· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(15)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(15)     
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani

09.03.2009 9:15     citat 

Neata burticilor!!!
jojo_miha bine ai venit, sa ai o sarcina usoara si nastere la termen!!!
Loredana023eu cred ca au avut o plangere dar nu vor sa zica.... e oricum e bine ca vor sa vada cum munciti, iti trimit azi pe email instiintarile.
Adina cum au iesit mucenici? I-au placut sotului?
Va doresc o zi frumoasa asa ca voi si servici usor celor care merg la servici. sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani

09.03.2009 10:36     citat 

Neata,burtici sarut
Jojo_miha,bine ai venit...iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos sarut .
Elena...sa stii ca au iesit buni..aproape ca cei de la mama de acasa rad ,dar lui iubi nu prea i-a placut...cica are prea multa apa ochi peste cap rad .
Icemoon..sa stii ca astea sunt numai fitze ochi peste cap ...si la inceput am vb cu ea numai in romaneste si cica nu intelegea tot ...si se uita la iubi sa ii traduca in greaca ce zic eu..de parca iubi stie romaneste scot limba .Prefer sa nu cunosc astfel de "romance" nervos
Lory...servici usor sarut .
Urschuletz,mai ai putin si faci morfo rad trag cu ochiul .Sa vii numai cu vesti bune sarut .
Anka...nu te-ai trezit inca? rad

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

09.03.2009 10:41     citat 

Hai sa va povestesc cu am aflat eu ca o sa aveu un bebeu.

Acum trei ani, am vazut ca nu mai imi venea menstruatia si desigur ca m-am dus imediat la dr., eu avand o menstruatie foarte regulata deoarece luam si anticonceptionale. Dr. m-a sfatuit sa fac o pauza de pastilute, ptr. ca, clinic vorbind eram sanatoasa nu aveam nimik rau jos. Asta si am facut..... mi-a venit dupa 3 luni, m-a tinut cred ca 2 zile si gata si iar nu mai imi venea.
Dupa ce am fost cred ca la 5-6 dr. si dupa analize peste analize, nimeni nu stia ce sa imi zica, cica dereglari hormonale,aiurea...!!!! Asta in decurs de 2 ani si cu tratamente aiurea!!!
Pana cand dupa un timp am fost printr-o cunostinta la doamna doctor la care am si ramas si imi si supravegheaza sarcina. Am facut un control pe masa, o ecografie si mi-a dat sa fac niste analize.Ok le-am facut si m-am intors la ea si surpriza ..... o sa va para ciudat rau intrasem la menopauza. Da menopauza cica intrasem la menopauza pe sistem nervos, aveam un servici cam stresant, licitatii off sa nu mai credeti in licitatii va spun sincer trag cu ochiul . Bun dr. mi-a zis sincer... nu poti face copii, eu tin minte ca doar imi curgeau lacrimile dar nu plangeam, ma rog nu stiu cum am ajuns acasa. Mi-a zis sa vin dupa cateva zile cred ca sa imi revin din soc. Bun, m-am dus si am avut o discutie lunga si metodele prin care o sa incercam sa raman insarcinata .... prima oara era sa fac un tratament cu Diane 35, daca nu ramaneam dupa urma greu greului si la urama fertilizarea invitro. UFFFF mi se parea ca se crapa pamantul sub picioare si eu cad acolo.... Dar dupa un tratament cu Diane 35 de 8 luni si desigur ca mi-am schimbat serviciul (mai putini bani dar macar aveam sanatate) am ramas insarcinata. Si acum sunt niste clipe de neuitat.... Prima luna mi-a venit....mmhhh nimic.... eram dezamagita na..... Si pe 3 noiembrie de ziua mea am aflat ca voi fi mamica, cel mai frumos cadou din viata mea. Imi intarziase si am asteptat o saptamana si dupa disperata ma duc si iau un test de la farmacie si il fac, se vedea vag a doua liniuta eram inca in dubiu si pe test scria sa il repet in 48 de ore, de unde a doua zi l-am facut iar si doua liniute rosii cat casa zambet zambet zambet sarut sarut sarut Cred ca m-a auzit tot blocul rad sotul meu s-a speriat si a venit repede in baie si era tare socat si el, efectiv ne uitam unul la altul fara sa ne punem nimic si cu testul in mana foarte fericit M-am dus in doua zile la dr si am vazut bebeul care avea un cm, dr. era tare mandra si ea!!!
Cam asta e povestea noastra care cu ajutorul lui Dumnezeu o sa fie frumoasa incontinuare!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 1 luna

09.03.2009 10:53     citat 

Neatza foarte fericit Acum ne-am trezit ,Adina te-ai trezit inaintea mea , am dormit dusa rad cred ca era ora 22 aseara cand am adormit foarte fericit dar eram tare obosita scot limba
Ma duc sa pap micul dejun ,cred ca il fac un pic mai mare foarte fericit ,si mai vorbim o picatura mai tarziu zambet

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 11 luni

09.03.2009 11:28     citat 

Buna dimineata foarte fericit
Elena ai o poveste superrrrr, un happy end de toata frumusetea.Sa va dea D-zeu multa sanatate si tie si la bebe, totul e bine cand se termina cu bine, oricum cred ca ai trecut prin niste zile de cosmar ochi peste cap .
Cineva acolo sus are grija de noi sarut sarut sarut scot limba scot limba

sus

Denunta
ankkka

Copii

09.03.2009 12:00     citat 

Elena ,tare frumoasa povestea ta ,mi-au dat lacrimile , pe cuvant ,emotionant .Cred ca toate avem povesti ,una mai trista alta mai putin trista trag cu ochiul

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 11 luni

09.03.2009 12:01     citat 

Neata fetelor.
ieri nu am mai intrat pe net pt ca am stat cuminte in pat (toata sapt m-am agitat cu munca si sambata cu nasii si am zis ca duminica ma odihnesc).
de dimineata am fost la maternitate ca sa imi ia sange pt triplutest si mi-a facut si eco....asa de dezamagita sunt trist ....a fost prima ecografie externa de cand am ramas gravida si asa de tare m-a apasat pe burta de imi venea sa ma urc pe pereti, cel mai tare m-a durut cand apasa pe operatie (am avut un chist care a trebuit operat acum 2 ani). ce m-a deranjat f tare a fost ca nu mi-a zis nimica, nici macar nu mi l-a aratat pe bebe.
sper ca rezultatul analizelor sa fie bun sa nu fie nevoie sa fac amniocenteza.

sus

Denunta
ankkka

Copii

09.03.2009 12:05     citat 

Lore - sa stii ca si eu patit la fel la eco ,ieri , foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

09.03.2009 12:11     citat 

Merci burtici! Cred ca toate avem povesti triste si fericite dar totul e bine cand se termina cu bine.
rome asa e sa sti, cineva acolo sus are grija de noi sarut sarut sarut sarut
Bai cred ca dr. astia care se poarta asa au impresia ca noi ramanem gravide in fiecare am si suntem asa de obisnuite ca nu ne-ar interesa sa vedem si noi ce face copilul nostru!! surprins Oricum sti cum e important pana la urma sa fie bebeul sanatos!!! sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani

09.03.2009 12:15     citat 

Elena..intr-adevar..frumoasa si emotionanta povestea ta sarut
Anka...haide,ma ca nu sunt chiar asa somnoroasa..sau macar nu sunt singura rad sarut
Lore..cum asta e prima eco externa..eu numai din astea am facut pana acum,tu de care ai facut pana acum?Nu fii dezamagita,nici mie nu imi spune dr nimic la eco..doar mi-l arata si de fiecare data l-a masurat si mi-a zis ca e in grafic..atat!Daca dr. nu a zis nimic inseamna ca bebe e bine trag cu ochiul sarut .Sper sa iti iasa rez. bune la triplul test...mie imi e groaza doar cand aud de amniocenteza surprins

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 11 luni

09.03.2009 12:31     citat 

Parerea mea e ca toti doctorii sunt cam la fel, ei sunt satui, nu inteleg cat de important este pentru noi sa ne explice, sa ne arate...asta e
Asa a fost si al meu prima data si apoi am inceput eu sa-l intreb: da acum isi duce mana la gurita? acum isi ridica manutele deasupra capului? rad si tot asa, daca el nu zice....il intreb eu scot limba

sus

Denunta
lorellayy

Copii

09.03.2009 12:39     citat 

ankkka la fel ca si tine speram azi sa imi zica daca e fetita sau baietel; toata sambata noaptea am visat ca eram la control .

chiar ca e o poveste emotionanta elena_raluca; ma bucur ca ai dat peste un dr care sa te ajute sa iti indeplinesti visul de a avea un bebelus.
si noi am trecut prin multe pana sa raman insarcinata, si beblusul asta il consider o minune data de la Dumnezeu sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

09.03.2009 12:58     citat 

AdinaGr pana acuma mi-a facut numai eco intravaginala. si asa bine se vedea bebelusul. sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

09.03.2009 1:14     citat 

Rome he he ce burtica frumoasa ai sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

09.03.2009 2:04     citat 

Burticilor...sunteti toate adormite ca mine azi rad rad rad
Ca e o liniste pe aici de ma ia somnul!!! dar nu ma lasa grasul meu/grasa mea foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: