· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(18)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Gravidute care nasc in iulie-august- septembrie 2009(18)     
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 5 luni

16.03.2009 9:18     citat 

Neata burtici ! sarut
Loredana023 multumim pt micul dejun si bafta diseara la ecograf
ankkka sper sa nu ai infectie urinara
elena imi place f mult rochita, dar si haina e f faina
urschuletz de cate ori m-am dus la ecograf doctorita mi-a zis ca am x sapt si y zile, si asa stiu cand schimb saptamana ( azi am 17 sapt si 1 zi)
saptamana asta sper sa ajung sa imi iau si eu ceva haine (pantaloni sau salopeta ) pt ca nu ma mai incape nimica pe burta . weekendul asta, cu toate ca am dormit, nu m-am saturat de somn, as dormii tot timpul, ma gandesc sa imi iau cateva zile libere sa ma odihnesc cat vreau, pt ca altfel nu dau randament.
Ce mai faceti AdinaGr, jojo_miha, ICEMOON, mirumati?

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 5 luni

16.03.2009 9:20     citat 

servici usor Loredana023

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 9 luni
Zuza: 12 ani, 5 luni

16.03.2009 9:33     citat 

Buna dimineata fetele!

Lore eu sunt pe aici sa dau Buna dimineata! ca pe K l-a dus azi man la scoala, ma gandesc ce sa fac de papa, ar fi si ceva cumparaturi de facut- astazi doar gospodarimi. Servici usor!

Loredana merci de micu dejun! si tin pumnii pt azi! Nu cred ca trebuie sa-ti faci mari griji cu greutatea, nu se ia constant, poti avea chiar oerioade de stagnare.

Urschuletz eu una nu as da atat de mult pe hainite pt bb, si pt K am luat cateva compleuri mai scumpute in rest pt stat in casa cat mai lejere si simple- nu face parada modei- astea sunt mofturi ale parintilor foarte fericit Eu de data asta am sa pregatesc ceva hainite cand vom sti ce e bb, apoi restul voi cumpara in vara cand incep reducerile- incep aici dupa 15 iulie, asa ca teoretic as avea o luna de zile sa iau ce mai am nevoie.

Ankkka eu zic sa faci totusi analiza de urina sa fii mai linistita, dar vb cu medicul, la mine s-a manifestat cam asa: febra, stari de moleseala, contractii, TA crescuta, urinari dese si cu usturimi, urina inchisa la culoare/tulbure. Sper sa nu ai nimic si sa stai cumintica sa te menejezi!

Detele va doresc o saptamana frumoasa si serv. usor care sunteti in campul muncii! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

16.03.2009 9:49     citat 

Loredana am vb cu prietena mea care a nascut de curand si am vazut contractul si poti plati in 3 rate dar nu se intind decat pe 3 luni. Deci rata nu e de mare ajutor. O s-a rog sa-mi dea nr de tel sau vreo adresa de site si sa intram sa intrebam exact poate se mai schimba. Daca ar fi in rate mai multe as face un efort dar asa sa dam 4400 nu prea avem de unde. Ca sa numai zic ca nici bancile numai dau credite. A vrut sotul meu sa se intereseze pt un imprumut de 1400 lei si se pare ca nici atata numai dau. Om vedea las si eu lucrurile sa curga ...

Da asa e Icemoon dar la voi sunt reducerile cum treb. La noi e o mare bataie de joc. Pun la reduceri ceva ce oricum ce nu fusese la vanzare, nu lucrusoarele care le-ai vazut in vitrina un sezon.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

16.03.2009 10:01     citat 

Asa e cu hainitele in tara, eu una am ramas surprinsa cand am fost, sunt foarte scumpe daca sunt cat de cat de calitate si reduceri pauza trist
Incerac sa vezi ce gasesti pe net, de ex NEXT au haine foarte bune si reduceri tot timpul, nu stiu daca livreaza in tara- aici nu livreaza pt ca au magazin si bineinteles preturile sunt mult mai mari decat pe sait nervos
sau de la MOTHERCARE si ei au de calitate.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

16.03.2009 10:05     citat 

nervos
sorry! nici next nici mothercare nu livreaza in tara, dar au magazine.
Eu iti recomand mothercare, aici fac reduceri si merg pana la 50% sau chiar 70%, ma gandesc ca de data ce este international reducerile sunt obligatorii indiferent de tara in care e magazinul.

sus

Denunta
Bedivere

16.03.2009 10:18     citat 

----------
emy10 a scris:
Buna!

Si eu sunt o mamica de septembrie. Sunt la prima sarcina si DPN ar fi pe 15.09.2009.
Naste cineva la Polizu???

Va pup!
----------

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 6 luni

16.03.2009 10:20     citat 

Buna dimineata !!
Ce fac bubulinele ??
Icemoon - cred ca la voi sunt hainutele mai ieftine ,dar noi daca comandam pe net ,cred ca ajungem la pret la fel ca la noi ,avand in vedere taxele postale ,Uite mi-e saptamana trecuta mi-a trimis cineva un colet ,bucuresti - giurgiu ,vreo 60 km si m-au costat taxele de curierat 21 lei , prostit

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

16.03.2009 10:34     citat 

Ankkka despre taxe nu stiu exact, stiu doar ca eu in tara nu trimit pachet niciodata pt ca ma costa foarte mult si nu se merita, trimit bani si ai mei ii folosesc pt ce au nevoie. In schimb ce am comandat de pe net nu a costat niciodata mult, de ex ultima data am luat hainele de gravidutza, coletul a avut 3kg-me si ceva si am platit 20euro si asta pt ca firma respectiva livreaza prin DHL si coletul ajunge in 24h, la firmele care utilizeaza royal mail de ex e mult mai ieftin si ajung in cca 10 zile.

Hainele aici sunt foarte scumpe, de fapt totul este mai scump decat in multe din tarile din Europa, taxele impuse de guvern sunt foarte mari si automat tot ce se importa are pretul aproape dulbu plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ankkka

Copii

16.03.2009 11:19     citat 

Adina ,mami trezeste-te rad
Elena ,tu muncesti cam mult azi ,nu ai intrat deloc confuz
lorellayy tu ce faci mami ??
loredana ,abia astept sa vii de la eco sarut

sus

Denunta
jojo_miha

Copii
Teodora Ioana: 14 ani, 3 luni
Larisa Gabriela: 12 ani, 5 luni

16.03.2009 11:50     citat 

Buna ziua .Eu am fost vrednica,am facut o ciorbita si cat doarme teo vreau sa fac o prajitura cu mere.
Loredana te asteptam cu vesti de la echo.
Eu mi-am luat o pereche de blugi si o pereche de pantalomi mai subtiri.
Elena esti o grviduta sexy cu rochita,sa porti sanatoasa ce ai cumparat!
Servici usor fetelor care muncesc.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

16.03.2009 11:54     citat 

Da Icemoon exact la mothercare ma refer ca am urmarit niste hainute bune de altfel si pt mine si pt bebe si cand scria mare reduceri aveau pt bebe niste maieute, la gravide erau niste bluze de vara nimic din ce fusese pana atunci expus. Sunt smecheri. Cred ca odata sau de 2 ori mi s-a intamplat sa cumpar un lucru pe care l-am vazut expus si la reduceri era intr-adevar 50%. Foarte rar se intampla la noi. Eu nici nu stau toata ziua prin magazine dar cand ma duc ma uit atent.

Ce faci Anka? Esti bine da? Te-a mai dururt ceva la pipi?

sus

Denunta
ankkka

Copii

16.03.2009 11:59     citat 

Nu mai m-a durut azi nimik ,sper sa fie asa in fiecare zi foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

16.03.2009 12:01     citat 

Neata fetelor!!!
Merci mult!!!
urschuletz iti promit ca ma uit azi dupa fustita si sarafane sarut
Anka nu muncesc.... scot limba am dormit scot limba azi nu m-am dus la servici mi-am luat o zi de concediu de odihna eram obosita si am zis ca vreau sa ma stau in pat foarte fericit daca la mine weekendul a fost asa de obisitor si numai pe drumuri na ,nu l-am simtit!!!
Vad ca vb despre hainute de bebe, nici eu nu vreau sa bag foarte multi bani in ele ptr ca stiu si am vazut la nepotica mea cum cresc si ramai cu ele, tin foarte mult sa fie totusi din bumbac si ma rag cele ptr iesit afara o sa fie mai smcherite scot limba rad
Va pup si va urez o saptamana frumoasa si calduroasa!!!
Mai am o sapt pana la morfo scot limba foarte fericit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

16.03.2009 12:01     citat 

Bravoooooo! Cine stie o fi fost ceva d-ale gargaritei zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: