· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 59
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 59     
gogolea

10.03.2009 3:35   Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 59  citat 

capitolul anterior: http://www.parinti.com/modules.php?name...&start=135

sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 16 ani, 9 luni
D: 12 ani, 3 luni

10.03.2009 5:18     citat 

teo...si eu sunt la fel...dar incerc sa ma educ sa gandesc asa, o sa creasca, ......................scrisesem cateva chestii care se pot intampal si ai dreptate, nu vreau sa ma gandesc acum, nu pot...
dar...va creste, va lipsi nopti de-acasa, va pleca in tabara...nu o pot proteja la nesfarsit...si o sa incerc de acum sa o las cumva mai libera, sa vada ca sunt si lucruri rele pe lume, nu stiu...E lunga discutia si sunt foarte prinsa...dar...

sus

Denunta
gogolea

10.03.2009 5:30     citat 

fetelor, eu cred ca e normal, ca suneti mame, sa va ingrijorati, sa va imaginati fel de fel de scenarii si sa aveti senzatia ca lumea asta e o jungla pt puii vostri..
daca ar fi stiut mama pe ce coclauri am umblat eu la viata mea, sigur n-ar fi dormit linistita.. si-asa nu dormea mereu linistita, chiar si cand aveam 20 de ani..
grijile astea cred ca sunt normale, naturale.. degeaba iti spui ca puiul trebuie sa invete, nu are cum sa nu te doara cand il vezi prin ce trebuie sa treaca.. dar asta face parte din viata.. ce putem face?

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 25 ani, 2 luni
Christian: 13 ani, 6 luni

10.03.2009 5:39     citat 

Offff, toata viata au cate ceva de invatat copii nostrii. si noi la fel. ochi peste cap
Cat mi-am "impus" eu ca sa nu mai intru in panica si sa fiu tare cand va face temperatura sau rosu in gat bebe 2 , .....si tot nu am reusit sa ma mentin. Pt cateva momente tot mi-am pierdut cumpatarea.Asta e cel mai recent! trag cu ochiul
Iar cu copii vom fi tentate toata viata sa ii ferim noi de "rele".Sau cel putin sa prevenim scot limba

Cara...nu ai mai zis nimic de tigari....cum ai rezistat ?!?!

sus

Denunta
caramia

10.03.2009 6:56     citat 

buna fetele!!!!!!!!!!!!!!
in sfarsit am ajuns la calculici!
zambet
fetele cochetele...... mamici cu lipici cand va citesc cum vi se rupe inimioara pentru puii vostri nu mai am curaj sa fac bb. eu sunt atat de sensibila incat as da apa la soricei pentru orice fleac si cred ca as lua de gat pe oricine s-ar da la bb-le meu. sunt exagerata!!! ma vad cat de mult ma consum din nimicuri. prostit
teishor..... nu-mi vine nici mie sa cred cum am rezistat. nu credeam vreodata ca ma pot lasa de tigari. azi am simtit un pic de pofta caci am mers cu colegele la masa, si dupa o masa copioasa ...... stiti si voi ce bine merge o tigare intre prietene. mai ales ca unele fumau. dar ....... am rezistat aducandu-mi aminte cat de mult mi-am dorit sa devin nefumatoare si acum ca am reusit ar fi pacat sa lupt din nou sa ma las. zambet

sus

Denunta
ana_348

Copii

10.03.2009 7:31     citat 

cara, eu ma gandeam, cu doi o sa fiu mai ocupata, atentia in 2 parti...nu o sa mai simt asa intens toate necazurile Maiei...sper si eu...

Dar sunt tare dezamagita cu bb2, ca nu vine mai repede, eu nu am rabdare sa astept cand vreau ceva...trist...dar acum...n-am incotro...

sus

Denunta
caramia

10.03.2009 7:41     citat 

anuska draga mea, nu sunt eu in masura sa dau sfaturi caci .... docamdata nu am bebe dar .... din cate vad si eu .... nu trebuie sa iti stabilesti un obiectiv care nu depinde numai de tine. din fericire .... sau din pacate (depinde) nu putem decide cand sa vina copilul. viata ni-l ofera cand avem noi mai multa nevoie.... sau nu. nu stiu daca undeva sus se calculeaza si fiecare primeste ce trebuie sau .... este totul o intamplare. cert este ca ar fi ideal sa ne bucuram de ce avem si sa nu ne mahnim sufletul uitandu-ne la mai mult.
daca e sa fii sensibila cu un bebe, o sa fii si cu doi. asa ca nu cred ca al doilea te va intari mai mult. zambet asa e firea ta, sensibila dar asta nu inseamna ca nu esti puternica! sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

10.03.2009 7:49     citat 

da, stiu, ai dreptsate, dar usor de zis, greu de facut, daca va fac o marturisire jenat jenat ca uneori imi vine sa fac ca maia, sa bat din picior si sa strig "vreau un bb acum ACUm ACUM nu mai tarziu nervos !" ...desi sunt constienta ca ar trebui sa multumesc lui DDD ca am o fetita perfecta, si pentr uca mi s-au implinit multe lucruri pe care mi le-am dorit...

sus

Denunta
caramia

10.03.2009 8:03     citat 

te inteleg anuska. asa-i cu dorintele astea arzatoare, e greu sa te multumesti cateodata cu ce ai si e enervent cand cineav iti spune "altii nu o au nici pe asta". stiu ca iti vine sa spui "pe mine nu ma intereseaza de altii, eu stiu ce vreau eu si atat". toti facem asa, toti batem din picior de multe ori. sarut
si e asa de greu sa te impaci cu ideea ca momentan doar ata se poate si e atat de greu sa cobori privirea din parul unde ti-ai asezat dorinta. zambet stiu cum e.
toti renuntam la cate o dorinta in fiecare zi, si .... unii au invatat sa faca asta mai usor, altora le e mai dificil. avantajul este al celora care renunta usor la dorintele care nu depind numai de ei. sti ca psihicul este foarte puternic si dicteaza multe in organismul nostru fara sa ne dam seama. din dorintele astea nerealizate, daca sunt hiperbolizate, se pot naste frustrari si e pacat sa nu ne bucuram de viata si de sanatate si de ce avem langa noi.
sarut
wow! sa itesc si eu cuvintele astea cand ma mai apuca si pe mine sa dau din picior ca vreau ceva urgent. trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
caramia

10.03.2009 8:08     citat 

dragele mele, ma bag la o pagina de citit. parca mi s-a cartile care "imi pun psihicul pe picioare". zambet
bag 30 min citit dupa care 8 ore de sforait.
sarut sarut
va tzuc. dimineata vin la cafea! iva, te rog fara frisca. doar dulce si tare! sarut sarut trag cu ochiul
tei, pup baiatul sa ii treaca.
si pe restul va pup mult si va doresc tot binele din lume!
sarut
somn usor

sus

Denunta
caramia

11.03.2009 7:25     citat 

sunt prima?
buna dimineataaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
sarut sarut sarut sarut sarut sarut

s-aveti pofta!
sarut

sus

Denunta
caramia

11.03.2009 8:57     citat 

ce faceti gagici?
iaca stau si eu e-aici
dar nu-i nimeni sa ma vada
astazi am putina treaba
nici un sef nu e pe-aici,
unde sunteti .... mai gagici?
prostit sarut

criza e de vina!
rad

sus

Denunta
gogolea

11.03.2009 9:09     citat 

neatza fetele zambet
cara vad ca esti bine dispusa astazi.. sarut
ce bine e fara sefi, nu? trag cu ochiul
ce carte zici ca ai citit aseara?

sus

Denunta
iva

11.03.2009 9:19     citat 

Buna dimineata si de la mine
Noi am fost si suntem un pic bolnavioare...dar suntem pe trecute...am citit aproape tot din urma...
offff Teo ce chestie cu cresa cred ca ti s-a eu as fi tot asa... sarut sarut sarut
Ana ma bucur ca ii place maiei la gradi...si noi suntem in cautare de cresa acuma pentru la toamna si inca nu am gasit... trist
Tei te inteleg ca te mai enervezi, e normal, ai nascut de curand....nici Ana nu stia sa planga...acuma in schimb urla cand nu-i convine ceva...mama, mama... sarut sarut sarut
Cara gogo zuza lucy lordy Simo si toate zapacitele sarut sarut sarut
O zi buna sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
caramia

11.03.2009 9:37     citat 

iva, sanatate multa! sarut
teiut .... pai cum sa stie stefy sa planga? doar e barbat, nu?! sarut sarut pupa-l eu de baiet frumos si smecheros!
sarut
gogolina, nu am mai apucat sa citesc ca am adormit instantaneu. prostit
am inceput cartea aia a aur". imi place, are o viziune modernista in mai toate domeniile, inclusiv in religie. vreau neaparat sa o termin dar .... parca nu apuc deloc sa o deschid. mereu se gaseste cate ceva de facut desi, nu am o casa mare cu copii multi. azi, de exemplu tre sa fac piata. m-a vitaminizare, detoxifiere si slabire si asa ca am facut un meniu:
1. supa de galuste cu ceapa verde si morcov
2. file de peste pane cu garnitura de orez cu ciuperci
3. salata bulgareasca ( sunca slaba+rosii+salata verde+branza slaba de vaca)
4. salata de fructe

sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: