· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (47)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (47)     
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 10 luni
Luca Daniel: 12 ani

03.03.2009 6:43     citat 

Buna dimineata!
o cafeluta?

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 11 luni

03.03.2009 7:20     citat 

neatza,pupam ochisorii mari si verzi ai lu Chris,oare cum o vei pazi mami pe la 15 ani?
pupam si botoselul cu palarie cu tot
Luky,bun venit
Popica noi nu am mai vazut asa zapada cred ca de 100 de ani trist pupam si mandrete de papusa sarut
Nic seamana doar cu mine,can eram gravida ma rugam de cate ori ma priveam in oglinda,da-i Doamne ochii si gura mea rad rad dar cam totii baieteii seamana cu mamele trag cu ochiul
Cuscra..............am adimarat si noi puti ochii lui Chris,nu ne bati nu?

sus

Denunta
DANONINO

Copii

03.03.2009 7:30     citat 

fetelor voi cum ati facut spanacul pentru copii? zambet

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 11 luni

03.03.2009 8:30     citat 

eu am luat spanac congelat, am fiert pui,am aruncat zeama am rupt carnita fasii am pus-o in alta apa cu un praf de sare cand era in clocot am pus spanacul (4-5) buline, am fiert cam 15 min am pus la blendar fara zeama cu putin unt si apuo am sc0os crema care daca imi esea prea moale puneam cereale cu fructe sau daca lu il vroia puneam si jumate de iaurrel preferat scot limba pofta buna

sus

Denunta
DANONINO

Copii

03.03.2009 8:34     citat 

multumesc oana sarut

sus

Denunta
lucky83

Copii
Raul: 13 ani, 10 luni

03.03.2009 8:51     citat 

neatza.

deja ati ajuns la spanac? noi cred ca mai avem mult si bine...abia papam piure de legume, mar copt / ras si de sambata am bagat si branzica cu mar copt (adica o zi da una nu) si in rest laptic, inca mai papa laptic si dupa mesele astea dar cu pauza de 30 min zambet....iar pana la 7 luni o sa mai guste doar carnita de curcan....

la 6 luni fix avea 7kg si 70 cm

ai vostri cum stau la capitolul asta?

sus

Denunta
lucky83

Copii

03.03.2009 8:52     citat 

am vazut ca sunt cateva fete din Buc, eu stau in berceni zambet

sus

Denunta
DANONINO

Copii

03.03.2009 8:53     citat 

Sara la 6 luni si 2 saptamani avea 8500gr si 69cm.
si eu tot in berceni langa budimex

sus

Denunta
lucky83

Copii

03.03.2009 8:54     citat 

eu stau pe langa Plus (capatul lui 74)

sus

Denunta
DANONINO

Copii

03.03.2009 8:55     citat 

Da papam spanac ca deja maine facem 7 luni

sus

Denunta
lucky83

Copii

03.03.2009 9:11     citat 

a la 6 luni (infanrix hexa si prevenar) a zile.......si am auzit tot felul de simtome, cea mai naspa e diareea, Raul face fff bine kk si mi-e tare frica sa nu-l dau peste cap cu fieru asta, de 5 zile il tot aman si ma gandesc rad

sus

Denunta
DANONINO

Copii

03.03.2009 9:13     citat 

Noi nu am luat fier, dar cred ca ar trebui niste analize inainte. Eu stiu ca fierul constipa

sus

Denunta
lucky83

Copii

03.03.2009 9:21     citat 

daca ar constipa nu ar fi o probl prea mare.....dar am tot citit si am vazut ca multi bebei au facut diareea (e una din reactiile adverse).......stiu ca treb analize, dar noua ne-a mult, tocmai de asta mi-a el a nu a ris csa-i dau ca am o presimtire ca o sa fie ca atunci (sper sa semene cu mine)

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 13 ani, 10 luni

03.03.2009 9:27     citat 

Lucky,noi ii dam fier de cand s-a nici nu a pui,vita...si fructe de la borcanase pe care i le amestec odata cu branzica odata cu bicuiti cu lapte de la humana....si seara papa cereale in lapte (2-3 linguri la 150 lapte).....

duminica am cantarit-o si are 7.390 si 70 cm

am o prietena care ii da fetitei la 8 luni jumate exact ce mananca ei in casa,fara exceptie...pufuleti,napolitane....mi s-a suni ca vin sa te ajut.... zambet ....sau poate ne vedem la vara pe ponton.....

sus

Denunta
lucky83

Copii

03.03.2009 9:34     citat 

multumesc, chiar o sa incerc sa-i dau.....daca e ceva il opresc, macar ii vad reactia...

cu diversificarea, ce sa zic? eu sunt una dintre persoanele care respecta toate regulile, sau aproape toate.....am inceput treptat.....si pana la 1 an, sigur o sa-i gatesc numai eu, iar alimentele o sa fie introduse fff lent, bineinteles fara sare, zahar si miere......iar pana la 3 ani o sa fie un regim mai putin drastic: fara cioco, cola, cacao....dulciuri din astea cumparate, condimente....si altele....aaaa si sunt adepta laptelui praf in favoarea celui de vaca.....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: