· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor 218
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor 218     
Tamy

Copii
Teea: 12 ani, 2 luni
David : 10 ani, 7 luni

10.03.2009 9:14   Lista gravidutelor 218  citat 

Nastere usoara Symo_19, Doxy_w, Sicos, Bianca_90 si mamicutzelor din top
Felicitari mami Dusenca,Ambraa, Blackspell, Ruxi_Mici, Elidia, Mirene, Claudiatudori, Mtl sa va traiasca puiutzii !

---------------------- ---------------------------Trimestrul III ----------------------------- ---------------------------

Symo_19
38-------------------------------------------Timisoara, dr.Bran, DPN 20 martie 2009
Doxy_w 38-------------------------------------------Iasi, DPN 23 martie 2009, baietzel
Sicos 37------------------------------------------- DPN 27 martie 2009, baietzel Cosmin Andrei
Bianca_90 37------------------------------------------- Timisoara, spitalul Odobescu, DPN 1 aprilie 2009, baietzel
Danimo 36-------------------------------------------Bucuresti, Dr Mihalache Florina spital CFR2, DPN 07 aprilie 2009, fetitza
ZCLR 36-------------------------------------------Madrid, DPN 07 aprilie 2009, fetitza Patricia Luisa
Mara2009 35-------------------------------------------Bucuresti, Maternitate Polizu, DPN 12 aprilie 2009, fetitza Mara
Andyk 35 -------------------------------------------Bucuresti, Dr Miciner Silvia spital CFR2, DPN 13 aprilie 2009, fetitza
Yazmine 35-------------------------------------------Vatra Dornei, DPN 14 aprilie 2009, baietzel Vlad
Georgy26 34-------------------------------------------Calarasi, DPN 18 aprilie 2009, baietzel
Arti 33-------------------------------------------DPN 28 aprilie 2009
Adnas 32-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 30 aprilie 2009, fetitza Alina Miruna
Mitaloli 32-------------------------------------------Iasi, DPN 30 aprilie 2009, fetitza Alexia Maria
Dakar 32-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 02 mai 2009, baietzel Denis-Andrei
Mihaela12 32-------------------------------------------Bucuresti, Maternitatea Bucur, DPN 07 mai 2009, fetitza Diana - Maria
Onnutz 31-------------------------------------------Bucuresti, DPN 08 mai 2009
Golden_daffodil 31-------------------------------------------Bucuresti, Dr Tanase Eugen, CFR2, DPN 09 mai 2009, baietzel Mihnutz Andrei
Tamy 31-------------------------------------------Bucuresti, DPN 10 mai 2009, fetitza
Cleos06 31-------------------------------------------28 ani,Craiova, DPN 11 mai 2009, fetitza
Dya 31-------------------------------------------Botosani, DPN 13 mai 2009, fetitza
Katya 30-------------------------------------------Bucuresti, DPN 14 mai 2009, baietzel
Luura 30------------------------------------------- Dr. Epure Medlife, DPN 15 mai 2009, fetitza
OurBaby 30-------------------------------------------Timisoara/Brad, DPN 20 mai 2009, fetitza, Carla Alexia
Steff-pava 30------------------------------------------- DPN 20 mai 2009, baietzel Alexandru-Gabriel
Alina-Karyna 30-------------------------------------------Craiova, DPN 21 mai 2009, baietzel Armando
Mika22 29-------------------------------------------Spania, DPN 25 mai 2009, baietzel
Bdelmari 29-------------------------------------------Sibiu, DPN 26 mai 2009, baietzel
Voicu-Anca 29------------------------------------------- DPN 27 mai 2009
Sim0n3l 29------------------------------------------- DPN 28 mai 2009, fetitza
Pisko 28-------------------------------------------Bucuresti, spitalul CFR2, DPN 31 mai 2009, baietzel
AlexandraS 28------------------------------------------- DPN 01 iunie 2009, dr Tanase, spital CFR 2, fetitza Sophia
Gogolea 28-------------------------------------------Bucuresti, DPN 02 iunie 2009, fetitza, Maria
Marina_anto 28-------------------------------------------Cluj, DPN 02 iunie 2009, fetitza Sonia Maria

---------------------- ---------------------------Trimestrul II ----------------------------- ---------------------------

Cristianka 27-------------------------------------------Brasov clinica Eva, dr Mircea Preda, DPN 06 iunie 2009, baietzel Dinu-Iancu
Adyalyna 27-------------------------------------------Iasi, DPN 06 iunie 2009
Gabi_enu 26-------------------------------------------Bucuresti, dr Camelia Constantinescu, maternitatea Bucur, DPN 14 iunie 2009, baietzel
Ionelacarstea 26-------------------------------------------Bucuresti, DPN 15 iunie 2009
Gimiloasa 26-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, baietzel Mihai
Crissuca 26-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, fetitza
Ramy_Ra 25------------------------------------------- DPN 29 iunie 2009, Sf. Pantelimon, Dr. Bacalbasa, fetitza Iris Ana
Ssimona 23-------------------------------------------Bucuresti, Dr Badiu, spital Municipal, DPN 02 iulie 2009, baietzel Albert
Haiducitza 23------------------------------------------- DPN 02 iulie 2009,fetitza Maria
Byannca 23-------------------------------------------Bucuresti, DPN 05 iulie 2009, fetitza Karina Maria
Mf13 22------------------------------------------- Pitesti, DPN 08 iulie 2009, baietzel Mihnea Mihail
Kitty30 22------------------------------------------- DPN 09 iulie 2009
Elena-Raluca 20------------------------------------------- Bucuresti, DPN 23 iulie 2009
Ankkka 20------------------------------------------- DPN 26 iulie 2009
AdinaGr 20------------------------------------------- DPN 29 iulie 2009
Mirumati 20-------------------------------------------Bacau, DPN 30 iulie 2009
Anthurium 18------------------------------------------- DPN 10 august 2009
Corybalan 18------------------------------------------- Arad, DPN 11 august 2009
ICEMOON 18------------------------------------------- DPN 15 august 2009
Bubu_Stefi 17-------------------------------------------Buzau, DPN 19 august 2009
Loredana023 16-------------------------------------------Piatra Neamt, DPN 24 august 2009
Lorellayy 16------------------------------------------- Brasov, DPN 23 august 2009
Simicami 15------------------------------------------- DPN 28 august 2009
Crisugelu 15------------------------------------------- DPN 26 august 2009

---------------------- ---------------------------Trimestrul I ----------------------------- ---------------------------

Smiri 12------------------------------------------- Iasi, DPN 23 septembrie 2009
Ramona79 11------------------------------------------- Constanta, DPN 28 septembrie 2009
Zveta 10------------------------------------------- Rep. Moldova, DPN 1 octombrie 2009
Bubulina77 10------------------------------------------- Cluj, DPN 6 octombrie 2009
Alexxya 10------------------------------------------- Constanta, DPN 6 octombrie 2009
Lenamicu 8------------------------------------------- Oradea, DPN 16 octombrie 2009
Polin 8------------------------------------------- Bucuresti, DPN 20 octombrie 2009
Deitza 7------------------------------------------- DPN 24 octombrie 2009
Kimberly 5------------------------------------------- Italia , DPN 3 noiembrie 2009

Avem 18 si 20 !
Sarcina usoara tuturor celor 66 de burticutze, mici si mari, care sunt pe Listutza !!!!

Capitolul anterior:
Lista gravidutzelor 217

sus

Denunta
mf13

Copii
Mihnea Mihail: 12 ani, 1 luna

10.03.2009 9:37     citat 

haiducitza tie cum iti merge???fetita te a inceput sa faca balet???sau a trecut direct la dans sportiv???

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

10.03.2009 9:42     citat 

Buna dimineata, buna dimineata !!

Tamy, multumim ptr listuta zambet

Am luat si eu pachetul cadou de la Cora trag cu ochiul

Byannca
, saru'mana ptr aprecieri jenat Acum sa vedem si burtica ta zambet Ma intrebai de kile jenat Hmm...vreo 5, dar de acum voi pune la greu plang sau sunt foarte trist In schimb , dupa ce nasc, 2 luni nu pap decat supa cu pui, carne pe gratar si fructe... trebuie sa-mi revin repede, deoarece nu voi sta numai acasa.

Chiar asa fetelor, veti sta cei 2 ani cu bebeii??

Sanatate multa burticilor ce au dureri de gat. sarut

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani

10.03.2009 9:44     citat 

Neata,

Hop si eu, beau usurel cafeau va citesc si pe urma back to work. Tamy asta este motivul pentru care n-am semnat condica, ieri am avut f mult de lucru...la fel se va intampla si astazi...si tot restul saptamanii, aseara a am ajuns acasa tarziu si desi am zis ca ma odihnesc, m-am apucat sa mai fac cate ceva prin casa.

Mitaloli, in sfarsit, te asteptam aici si sa nu crezi ca nu scapi de bataitza!
Deitza, bine ai venit!
Ramo, Haidu, Mf, Cristianka and all the pregnant girls sarut .

Mai dar Ourbaby ce face? Ca nici ea parca nu ne-a vizitat ieri!
Ourbabyyyyyyyyy sarut

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 12 ani, 1 luna
am nascut deja!

10.03.2009 9:58     citat 

Mf 13 a mea e dansatoarea din lacul Lebedelor.. foarte fericit foarte fericit ... e tare sfioasa...cand ii este fomica, incepe sa se agite si ma gadila...asta e semnalul ca e cazul sa papam...
Iar seara cand ma pun in pat incepe si loveste jos de cateva ori dupa care se cuminteste....
Se vede ca e o domnisorica...
Arthurium spor la treaba mami--asa am avut eu saptamana trecuta full de situatii si acte si...etc Vad ca saptamana asta a inceput mai lejer...
Ourbaby trage chiulul...oare pe unde umbla? sarut sarut
Cristianka nu mai vrem zapada si lapovita....nu poti sa ne trimiti niste zile de primavara adevarata?? Te-am vazut cocotata cap de lista la trim II YUHUUUUUUUUU
EMOTII? Ai ametit? scot limba

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 12 ani, 2 luni

10.03.2009 10:12     citat 

haiducitza, presimteam ca voi fi cap de lista de saptamana trecuta si de sambata m-au luat ametelile, da-mi trec sambata viitoare cand voi fi penultima la trim III. nu stiu fetele cum stau da eu am niste morcovi... ioi, nu stiu daca emotii pt nastere, pt ce va urma dupa pentru ce va fi inainte... da nu ma simt in largul meu.
lapovitza si ninsoare nu mai oferim decat ninsoare foarte fericit
"m-am mai gandit la ceva" foarte fericit cat stau acasa m-am gandit sa ma apuc de facut niste cursuri de design floral... si apoi sa ma apuc de colaborat cu florarii, am o cunostinta care a facut astfel de cursuri la londra dar eu nu apuc curand sa merg acolo.. poate peste vreo 2 ani... asa ca deocamdata fac baza de curs prin corespondenta, apoi ma apuc de colaborat cu ei si apoi cand mai strang bani probabil voi merge la niste cursuri de ikebana sau ceva mai complicat... doamne ce rau e sa te plictisesti foarte fericit si inca n-am intrat in concediu prostit

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 12 ani, 1 luna
am nascut deja!

10.03.2009 10:20     citat 

Ramy_ra stai foarte bine cu doar 5 kg acumulate......super foarte fericit eu am luat 10kg pana acum. Spune-mi dupa ce ai nascut ai avut o alimentatie anume? Adica ai mancat mai mult supe si legume fierte, ai evitat sa mananci fructe si legume crude?pt. alaptat?
Cred ca si eu ar trebui sa ma bag la supe si carne la gratar...eu oricum aveam dinainte de a ramane gravi + de ..kg jenat foarte fericit
Cred ca voi sta 2 ani acasa cu bebela...doar daca nu apare ceva si trebuie sa ma intorc la serviciu...

sus

Denunta
golden_daffodil

Copii
Mihnea Andrei: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

10.03.2009 10:22     citat 

foarte fericit Neata burtici.
Multumim Tamy de listutza.
Noi ne-am trezit de dimineata cand a plecat tati, am mancat si ne-am mai bagat la caldurica in patutz sa ne uitam la tv si am revenit pe baricade acum.
Mitaloli abia te asteptam ptr ca ne este dor de tine... sarut sarut sarut nu am mai avut si eu cu cine sa beau o bere si sa stau de vorba mai mult asha. sarut sarut sarut
Cristianka esti de admirat pentru inventivitatea de care dai dovada cu acele cursuri. sarut
Si eu as vrea sa ma apuc de ceva dar dupa craciun ptr ca ma bate gandul sa nu ma mai intorc la munca dar sa vad ce se mai intampla cu criza, locul de munca oricum il am asigurat pana ma intorc, deci aici chiar nu ma agit, dar nu imi place deloc ce fac.

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 12 ani, 1 luna

10.03.2009 10:26     citat 

Neata fetelor!
Ce faceti? Daca la cristianka este ninsoare....brrrrrrr...in Bucuresti anuntam doar ploaie....
Bun venit celor 2 burticute!
Cand este documentarul acela pe national geographic....in pantece...?
Mitaloli te asteptam!
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani

10.03.2009 10:29     citat 

Mai fetelor, tocmai mi-am facut programare la Medlife pt Morfofetala, si m-am programat la dr Muntean Sanda Andreea, pt ca toata lumea ma bate la cap sa profit de abonamentul pe care il am la Medlife si sa nu dau 4 mil aiurea, doar ca sa fac la Iosup, asta nu ca nu ar fi bun.
Voi ce ziceti? Sa ma duc la Medlife? Ma gandesc ca nici astia nu aduna toti prostii de pe drum sa ii puna sa faca ecografii.
Ideea e ca despre aceasta dr n-am gasit nici o referinta.
Am vrut la dr Steriu, dar nu avea nimic liber, nici Dr Albu Dragos nu avea liber pana la sf lunii aprilie. Asa ca m-am programat pe 10 aprilie.

Deci ce fac?

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 12 ani, 1 luna

10.03.2009 10:32     citat 

Eu cred ca voi sta cu bebita in jur de 1 an...
Ramy n-ai luat mult pana acum ...de ce spui ca de acum incolo vei acumula mai multe kg? Eu am pus in jur de 5-6kg, .....pana acum...

sus

Denunta
golden_daffodil

Copii
Mihnea Andrei: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

10.03.2009 10:37     citat 

Mi-am adus aminte sa va spun ce am vazut la striri dimineata, ca Obama a dat unda verde cercetatorilor americani ptr aprofundarea studierii in domeniul celulelor stem si ca sprijina asta fata de vechiul regim care nu era de acord si nici nu acorda fonduri necesare.

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 12 ani, 3 luni

10.03.2009 10:37     citat 

Buna dimineata! prostit

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

10.03.2009 10:40     citat 

anthurium, am auzit cateva fete de pe aici care au avut multe necazuri datorita marelui dr Iosup. Parerea mea este sa nu iti para rau, ca sa nu mai spun ca...de 4 mil cumperi ceva la bb. La care Medlife ai facut?? La Maria mi-au sps la toate ecografiile ca v-a avea o malformatie(si am facut eco in fiecare luna). A doua morfo fetala, am facut-o pe la 8 luni si singurul dr care mi-a sps ca bb e sanatos a fo dr Radulescu de la Medlife. Poate suni si intrebi dak este loc la el.

byannca
, de la 7 luni se pun multe kg prostit Am mai patit-o jenat

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 12 ani, 4 luni
am nascut deja!

10.03.2009 10:41     citat 

'neata! ce dor mi-a fost sa pot spune asta!
inainte de toate vreau sa va multumesc din suflet tuturor celor care au fost alaturi de mine. de pe la 7.30 am tot citit din urma. milioane de sarut la toate fetele care m-au sustinut si acum accept si bataia. scot limba
fetelor, am avut parte de experienta de care ma temeam eu cel mai mult, insa multumesc lui DD ca a avut grija de noi si a trecut. martea trecuta am tot avut contractii, iar de pe la 7 seara devenisera puternice si destul de regulate. a venit sotul, la 10 l-am sunat pe dr si am plecat la iasi. drumul a fost cumplit din cauza gropilor si contractiile se accentuau. am ajuns pe la 2 noaptea, eram asteptata. am disperat tot personalul cu panica mea. dar si mai agitata am fost cand m-am trezit dusa direct la sala de nasteri, pusa pe perfuzii cu gynipral si injectata prima doza de dexametazona. plus ca eram conectata la un monitor fetal. in jurul meu erau tipete si gemete de la femei care nasteau, sotul era in triaj asteptand dimineata sa vorbeasca cu dr. in sfarsit a venit si dr meu si am primit prima veste buna. nu s-a declansat nasterea! am facut o eco, Maria era bine, dezvoltata conform parametrilor, placenta gr I, col inchis, greutate 1,900. a IIa veste buna! incepeau in sfarsit sa mi se usuce lacrimile! intre timp s-a intalnit si sotul cu dr. si s-a mirat si el de ce sunt asa de agitata. sincer, cred ca aratam ca o nebuna! i-a spus si sotului ca sunt ok si ca am venit la timp. pe la 10 a venit si cea de-a III-a veste buna si anume ca ma transfera la gravide, ca nu mai eram o urgenta. am facut totusi cele 4 doze de dexametazona, tratament cu gynipral si scobutil si nu mai am voie sa ma ridic. contractii am avut zilnic, duminica fiind prima zi fara ele. ieri dimineata a venit dr si m-a vazut pe masa, a zis ca sunt ok si ca ma asteapta peste o luna la cabinet sa vedem daca facem atunci internarea. asa ca ieri dupa amiaza am iesit din spital. aveam si o programare la 4d, dar fata mea m-a tratat cu spatele si nu am reusit deloc s-o vedem. asta e. important e ca si doctorita mi-a zis ca are 2,440, ca se prezinta totul bine si ca daca voi fi cuminte si cu tratament o duc sigur la 38 de saptamani. dar chiar daca s-ar naste acum ea zice ca ar fi bine ca are greutate buna, dexametazona o va ajuta, asa ca prognosticul e unul optimist. aseara eram mult prea obosita sa mai intru, dar de azi sper sa nu mai scapati de mine! scot limba
mtl, sa-ti dea D-zeu sanatate, tie si fetitei tale, plus lu' tati, ca tare bine mi-a prins vorba cu tine si multumesc ca ai anuntat fetele! poate intr-o zi ne vom si cunoaste, asa cum mi-as dori sa mai cunosc cateva fete de pe aici! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: