· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(16)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(16)     
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 9 luni

12.03.2009 5:19     citat 

Fetelor, voua la ce varsta v-a spus sexul lui bebe? sau ma rog...macar sa incerce sa intuiasca ce e? Maine ma duc la ecografie si am emotii ca de obicei...abia astept!!

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 10 ani, 11 luni

12.03.2009 5:28     citat 

Smiri...bafta la dr. maine sarut .Pai na,depinde de fiecare bebe...se poate si la 12 sapt. numai daca bebe are o pozitie buna in burtica si daca medicul are rabdare sa se uite scot limba .Eu am 20 si inca dr. nici macar nu a intuit nimic scot limba ..dar poate tu ai noroc si bebe nu e rusinos rad sarut .
Sa intri si sa ne spui si noua ce ai facut la dr. ,da? sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 11 luni

12.03.2009 5:56     citat 

bunala burtic! ce fac fetele? acum am ajuns de la serv si sunt asa de obosita ca nici numai am putere sa mananc.

Anturium du-te linistita la tipa ca le face atent si e si ambila, am si eu o problema cu dr care se rastesc sau iti vb urat.

Smiri, eu la 12 sapt am facut dublu test si include si eco si mi-a zis ca e prea mic sa se vada. Acum ce sa zic poate ai noroc.

Anka sper ca esti mai bine. DIn ce am tot citit mai bine sa fie mai mica TA, ca daca facem hiper e nasol si pt noi si pt bebe trag cu ochiul

Elena esti mai bine? Ca ieri am citi ca ti-a fost rau.

Bubu si la noi a fost frumos pana la urma, e mai bine frumusica ta?

Ce faci Adina ce ai mai facut? ce ai mai gatit?

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 17 ani, 9 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 3 luni
Patrick Elias: 10 ani, 11 luni

12.03.2009 5:59     citat 

Buna fetelor
Smiri, mie mi-a zis dr. la 13 saptamani ca s-ar putea sa fie baiat, insa nu era sigura. Mi-a spus ca cel mai bine se vede dupa 18 saptamani. Eu maine merg la eco, sa vad daca a ramas baietel sau nu. scot limba
Elena si eu mananc mult seara. Cred ca in stilul asta ma fac cat balena! foarte fericit Si cel mai mult mi-e pofta de cartofi prajiti. As manca de 3 ori pe zi.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

12.03.2009 6:25     citat 

Mirumati succes la eco sarut

Incet , incet aflam ce sunt bebei nostri zambet
Asa e si mie imi pofta mai amre seara si foame as manca orice. Inerc sa ma mai abtin pe cat pot dar... trist

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

12.03.2009 6:32     citat 

Mirumati..bafta la dr. maine sarut
Urschuletz...ce sa mai zic,ma doare capul de mor..sper sa treaca trist .Nici nu am chef de nimic..azi la pranz am facut paste,ca ma trezisem tarziu si nu aveam timp de altceva scot limba ..iar acum seara nu stiu...astept sa imi treaca durerea de cap sa ma pot gandi rad scot limba .
Tu ce faci?Ce mai gatesti...sa imi dai si mie o idee scot limba ?

sus

Denunta
golden_daffodil

Copii
Mihnea Andrei: 11 ani, 2 luni
am nascut deja!

12.03.2009 7:21     citat 

Sorry ca ma bag in discutzia voastra, ptr dureri de cap exista la plafar un unguent: balsam tonic ptr masaj frunte, tample, ceafa cu eucalipt si menthol.
Pe mine ma durea inainte capul de muream, cand ma dau cu asta si stau un pic intinsa imi trece repede.
Bafta.

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

12.03.2009 7:31     citat 

Golden..mersi mult, am sa ma interesez sa vad daca gasesc si aici sarut sarut sarut .Inca nu mi-a trecut si nu stiu ce sa fac ...ooff plang sau sunt foarte trist
Sa "te bagi " mai des in discutiile noastre..ca ne prind bine sfaturi de la o burticuta mai mare sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 10 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 10 luni

12.03.2009 7:50     citat 

Buna butici!!!Am ajuns si eu si acum ma pregatesc sa fac paste si mancarica de cartofi cu MARAR...ca asa de bine mirosea pe scara blocului cand am urcat........ prostit Mie de la farmacie mi-a zis ca nu am voie sa folosesc baton de ala pt dureri de cap,nici crema chinezeasca...nimic trist Si eu am dureri de cap si sunt constienta ca le am de la oboseala ca nu pot dormi prea bine noaptea.....dar ce sa fac?
Smiri,eu am facut eco la 11 sapt si el avea 6cm...nu a putut decat sa ii numere membrele .Se vedea ca misca,i-am ascultat inimioara,dar sexul nu l-a putut vedea trist Sa intri sa ne spui ce ai facut si sa ne pui poze trag cu ochiul
Ankkka...tensiune mea e tot timpul 10cu7 sau 10cu6...dr spune ca pot pleca in spatiu,ca e tensiune de aviator. foarte fericit
Sigur nu ai avut o decadere de calciu?Eu exact ca tine am patit si aveam tensiunea la fel.Mi-a trebuit calciu+d.
pooop toate burticile....ma duc sa fac papa ca mor de foame!!!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

12.03.2009 8:02     citat 

Adina, am avut saptamana asta ciorba de curcan acra, pulpe de pui la cuptor cu cartofi si cu cimbru mult peste si o tacanitza de cartofi si alte legume cu carne de curcan.

Tu ce peste ai facut si cum? Imi pare rau ca te doare capul trist asa de tare din fericire nu am avut dureri asa de tari si nici dese. Nu stiu ce sfat sa-ti dau...

sus

Denunta
Bedivere

12.03.2009 8:07     citat 

http://www.parinti.com/Gravidutecarenas...32896.html

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: