· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor 232
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor 232     
Tamy

Copii
Teea: 12 ani, 6 luni
David : 10 ani, 10 luni

22.03.2009 4:36   Lista gravidutelor 232  citat 

Nastere usoara Symo_19, Sicos, Bianca_90, Danimo, ZCLR, Mara2009, Andyk, Yazmine si mamicutzelor din top
Felicitari mami Doxy_w , Dusenca,Ambraa, Blackspell, Ruxi_Mici, Elidia, Mirene, Claudiatudori, Mtl sa va traiasca puiutzii !

---------------------- ---------------------------Trimestrul III ----------------------------- ---------------------------

Symo_19
40-------------------------------------------Timisoara, dr.Bran, DPN 20 martie 2009
Sicos 39------------------------------------------- DPN 27 martie 2009, baietzel Cosmin Andrei
Bianca_90 39------------------------------------------- Timisoara, spitalul Odobescu, DPN 1 aprilie 2009, baietzel
Danimo 38-------------------------------------------Bucuresti, Dr Mihalache Florina spital CFR2, DPN 07 aprilie 2009, fetitza
ZCLR 38-------------------------------------------Madrid, DPN 07 aprilie 2009, fetitza Patricia Luisa
Mara2009 37-------------------------------------------Bucuresti, Maternitate Polizu, DPN 12 aprilie 2009, fetitza Mara
Andyk 37 -------------------------------------------Bucuresti, Dr Miciner Silvia spital CFR2, DPN 13 aprilie 2009, fetitza
Yazmine 37-------------------------------------------Vatra Dornei, DPN 14 aprilie 2009, baietzel Vlad
Georgy26 36-------------------------------------------Calarasi, DPN 18 aprilie 2009, baietzel
Arti 34-------------------------------------------DPN 28 aprilie 2009
Adnas 34-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 30 aprilie 2009, fetitza Alina Miruna
Mitaloli 34-------------------------------------------Iasi, DPN 30 aprilie 2009, fetitza Alexia Maria
Dakar 34-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 02 mai 2009, baietzel Denis-Andrei
Mihaela12 34-------------------------------------------Bucuresti, Maternitatea Bucur, DPN 07 mai 2009, fetitza Diana - Maria
Onnutz 33-------------------------------------------Bucuresti, DPN 08 mai 2009
Golden_daffodil 33-------------------------------------------Bucuresti, Dr Tanase Eugen, CFR2, DPN 09 mai 2009, baietzel Mihnutz Andrei
Tamy 33-------------------------------------------Bucuresti, DPN 10 mai 2009, fetitza
Cleos06 33-------------------------------------------28 ani,Craiova, DPN 11 mai 2009, fetitza
Dya 33-------------------------------------------Botosani, DPN 13 mai 2009, fetitza
Katya 32-------------------------------------------Bucuresti, DPN 14 mai 2009, baietzel
Luura 32------------------------------------------- Dr. Epure Medlife, DPN 15 mai 2009, fetitza
OurBaby 32-------------------------------------------Timisoara/Brad, DPN 20 mai 2009, fetitza, Carla Alexia
Steff-pava 32------------------------------------------- DPN 20 mai 2009, baietzel Alexandru-Gabriel
Alina-Karyna 32-------------------------------------------Craiova, DPN 21 mai 2009, baietzel Armando
Mika22 31-------------------------------------------Spania, DPN 25 mai 2009, baietzel
Bdelmari 31-------------------------------------------Sibiu, DPN 26 mai 2009, baietzel
Voicu-Anca 31------------------------------------------- DPN 27 mai 2009
Sim0n3l 31------------------------------------------- DPN 28 mai 2009, fetitza
Pisko 29-------------------------------------------Bucuresti, spitalul CFR2, DPN 31 mai 2009, baietzel
AlexandraS 30------------------------------------------- DPN 01 iunie 2009, dr Tanase, spital CFR 2, fetitza Sophia
Gogolea 30-------------------------------------------Bucuresti, DPN 02 iunie 2009, fetitza, Maria
Marina_anto 30-------------------------------------------Cluj, DPN 02 iunie 2009, fetitza Sonia Maria
Cristianka 29-------------------------------------------Brasov clinica Eva, dr Mircea Preda, DPN 06 iunie 2009, baietzel Dinu-Iancu
Adyalyna 29-------------------------------------------Iasi, DPN 06 iunie 2009
Gabi_enu 28-------------------------------------------Bucuresti, dr Camelia Constantinescu, maternitatea Bucur, DPN 14 iunie 2009, baietzel
Ionelacarstea 28-------------------------------------------Bucuresti, DPN 15 iunie 2009
Gimiloasa 28-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, baietzel Mihai
Crissuca 28-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, fetitza

---------------------- ---------------------------Trimestrul II ----------------------------- ---------------------------

Ramy_Ra 27------------------------------------------- DPN 29 iunie 2009, Sf. Pantelimon, Dr. Bacalbasa, fetitza Iris Ana
Ssimona 25-------------------------------------------Bucuresti, Dr Badiu, spital Municipal, DPN 02 iulie 2009, baietzel Albert
Haiducitza 25------------------------------------------- DPN 02 iulie 2009,fetitza Maria
Byannca 25-------------------------------------------Bucuresti, DPN 05 iulie 2009, fetitza Karina Maria
Mf13 24------------------------------------------- Pitesti, DPN 08 iulie 2009, baietzel Mihnea Mihail
Kitty30 24------------------------------------------- DPN 09 iulie 2009
Elena-Raluca 22------------------------------------------- Bucuresti, DPN 23 iulie 2009
Ankkka 22------------------------------------------- DPN 26 iulie 2009
AdinaGr 22------------------------------------------- DPN 29 iulie 2009
Mirumati 22-------------------------------------------Bacau, DPN 30 iulie 2009
Anthurium 20------------------------------------------- DPN 10 august 2009
Corybalan 20------------------------------------------- Arad, DPN 11 august 2009
ICEMOON 20------------------------------------------- DPN 15 august 2009
Bubu_Stefi 19-------------------------------------------Buzau, DPN 19 august 2009
Loredana023 18-------------------------------------------Piatra Neamt, DPN 24 august 2009
Lorellayy 18------------------------------------------- Brasov, DPN 23 august 2009
Simicami 17------------------------------------------- DPN 28 august 2009
Crisugelu 17------------------------------------------- DPN 26 august 2009
Smiri 14------------------------------------------- Iasi, DPN 23 septembrie 2009

---------------------- ---------------------------Trimestrul I ----------------------------- ---------------------------

Ramona79 13------------------------------------------- Constanta, DPN 28 septembrie 2009
Zveta 12------------------------------------------- Rep. Moldova, DPN 1 octombrie 2009
Bubulina77 12------------------------------------------- Cluj, DPN 6 octombrie 2009
Alexxya 12------------------------------------------- Constanta, DPN 6 octombrie 2009
Lenamicu 10------------------------------------------- Oradea, DPN 16 octombrie 2009
Polin 10------------------------------------------- Bucuresti, DPN 20 octombrie 2009
Deitza 9------------------------------------------- DPN 24 octombrie 2009
Patratzel 9------------------------------------------- Timisoara , DPN 21 octombrie 2009
Kimberly 8------------------------------------------- Italia , DPN 3 noiembrie 2009
Crysy_m 7------------------------------------------- Braila , DPN 8 noiembrie 2009
Gaguta 6------------------------------------------- DPN 15 noiembrie 2009
Yubi 6------------------------------------------- DPN 18 noiembrie 2009

Avem 18 si 20 !
Sarcina usoara tuturor celor 69 de burticutze, mici si mari, care sunt pe Listutza !!!!

Capitolul anterior:
Lista gravidutelor 231

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 12 ani, 6 luni
Alexandra-Iulia: 9 ani, 7 luni

22.03.2009 6:31     citat 

Multumesc fetelor sarut sarut sarut
Vad ca ati gatat listutza rad
Tamy n-ai apucat sa pui colajul? trist Am vrut sa-i arat si sotului si nimic scot limba

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 12 ani, 7 luni
am nascut deja!

22.03.2009 6:45     citat 

buna seara burtici! sarut am facut un pic de nani, acum un dus si astept sa mananc. am pus in cuptor cartofi in coaja pe care-i voi servi cu unt si sare. abia astept.
Tamy, multumim de listuta! sarut incet, incet ne marim gasca din colaj.
Mihaela cred ca din cand se mai blocheaza. dar da refresh si cu siguranta poti sa-i arati si sotului. mai ales ca ti-a fost fotograf! sarut

sus

Denunta
mihaela12

Copii

22.03.2009 7:24     citat 

I-am aratat deja mitaloli. foarte fericit
I-a placut ideea cu colajul sarut
Sa stii ca mi-ai facut pofta cu cartofii copti. maine bag o portie foarte fericit

sus

Denunta
mf13

Copii
Mihnea Mihail: 12 ani, 4 luni

22.03.2009 8:19     citat 

buna seara va spunem si noi ...
ce faceti???cum va simtiti??eu ma pregatesc pentru maine caci merg la fundeni sa-mi fac analizele pentru trombofilie......grea zi;deja am inceput sa urasc drumurile la bucuresti dar.....
stii ma tot tin sa va intreb ceva:la eco de 18 sapt aveam colul de 43 de mm ,iar la eco de 23 de sapt colul era de 38 mm;este normal sa se scurteze???cred ca bebe se mareste si incepe sa apese dar....???

sus

Denunta
mihaela12

Copii

22.03.2009 8:33     citat 

Fetele eu ma retrag in curand. jenat As vrea sa vad si eu filmul cu Harry Potter dar am un somn in glanda ceva de speriat scot limba
Mf bafta maine sarut
Mitaloli voiam doar sa-ti spun ca am vrut sa-mi iau cafea decofeinizata si singura pe care am vazut-o pe raft era cea de la doncafe ...asa ca am renuntat sa iau. Si azi nici n-am baut cafea. Sunt mandra de mine foarte fericit
Va doresc o seara buna buticutelor sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 12 ani, 7 luni
am nascut deja!

22.03.2009 8:44     citat 

mf, bafta maine. de col...nu stiu. oricum rau nu stai. sarut
Mihaela, vizionare placuta daca reusesti sa stai treaza. eu ma uit la divertis. bine ai facut ca n-ai luat, stiu ca nu e buna. felicitari daca ai rezistat fara cofeina. sarut

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 12 ani, 6 luni
David : 10 ani, 10 luni

22.03.2009 9:08     citat 

Mf cred ca e prea devreme sa se scurteze colul din cauza ca creste bebe. Eu la 24 sapt aveam colul 39mm si la 28 sapt era 42mm. Probabil la tine s-a mai scurtat un pic pentru ca mergi la serv si mai faci efort. Lungimea colului e oricum buna dar poti sa te mai menajezi un pic. sarut

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 12 ani, 6 luni

22.03.2009 10:26     citat 

Buna seara burtici sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Mi-a fost tare dor de voi!
am citit una alta din urma, dar inca mai am.
tare active ati mai fost zilele astea zambet surprins

eu sunt bine, dar nu prea pot sa stau mult nici in seara asta.
cred ca va povestesc abia maine , ce am facut zilele astea.
dimineata am ceva treaba pe la primarie trist

mai citesc din urma si revin.....
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 16 ani, 10 luni
ALBERT: 12 ani, 5 luni

23.03.2009 6:33     citat 

arata din ce in ce mai bine, colajul....felicitari Tamy

ma pregatesc sa plec la munca, cu drag si spor, don;soara mai doarme, o trezesc pe la 7 pentru gradi

am avut un week-end fain, ieri am mers la cinema 3D numai noi ca fetele, apoi am cumparat ce mai aveam de luat pentru botez ( sunt nasica de baietel saptamana viitoare )

am realizat aseara lumanarea, sunt foarte incantata scot limba ma gandeam chiar ca as putea sa intru in business ( astept primul meu client - am multe idei )

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 16 ani, 10 luni
ALBERT: 12 ani, 5 luni

23.03.2009 6:35     citat 

uitam sa va spun ca maine merg la echo, de-abia astept sa-l vad pe sportiv ( la ce forfota e la mine in burtica.......musai e sportiv )

mie nu mi-a mai aparut linia pe burtica....e posibil sa nu mai apara ? la Maya am avut-o destul de devreme foarte fericit

fug sa ma pregatesc, pe curand

sus

Denunta
golden_daffodil

Copii
Mihnea Andrei: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

23.03.2009 8:13     citat 

Neatza burticutze. Va urez o saptamana cat mai frumoasa.
Micul dejun sarut sarut sarut
http://i433.photobucket.com/albums/qq60...ou2121.jpg
si cafeaua
http://i433.photobucket.com/albums/qq60...787615.jpg

editat de moderator
Va rog,mai multa atentie la dimensiunea pozelor-acestea nu trebuie sa lateasca pagina

sus

Denunta
golden_daffodil

Copii
Mihnea Andrei: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

23.03.2009 8:15     citat 

Nu am mai intrat aseara online desi am ajuns destul de devreme, am preferat sa ma duc in pat cu hubby sa ne uitam la un film impreuna si sa mai vorbim una alta.
Ca au fost niste faze care s-au meritat discutate. foarte fericit

sus

Denunta
mihaela12

Copii

23.03.2009 8:45     citat 

Neatza burtici sarut sarut sarut
u ieri am facut o prostie scot limba N-am avut de lucru, am spalat cada cu domestos dar nu prea mi-a placut cum a iesit asa ca ... zic hai sa dau un pic cu detatrant in cada...greseala am facut o nebunie de miros plang sau sunt foarte trist
Si a trebuit sa lasam toata noaptea usa deschisa la baie sufragerie si bucatarie. Dimineatza era un cancer in casa. Barrrrrrrrrrr!!!!
Of. Si parca inca simt miros trist
Nu mai fac...a trebuit sa-i promit lui Cris ca ma potolesc si ca nu fac cand sunt singura acasa scot limba
O zi buna fetelor sarut sarut sarut
Eu de azi sunt acasica foarte fericit

sus

Denunta
Marina_anto

Copii
Antonia Alexandra: 17 ani, 1 luna
Sonia Sorina: 12 ani, 5 luni

23.03.2009 8:45     citat 

Neatza burticutze!!!
Am fost la medic la control:totul este bine col lung si inchis,nu am de ce sa-mi fac grijii!!!Contractile nu am mai avut de joi,a zis doctorita ca sar putea sa mai am din cand in cand pana nasc organismul se pregateste pt nastere(cu prima sarcina nu am patit deloc asa!)si intradevar mia coborat burtica un pic jos dar este din cauza ca buburuza sa intors cu capul in jos!!!Deci numai vesti bune!!!
golden multumim pt micul dejun arata delicios!! sarut sarut sarut dar si pt cafeluta!!
ouarbaby bucataria arata super sa o stapanesti sanatoasa!!! sarut sarut
mihaela frumoasa burtica dar si tu!!! sarut sarut sarut
Ma bucur foarte mult ca yazmin se simte bine si bebelina la fel!! sarut sarut numai bine si inca un picut de rabdare cea fost mai greu a trecut!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: