostri dorm, iar voi la fel, norocoaselor!Noapte buna!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

26.02.2009 12:13     citat 

Oana, mami, ce pitic dulce ai tu acolo si il tineai ascuns!
Sfatul meu: bucura-te ca nu a mai avut crize! De papat, eu cred ca papa ce vrea si atat cat ii trebuie, ca altfel ar plange de foame. Eu am ajuns la concluzia ca eu sunt nebuna, copilul mananca atat cat vrea si poate. Bucura-te de fiecare mic progres de-al lui, chiar daca tu ti-ai dori mai mult. Nu-l judeca dupa performantele altor copii. Nick este unic si special! Va veni momentul cand va recupera si chiar va depasi bebeii nostri, ai sa vezi! Eu asa cred!Ti-am mai spus, eu cunosc 2 astfel de cazuri. Iar noua ne face placere sa va vedem de fiecare data si, mai ales , sa ne spui de fiecare zambet nou de-al piticului.(Sper ca nu te-ai suparat).
Va pup pe amandoi pe obrajori!

sus

Denunta
oana-oana

Copii
13 ani

26.02.2009 12:14     citat 

noi papam milumil care are 600g si e 37 ron parca ...........cereale ne-am potolit cu fitele nu mai luam nesle si humana su mai stiu eu....luam de la bebelac cela fara lapte ,cutiile verzi cu toate aromele fructe de padure, piersica casisa banana mar simple care sunt 8 lei deci cu banii care ii dam la o cutie nesle luam doua bebelac si va spun sincer ca sunt foarte gustoase ,pampers cam un bax jumate doua......... si nu va mai spun banii pt kinetoterapie 50 ron pe sedinta cam 2 pe saptamna ochi peste cap mergem si noi la expo sambata la ora 14 dansam salsa la sala G ,sa vedem ce mai gasim desi cand mergem acolo nu ne intoarcem cu sacu,asa cu ceva ce gasim la pret mai bun ...........va pop sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: