· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna 2009 (2)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna 2009 (2)     
alinutza_s

28.02.2009 11:43   Bebelusi de iarna 2009 (2)  citat 

Pana ne hotaram ce si cum hai sa incepem un nou Capitol zambet

Capitolul 1

sus

Denunta
mtl

28.02.2009 12:12     citat 

Multumim Alinutza! sarut

sus

Denunta
criscros

Copii
Alexandra Maria: 13 ani, 7 luni
Sebastian: 11 ani, 3 luni

28.02.2009 6:39     citat 

alinutza multumim, mereu prompta trag cu ochiul , cu listuta trebe sa fie cineva cu putintel mai mult timp liber, eu abia fac fata la citit pe aici foarte fericit .

ma faza cu sta cu ochi deschisi si se uita la mine o patesc si eu tot timpul dupa 6,30 dimi, ma multumesc ca nu face in toiul noptii asa. Sunt si zile cand doarme mai departe dar si zile cand stau cu ele la povesti de la 6- la 7 foarte fericit . Eu nu stiu cum faceti voi dar Sebi cand sue noaptea eu dorm foarte fericit si ma trezesc cand termina sa ma acopar foarte fericit , dar nici vorba sa il pun la ragait eu sunt adormita rauuuu de tot foarte fericit

sus

Denunta
mtl

01.03.2009 9:59     citat 

Cris, ce norocoasa esti ca nu trebuie sa ai grija ca Sebi sa eructeze!
Maia aseara a vomat rau de tot si a fost foarte agitata. Eram pe punctul de a merge cu ea la spital, asa rau ma speriasem. Pana la urma am rusit sa vorbim cu doctora si mi-a spus ca e vorba de o supra-alimentare. In consecinta, pentru urmatoarele 3-4 ore sa nu o mai alaptez, doar putin ceai pentru hidratare. Maia Plangea intr-una asa ca, dupa vreo ora, am mai pus-o vreo 2 minute la san si apoi s-a mai linistit.
Acum e mai linistita putin, dar nici nu o mai las la san cat vrea ea, macar pana isi revine putin. La inceputul saptamanii vine doctora sa ne vada si atunci vom stii mai multe.
O duminica placuta sa aveti! sarut

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 1 luna
Adelheid: 8 ani, 9 luni

02.03.2009 11:02     citat 

salutare
noi incercam sa scapam de colici
care ne chinuie de cateva zile
asa ca sa nu va zic ce distractie am cand incepe sa planga
mtl eu pe Hanne dupa ce ii dau sa suga o tin 2 minute ridicata
apoi o pun in patut pe burtica
mai da afara ca mie plin cearceaful de pete dar un pic.
diana metoda cu tinut bebe pe burtica a functionat si la mine
ii faceam masaj in timp ce dormea si am trecut peste niste zile ingrozitoare ca atunci plangea incontinuu din cauza burtici

sus

Denunta
alinutza_s

02.03.2009 1:29     citat 

O primavara frumoasa va doresc dragi mamici, sanatate, fericire, iubire, multa caldura in casa si in suflet, bebelushii sa creasca mari, frumosi si sanatosi sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
vioelena

03.03.2009 7:14     citat 

Hey mamici. Ce faceti?
Noi suntem bine, am avut un weekend plin, cu nasi, cu fini...si tot asa...micuta e cuminte, a inceput sa manance cam la 4/5 ore, rade tot timpul cand vorbim cu ea, mai ales cand il vede pe fratiorul ei scot limba
Voi ce mai faceti?

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 1 luna

04.03.2009 11:11     citat 

buna mamici si bebei,
ne alaturam si noi clubului vostru, pina la urma am ales sa fim bebelus de iarna 2009 asa ca .... Bine v-am gasit, sa aveti puiuti sanatosi si sa va bucurati de ei.

ma numesc Elisa, am venit pe lume pe 17 februarie (la 35 saptamani), la ora 11.25, cu 2550 gr. si 47 cm...

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 1 luna

04.03.2009 11:15     citat 

noi sintem relativ bine, ne chinuim sa ne invatam sa papam la san, pentru ca 2 saptamani in care am stat in spital, fetita a mincat la tetina si acum numai noi stim prin ce trecem.... insa sper sa fie bine si sa reusim....
eu nu mai pot de somn, e foarte obositor, mai ales perioadele cind o doare burtica probabil si plinge micuta.
sintem in cautare de un pediatru bun.....
voi ce mai faceti? Mtl, Mirene, Ambraa?

sus

Denunta
mirene

Copii

04.03.2009 11:22     citat 

bine ai venit Elisa
Si Elidia multa sanatate
si mersi ca le-ai anuntat pe gravidutze, cand Hanne a mea a vrut sa vine
cand m-am intors am vazut ca erai trecuta la felicitari de mamica
dar nu-mi venea sa cred,
mult laptic si sa cresteti mari.

Noi avem laptic, asa ca din a doua zi sambata deja suge
stiu e obositor si eu in spital am dormit max 2 ore pe noapte ma miram cum rezistam
acum dorm mai mult dar tot in reprize ,intre trezirile ei ca ii este foame
ai grija pt durere de burtica, ce mananci tu, nu ii da prea des nici ei sa manance, si ca sfat primit de la dianabv, tineo culcata pe burtica pe burta ta, eu am incercat si am ramas uimita ca a adormit, si eu puteam so mangai, stateam si eu intinsa in pat.

sus

Denunta
bursucitza

04.03.2009 11:25     citat 

buna ziua
ma scuzati ca ma bag asa ca musca in lapte...
sa va traiasca puiutii ..
elidia_st .... te astept de 2 saptamani si 1 zi sa vii pe forum.... felicitari pentru fetitza care e o scumpa..... sarut sarut sarut
eu nu prea am avut lapte de san dar ca sa accepte sanul am folosit cupe (mameloane) de silicon pentru san si asa a putut suge putin (eu nu aveam nici mameloanele formate ... erau plate)
va pupam pe toti si pe toate sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ingeras_dolce

Copii
Maria-Denisa Ariana - Printesa noastra scumpa
11 ani, 1 luna
am nascut deja!

04.03.2009 11:30     citat 

raportez una bucata Maria-Denisa Ariana, 3100 Kg,51 cm.felicitari tuturor mamicilor si bebelusilor care au mai venit pe lume.Cum pot sa pun si eu poza cu fata?cum ati facut?

sus

Denunta
mirene

Copii

04.03.2009 11:37     citat 

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

ingeras si cand sa nascut Maria-Denisa Ariana
mult laptic si sanatate la mamica si fetitza

sus

Denunta
mtl

04.03.2009 12:01     citat 

Elidia bine ai revenit, sa va traiasca fetitza! sarut sarut sarut Elisa sufletzel esti o scumpete de fetitza, sa cresti mare si sanatoasa! sarut Mami draga, multa rabdare sa ai si veti invata, si va veti adapta una celeilate!
Eu eram tare disperata, disperata sunt si acum!
Maia papa laptic de la tzitzi dar la inceput regurgita foarte mult (acum suntem mai bine) si eu ma speriam! Informatiile pe care le-am primit in spital si apoi acasa de la medicul de familie (e pediatra) si de la neonatolog sunt contrare, deja nu mai stiam de capul meu. Insa cu rabdare invat sa-mi cunosc fetitza si nevoile ei! Mult succes! sarut sarut sarut

Bine ai venit Ingeras_dolce, felicitari! sarut sarut sarut Sa va traiasca fetitza si sa fie sanatoasa! sarut

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 12 ani, 6 luni
Paula-Maria: 11 ani, 2 luni

04.03.2009 2:13     citat 

Bun venit mamicilor! sarut Sa va traiasca printesele si sa fie sanatoase! sarut

Mamiclor, noi suntem asa si asa. Ne cam chinuie burtica! Nu adoarme decat daca o tin in brate. Noaptea ...cand se trezeste nu mai adoarme decat pe burtica mea! In spital n-am avut pb de genul asta cu ea, nici prima saptamana dupa ce-am ajuns acasa...
Offf, cu cea mare n-am avut asa...dar asta mica ma termina! jenat Uneori mi se pare imposibila.
La tata-su nu vrea, incepe sa planga.... socat
NU DOARME DECAT ...MAX O ORA dupa ce mananca ( ziua, ca noaptea se trezeste doar o data). Alinuta imi dormea asa mult de-mi faceam griji ca-i ceva in neregula cu ea.
Are mama 2 fete cucuiete,.......dar DIFERITEEEEEEE. Si sarcinile au fost diferite, dar si felul lor de-a fi!
Eram mai mult ca sigura ca Paula o sa fie f agitata din cauza problemelor aparute in perioada sarcinii....si uite ca asa s-a intamplat!trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: