· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Operatie pe cord la copil - unde? XIII
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Operatie pe cord la copil - unde? XIII     
syl

Copii
Athena- Elena: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

01.08.2009 10:46     citat 

In Septembrie mergem si noi la control la Tg-Mures. Sper sa nu fie probleme cu programarile sau sa nu ne mai primeasca pentru ca nu apartinem de Mures. Parca asa spuneau ca vor primi doar copii de pe raza Mures.

Geo, ai o adresa de web a spitalului din Italia?

sus

Denunta
geosarut

Copii
sara: 13 ani, 10 luni
Rut: 11 ani, 3 luni

01.08.2009 10:59     citat 

http://www.ospedalebambinogesu.it/Porta...?IdOwner=1

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 15 ani, 6 luni
Ema: 11 ani, 6 luni

05.08.2009 10:41     citat 

Incerc sa pun si eu niste poze sa vedem ce iese

://img12.imageshack.us/i/dscn2816r.jpg/][/URL]

sus

Denunta
Icar

Copii
Catalin: 24 ani, 6 luni
Denis-Ian: 14 ani, 9 luni

05.08.2009 12:50     citat 

Ce minunatii de copii...sa-ti traiasca si sa fie sanatosi!
Fetelor, vreau sa va spun ca in momentul in care vad polemici la acest subiect mi se strange sufletul... stiu ca suntem stresate, stiu ca suntem suparate, stiu ca avem probleme poate mai multe decat celelalte mame, dar asta nu ne da dreptul sa navalim cu bocancii in sufletele altora! Suntem un grup care avem nevoie de sustinere morala reciproca... de sfaturi... de putina liniste izvorata din incurajarile voastre! Hai sa incercam ca la acest subiect sa nu existe polemici... pentru ca aici avem nevoie de linsite in primul rand! sarut
In alta ordine de idei, ieri am fost la Cluj la controlul periodic, am stat la un rand infernal nemaipunand la socoteala faptul ca a fost ingrozitor de cald... ce mai... a fost TEROARE! Parca acesti copii cu boli la inima cresc exponential odata cu trecerea anilor... am vazut ieri copii de 1 luna, 2 luni, 3 luni... te ia plansul! Nu prea mai venit sa intru la ora programata cand cel de o luna urla ca din gura de sarpe!
In fine, dupa control, electrocardiograma arata mult mai bine, stenoza pulmonara nu mai exista, lucrurile evolueaza bine! Ne-a chemat la control doar dupa un an! Multumesc lui Dumnezeu pentru tot!
Va pup pe toate si va imbratisez virtual! Sanatate multa! sarut

sus

Denunta
oanaig

Copii

06.08.2009 6:15     citat 

Icar, multumesc de apricieri. In sfarsit o veste buna si pentru tine! Ce bine! Sa va dea Doamne-Doamne sanatate multa. Ce medicatie mai aveti?
In ce priveste numarul tot mai mare de copii bolnavi poate e si din cauza ca medicina evolueaza si acum se pun diagnostice mult mai usor decat acum 15 ani cand nu existau ecografe dopler sau alte chestii de astea. Eu sunt convinsa ca daca Ema se nastea acum 10-15 ani nimeni nu ar fi stiut de problemele ei de la inimioara. Desi, pe de alta parte imi spunea un medic nu demult ca in ultimii 10 ani numarul copiilor autisti este enorm de mare si nimeni nu are o explicatie pentru acest lucru.
Sa dea Dumnezeu sanatate la toti copiii!

sus

Denunta
Icar

Copii

11.08.2009 1:27     citat 

Stiu ca toate avem probleme, stiu ca niciuna dintre noi nu stam "pe roze", financiar vorbind dar as vrea sa aruncati o privire aici ... trist http://www.alexdamian.com/ !
Sanatate!

sus

Denunta
syl

Copii
am nascut deja!

11.08.2009 4:22     citat 

Doamne ajuta sa-si revina acest copilas. Am sunat si eu la teledon. Este atat de trist ca , copiii nostri sa treaca prin aceste chinuri..... Doamne ajuta-i pe toti copilasii sa fie bine.

sus

Denunta
laura70

Copii
Matei: 13 ani, 4 luni
Alexandru: 9 ani, 5 luni

11.08.2009 4:52     citat 

Mda, eu n-am mai primit notificarile ca ar fi mesaje pe aceasta discutie..., poate le primesc de acum incolo.
Ma bucur mult sa aud ca sunt bine copiii, ma intristeaza ca mai apar impunsaturi pe ici pe colo.
SI Matei este bine, cu o usoara ingustare a arterei pulmonare, fara probleme de presiune, inca. Deocamdata mergem la controale si mai vedem, inca nu se pune problema de vreo interventie..
In toamna as vrea sa-l trimit la gradinita ca sa mai fie si cu alti copii, desi am inima stransa de teama virozelor, gripelor si a altor boli pe care le poate dobandi, dar..., nici nu pot sa-l tin intr-un glob de sticla.

Sper sa auzim numai vesti bune!

sus

Denunta
oanaig

Copii

12.08.2009 10:17     citat 

Icar, eu am icercat sa trimit SMS la nr.luat de site si nu reusesc. La voi a mers?

sus

Denunta
syl

Copii
am nascut deja!

12.08.2009 10:22     citat 

eu am sunat de pe fix romtelecom la numerele cu 0900 alea merg, am sunat la cel de 10 Euro/ apel si mi-a spus robotul ca mi s-a inregsitrat apelul. La nr de SMS nu am incercat.

sus

Denunta
oanaig

Copii

12.08.2009 10:29     citat 

A,da eu nu am telefon fix.
Am uitat sa va spun ca am trecut de "pragul psihologic" de 9 kg si saptaman trecuta am cantarit o fetita de 9,2 kg. zambet

sus

Denunta
syl

Copii
am nascut deja!

12.08.2009 10:37     citat 

Vai...si ne-ati lasat pe noi in urma? Cum ati reusit sa treceti de 9 kg? Noi inca nu le-am atins trist si simt ca o iau razna ca la noi chiar se vede diferenta, avem 2 ani dar iti spun ca nu stiu ce sa mai fac. Ii dai ceva vitamine? Si eu i-am dat o perioada dupa care am facut pauza, dar uneori am impresia ca degeaba mananca pentru ca nu se vede, totul decurge cu viteza melcului.
Si cand credeam ca am trecut prin toate, acum mai am o problema....Nu raman insarcinata, am un stres si cu asta.

sus

Denunta
Icar

Copii

12.08.2009 10:52     citat 

Syl, ia-o incet... lasa-ti putin timp, acorda-ti circumstante atenuante... ai toate motivele de stres posibile sa nu ramai insarcinata! Dupa ce te vei linisti va aveni si celalalt puiut, vei vedea! in general, vorbesc in general, pt ca la noi nu e cazul, copii cu probleme de cord iau mult mai putin si mai greu in greutate! Se mira chiar si Oprita la Cluj de Ian cat de bine e dezvoltat... intr-adevar este dar mi-a fost extrem de greu cand era mica... nu voia sa-si bea lapticu nici cu "slujbe"! Stiu ca ma chinuiam ingrozitor sa-l hranesc, si acum mananca foarte incet si trebuie sa il mai pun din cand in cand sa mai manance inca "8 linugurite" asta e cifra maxima admisa foarte fericit , iar cifra minima e 2 scot limba ! Este greu intr-adevar cu ei! Sfatuieste-te totusi cu medicul!
oanaig, eu am reusit sa trimit ieri sms si am primti confirmare!
Va multumesc fetelor pentru ca nu ati ramas indiferente! sarut

sus

Denunta
syl

Copii
am nascut deja!

12.08.2009 11:24     citat 

M-am sfatuit cu mai multi medici, dar socoteala de acasa cu cea din targ nu bate deloc. Cand nu vrea sa manace....poti sa si plangi. S-a facut mare acum, pricepe totul si a inteles ca e pacalita ca sa pape. In fine....vom mai vedea. Tu iti amintesti cand a inceput Ian sa treaca de acest prag, ma refer la greutatea. Adica e o regula ca de la o anumita varsta sa-si revina de la sine sa inceapa sa recupereze mai mult? Ca din ce imi spui ma gandesc ca voi ati recuperat greutatea cand a mai crescut, Marabu imi spunea acelasi lucru.

sus

Denunta
oanaig

Copii

12.08.2009 12:15     citat 

Silvia draga, eu nu-i dau nici o vitamina. De vreo 2 saptamani am terminat si sticluta de vigantol si am zis ca fac o pauza pana ne intoarcem din concediu. Ea a luat foarte bine in greutate in aceasta vara, 1 kg in 2,5 luni, dar fara nici un "ajutor", nu stiu ce sfat sa iti dau. Sper doar sa o tina naravul si sa pape si in continuare asa ca acum. Voi trebuia sa mai faceti ceva analize. Cum au iesit? In ceea ce priveste bb 2 cred ca pur si simplu nu ar trebui sa-ti mai dorestia asa mult si sa lasi lucrurile sa se intample, asta daca nu exista vreun motiv medical. Noi am conceput-o pe Ema acum 2 ani imediat dupa ce am venit din concediu, linistiti si relaxati jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: