· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (49)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (49)     
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 14 ani, 3 luni
Luca Daniel: 12 ani, 6 luni

06.03.2009 4:27     citat 

si eu i-am dat oscillo cate unul pe zi cand a pentru imunitate si nu a loc si nici mucisori nu mai are.

sus

Denunta
CrazyMommy

06.03.2009 4:31     citat 

Da danonino si eu ii dau acum jumatate de doza pe saptamana pt imunitate.Mi se pare ca a unde era mereu bolnava....dar mai bine nu zic nimic cool ,,,,ca cine stie?acuma o apuca rad

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
14 ani, 4 luni

06.03.2009 4:40     citat 

eu cand fost racit i-am dat eurespal si daca nu a tusea,si i-am mai pus vibroncil in nasuc
sirop de muguri de pin am luat eu gravida si a nas pe baza de efedrina.Provoaca tahicardie daca sunt folosite prea des.Noua ne a la spital cand am fost cu zana la ECG.de aceea avea bataile accelerate,pentru ca fusese racita si ii dadusem prea multe picaturi in nasuc. surprins

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 14 ani, 5 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 10 luni

06.03.2009 6:05     citat 

Eu zic s ai le dai pe amandoua , Lily, eu asa am facut.
Cu ceaiul d etei trebuie sa ai grija, ca la baietei nu prea e bun, mai bine ala cu coji de ceapa si nuca/.

sus

Denunta
CrazyMommy

06.03.2009 6:28     citat 

da gonzonica auzisem si eu asta cu ceaiul de tei dar nu stiu de ce? confuz pana acum n a sa ii pun otocalm picaturi.....in gatut e bine,pentru tuse o sa i le dau pe amandoua si continuam cu sumetrolim si nurofen........

sus

Denunta
bucatzica

06.03.2009 7:27     citat 

bunaaa
in primul rand vrem sa va anuntam ca am facut inaugurarea olitei....a ieri si azi zambet
ma apuc sa citesc din urma si revin.....ca aveti o viteza..... scot limba
haideti sa va aratam si noi dintisorul foarte fericit sarut ...nu se vede chiar tot ptr ca atunci cand vede aparatul nu`i mai trebuie nimic....e foarte incantata de aparat

asa am dormit noi azi la pranz sarut

i`am cumparat caciulita asta si zici ca e cosmonaut rad rad rad .....asa cum ziceam acum ceva timp in urma....nu`i gasesc nici o caciulita care sa i se potriveasca....asa ca am cautat pana am gasit una buna....dar ne acopera toata fruntea

sus

Denunta
DANONINO

Copii

06.03.2009 7:41     citat 

Bucatzica buine ca sta cu caciulita, Sarei daca ii pun nu sta o clipa locului se agita in continuu. In schimb vad ca sta cu bentita si daca o asez in fata oglinzi incepe sa chiuie.
Succes cu interviul.

sus

Denunta
bucatzica

06.03.2009 8:10     citat 

da,asa am auzit si eu la tv...copilul trebuie lasat descult pana cand invata el sa mearga...ca sa simta solul cu toata talpa piciorului...de aceea e cu dus-intors chestia cu premergatorul...daca se poate chiar in piciorusele goale nu cu 2 perechi de sosete...eu i`am luat Ericai papuci de casa....avem 3 perechi dar nu sunt pentru acum...cred ca o sa`i vina abia la 1 an jumate 2...iar incaltaminte de strada...ceva care sa`i tina glezna,eventual o ghetuta mai inaltuta,cizmulite etc

bravo Ioana Miruna....azi stai in fundulet...maine,poimaine o iei la talpa...sa vezi ce o sa mai fuga mami dupa tine...pupici

Grasana...scuza`ma ca indraznesc sa te contrazic in leg cu olita....daca pana la 1 an sau pana cand incepe el sa inteleaga la ce foloseste olita si stie sa ceara singurel nu obisnuiesti copilul la olita...o sa ai de tras mult si bine cu el...ptr ca nu o va accepta...am impresia ca am mai zis...am o matusa care are o fetita de 2 ani si un pic si vreau sa`ti zic ca ea si acum poarta pampers...umbla maicasa cu rucsacul de pampersi dupa ea....de vorbit vorbeste si leaga foarte bine cuvintele,ar putea spune ca are nevoie la toaleta dar nu face lucrul asta ptr ca nu a nici pe closet...stie sa zica decat dupa ce isi face nevoile in pampers...."mami,pute" si atunci trebuie sa`i schimbe pampersul...(eu chiar vorbeam cu matusa mea,ei locuiesc in Italia si acum cateva luni cand au venit in Rom si am vazut`o cu pampers am crezut ca e vreo gluma si am intrebat`o ca de ce pampers si la varsta asta si sti ce mi`a nu vrea sub nici o forma...(totusi mie nu mi se pare normal ca un copil de 2 ani jumate aproape sa poarte pampers)

Crazy merci ptr incurajari...ai m`au sunat si aia de la reprezentanta Dacia din Cta...si nu stiu ce sa fac...mi`e sa nu alerg dupa 2 iepuri si sa nu prind nici unul...voi vedea....pupam zana

Pupam Sara mica si curajoasa...la cat mai multe progrese sa o uimesti pe mami si mai mult,arata`i tu ca intradevar esti fetita mare...pupici

Offf mai Vladut...o ti pe mami numai intr`o tensiune...pupici si sa treaca repede stranutul ala

Pupam Adrian Matei pui de onisca...sa treceti cu bine peste fimoza

Gaby super tare meniul tau...mai ales ananasul acela sofisticat...cred ca vei da gata orice mesean

Pupam botoselul scump si piticul de gradina...multa sanatate

daca am mancat vreo litera imi cer scuze...nu a nu mai tasteaza....trebuie sa le bag la incarcat si revin ca mai am comentat..."eu Mircea Badea niciodata nu ma satur de comentat" foarte fericit

sus

Denunta
bucatzica

06.03.2009 8:16     citat 

daninino....sta cu caciulita dar nu toata ziua....eu ii pun caciulita mai mult ptr ca se deschid si se inchid usile din camera ei ca la primarie....dintr`un hol se intra in camera in care sta Erica iar acea camera mai da intr`o usa unde exista un alt hol unde este continuarea apartamentului...ca tot kktul construit apartamentul si iti inchipui...unul are nevoie la baie trece prin camera,altul in dormitor,altul la calculator etc si toata ziua usa este inchisa-deschisa....si daca mai este si vre`un geam deschis pe dincolo mi`e frica de curent si de aceea ii pun caciulita...ca daca nu s`ar fataii nimeni pe usa nu i`as pune`o

sus

Denunta
bucatzica

06.03.2009 8:43     citat 

sailor foarte buna reteta ta,fac si eu asa numai ca eu mai puneam si castraveti murati tocati marunt ptr ca maioneza totusi e putin gretoasa

eu de 8 martie am programare cu mai multe prietene in clubul Crush...chiar daca sunt mamica cred ca merit o seara pe an...il las pe tati acasa si mami pleaca la distractie...parca vad ca nu o sa fiu lasata in pace...cred ca o sa ma streseze cu telefoane din 5 in 5 minute

si eu i`am dat Ericai banana si nu a mai multe ori nu numai 1 data....si ii place foarte mult

mai fetelor voi stiti ca eu nu i`am dat Ericai branzica...as vrea sa`i dau dar nu stiu sa fac...as gasi una in comert care sa fie buna ptr ea la varsta asta???nici ou nu i`am dat inca...mai asteptam putin

gonzo...se zice ca sa ii dai peste copilului abia dupa 1 an ptr ca exista o superstitie...ma rog,cine crede...ca daca ii dai peste pana la 1 an ramane mut ca pestele sau vorbeste foarte greu....eu nu cred in superstitii dar pentru linistea mea eu ii voi da dupa 1 an peste Ericai rad rad rad ...deci pana la urma cred putin

va pupam...sper ca nu am omis pe nimeni sarut sarut sarut [b]

sus

Denunta
bucatzica

06.03.2009 8:48     citat 

mai fetelor....cand am si eu vr la calculator...nu e nimeni??? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
bucatzica

06.03.2009 8:49     citat 

rad rad rad rad rad se pare ca am ramas eu in locul lui sailor....nu`i nimic....inchid eu capitolul singura socat

sus

Denunta
DANONINO

Copii

06.03.2009 9:04     citat 

branzica se face foarte simplu: pui cam o cana de lapte la fiert si cand este aproape sa se ridice adaugi 2-3 ligurite iaurt, mesteci putin in el pana il vezi imbranzit si gata stingi focul si il strecori. succes

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: