· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(16)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(16)     
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 7 luni
Zuza: 10 ani, 3 luni

10.03.2009 9:13   Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(16)  citat 

------------------ GRAVIDUTE CARE NASC IN IULIE-AUGUST-SEPTEMBRIE 2009 -----------

------------------------------

-------------------------------------

-------------- ------------

--------------------------------------
____________________ ____________________

urschuletz............................DPN 08.07.2009
jojo_miha.............................DPN 18.07.2009 **fetita**
ralus......................................DPN 19.07.2009
elena_raluca........................DPN 23.07.2009
Ankkka...................................DPN 26.07.2009
AdinaGr..................................DPN 29.07.2009
Mirumati.................................DPN 30.07.2009**baietel**

-----------------------------------------------------

anthurium............................DPN 10.08.2009 **fetita**
vero-ioana............................DPN
ro21.......................................DPN 13.08.2009
oanam..................................DPN13.08.2009
ICEMOON.............................DPN 15.08.2009
Bubu_stefi............................DPN 19.08.2009
Crisugelu..............................DPN 20.08.2009
rome.......................................DPN 21.08.2009**baietel**
lorellayy..................................DPN 23.08.2009
Loredana023.......................DPN 24.08.2009

--------------------------------------------------

ionelak..................................DPN 14.09.2009
smiri......................................DPN 23.09.2009
ramona79.............................DPN 28.09.2009

----------

Capitolul 1, Capitolul 2, Capitolul 3, Capitolul 4, Capitolul 5, Capitolul 6, Capitolul 7, Capitolul 8, Capitolul 9, Capitolul10, Capitolul 11, Capitolul 12, Capitolul 13, Capitolul 14, Capitolul 15

Cine doreste sa faca parte din colajul cu poze va rog sa o contactati pe AdinaGr

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

10.03.2009 9:43     citat 

Multumim de listitza ca deobicei e super! sarut

Loredana si mie mi se pare ascutita, pare a fi baiat. sarut Tu ce vrei?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

10.03.2009 9:54     citat 

IMG]http://i558.photobucket.com/albums/ss25/urschuletz/DSC05359.jpg[/IMG]

Fetele mai am cateva ore si aflu.... Hai sa ne dam cu presupusul eu zic asa dupa forma ca ar fi fetitza. Voi ce parere aveti?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

10.03.2009 9:55     citat 

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 2 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

10.03.2009 10:10     citat 

Mie mi se pare cam ascutita dar si rotunda...iti pastrezi silueta nu gluma sarut Arati excelent!!!Eu deja am pus sunculite trist Eu cred ca vreau baietel,dar ft bine si daca e fetita. foarte fericit Tu ce vrei mai mult?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

10.03.2009 10:15     citat 

Pai baietel vrem si noi. Dar ce tot atea mofturi sa fie sanatos(a). trag cu ochiul Dar nu cred ca voi dormi la noapte. prostit Si la 8 30 incep si treaba la serv. Eco o am la 15 30. Chiar m-au sunat de la clinica sa confirm. Dar si tu arati bine cu burtica de ce zici?

sus

Denunta
Loredana023

Copii

10.03.2009 10:20     citat 

Ai o burtica asa de frumusica si finuta...a mea de ce e asa de mare?Pana acum m-am ingrasat 7kg.IN ultimile 3 sapt nu am mai luat asa mult,am luat doar 400gr.Poate e baiat la tine.Sotul meu isi doreste mult baiat.A zis ca daca e fata o sa sufere ca o sa o faca fotbalist rad
Abia astept sa vii cu vesti maine foarte fericit Si cu poze.... sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

10.03.2009 10:23     citat 

Fetelor eu ma bag in patut pt ca maine am o zi grea. Abia astept sa vin maine sa va spun vestile. Sa-mi tineti pumnii!

sus

Denunta
Loredana023

Copii

10.03.2009 10:25     citat 

Noapte buna urschuletz.... sarut sarut sarut
Noapte buna burticilor
Icemoon ,Adina multumim de listuta si de colaj...superbe
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
jojo_miha

Copii
Teodora Ioana: 12 ani, 1 luna
Larisa Gabriela: 10 ani, 3 luni

10.03.2009 11:36     citat 

Eu azi am vrut sa intru cand dormea Teodora insa se incarca atat de greu ca m-am enervat si am renuntat.
Loredana23 am inceput cu bucata de prajitura pe care ai pus-o ,mmmmmmmmm.
AdinaGr ai o burtica frumoasa si sexi.
Lorellalyy stiu ca v-ati luptat sa aveti un bebe,e bine ca povestea are un final fericit.
Urschiletz multa bafta maine!Si eu cand merg la doctor am mari emotii.

sus

Denunta
jojo_miha

Copii

10.03.2009 11:37     citat 

Stiam ca am uitat pe cineva,Ramona 80% e sigur ca vom avea o fetita ,sotul mai spera la un Andrei insa eu sper sa fie fetita 100% foarte fericit .

sus

Denunta
jojo_miha

Copii

11.03.2009 12:10     citat 

Acum sa va spun si de sarcinile mele,o luam cu inceputul.
Prima sarcina am pierdut-o in ziua cand ne-am casatorit la starea civila,pe drum am avut accident cu masina si am banuit ca de la sperietura,aveam 6 saptamani.
A doua sarcina,a doua zi dimineata dupa nunta religioasa,imbracata cu rochia de mireasa mi-am luat un test pe care l-am facut in prima zi din luna de miere si cand am revenit la 4 zile dupa s-a dus,nici nu apucasem sa ajung la doctor.
A treia sarcina-1 ianuarie,ziua de nastere a sotului meu,m-am trezit la 10 dimineata ca vreau la toaleta ,mi se rupsese apa am plecat la spital si dupa 8 ore de spitalizare am plecat din spital desi eram internata ca doctora de urgenta mi-a zis ca nu se mai poate face nimic,doar sa-mi provoace avortul.Noapte am avut frisoane,temperatura si dureri groaznice am plecat in cautarea unei clinici insa toate se deschideau dupa 4 ianuarie,am revenit in spital si la 2 am nascut un produs(asa l-au numit,am scris in declaratie de incinerare) si nu iesea placenta ca putrezise si era rupta si m-a chiuretat si a trebuit sa scoata bucata cu bucata.La 3 zile dupa m-a scos sotul pe semnatura ca prinsesem drag de un copil abandonat si vroiam sa-l luam ("bagam in geanta") acasa.Avea 25 saptamani si era fetita.
A patra sarcina -aveam aproape 37 saptamani si nu mai misca m-am dus la urgenta ,mi-au pus aparatul pt BCF-urile fatului erau 143,am fost la ginecolog mi-a zis ca e ok,ca bebe mai si doarme si ca nu sunt in nici un caz de nastere,asta era vineri.Duminica noapte am intrat in travaliu ,la 6 am plecat la urgenta ,sotul a sunat pe toata lumea ca vine bebe,la 8 am aflat ca bebe nu mai are activitate cardiaca chiar de la ginecologul meu.Am zis ca nu e adevarat,urlam si ma rugam sa fie vie,nu mai simteam durerile nasterii doar durerea din sufletul meu.Dupa un travaliu de 17 ore am nascut o fetita de 2.300grame pe care nu am dorit s-o cunosc(in acele momente o uram ca nu m-a vrut,nu a vrut sa fiu mama ei).Am zis ca nu voi fi mama in viata mea si voi recomanda tuturor mamelor cezariana,ca eu tare m-am chinuit,mi-au facut si morfina ca lesinasem.Iubita mea avea numele ales de la 6 luni Amalia Nicoleta.A fost incinerata ,nu am un loc unde sa-i duc o floare.A murit din cauza tensiunii mele si a neglijentei medicului,desi e foarte renumit in C-ta.Am zis ca mor o data cu ea,m-am izolat de lume,"prietenii" nu am sunau ma considerau un caz pierdut si 40 zile am zacut si mi-am plins ingerasul numai in casa,in pijamale.Nu vroiam pe nimeni si nimic.La un moment dat a prins viata ideea unui alt bebe,si la 3 luni dupa ce am nascut am ramas insarcinata,pana la 12 saptamani nu am zis nimanui.Atunci mi s-a recomandat intreruperea sarcinii ca aveam tensiunea 16/10 si am zis ca decat sa ajung la balamuc mai bine fara copii,insa sotul m-a convins sa mergem sa cautam un medic care ne da sanse si am gasit ce cautam.La 26 saptamani mi s-a zis de un alt medic (nu cea care ma tinea sub observatie) ca bebe e subdezvoltat si ca nu va trai,se banuia ca am deficit de factorulV,am stat cu inima cat un purice pana mi-au venit analizele ,20 zile si a fost doar a banuiala.La controlul de 36 saptamani bebe nu luase in greutate,trecuse 2 saptamani de la ultima consultatie,mi-a dat sa fac injectii pt plamanii lui bebe si in ziua cand am facut 37 saptamani am scos-o afara pe printesa mea,pe darul meu de la Dumnezeu(asta inseamna Teodora) si cand am vazut-o era asa mica si gingasa,cel mai minunat copil -era al meu,eram mama in sfarsit.Luptasem si meritase!Nimeni nu credea ca voi reusi,insa eu am sperat!Este un copil alintat caruia nu-i lipseste nimic si asa va fi toata viata.
Acum bebe a fost facut fara intentie,vroiam mai prin primavara,insa ...............a venit si e bine venit!Restul povestii il vom spune in vara.Eu o voi scoate si pe bebe din burtica tot la 37-38 saptamani ,mi-e groaza sa depasesc perioada asta.
Sper ca nu intristat pe nimeni ,credeti-ma ca desi acum am zis in cateva cuvinte tot ce am trait am suferit ENORM.Ii multumesc sotului meu si bunului Dumnezeu ca nu mi-am pierdut mintile.
Am in urma ani de tratamente si analize fara rost,toate,toate imi ieseau bune.M-am ales cu durerea din suflet si cu 35 kg.Va plingeti de kg eu de la 60(sa nu zic 56 pana sa ma marit) am acum 95 plang sau sunt foarte trist ,insa toata viata mi-am dorit o familie si voi avea timp sa slabes-SPER! foarte fericit
Sper ca restul sa ne spuna numai povesti frumoase!

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani, 1 luna
mara: 10 ani, 4 luni

11.03.2009 8:06     citat 

sal'
rar mai intru!cred ca nici nu ma mai cunoasteti asa-i?
jojo, tare m-am intristat de ceea ce ai povestit, dar, desi e greu sa alegi, decat un copil cu sechele... in fine... ma bucur ca sunteti bine, ca ai o printesa frumoasa care va avea o surioara langa ea.
sa termini si cu alptatul si te ajut si eu sa slabesti, promit rad
si noi speram la un baietel, dar daca e fetita sa fie sanatoasa, o sa avem cu cine ne mandri.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

11.03.2009 8:30     citat 

'neata!!!
Sper ca ne ajunge tuturor burticilor

Pofta buna!! sarut
Jojo... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist lasa ca acum o sa fie bine sarut
Urschuletz azi ai facut 23 sapt...tu esti in capul listei foarte fericit Ai emotii cred...eu abia astept sa vad poze.O sa intru te pe tel de la serv sa vad ce zici sarut sarut sarut sarut
Adina,elena,icemoon,bubu...restul sarut sarut sarut sarut
La mine e un soare,de parca e vara foarte fericit
Am plecat!!!!!

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani, 1 luna
mara: 10 ani, 4 luni

11.03.2009 8:43     citat 

lore esti o gospodina...
multumim!