· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-august-septembrie-octombrie 2009(23)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-august-septembrie-octombrie 2009(23)     
pota_honey

am nascut deja!

21.03.2009 10:19     citat 

ralu draga, mie in afara de mancat sanatos si acid folic nu mi-a recomandat nimic...si mi-a zis sa nu vin foarte des..bine saraca femeie se gandea poate la faptul k o sa cheltuiesc multi bani...fiecare consultatie era 1 mil..pana acum am cheltuit vreo 25-30 de mil..pe toate analizele, vizitele si eco pe care le-am facut...dar oricum..

sus

Denunta
pota_honey

am nascut deja!

21.03.2009 10:21     citat 

vizionare placuta adina si somn usor

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 4 luni

21.03.2009 10:26     citat 

pota_honey pe mine ma chama ea in fiecare luna la eco si consult si analize am facut tot ce mi-a zis ea,acid folic mi-a dat si mie ata ptr ca analizele de calciu si fier sunt ok si cand ma duc la ea tot un milion dau , dar nu ma duc la medlife ii bag ei in buzunar... la medlife mergem doar cand e de vreo analiza speciala sau eco mai complicat in rest merg la ea la bucur. da si mi-a zis sa evit prajelile, ma rog eu nu le pot suferi scot limba mai ales cum am fost la inceput...Doamne prostit Dar cand am fost internata , ca lesinasem in metrou, s-a purtat impecabil eco repede si m-a asigurat e bine bebe ca eu prostuta ma apucase plansul ca ma speriase

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

21.03.2009 10:28     citat 

pota_honey nu sti ce ai? ca la med life sunt eco mai performante ...acum ce ti-a dacut pana acum...2D sau 3D, da la ce spui de dr....cred ca nici nu stia unde sa se uite scot limba rad

sus

Denunta
pota_honey

am nascut deja!

21.03.2009 10:34     citat 

am facut eco si bitestul de 11-13 sapt la dr Varlas, pt la dr ples era ocupat...a fost super de treaba acest dr..am stat 45 de min la el.... a avut o rabdare extraordinare, mai ales k bebe s-a culcat...pe la sf vizitei ...cat despre doctorita mea ..ce sa spun in afara de faptul k mi-a dublat doza de utrogestan pt prima sapt nu mi-a spus absolut nimic...facea da e bine..e bine

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

21.03.2009 10:36     citat 

mami pota_honey iti spun si eu noapte buna ca nu mai pot de picioare si spate trist DA cel mai bine schimb-o ca e cu capul femeia.
Te pupic si pe tine si pe bebeu sarut sarut

sus

Denunta
pota_honey

am nascut deja!

21.03.2009 10:37     citat 

a...si mi-a zis varlas k desi e prea devreme sa se pronunte...el zice k e baiat..dar sa o iau doar k titlu informativ pana la urmatorul eco, desi el nu prea se inseala...spunea el

sus

Denunta
pota_honey

am nascut deja!

21.03.2009 10:38     citat 

noapte buna...ma retrag si eu k ma streseaza sotu k se radiaza copilu de la laptop rad)

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani, 2 luni
Mathias Andrei: 15 ani, 8 luni
Patrick Elias: 12 ani, 4 luni

21.03.2009 11:10     citat 

Buna seara fetelor
Nici azi nu prea am avut timp de respiro...
Hai sa va pun o poza recenta cu burtica:

Ma duc la nani ca sunt treaza de la 5:30 si sunt rupta de somn.
Noapte buna si vise frumoase!

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 8 luni
Zuza: 12 ani, 4 luni

22.03.2009 10:03     citat 

Buna dimineata fetele!

Lore e super salopeta, imi place mult de tot! sa o porti cu placere!

Adina ce frumoasa esti! si burtica la fel! sarut

Pota bine ai venit! ieri in graba te=am trecut pe listuta, dar nu am apucat sa postez nimic. Daca vrei sa fii in listuta aniversatilor trimite-mi un MP cu numele si data de nastere.
Cat despre medic si eu zic sa o schimbi de nu esti multumita, e foarte important in sarcina sa stii ca ai un medic bun si in care poti avea incredere.

Elena eu sper sa nu fie candida si daca e nu-ti fie asa frica, eu am facut antibiotic in sapt 35 de sarcina, sunt si tratamente care pot fi administrate in sarcina.
Suzeta termometru eu nu ti-as recomanda-o. K de ex nu a acceptat niciodata suzeta si la bb2 nu i-o voi da deloc. In schimb un termometru care masoare temperetura la tampla e mult mai eficient. Eu asa ceva am si e super rapid si usor de folosit.
Pompa de san la fel, nu cumpara inca ca poate nu ai nevoie si cheltui degeaba- astea sunt cumparaturi pe care le poate face sotul tau de la o farmacie in timp de 30 min daca va fi nevoie. Alege un model- foarte bune sunt pompele Avent- si in caz de ceva stie sotul sa mearga exact unde ati vazut-o.
Sa nu te superi pe mine, stiu cum e cand vrei sa cumperi pt bb, eu as cumpara magazine intregi, dar am vazut si eu la prima sarcina ca multe lucruri au fost inutile. sarut

Mirumati ce burtica mumoasa! sarut sper ca te-ai odihnit!

Ankkka ai luat tratamentul? esti cuminte?

Noi am petrecut aseara pana tarziu, a fost tare frumos, K a primit o gramada de cadouri, bani si iar mult aur ochi peste cap .
Va multumesc tuturor pt urari!
Urschuletz, Loredana, Rome, Jojo, Ramona, Oana, Bubu,Smiri,Ralus, Anthurium Crisugelu va doresc o duminica frumoasa tuturor! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

22.03.2009 10:28     citat 

Buna dimineata burtici frumoasa!

Lorelay sa o porti sanatoasa salopetica sarut iti vine foarte bine.E din reiat ca eu nu prea ma pricep la materiale?Asta inseamna velur?

Adina ce mamica sexy sarut exclamatie exclamatie

Elena te miri de preturi prostit Daca te duci in mall-uri asa iti trebuie scot limba
Daca mai ai timp azi fugi la cridex cu rabadre sigur gasesti ceva bun la pret. Caruciorul ala de chico nu-ti place?Eu nu l-am mai gasit in ziua aia si era hoatarata sa cumpar si de aia l-am luat pe acesta.
In legatura cu candida nu-ti face griji ca nu scapam nici una si am inteles ca daca ovulele nu-si fac treaba pana la nastere, daca va fi o nastere normala in momentul travaliului ne baga pe perfuzie antib si nu e nici un risc. Daca faci cezariana nu ai nici un risc.
Cu suzeta si mie mi-au spus alte mamici la fel ca sunt copii care nu o suporta si am vazut-o si eu si scria ca timpul de asteptare pt prevalarea temp e de 2 min si daca nu vrea sa o tina...Eu am cumparat un termometru dig care i-a in cateva sec.

Pota_honey Imi pare rau de pataniile tale. Eu zic sa schimbi medicul si eu l-am schimbat la 13 sapt.Gandeste-te ca un medic bun se vede in momentul cand ai o problema. Eu am tras din cauza primului cu o infectie urinara mama mama. o luna m-am chinuit.
Nu-ti fie rusine sa o inlocuiesti mai imp sunteti tu si copilul.
Si nu te mai gandi ca ce s-a intamplat la altele e valabil si pt tine. Gandeste pozitiv numai atrage toate gandurile negre.

Mirumati frumoasa burtica si silueta sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.03.2009 10:28     citat 

Icemoon si tu sa ai o duminica placuta sarut

sus

Denunta
oanam

Copii
Horia Filip: 15 ani, 7 luni
am nascut deja!

22.03.2009 10:29     citat 

La multi ani Keane! si asteptam poze de la petrecere zambet .
AdinaGr esti asa de slaba...ai sa fii o mamica foarte delicata.Eu incet ,incet ma transform intr-un tanc ca si la prima sarcina dealtfel si sper sa revin la fel de repede la greutatea normala dupa ce nasc asa cum a fost si prima data.
Elena si o prietena de-a mea a avut candida in timpul sarcinii si nu stiu ce tratament a facut dar stiu sigur ca nu era ceva grav, adica sa afecteze lui bebe.Oricum cred ca toate stim ca nenoricita asta de candida apare f usor si daca mai faci si un tratamnet cu antibiotic si nu iei ceva protector pe langa poti fi sigura ca te capeti cu ea.
Despre pompa de san-va pot spune ca eu ori n-am stiut s-o folosesc ori nu e buna de nimic pentru ca la un moment dat era sa fac si mastita cu pompa cu tot si noroc ca mi-a aratat dr. mea cum sa ma storc si am scapat.
Mirumati tu ce mai faci?Din cand in cand te mai si odihnesti? zambet
Ankka cum te simti?Ai o burtica sarut ...
Pota_huney bine ai venit si sarcina usoara.
Eu aseara am fost la o petrecere si am stat pana la 4 ochi peste cap asa ca ar trebui sa ma duc in pat.O duminica frumoasa si insorita (la noi la Iasi e un soare...)

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 3 luni

22.03.2009 10:46     citat 

Neata burtici sarut
ICEMOON ma bucur ca ati avut o petrecere frumoasa si ca K a primit multe cadouri sarut
urschuletz da, salopeta e din raiat
mirumati esti o graviduta f frumoasa sarut
pupici multi pt restul fetelor
sarut sarut sarut

ieri aproape toata ziua m-am plimbat si azi am stat mult in picioare la bucatarie de ma omoara spatele trist . bebe a fost cam linistit in ultimele zile si imi fac un pic griji; stiu ca are perioade cand misca mai mult si perioade in care misca mai putin si ca nu ar trebui sa ma panichez, dar nu ma pot abtine foarte fericit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.03.2009 11:10     citat 

Lorealy ai fost inspirata sa-ti iei din reiat ca e materialul mai moale. Blugi pe care i-am luat odata cu reiatii nu-mi mai vin comod. Nu se intind. Ce nu-mi place la ei e ca toate scamele sunt pe mine.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: