· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007-cap.21
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007-cap.21     
stelutzza

Copii
Radu: 13 ani, 5 luni
Alexandra-Elena

19.03.2009 8:50   Buburuzele verii 2007-cap.21  citat 

By stelutzza&ocrisu

rhoneea-------------------- Pierre-Sebastien , -5 Iunie, -ora 9:45, -3.800kg, -52cm, Apgar 10

natalya_2014 ------------ Robert Cristian, - Cantacuzino, -5 Iunie, -ora 15:30 ,-54cm,Apgar 8-9

abyramy--------------------- Albert, -10 Iunie, -ora 9:45, -3.600kg, -53cm

PuYuMeU------------------- Ariana, -12 Iunie, -ora 12:30, 3.400kg, -48cm, Apgar 10

vioelena--------------------- Edmond-Nicholas, -15 Iunie, -ora 21:25, -2.890kg, -50cm, Apgar 9

dandria ------------------- Marcus, -Chicago, - 16 Iunie, ora 22:29, -3,580kg, -52cm, -Apgar 9

anykara-------------------- David Gabriel, 18 Iunie, -ora 01:05, -3.250kg, -50cm, Apgar 9

RoBlondy ----------------- Radu Sebastian, - SUA, -18 Iunie, -ora 17:07, -3,997kg ,-53.5cm

danielle13----------------- Ramona, Germania, -20 Iunie, -3.360kg, -ora 14.47, -51cm, Apgar 10

ralumati-------------------- Luca, Spit. Univ. Bucuresti, - 20 Iunie,- ora 6:45, -3,700kg, -49cm, Apgar 10

daci-------------------------- Tudor Andi, -24 iunie,-ora 22:05, -3.200kg, - 54cm

Mihaela29 ----------------- Matthew David,- Canada, -26 Iunie, -ora 3:21, -3,840kg, -51.2cm

Rolanda ----------------- Vlad Andrei,- Cantacuzino, -29 Iunie, -ora ?, -3,350kg, -50 cm, -Apgar 10

benedekanca5 --------------- Eric,- Madrid, -30 Iunie, -ora ?, -3,670kg, -51.5 cm

ocrisu ----------------------- Paul Andrei, -1 Iulie , -ora 21:05 , -2,700kg, -50cm, Apgar 8

cristina26--------------- Ingrid Ecaterina, -2 Iulie, -ora 11.37, -3.000kg, -48cm

olguttza------------------ Olga Cristiana -, 5 Iulie, -ora 21:30, - 3,500kg, -49 cm, -Apgar 9

anka-mario------------- Mario-Florin, 7 iulie, -ora 12:25, -3.100kg, - cm?, -Apgar 9

ramona79--------------- Raisa Georgiana, -10 iulie , -ora 13:05, -3.300kg , -50 cm

Uika----------------------- Matea-Tiana, -10 Iulie, -ora 1:50, 3kg, -50cm, Apgar 9

ioanaiub----------------- Mara Teodora, -12 Iulie, -ora 12:35, -3.500 kg, -52 cm

MamaluDaria----------- Daria Elena, -13 Iulie, -ora 14:23, -2.100, -46 cm, -Apgar 9

daydreamer----------- Mara, -13 Iulie, -ora 13:15, -3.300kg, -52 cm, -Apgar 9

dyadragutza----------- Daria Florentina, -15 Iulie, -ora 13:55, -3.150, -49 cm

Miky2007---------------------Alexandra,-16 iulie

nicolici3------------------ Vlad Ionut, -17 iulie, -ora 12:11, -4.400kg, -54cm, -Apgar 9

andra26------------------ Teodora Christiane, -18 iulie, -ora 10.48, -2,640kg, -46cm, Apgar 10

Misina--------------------- Radu Mihai, -23 Iulie, -ora15:40, -3,100kg, -51cm, - Apgar 9

Bebeteo------------------- Teodor, -24 Iulie, -ora18:20, -3,200kg, -51cm, - Apgar 9

mariy--------------------- Daria Elena, -25 Iulie

bubulina77------------- Thia, Cluj, -27 iulie, - ora 11.40, -3.900kg, -57 cm, Apgar 10

anema----------------- Alessia Maria, -27 iulie, - ora 9.05, -2.700 kg, -47 cm, Apgar 10

aly_ianis-------------- Ianis Gabriel, 2 August, -ora 17:45, -3.600kg, -52 cm

aola-------------------- Sara Maria, 4 August, - ora 21.39, -3.950 kg, -51 cm, -Apgar 9

acinom------------------ Stefania, 6 August, -3.000 kg, -50 cm

antoniav----------------- Victor-Andrei, 8 August, -ora 17:30, -3.700kg, -52 cm, Apgar 9

tanasoaica------------- David Nicolae , Suceava, -10 August, -ora 4:45, -3.530kg, -52cm, Apgar 10

stelutzza---------------- Radu , Brasov, -13 August, -ora 17:40, -2.600kg, -47cm, Apgar 7

Cosmy13--------------- Cosmin Andrei, -13 August, -ora10:15, -3,050kg, -51cm, - Apgar 9

Kurai_Lucy------------- Catalina Stefania, -15 August, -ora 18:20,-3.400 kg, -53 cm, Apgar 9

ecko---------------------- Eric-Antonio, C-ta, -17 August, -ora 6:40, -3.400kg, -52cm, Apgar 9

Carmen_steffy--------- Stefania, -19 August, -ora 10:05,-3.500 kg, -51 cm, Apgar 7

MureM--------------------- Rebecca Maria, -26 August, -ora 4:35,-3.900 kg, -57 cm, Apgar 10

Isabela-bv---------------- Mihai, -28 August, -ora 15:20, -2.500kg, -47cm, Apgar 8

Viviana_------------------- Ariana Ellen, SUA, -30 August, -ora 2:31,-3.999 kg, -52.07 cm

Asa a inceput povestea noastra:
Bebelusi de vara 2007
1 , 2 , 3 , 4 ,5 , 6 , 7 , 8 , 9 ,10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , si ultimul capitol

Buburuzele verii 2007
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ,11, 12 ,13, 14, 15, 16, 17 , 18 , 19 , 20

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 13 ani, 5 luni
Patric: 11 ani, 3 luni

19.03.2009 9:05     citat 

Misina ce vesti minunate,bravo Raducu!
Blondy ce de peripetii,imi imiaginez cum ati aratata tu in chiloti si raducu in hainuta de fetita foarte fericit .
Nicoo uite eu pun o poza cu Thia ptr colaj nu e tocmai ce mi-am dorit dar nu prea sta la poze,daca mai reusesc sa fac am sa pun,deocamdata doar asta o am.

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 13 ani, 5 luni
Alexandra-Elena

19.03.2009 9:27     citat 

Thiuta ce eleganta esti si ce fetita mare te-ai facut sarut
Mami Misi nu-ti pot spune cat de mult ma bucur pt luptatorul Raducu, la cati mai multi,multi pasi.
Raducu pui de mami Anca, te prinde tare bine rozul zambet

Ultima modificare efectuata de catre stelutzza la 19.03.2009 9:28, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

19.03.2009 9:28     citat 

neata fetele!
Blondy ce peripetii...
Misina ma bucur ca merge Raducu...sa vezi de acum incolo...Cata a mers tarziu dar dupa ce si-a dat drumul nu i-a mai trezbuit nici carucior, nici nimic, acum e ca un titirez prin casa iar afara alearga de mama focului.
o sa incerc sa fac si eu poza pt colaj, cat de repede pot!
azi vrem sa mergem la cresa sa vedem care-i treaba, tineti-ne pumnii!
pupam micutii, mamicile si burticile! sarut

sus

Denunta
anka-mario

Copii
mario florin: 13 ani, 6 luni
Sara Maria: 10 ani, 2 luni

19.03.2009 10:04     citat 

Nu stiu daca merge prima poza Nico, daca nu incerc sa ii fac altele, am trimis si de la petrecerea de marti, dar nu reusesc sa il surprind bine, i-a zis sotul sa rada la aparat si acum asa face mereu

foarte fericit

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

19.03.2009 12:58     citat 

Nu-i nimic fetelor...stiu cum e la poze. Eu il alerg prin toata casa. rad Chiar daca nu sunt unele in intregime ,improvizez eu ceva zambet Oricum sunt super pozele. Aveam copii tare veseli si frumusei zambet sarut

Vrea cineva un copil???? foarte fericit rad Noi am ajuns la limita crizei.....Vindem ce avem mai pretios in casa rad rad rad

sus

Denunta
Misina

Copii
Oana Maria: 15 ani, 7 luni
Radu Mihai: 13 ani, 5 luni

19.03.2009 2:52     citat 

Fetelor, va multumesc! Acum sper sa nu cada prea rau si sa se sperie... desi inevitabil va cadea... cat despre alergat mai avem rabdare, el poarta ghetute ortopedice si nu sunt chiar asa comode, ca au talpa extrem de rigida.. eu sper sa se obisnuiasca repede cu ele si sa vina si vremea cand va alerga.

Am vazut poze cu copilasi tare frumosi si nazdravani... Nico totusi cu toata criza faceti un efort si nu-l vindeti rad
Blondutzo, haioasa patania... inca odata ma minunez ce urias e Raducu, pai al meu inoata la propriu intr-un pulover de-al Oanei.
Daci, concediu placut!
Bubu, cum se mai simte mama ta? dar burtica?
Lucy, bafta cu cresa!
Stelu... al fiica-mea dupa doua zile de gradi toti incepusera sa muste sau sa ciupa... educatoarea ne-a zis ca e modul lor de a se apara, de a atrage atentia... pupam un Raduc cuminte.

Promit sa pun cat mai repede o poza...

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 6 luni
Anda Maira: 10 ani, 6 luni

19.03.2009 2:58     citat 

Intr-adevar Nico, avem niste minunatii de copilasi, sunt superbi toti ! Sa le dea Dumnezeu sanatate si bucurii in viata ! sarut sarut sarut

Avem si noi o poza, nu e foarte recenta dar imi place tare mult. Multumim pt grija si bunatatea ta sarut . La fel si Steluttzei si Oanei sarut sarut
[img][/img]

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 6 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 3 luni

19.03.2009 3:37     citat 

offf mi-e ciuda de mor...scrisesem un mesaj luuuuuung, si nu stiu ce naiba s-a intamplat ca a disparut trist ....nu mai am timp sa-l rescriu ca trebuie sa se trezeasca mandra
la fiecare lasasem cate un mesaj trist
Misi......pun pariu ca puiul intr-o luna va merge perfect prostit prostit , bravo, bravo, pui sarut
Daci.....eu credeam ca deja ati plecat....aveti grija la drum, aveti grija cum conduceti sa va intoarceti cu bine acasa, sa va distrati, sa va relaxati sa uitati de toate problemele, faceti muuuulte poze....aveti grija de Andisor care e un frumoooos, vai cat de frumos s-a facut sarut
Nico rad rad rad ce faci cuscra cu giner'miu? vezi ca am sa chem televiziunea rad
Anka, ce mare a crescut Mario sarut sarut , un barbatel in toata regula
Lucy, bafta la cresa, sa ne povestesti cum a fost
Thia, minunata ca de obicei sarut , Bubu cum te simti? ce face burtica? eu in afara de faptul ca mananc ca sparta si dorm la pranza cu mandra (ceea ce inainte nu se intampla) sunt ok
Vio, zici ca m-ai visat? rad rad rad am vazut o poaza, nu mai stiu unde cu printesa....vai cat e de frumoasa sarut
offf nu mai pot sa rescriu mesajul de dinainte....scrisesem la fiecare cate ceva, asa mi-e ciuda ca s-a sters trist trist
Raisa e un copil minunat, e isteata foc, moralista chiar, mananca bine, doarme bine , vorbareata, ordonata, cateodata rad , dar a cam inceput sa faca crize de nervi.....urate de tot.....din alea cu trantit pe jos, dat palme peste fata(ei , nu mie nervos ) , arunca pe jos ce are in mana....si asta se intampla de cand am facut prostiA SA-I DAU DCATEVA ORI DULCE....ori cate un jeleu, ori cate o bucatica de cioco si de atunci a inceput circul, de cate ori isi aminteste (de obicei vede reclame) face crizele astea ca vrea cioco prostit .....prostia mea, de obicei o ignor la fazele astea dar uneori simt ca o iau razna, ca nu se mai opreste ochi peste cap ochi peste cap
Nico, eu am facut catev poze, dar vreau sa mai fac cateva, poate imi iese una mai reusita.....ce puiuti frumosi am vazut in poze prostit , ii pupacesc pe toti sarut
Raducu.....esti un dulce sarut

sus

Denunta
bubulina77

Copii

19.03.2009 7:12     citat 

Anka a crescut mult Mario de cand nu ai mai pus poze e ca un italian cu tenul lui creol,o sa dea gata fetele cand va fi mare.
Misina multumesc de intrebare mama este bine se simte bine,mai are ceva probleme noaptea ca nu poate dormi si partea proasta e ca nu are voie sa doarma decat pe spate dar in rest e ok,nu face ,e slabita inca dar incet o sa se faca tot mai puternica.
Daci inteleg de ce este poza ta preferata,Andisor este minunat,pe noi ne-a cucerit de cand s-a nascut sarut .
Ramo situatie e la fel si cu mine ,sparg frigiderul si rup patul rad rad rad
Nico e haioasa poza dar cum ati rel usit sa-l puneti in punga????

sus

Denunta
ramona79

Copii

19.03.2009 7:35     citat 

----------
bubulina77 a scris:
[Ramo situatie e la fel si cu mine ,sparg frigiderul si rup patul rad rad rad

----------

rad rad rad rad rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

19.03.2009 8:33     citat 

fetelor sunt f dezamagita cu cresa...copiez ce am scris la alt subiect ca ma apuca nervii numai cand imi aduc aminte:
fetelor azi am avut o zi tare naspa...dupa ce ca m-a enervat sosul ca a fost mahmur jumate de zi, a venit pleasca cand ne-am dus la cresa...in concluzie:
-exista o singura cresa in oras
- au 30 de locuri, toate ocupate, evident
- suntem scrisi pe lista, daca se mai elibereaza locuri sa incepem din 1 septembrie
- ar trebui sa se elibereze 22 de locuri din 30 ca sa poata merge Cata din septemebrie...deci sansele sunt cam 0....
...toata ziua am fost furioasa pe tema asta, si ghiciti de ce...ca de luni de zile ii zic sosului sa o inscriem pe Cata la cresa, macar pe lista de asteptare, ca sunt locuri putine, etc etc, el NU si NU. si uite acum unde s-a ajuns. vai vai vai ce nervi mi-am mancat azi pe tema asta....si ce l-am mai mustruluit pe sot!si imi pare atat de rau, cand ne-am dus erau toti copiii la baie, insirati pe olite, stateau cuminti ca niste ingerasi si o tanti le canta de zor, iar eu se uitau curiosi la noi..si erau atat de frumosi, si Cata vroia la ei, si dupa ce am ajuns acasa ma intreba unde-s copiii, hai sa mergem la copii... nu stiu ce vom face, eu cel tarziu in august tb sa muncesc, acasa nu are cine sta cu fata, bona-exclus.... nu stiu, nu stiu, nu stiu....acuma sambata mergem la niste fosti vecini in vizita, tanti lucreaza la directia sociala (de care apartine cresa) sa vedem poate face un gest sa reusim totusi desi nu imi pun sperante.
deci asta e situatia.f frumoase toate pozele, sunt superbi copilasii!
ramo, si eu ii mai dau fetei dulciuri, dar o mai pacalesc...adica cioco sau chestii de genu ii dau f f rar, cel mai des ii dau prajitura, asta insemnand ori chec ori prajitura proaspata de la cofetarie - de obicei o tarta care are branza de vaci si fructe de padure...e f f buna.azi am pacalit-o ca papa prajitura si de fapt i-am dat placinta cu varza facuta de tata. foarte fericit ea are fixatie cu prajitura mai mult decat cu altceva.da prajitura poate s afie si un fursec, si un biscuite cu crema, si orice vrem si noi. la capitolul bomboane, ciocolata, vede si ea in magazine, ii spun ca alea nu sunt pt copii, ca face buba la burtica...am ajuns la o faza ok in care eu pot manca in fata ei ciocolata cu alune si ea intelege ca nu are voie si papa altceva fara probleme. foarte fericit eu zic sa ai rabdare, sa fii perseverenta si sa gasesti alte dulciuri pt ea care sa iti convina.pana la urma le va accepta. si Cata cand a dat de gustul ciocolatei ar fi mancat toata ziua dar daca nu i-am mai dat a acceptat alte bunatati. zambet

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

19.03.2009 9:52     citat 

Andi esti superb!!! sarut sarut
Ramo , ma bucur sa aud ca ti-e bine. zambet Eee...lasa ..nu chema tv ca el singur s-a bagat in punga ....Doru doar il ducea la piata rad rad rad Bine ca nu stie nr. de la protectia copilului prostit rad
Eu am avut musafiri si am fost putin ocupata ,putin racita dar nu am uitat de intalnirea noastra. Eu zic sa mai asteptam putin pana se incalzeste. Am vb la tel si Any si Simo. O sa facem in asa fel incat sa fim toate libere sa ne intalnim. Adevarul ca am rugat pe cineva sa imi faca rost de nr. de tel de la locul de joaca si se pare ca m-a uitat. :DNici nu stiu cum se numeste strada ,ca as fi sunat la informatii O sa ajung eu zilele astea pe acolo ca vreau sa merg la un mag . din zona.Trebuie sa reusim sa ne vedem .
Lucy, imi pare rau ce te-ai necajit trist Trebuie sa fie o rezolvare.

Eu deja m-am apucat de colaj cu primii copilasi . Iese asa fain!!!!! foarte fericit Lauda-ma gura ca iti dau friptura rad rad rad

sus

Denunta
bubulina77

Copii

20.03.2009 2:10     citat 

Lucy mai trage si tu nise sfori,da o atentie la asistenta sefa ca asa se procedeaza din pacate,nu cred ca nu este un loc si ptr voi la cresa doar tb sa bati la usa corecta.

sus

Denunta
ramona79

Copii

20.03.2009 3:28     citat 

mai mult ca sigur Lucy...."o mica atentie" va face minuni, imediat se va gasit un loc si pentru voi trag cu ochiul
Nico, am vb ieri cu Ani pe mess, am spus ca o sa ne intalnim cand se mai incalzeste
fetelor medicul meu si-a deschis clinica particulara....abia asteptam momentul asta......ultimele fite, internet in camera, conditii de 5 stele, mancare beton, personal super, nastere sub apa etc etc.....
dar am vazut ieri preturile si imi par cam...piperate trist trist trist
nasterea naturala 1000 euro plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist cum sa dau atatia bani? pe o nastere naturala? culmea e ca si sub apa, si cezariana tot atata e 1000 euro.....
acum eu nu inteleg ceva....acolo zice....epidurala inclus in acest pret, celule stem inclus ......adica? mie Ani imi spunea ca la faza cu cellulele stem, oricum va trebui sa platesc separat alti 1000 de euro, firma care se ocupa cu traba asta, ca de fapt medicul nu face decat sa recolteze sangele acela din cordonul ombilical, pentru ca sarisem in sus de bucurie cand am vazut acolo , recoltare celule stem inclus rad rad rad
....sotul meu vad ca nu e prea speriat.....a zis si ce daca? foarte fericit cand ai nascut tu am cheltuit 500 de euro ce mi-e 500 ce mi-e 1000 ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ......dar el uita ca in astia 500 au intrat si alte cheltuieli cum ar fi buchetul de trandafiri, cercei pentru mami, cercei la fata tot felul de cumparaturi , cinste ici colo, iar la un calcul asa rotunjit se ajunsese la 500......deci voi ce ziceti fetele....e mult e putin? s-ar merita? si care credeti ca e faza cu recoltare celule stem inclus.....si sa inteleg oare ca platind acesti 1000 de euro nu mai tre sa dau darul la doctor si asistente nu? parca mi-e jena asa rad rad rad rad sunt total bulversata, abia astept sa ajung sa vb cu el.....dar cred ca pana la urma voi naste in jegul asta de spital.....unde or sa ma jupoaie cred ca mai rau rad rad
avem niste prieteni de familie(chiar sotul mi-a dat acest exemplu)...ea a nascut in spital , au cheltuit in total 1000 de euro.....dar tipa a zis ca in viata ei nu mai calca acolo.....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: