· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(9)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(9)     
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 8 luni
Zuza: 10 ani, 3 luni

27.02.2009 10:51   Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(9)  citat 

---------------------------GRAVIDUTE CARE NASC IN IULIE-AUGUST-SEPTEMBRIE 2009-------------------------
------------------------------------ --------------------

-------------------------------

-----------------------------------------------------------------
urschuletz.............................DPN 08.07.2009
jojo_miha.............................DPN 18.07.2009
ralus......................................DPN 19.07.2009
elena_raluca........................DPN 23.07.2009
Ankkka...................................DPN 26.07.2009
AdinaGr..................................DPN 29.07.2009
Mirumati.................................DPN 30.07.2009

------------------------------------------------------------
anthurium............................DPN 10.08.2009
vero-ioana............................DPN
ro21.......................................DPN 13.08.2009
oanam..................................DPN13.08.2009
ICEMOON.............................DPN 15.08.2009
Bubu_stefi............................DPN 19.08.2009
Crisugelu..............................DPN 20.08.2009
Loredana023.......................DPN 24.08.2009
lorellayy..................................DPN 30.08.2009

----------------------------------------------------------
ionelak..................................DPN 14.09.2009
smiri......................................DPN 23.09.2009
ramona79.............................DPN 28.09.2009

-----------------------------------------------------------------------

Capitolul 1,Capitolul 2,Capitolul 3,Capitoul 4,Capitolul 5,Capitolul 6, Capitolul 7, Capitolul 8

Cine doreste sa faca parte din colajul cu poze va rog sa o contactati pe AdinaGr

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

27.02.2009 11:05     citat 

ICEMOON pe faza ca deobicei... merci mult ptr listuta!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

27.02.2009 11:20     citat 

Stiti fetelor ...stau si ma uit la aceste 8 capitole si ma gandesc cum te poate impriteni un scop comun " bebei nostri" foarte frumos, devin melancolica, sarut , dar oricum imi place cum stam asa si vb, sotul meu imi zice ca de cat am descoperit forumul asta nu mai are loc la calc, ptr ca eu inainte abia intram pe net rad
Va pup pe toate si pe toti bebei sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

28.02.2009 4:11     citat 

Buna noaptea la toate burticile! E 4 dim si numai pot dormi si pt ca nu am apucat sa intru deloc ieri recuperz acum.

Ieri am avut o stare tare proasta m-a cam durut burtica, cateva ore in continu si parca am simtit si colul (daca ala era) si m-am tot ingrijorat si nu am stiut ce sa fac, pana la urma am luat nospa. Si seara am mancat pe la 7 30 cartofi prajiti cu carnati ca asa mi s-a pus pata ca nu am mai mancat carnati cam de cand am ramas si cred ca pe la 8 30 9 dormeam si acum na ca numai pot dormi!
Voi ati simtit mici dureri inauntru? Macar de scurta durata? Si vad ca incep sa mai am o problema de 2 zile sunt cam constipata aveti vreun remediu? Am pus supozitor dar cam fara succese deosebite. Ma scuzati ca va intreb astfel de lucruri dar... jenat

sus

Denunta
urschuletz

Copii

28.02.2009 4:25     citat 

Icemoon, multumim de listuta, ii trimit si eu poza Adinei daca nu e prea tarziu zambet

Elena, frumoasa burticutza si felicitari pt eveniment , sunt sugura ca ai sa gasesti ceva frumos de imbracat ca nu treb sa iei de la gravide ca se poarta mai larg.

Loredana, ce de masuratori ti-a facut exclamatie Pe mine nu m-a masurat asa dar cand l-am sunat pe dr sa-i spun ca a iesit bine urocultura mi-a adus aminte sa nu ma ingras.

Oanam, asa arata si la mine la 13 sapt cand am facut dublu test si mi-a zis ca e prea mic sa se vada asa ca ai rabdare ca ai sa afli oricum pe aici nimeni nu stie ce are. E mai palpitant asa scot limba

Adina, patutul nu l-am scos ca nu am unde sa-l pun acum si incerc sa trimit o poza de la carucior. Preturile erau asa si asa mai mult mari. Toate firmele aduceau ce aveau mai scump, dar patatul l-am luat cu 450, caruciorul 1100 de la graco nu am stiut ca e firma si restul nimicuri la preturile care sunt peste tot. Cum fac sa-ti trimit poza pe privat pt colaj?
prostit

Anka, nu e corect vrem si noi sa stim. Cand m-am dus la eco la 16 sapt statea cu cordonul intre picioare si nu s-a vazut sper sa nu ai ghinionul asta si sa stea cu splendoarea la vedere. Dar tot trisezi trag cu ochiul

Abi astept sa va treziti sa vb exclamatie foarte fericit

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 2 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

28.02.2009 7:28     citat 

Neata fetelor!!Merci de listuta sarut sarut sarut Hai papati cu mine niste cereale cu laptic

pofta mare...sunt sanatoase.

urschuletz imi pare rau ca nu ai putu dormi aseara...stiu cum e trist
Pt constipatie...pui tarate intr-un pahar mare,cam 2 linguri si peste pui apa.Invarti ,si dupa ce se aseaza taratea pe fund ,strecori apa si o bei.Si mai e cu bors de putina...eu beau o data la 2 zile cate o cana de bors,ma simt ft bine.
fetelor,eu plec la serviciu trist Ne auzim mai tarziu sarut sarut sarut

sus

Denunta
oanam

Copii
Horia Filip: 13 ani, 7 luni
am nascut deja!

28.02.2009 8:59     citat 

Buna dimineata!Dar voi sunteti asa harnice la scris ca eu am ramas f in urma :) .
Urschulez cred ca toate mai avem din cand in cand dureri de burtica si unele sunt normale dar altele nu.Atunci cand se intind ligamentele e posibil sa simti niste dureri care sunt normale dar cum tu spui ca esti si constipata..s-ar putea sa fie si asta o problema.Oricum e la Horia am avut problema cu constipatia dar am rezolvat-o f usor cu activia.Numai ca ma saturasem sa mananc de 5 ori pe saptamana acelasi mic dejun.Si mai incearca sa mananci prune,pere si kiwi-sunt f bune pt problema asta.Si uitasem sa-ti spun-daca te simti cumva rau nu astepta f mult sa iei o nospa.
Elena la cat de bine arati...nici nu cred ca tre sa-ti faci prea multe griji in privinta tinutei(eu m-am ingrasat deja cu 6 kg).
Loredana023 ce mic dejun sanatos ne propui..Cum te mai simti?
Am luat marea hotarare de a ma vopsi totusi (dupa ce m-am tot informat ca e totul in regula si ca nu reprezinta un pericol pt bebe) asa ca acum ma duc la coafor.Va salut si un weekend frumos.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

28.02.2009 9:35     citat 

Buna dimineata la toate burticile! Am reusit si eu sa adorm cateva ore sia cum sunt la cafelutza buna.
Voi ce faceti?
Loredata si Oanam multumesc pt informatii sa incerc

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

28.02.2009 10:31     citat 

Neata fetele!

Urschuletz imi pare rau de dureri, nu ai luat nimic?
Cat despre constipatie si eu zic la fel: prune, pere, cativia, cereale cu fibre, apa multa, banana bine coapta pe stomacul gol sau orice altceva ce stii ca functioneaza la tine: in nici un caz ceaiuri sau medicamente.

Loredana servici usor!

Oana musai sa ne cunoastem rad , prea multe avem in comun: copii, burticile( si dupa calculele ginecologului si eu am DPN 13 august nu 15 cum mi-a dat calculul direct) si constipatia salvata cu activia rad
Si eu merge la vopsit+tuns saptamana viitoare.

Elena te-a prins melancolia?

Noi cred ca o tulim afara ca e soare si frumos!

Un week-end placut tuturor! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

28.02.2009 10:37     citat 

Icemoon, au fost niste dureri ca la menstruatie doar ca au durat cateva ore. ieri pe dupa-masa au trecut de tot. Bebe misca voios si vad ca numai e nimic. Am luat nospa.

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 10 ani, 3 luni

28.02.2009 10:44     citat 

Neata si de la noi rad ,
Icemoon,multumim de listuta sarut .
Urschuletz,cand le desfaci ne pui si noua pozici,da?Ce culoare le-ai luat rad ?Imi pare rau ca nu te-ai simtit bine trist .
Pentru colaj,intri la mine in profil si dai pe "trimite mesaj privat"...si acolo pui pozica trag cu ochiul ...si nu e tarziu sarut
Lory,multumim de mic dejun si servici usor .
Bubu_stefi..esti bine?
Astazi e halloween aici..si mergem si noi mai pe seara sa vad cum e,poate fac si ceva poze sa va arat sarut
Pupici

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

28.02.2009 11:35     citat 

Neata fetele mele!!! Weekend-ul asta sunt singurica cu bebul meu trist sotul a plecat la Suceava la bunici nu se simt prea bine, si dr. meu nu m-a lasat sa fac drumul asta ptr ca a zis ca e prea lung (454 km) .... surprins nasol .
Mai fetelor ia s-o dau si eu pe activia ca eu am prob. asta de cand am ramas si m-am saturat de bors, pere si toate astea. Inainte era sfanta cafeluta si un fum de tigara la mine , dar acum nu se poate si...
Va pupic pe toate si va doresc weekend frumos!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

28.02.2009 1:47     citat 

Urschuletz bine ca a trecut.

Adina abia astept pozele.

Elena sorry ca esti singurica! nu ai rude pe aproape sa mergi sau sa vina in vizita?
La mine a functionat cu activia, cel cu musli, dar si cu fructe: prune, kiwi, sper sa iti faca si tie bine.
Eu deocamdata nu am avut probleme, dar e adevarat ca stiind de la prima sarcina ce si cum am inceput din buna vreme cu masuri.

M-am cantarit si eu azi: 3,5kg-me, dar mai e cale tare lunga!

E asa frumos afara, am stat in tricou in parc, dar parca vad ca maine iar ploua!

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 2 luni

28.02.2009 3:30     citat 

urschuletz, mie mi-a spus dr ca atat timp cat durerile sunt ca la menstruatie e normal. Si mi-a mai spus ca din experienta durerile apar in stanga in momentul in care exista rect plin.

Eu m-am ingrasat deja 1.5 kg...asa ca va prind rapid din urma. Mananc destul de putin pt ca nu am pofta de mancare, dar incerc sa mananc des. Cat m-oi ingrasa....vad eu cum dau jos dupa confuz

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 2 luni

28.02.2009 3:31     citat 

ramona a mai dat vreun semn de viata?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: