· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(9)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(9)     
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani, 4 luni
Mathias Andrei: 15 ani, 10 luni
Patrick Elias: 12 ani, 6 luni

01.03.2009 6:45     citat 

Buna seara fetelor! Nu va mai gaseam! Mersi Icemoon pentru mp.
In primul rand, va urez o primavara frumoasa, calda si senina! Si sarcina usoara si bebei sanatosi!
Eu intre timp, de cand nu am mai vorbit, am avut o gripa urata de tot, cu febra peste 41, dureri ingrozitoare de cap si voma. Sper din tot sufletul sa nu-l fi afectat pe bebe. Aveam cam 14 saptamani cand am contractat gripa si m-a tinut aproape 2 saptamani. Pe 13 am programare la eco, sper ca bebe sa fie ok.
Bebe devine din ce in ce mai activ, mai ales seara si dimineata. Ziua nu prea il simt, chiar imi faceam griji acum cateva zile, ca nu il simtisem deloc toata ziua. Cred ca e obosit ca il plimb de dimineata pana seara. Am un program... trist Dar stiu din proprie experienta ca dupa 6 luni o sa il simt din plin, toata ziua. Mathias, pe la 7 luni, ma trezea si noaptea cu suturi.
Va pupic pe toate!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

01.03.2009 6:57     citat 

urschuletz
Sper sa iti fie de ajutor!!!!
1. ceai cu lamaie cat mai mult.Eu am baut musetel si tei.
2. Intr-un borcan mare de miere amesteci 4-5 lamai fara coaja, taiate marunt (nu prea mici) si din zema care iese iei 2-3 lingurite la 2-3 ore.
3. Daca te dore gatul rau puneti cartifi cruzi rasi la gat, intru-un fular, stropiti cu putin spirt si stai cu iei pana se usuca cartoful, daca este necesar iti mai pui.
4. Frectie cu carmol sau spirt si fuguta in pat sub plapuma ca sa traspiri cat mai mult.
5. In cazul in care Doamne fereste, faci temperatura compresii cu otet indoit in apa la gleze si la incheieturile mainilor.
Sper sa iti treca si sa te faci repede bine.
Nu lua nici o pastila pana nu vb cu dr tau indifeent de ce ai citit sau auzi de la cine stie cine.
ICEMOON patutul e tare misto dar mai mult imi face cu ochiul K trag cu ochiul zambet
Am niste arsuri...mama mama o sa iasa un/o paros sau paroasa!!! prostit foarte fericit
Mai e o ora si ajunge si sotul meu acasa!!! foarte fericit sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

01.03.2009 7:05     citat 

Multumesc Elena! sarut Pana acum am baut ceai de lamaie cu miere si imi storc o lamaie si pun miere in suc. In rest nu am luat nimic ca tot sper sa treaca.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

01.03.2009 7:08     citat 

urschuletz Sper sa iti treaca repede sarut
Cand te duci la morfo, paca esti prima nu?! foarte fericit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

01.03.2009 7:12     citat 

Pe 11 martie la 15 30. inumar zilele si orele. Chiar azi am vazut un reportaj cu nasteri si o tipa a nascut gemeni la 27 de sapt , adica mai mare ca mine cu 4 sapt si bebelusul era atat de bine format ca nnu-mi venea sa cred.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

01.03.2009 7:15     citat 

Da mai ai putin ..... si emotiile parca cresc pe zi ce trece. Eu mai am zi sunt la fel nr. zilele.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

01.03.2009 8:05     citat 

Anka triseaza si se duce mai devreme la eco. pe 8!

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 5 luni

01.03.2009 8:09     citat 

Buna gravidutele mele!!!!Sa aveti o primavara cat mai fericita!!! sarut sarut
Noi ieri am avut musafiri si cand au plecat eram deja prea obosita ca sa mai intru,iar astazi de cum ne-am trezit am lecat la socri sa papam din nou peste foarte fericit Spre seara ne-am intors si am iesit la prajitura si la inghetata.Acum ne-am intors si iata-ne pe net foarte fericit
Adina imediat trimit pozica.Ft frumos a fost aseara si mi-as fi dorit sa fi fost si eu acolo foarte fericit Am eu pareri sau ai mai pus falcute?Doar la falcute,ca in rest.... trag cu ochiul
Elena,ft fain carutul,dar cam scump.Sper sa gasesc ceva bun si mai ieftin.A venit sotul ,sau tot cu bebele esti?
urschuletz,eu nu am fost racita dar imi place reteta elenei.Si eu abia astept sa vad care vine prima sa ne spuna ce este bebele foarte fericit Eu merg abia peste 3 sapt si abia astept zambet
ICEMOON,ce dragalas era k!!!Si acum e,dar atunci era mititel sarut sarut sarut scumpel foc
Ankkka ce mai faci???Nu zici nimic? sarut
Pooop pe toate

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

01.03.2009 8:12     citat 

Loredana023 mi-ai facut pofta de inghetata rad cred ca ma duc pana jos!!!!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

01.03.2009 8:13     citat 

Da stiu ca triseaza anka!!! Si daca tot triseaza sa ne aduca vesti bune nu?! foarte fericit zambet

sus

Denunta
Loredana023

Copii

01.03.2009 8:17     citat 

Scuze elena,nu am vrut sa iti fac pofta trist ...sper sa aflam toate ce avem ...sa nu ne fie rusinosi bebeii jenat ,nu?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

01.03.2009 8:20     citat 

Stai mai mami linistita ca eu am o slabiciune ptr inghetata foarte fericit cand aud inghetata se aprinde beculetul!!! rad

sus

Denunta
Loredana023

Copii

01.03.2009 8:25     citat 

Atunci ai grija,ca e cam tarziu sarut Si pofta buna zambet

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 5 luni

01.03.2009 8:29     citat 

Lory,sa stii ca a fost frumos trag cu ochiul sarut .E bine si ca am facut falcute,macar atat deocamdata scot limba .
Am primit pozica..ce scumpa esti..si tu si burtica sarut .
Elena..ia-mi si mie o inghetata daca tot te duci jos scot limba foarte fericit sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii

01.03.2009 8:34     citat 

Merci adina,stiu doar ca m-am ingrasat ft mult si ca sper ca dupa alaptat sa dau jos.Sunt optimista ca verisoara mea a luat in timpul sarcinii 30 kg,iar in prima sarcina 23kg,iar acum are 50 kg foarte fericit Sper sa fiu la fel ca ea.Abia astept colajul foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: