· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La cafenea! (8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La cafenea! (8)     
pupy

Copii
Anna: 16 ani, 2 luni
am nascut deja!

03.03.2009 9:42   La cafenea! (8)  citat 

Capitolul anterior sageata http://www.parinti.com/modules.php?name...sc&start=0
Va doresc o zi superba! sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 15 ani, 7 luni
MICA: 11 ani, 3 luni

03.03.2009 9:52     citat 

pupy, sa ne arati rezultatul muncii voastre sa ne inspiram si noi.

zuza, ce mor eu dupe doamnele educatoare care cand vad sacosa plina se mieroshesc la max. yakkkk!

angi, esti mai bine?

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 16 ani, 2 luni
am nascut deja!

03.03.2009 9:54     citat 

Zuza imi pare rau ca astazi Thea a facut asa micutze crize trist ...lasa ca o sa fie bine....o sa se invete ....si pe urma nu va mai vrea sa mearga acasa trag cu ochiul ...
Bine ca ai reusit sa imblinzesti scorpia de invatatoare scot limba
O zi buna!
Merg sa ma apuc de treaba ca nu mai termin..... jenat rad
KIKI promit sa pun poze....da mai intai sa termin treaba rad
Va pup si am fugit ...inchig si netu-l...ca ma ispiteste ochi peste cap rad sarut

sus

Denunta
RELA

Copii
VLAD CRISTIAN: 16 ani, 6 luni

03.03.2009 10:09     citat 

Buna dimineata. sarut
Am ajuns si eu obosita cat pentru toata ziua. Aseara la noi a fost scandal, s-au batut baietii ca chiorii, m-am bagat intre ei si m-au capsat si pe mine moment in care am inceput sa tip si s-a facut liniste foarte fericit .
Bon azi noapte am stat c ochii in tavan si m-am gandit la ....Zuza scot limba ca poate ea o fi dormit, dar na ca-i prevesteam ei aseara ca nu doarme si m-a lovit pe mine insomnia.
Dimineata tur de forta dus copil la gradi, luat pe tata si mama dus la spital. Vestile nici nu stiu cum sa zic ca sunt.....mai am de asteptat o saptamana pentru verdictul final. MAi face o tura de analize (ca el saracu mai are si probleme cu inima, mai e si diabetic....), incercam o programare la aparatul minune din Spitalul militar. Daca nu putem obtine acolo in loc repede ajungem la cutit.
Pe de alta parte sora mea ....ma supara tare rau. Sa nu credeti ca sunt nebuna sau ca nu imi iubesc tatal, dar mie mai frica de sora mea si de bebele ei decat de tata. Aseara a avut un fel de contractii se intarise burta, a crescut iar tensiunea arteriala la 15 cu 9, si cea intracraniana crescuse. Am cam tremurat pana m-au sunat ca e mai bine. Capasenia nu vrea sa stea in concediu medical.

Asa ca de la mine nu sunt vesti prea bune, dar o sa vina sunt sigura zambet

Connie ce bine ca ai mai intrat. Pupam ciufuliciul dulce sarut
Angi fa-te repede bine sarut Promit ca diseara daca ma lasa turcii mei intru sa pun poza promisa.
Danielle wow ce fete frumoase.....pozele lor si ale Biencutei mi-au luminat ziua.
Zuza pozele tale nu le vad trist . Imi pare bine ca DOamna educatoare a fost mai cooperanta. Stiu crizele....prea bine din pacate trist . Eu dau cu ignore. Dupa ce isi face numarul ma cauta singur.
Stai sa ma lamuresc, verde langa parcul Moghioros? E aproape de al. Pascani?

Eleonida nervi de fier mami, si te imbratisez tare ca sa rezisti atacului caninilor de pufos. sarut

Pupy multam de cafea. Ce face Anna?

Pupici pentru restul doamnelor sarut O zi frumoasa si cu soare (sa speram).
Vreau primavara!!!

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

03.03.2009 10:15     citat 

kiki...sa nu ma intelegi gresit, s-a bucurat la 1 pachet de servetele, 1 sul de hirtie igienica, sapun lichid si 1 sul de servete...si 2 cutii de biscuiti cu ciocolata 365...adica nimicuri...si am scos bani pentru fondul clasei si fondul de donatie, da' nu toti, juma'te foarte fericit
daca se bucura la asa ceva, pacatele mele, nu le dau parfumurile cumparate din toamna pentru 8 martie foarte fericit ajunge o cutie de bomboane rad

pupy...rezolvam, nu ma dau batuta, vreau sa renunt la bona, trebuie sa inteleaga pina la urma si gata[/b]

rela...da, aia e, in spatele blocurilor de 4 etaje...sa incep sa sun la gradinita rad sa vad daca s-a calmat thea rad
http://family.webshots.com/album/570341186ylDNUu poate vezi aici albumul zambet sa nu ai acces restrictionat la webshots de la adminul vostru de retea, ca si asta se poate

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 14 ani, 7 luni
Emilia-Maria: 12 ani, 7 luni

03.03.2009 10:47     citat 

'Neatza
Sunt pe fuga ca inca nu l-am culcat pe Stef, nu m-am putut abtine sa arunc un ochi la voi.
Am vazut niste poze super in cap trecut trag cu ochiul

sus

Denunta
RELA

Copii

03.03.2009 11:03     citat 

Mda, Zuza stiu gradinita. Il pe baiatul nasei de acolo. Nu stiu daca o fi acelasi personal...dar daca sunt aceleasi...era una din educatoarele lui Silviu imi venea s-o bat de cand o vedeam. Eu si nasu' aveam pitici mari pe ea. Nasu si acum cand se intalneste cu ea pe strada ii vine sa o ia la pumni. Ciufuta si acra. Culmea Silviu pe ea o placea. prostit Nu mai imi aduc aminte cum o chema...neuronu' meu e in pauza azi.
Sa ne spui daca s-a calmat domnisoara (dar sigur s-a calmat)

sus

Denunta
zuzalina

Copii

03.03.2009 11:05     citat 

am sunat, a raportat cu drag si atentie, insa....mi-a spus ca fata a pus bot ca 3/4 din clasa s-a dus la balet si ca vrea si ea plang sau sunt foarte trist
se mai merge grupat la engleza si la comunicare

balet nu vreau s-o las, inca ma mai gindesc...i-am spus femeii, daca era aerobic, dans modern, ceva care sa-i foloseasca la ceva, o lasam...da' balet?! fac it plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
RELA

Copii

03.03.2009 11:10     citat 

Zuza si eu l-am lasat la balet cu toate ca nu mi-l inchipui pe Vlad facand balet. DAr l-am lasat ca sa fie cu toti colegii, sa nu se simta exclus. Pana la urma tot miscare e. Si apoi nu e f. scump pe mine ma costa 21 de lei pe luna. ACum ma distrez la maxim ca ne pune si pe noi s luam pozitie si sa facem piruete...inchipuieti o balenuta ca mine si pe tacsu care are 1.90si 90 de kg cum facem piruete prin casa rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii

03.03.2009 11:18     citat 

balet=4lei*2sedinte pe saptamina*4saptamini=32
engleza=4lei*2sedinte pe saptamina*4saptamini=32
dezvoltare comportamentala=4lei*1sedinta pe saptamina*4saptamini=16
taxa lunara=198

asa ajungem la 278 lunar
plus1000 bona
plus sacosa de sevetele si sapun
plus fond de draci baltati

si astia nu ne maresc salariile...ajung la pepeni plang sau sunt foarte trist si-asa adio concediu anul asta, parca vad ca vom avea clipe de neuitat la soacra-mea plang sau sunt foarte trist

rela...sigur ajuta la ceva? in afara de faptul ca va distrati in casa in saltul caprioarei, ai vazut ca i-a crescut mobilitatea, ceva? oooffff, viata meeeaaaa plang sau sunt foarte trist ca ma apuc de manele cu cheltuielile astea

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 15 ani, 7 luni
MICA: 11 ani, 3 luni

03.03.2009 11:25     citat 

rela, sananate multa lui tati al tau si intreab-o te rog, pe sorela ta ce e mai important pt ea? un bebe sanatos sau sa fie ea activa pana in clipa nasterii. spune-i sa citeasca un pic de preeclamsie si-o sa vrea singura sa stea acasa.

sus

Denunta
RELA

Copii

03.03.2009 11:28     citat 

In afara de faptul ca el e foarte incantat ca sa zic ......ieri imi arata cat poate sa ridice piciorul, nu stiu daca are legatura cu mobilitatea....sunt curioasa la serbare ce o sa faca ca au si numar de dans. PLusul....doamna de balet le face si ora de dans popular..adica din cand in cand ii invata si dans popular. La serbarea de Craciun au dansat in hora....
Ce am observat....ca disperata de mine a mai stat si i-a pandit pe la geam jenat ...incep ora cu miscari de incalzire ca la gimnastica, aplecari, rotiri de trunchi, ridicat pe varfuri...presupun ca si asta e un plus. Pe ei fiind mai mici nu ii scoate f. des afara asa ca conteaza bruma de miscare.
Si tine cont ca tu ai fetita...balerinele sunt gratioase, au un nu stiu ce in mers, in felul in care pasesc.
Acum daca Thea se obisnuieste la gradi si o sa doarma acolo poate reusesti sa renunti la bona. Ca pe langa cheltuielile enumerate sigur mai apar si altele...circ, teatru, poze....etc.

sus

Denunta
zuzalina

Copii

03.03.2009 11:51     citat 

rela...oooofffff, deci face bine...mai zi, sa ma impac cu mine, ca de platit o sa pletesc, ce sa fac?! trist
eee, si poate-asa n-o sa-mi mai zica fi-mea ca se sperie de muzica clasica&preclasica zambet ma, si era un concert de pian intr-o seara, mi s-a facut pielea gaina cit de fain putea sa sune pianul ala (se vede ca-l iubesc? daca ajung vreodata sa-mi iau casa, imi iau si pian in living, nici nu discut altfel cu cursurile aferente foarte fericit) si ea m-a rugat frumos sa schimb, ca o sperie...toata sarcina n-a ascultat decit beethoven, mozart, brahms, bach, metallica si red hot chili pepers rad acuma, de cind alege bona programul la radio pe pompe, nu-i mai place
uite, la pian as da-o la cursuri, mai abitir ca la balet zambet

sora ta in cite saptamini este? no spa ia? eu am avut spitalizare din motiv de iminenta de avort, mi s-a explicat ca in primele 3 luni se poate intimpla oricind si din orice
ventolin...inhalator sau sirop, ce poti sa iei de la farmacie, relaxeaza musculatura neteda...asta pina ajunge salvarea
ecografie a facut? medicul stie? copilul e bine? daca ii explica medicul ce se poate intimpla, poate se calmeaza cu serviciul, totusi...

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 14 ani, 7 luni
Emilia-Maria: 12 ani, 7 luni

03.03.2009 12:17     citat 

Rela sanatate tatalui si surorii..ar fi bine sa inteleaga sa stea linistita..ar fi pacat sa se intample ceva trist poate o convingi cumva sa se potoleasca.Eu am o desprindere nu stiu cum a zis si nu trebuie sa fac efort..probabil de la ridicatul lui Stef mi se trage, abia ma abtin sa nu-l ridic trist
Balet..am o verisoara care a facut balet de la 3 ani..toate bune si frumoase, pe la 19 ani era angajata la teatru..intr-un spectacol si-a rupt piciorul si s-a rupt filmul trist a ajuns sa faca dansuri dar nu mai e la fel trag cu ochiul Oricum la tine Zuza nu cred ca se pune problema sa faca meserie din asta, de miscare zic si eu ca e bun trag cu ochiul Succes

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
14 ani, 7 luni
: 8 ani, 7 luni

03.03.2009 12:22     citat 

rela sanatate tatalui si sorei tale capoae sarcina usoara, suntem alaturi de tine sarut
zuza ai facut cumva cursuri de prim-ajutor ca vad ca tare te mai pricepi la dat sfaturi sorei lui rela , felicitari foarte fericit frumoase poze , ce dulcica era la botez iubita ta si....ce fetita mare ai acum...incredibil...cum trece timpul asta prostit
angie sanatate mami, sa treaca toate de la tine si...rusi...si raceala....pupa fetele frumoase sarut
pupy multumim de ursulet pufos ca david, spor la treburi, sarut
astept sa se trezeasca david si sa mergem la birou, stau imbracata dar....vad ca nu se mai da trezit, ma sfideaza complet prostit s-a intors cu fata la perete si doarme dusss rad tati ne asteapta la birou ca...deh, nu se mai trezeste printul, ce vina am eu rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: