· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor 221
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor 221     
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 2 luni
David : 9 ani, 6 luni

11.03.2009 11:38   Lista gravidutelor 221  citat 

Nastere usoara Symo_19, Doxy_w, Sicos, Bianca_90 si mamicutzelor din top
Felicitari mami Dusenca,Ambraa, Blackspell, Ruxi_Mici, Elidia, Mirene, Claudiatudori, Mtl sa va traiasca puiutzii !

---------------------- ---------------------------Trimestrul III ----------------------------- ---------------------------

Symo_19
38-------------------------------------------Timisoara, dr.Bran, DPN 20 martie 2009
Doxy_w 38-------------------------------------------Iasi, DPN 23 martie 2009, baietzel
Sicos 37------------------------------------------- DPN 27 martie 2009, baietzel Cosmin Andrei
Bianca_90 37------------------------------------------- Timisoara, spitalul Odobescu, DPN 1 aprilie 2009, baietzel
Danimo 36-------------------------------------------Bucuresti, Dr Mihalache Florina spital CFR2, DPN 07 aprilie 2009, fetitza
ZCLR 36-------------------------------------------Madrid, DPN 07 aprilie 2009, fetitza Patricia Luisa
Mara2009 35-------------------------------------------Bucuresti, Maternitate Polizu, DPN 12 aprilie 2009, fetitza Mara
Andyk 35 -------------------------------------------Bucuresti, Dr Miciner Silvia spital CFR2, DPN 13 aprilie 2009, fetitza
Yazmine 35-------------------------------------------Vatra Dornei, DPN 14 aprilie 2009, baietzel Vlad
Georgy26 34-------------------------------------------Calarasi, DPN 18 aprilie 2009, baietzel
Arti 33-------------------------------------------DPN 28 aprilie 2009
Adnas 32-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 30 aprilie 2009, fetitza Alina Miruna
Mitaloli 32-------------------------------------------Iasi, DPN 30 aprilie 2009, fetitza Alexia Maria
Dakar 32-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 02 mai 2009, baietzel Denis-Andrei
Mihaela12 32-------------------------------------------Bucuresti, Maternitatea Bucur, DPN 07 mai 2009, fetitza Diana - Maria
Onnutz 31-------------------------------------------Bucuresti, DPN 08 mai 2009
Golden_daffodil 31-------------------------------------------Bucuresti, Dr Tanase Eugen, CFR2, DPN 09 mai 2009, baietzel Mihnutz Andrei
Tamy 31-------------------------------------------Bucuresti, DPN 10 mai 2009, fetitza
Cleos06 31-------------------------------------------28 ani,Craiova, DPN 11 mai 2009, fetitza
Dya 31-------------------------------------------Botosani, DPN 13 mai 2009, fetitza
Katya 30-------------------------------------------Bucuresti, DPN 14 mai 2009, baietzel
Luura 30------------------------------------------- Dr. Epure Medlife, DPN 15 mai 2009, fetitza
OurBaby 30-------------------------------------------Timisoara/Brad, DPN 20 mai 2009, fetitza, Carla Alexia
Steff-pava 30------------------------------------------- DPN 20 mai 2009, baietzel Alexandru-Gabriel
Alina-Karyna 30-------------------------------------------Craiova, DPN 21 mai 2009, baietzel Armando
Mika22 29-------------------------------------------Spania, DPN 25 mai 2009, baietzel
Bdelmari 29-------------------------------------------Sibiu, DPN 26 mai 2009, baietzel
Voicu-Anca 29------------------------------------------- DPN 27 mai 2009
Sim0n3l 29------------------------------------------- DPN 28 mai 2009, fetitza
Pisko 28-------------------------------------------Bucuresti, spitalul CFR2, DPN 31 mai 2009, baietzel
AlexandraS 28------------------------------------------- DPN 01 iunie 2009, dr Tanase, spital CFR 2, fetitza Sophia
Gogolea 28-------------------------------------------Bucuresti, DPN 02 iunie 2009, fetitza, Maria
Marina_anto 28-------------------------------------------Cluj, DPN 02 iunie 2009, fetitza Sonia Maria

---------------------- ---------------------------Trimestrul II ----------------------------- ---------------------------

Cristianka 27-------------------------------------------Brasov clinica Eva, dr Mircea Preda, DPN 06 iunie 2009, baietzel Dinu-Iancu
Adyalyna 27-------------------------------------------Iasi, DPN 06 iunie 2009
Gabi_enu 26-------------------------------------------Bucuresti, dr Camelia Constantinescu, maternitatea Bucur, DPN 14 iunie 2009, baietzel
Ionelacarstea 26-------------------------------------------Bucuresti, DPN 15 iunie 2009
Gimiloasa 26-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, baietzel Mihai
Crissuca 26-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, fetitza
Ramy_Ra 25------------------------------------------- DPN 29 iunie 2009, Sf. Pantelimon, Dr. Bacalbasa, fetitza Iris Ana
Ssimona 23-------------------------------------------Bucuresti, Dr Badiu, spital Municipal, DPN 02 iulie 2009, baietzel Albert
Haiducitza 23------------------------------------------- DPN 02 iulie 2009,fetitza Maria
Byannca 23-------------------------------------------Bucuresti, DPN 05 iulie 2009, fetitza Karina Maria
Mf13 22------------------------------------------- Pitesti, DPN 08 iulie 2009, baietzel Mihnea Mihail
Kitty30 22------------------------------------------- DPN 09 iulie 2009
Elena-Raluca 20------------------------------------------- Bucuresti, DPN 23 iulie 2009
Ankkka 20------------------------------------------- DPN 26 iulie 2009
AdinaGr 20------------------------------------------- DPN 29 iulie 2009
Mirumati 20-------------------------------------------Bacau, DPN 30 iulie 2009
Anthurium 18------------------------------------------- DPN 10 august 2009
Corybalan 18------------------------------------------- Arad, DPN 11 august 2009
ICEMOON 18------------------------------------------- DPN 15 august 2009
Bubu_Stefi 17-------------------------------------------Buzau, DPN 19 august 2009
Loredana023 16-------------------------------------------Piatra Neamt, DPN 24 august 2009
Lorellayy 16------------------------------------------- Brasov, DPN 23 august 2009
Simicami 15------------------------------------------- DPN 28 august 2009
Crisugelu 15------------------------------------------- DPN 26 august 2009

---------------------- ---------------------------Trimestrul I ----------------------------- ---------------------------

Smiri 12------------------------------------------- Iasi, DPN 23 septembrie 2009
Ramona79 11------------------------------------------- Constanta, DPN 28 septembrie 2009
Zveta 10------------------------------------------- Rep. Moldova, DPN 1 octombrie 2009
Bubulina77 10------------------------------------------- Cluj, DPN 6 octombrie 2009
Alexxya 10------------------------------------------- Constanta, DPN 6 octombrie 2009
Lenamicu 8------------------------------------------- Oradea, DPN 16 octombrie 2009
Polin 8------------------------------------------- Bucuresti, DPN 20 octombrie 2009
Deitza 7------------------------------------------- DPN 24 octombrie 2009
Kimberly 6------------------------------------------- Italia , DPN 3 noiembrie 2009
Crysy_m 5------------------------------------------- Braila , DPN 8 noiembrie 2009

Avem 18 si 20 !
Sarcina usoara tuturor celor 67 de burticutze, mici si mari, care sunt pe Listutza !!!!

Capitolul anterior:
Lista gravidutzelor 220

sus

Denunta
Tamy

Copii

11.03.2009 11:46     citat 

Uite Golden despre aluminiu: "Cantitatea de aluminiu creste peste cota admisa si atunci cand pestele si carnea sunt gatite in oale din aluminiu sau sunt impachetate in folie de aluminiu (staniol, supus la temperaturi mari in cuptor)." si am mai gasit: "Prezent in alimente, aer si apa, aluminiul este un element chimic neurotoxic, responsabil de aparitia dementei Alzheimer • Prima masura: aruncati vasele din aluminiu! La nivel european, s-a dat alarma cu privire la prezenta in exces a aluminiului in alimentatie. Acest element e peste tot, in aer, apa, sol, si, in anumite cantitati, nu este daunator organismului. Dar, in ultima vreme, produsele pe care le consumam, de la alimente, la medicamente, apa si chiar obiectele inconjuratoare, ne pun in contact cu o supradoza din acest metal toxic. Efectele sunt dintre cele mai devastatoare: boli ale sistemului nervos, printre care si Alzheimer."

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 1 luna

11.03.2009 11:47     citat 

multumim tamy!
n-am ce afla, sunt costite afumate cumparate din comert, cu putin ulei, niste catei de usturoi printre si vad ca a pus si delicat si piper. (condimente pune cam ce are prin casa, inca nu are ochiul format si nu e instruit fiecare condiment la ce fel de carne se potriveste) si daca e tava mai mare poti pune cartofii in aceeasi tava ca ies mai gustosi, isi trag gust de carne... se fac precum cartofii wedges (parca) de la McDonald's rumeniti pe deasupra si fierti inauntru... as manca toata ziua cartofi d-astia

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 1 luna

11.03.2009 11:49     citat 

tre sa-i dau si lu iubi sa citeasca poate facem un efort si cumparam un vas Jena... foarte fericit pe mine una m-ai convins da ce sa fac acum sa nu mai mananc? scot limba

sus

Denunta
Tamy

Copii

11.03.2009 11:59     citat 

N-avem nici o sansa in ziua de azi sa mancam foarte sanatos... sunt prea multe tentatii jenat
Cristianka nu cred ca-s scumpe vasele din sticla termorezistenta. E drept ca n-am mai cumparat de mult, dar asa tineam minte.

sus

Denunta
Tamy

Copii

12.03.2009 12:00     citat 

V-am pupat, noapte buna sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
10 ani, 8 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 4 luni

12.03.2009 12:08     citat 

TAMY ce prompta ai fost!!! sarut sarut sarut Multumesc mult ca m-ai trecut in listuta ! Acum chiar ca sunt gravidutza! foarte fericit trag cu ochiul sarut scot limba sarut sarut
Dar sa stii ca mai e o gravidutza la CLUBUL VIITOARELOR BURTOASE si maine s-ar putea sa se mai anunte una. Asa ca sper sa ne primiti pe toate burticile de MARTIE. Eu cred ca vor fi f. f. f. multe!

Va pup si va doresc NOAPTE BUNA !! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
danimo

Copii
iulia teodora: 11 ani, 3 luni

12.03.2009 7:18     citat 

Buna dimineata!!
Eu dorm din ce in ce mai putin din cauza durerilor de burta si solduri, asa ca sunt pe baricade inca de la crapatul zorilor. Aseara n-am mai intrat pentru ca eram mult prea obosita dupa ce am terminat curatenia. Gogo, noi stam inca cu parintii mei si nu avem decat o camera la dispozitie, asa ca nu merita sa iau pe cineva sa ma ajute la curatenie. Am impartit sarcinile cu sotul (mai mult sotul) si am reusit sa amenajam si locul bebicii. Nu va pot spune cat de incantat era iubu meu cand monta patutul, iar dupa ne-a luat in brate si repeta intr-una cat este de fericit.
Cristianka, sa ne mai dai si noua idei de retete. In privinta tavilor, parerea mea e ca ar trebui sa nu mai cumperi asa multe din aluminiu, pe care apoi sa le arunci dupa o folosire si sa mai faci un pliculet in care sa pui banutii iar in 2-3 luni de zile sa iti cumperi un set de vase termorezistente. Mie imi plac foarte mult iar mancarea iese yami, yami.
Crysy, bine ai venit printre noi. Sarcina usoara si bebic sanatos si la termen. In privinta doctorului, ce pot sa-ti spun este ca sigur nu a stat sa se gandeasca la starea ta de fericire si probabil ca este si mai insensibil (fiind si barbat) si era si plictisit. Stai linistita, bebe e acolo si de acum trebuie sa te incarci cu multa nesimtire pentru a nu te afecta asemenea atitudini cu care sigur o sa te mai intalnesti pe toata sarcina.
Mitaloli, ai grija de tine, sper ca azi esti mai bine.
Pupici la toate burticile sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
golden_daffodil

Copii
Mihnea Andrei: 11 ani, 2 luni
am nascut deja!

12.03.2009 7:21     citat 

Pana ma trezesc bine, dau eu micul dejun.

Si ca sa va demonstrez ca sunt darnica inca de dimineata fac cinste si cu o cafea
scot limba

Asta ca sa va inveseleasca

sus

Denunta
danimo

Copii
iulia teodora: 11 ani, 3 luni

12.03.2009 7:23     citat 

A, am uitat sa va rog sa-mi tineti pumnii azi pentru ca ma duc la doctor si poate o sa aflu si ziua intalnirii cu bebelina. Am niste emotii.... foarte fericit foarte fericit si mai e pana la ora 17.00 cand am programarea.

sus

Denunta
golden_daffodil

Copii
am nascut deja!

12.03.2009 7:28     citat 

foarte fericit Multa bafta si cred ca daca stai cu noi pe forum va trece timpul mult mai repede. sarut

sus

Denunta
golden_daffodil

Copii
am nascut deja!

12.03.2009 7:30     citat 

Cristianka am intrat pe site-ul cu oferta cartilor lui jamie.
Ce nu am inteles: setul trebuia comandat numai luni sau merge toata saptamana asta?
Tu ai apucat sa-l iei deja?

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 11 ani
am nascut deja!

12.03.2009 7:48     citat 

`Neata burtici va salut si eu cam somnoroasa.....
Aici e iarasi o vreme care trage la somn...iar in birou e atat de cald.... jenat

Referitor la tavile de aluminiu aratate de Cristianka, sunt folosite foarte mult in strainatate (vestul Europei) pentru fast food , restaurante de tip take-away, in special pentru cartofi: cu diferite sosuri si in rest. chinezesti take away foarte mult pentru orez ( preparat in zeci de feluri) si garnitura.
E foarte adevarat ca pastreaza mancarea calda si le poti folosi si pt. gatit la cuptor, dar sunt toxice datorita continutului mare de aluminiu...
Eu folosesc un vas de Jena si tava de la cuptor. Daca imi amintesc bine , vasul de Jena a fost la 100 de lei.

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 11 ani
am nascut deja!

12.03.2009 7:51     citat 

Aseara am fost prompta in bucatarie, am gatit, v-am citit, dar nu am mai postat ...
Ma dureau picioarele cand am ajuns in patuc, asa ca mi-am gasit un film "Haunted " pe Axn si m-a apucat ora 00.00
Ce mai fac fetele azi?
Golden multumim pt. micul dejun copios....ma cam ia foamea...
Cafelutze nu mai beau ca am baut una ieri..

sus

Denunta
golden_daffodil

Copii
am nascut deja!

12.03.2009 7:57     citat 

Inca sunt somnoroasa desi am baut o cacao cu lapte si ma gandesc ce sa pap asa de dimineata. foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: