· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (56)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (56)     
bucatzica

25.03.2009 2:05     citat 

offf....multumim crazy.....cand ma gandesc cat o sa planga ma ia groaza.....ea si la primul si la al 2-lea a plans pana s`a innegrit la fata....dar acum...cand o sa`i faca in ambele picioruse plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ......

sus

Denunta
CrazyMommy

25.03.2009 2:08     citat 

ksde tocmai citisem ieri despre chestia asta cu fobia de noduli dupa nastere.Si eu am aceleasi probleme.La subrat.Si sub maxilar.Se pare ca sunt glandele care dupa nastere sunt superactive si se inflameaza ca zic asa.Numai ca eu de cateva luni sunt convinsa ca am cancer si o sa mor rad de cate ori ma pipai.Sunt convinsa ca sufar de vreun sindrom post partum rad

sus

Denunta
CrazyMommy

25.03.2009 2:10     citat 

Fa ti curaj Bucatzico si gandestet te la micuta.Sa fii tare pt ea.O sa treaca si asta......si dupa aia vine ROR ul rad

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 1 luna

25.03.2009 2:14     citat 

crazy maomy...chiar ca nu ti se zice asa degeaba rad Eu n-am ajuns in acel stadiou...dar ma bucur ca si capra vecinului e pe moarte foarte fericit scot limba

sus

Denunta
CrazyMommy

25.03.2009 2:18     citat 

----------
ksde2000 a scris:
crazy maomy...chiar ca nu ti se zice asa degeaba rad Eu n-am ajuns in acel stadiou...dar ma bucur ca si capra vecinului e pe moarte foarte fericit scot limba
----------

rad rad rad rad e in ultimul stadiu capra rad rad rad si sunt chiar crazy pe bune rad rad

sus

Denunta
GRASANA

25.03.2009 2:27     citat 

----------
aalliinnuuttaa a scris:
super tare fata mea scot limba sarut sarut sarut
----------

subscriu sarut

lucky nu mai face atatea comparatii ca bebeii nostri sunt mai mari de asta stiu sa faca mai multe lucruri, si apoi nici miruna nu are nici un dinte
bafta la vaccin la bebei

sus

Denunta
bucatzica

25.03.2009 2:28     citat 

se pare ca avem noroc....am sunat`o acum pe asistenta si ne`a programat ptr luna viitoare.....au ramas fara vaccinuri prostit

sus

Denunta
lucky83

Copii
Raul: 12 ani, 11 luni

25.03.2009 2:29     citat 

----------
ksde2000 a scris:
curaj fetelor...eu chiar nu m-am temut niciodata de vaccinuti...ema a reactionat foarte bine la toate vaccinurile facute...si au fost suficiente intepaturi.....

la mine chiar e problema de spatiu...n--are saraca pe unde sa umble in premergator.....

fetelor...sa va intreb ceva poate ma puteti ajuta......
mi-au aparut pe bratul stang 2 noduli pe partea interioara a bratului...sunt sub piele si destul de mobili..intai era unul si acum a mai aparut unul...oare ce poate fi....oricum voi merge la medic dar astept sa-mi vina problemele si sa se aseze hormonii mei la locul lor...dar tot imifac griji....... confuz
----------

am mai auzit de cazuri din astea si chiar am vazut la cineva, erau din grasime (acum nu stiu daca sunt chiar la fel), dar la pers respective nu aveau nici o reactie urata, pur si simplu grasime depusa, pe maini, picioare, abdomen......dar tot treb sa te duci la dr sa vezi ce si cum...

sus

Denunta
CrazyMommy

25.03.2009 2:30     citat 

Pai nici zana n are nici un dinte inca.Si e nascuta in aceeasi zi cu Raul.Maica mea zicea ca mie mi a dat primul dinte la 10 luni asa ca mai am de asteptat ochi peste cap
Bravo Bucatzico rad rad

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 1 luna
Carla Anisia: 11 ani

25.03.2009 2:30     citat 

Mai, mamici morbide, stati cuminti! Mergeti la dr, dar nu ganditi chiar asa de negru! Auzi, sa moara caprele....cu ce o sa ramanem dupa, numai cu piticii ?? (nu aia de gradina scot limba ailalti mici si negrii foarte fericit

Cuscra, stiu ca-s naspeta si nu am ajuns inca sa se cunoasca copii, dar chiar asa sa faci de plictiseala?! Nu puteai sa ne astepti in parc, cuminte!
Te pupam si iti dorim sa te faci bine repede repejor! Ai cine sa te ajute cu Davidutzu o vreme? Daca nu il luam la noi, te ajuta Sara scot limba

Pupam pe Nick frumos si frezat! E un dulce, e mami in miniatura! Oana ce stie sa faca Nick zilele astea?

Emma, poti fi mai meseriasa de atat? Nu o sa te mai prinda mami!

Lucky, nu suferi ca aveti doar 7 luni si un pic, unele din noi avem 8 luni si 3 saptamani, normal ca-s diferente...is diferente si de la cei de-odata.

Dulci bebicii ce pleaca cu laterala sau cu spatele! Si Sarei ii place sa mearga in marsarier, dar cumva cumva tot ajunge la pucntul de interes!

Azi am incercat sa fac branzica doar din calciu, am pus la vreo 450 ml lapte 4 pastile. Oare o fi mult confuz De buna e buna, nimic de zis.

Azi e ziua noutatilor, am incercat si ardeii umpluti! Si cum mai aveam umplutura pe langa 2 ardei am mai pus si intr-un dovlecel! Ce bine miroasa in bucatarie ....yammy

Crista

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 1 luna
Carla Anisia: 11 ani

25.03.2009 2:32     citat 

Alina am intrat pe site-ul scris de tine, foarte frumoase sunt ilustratiile! M-am tot uitat dar nu-mi dau seama, nu se pot si comanda cartile lor? doar daca le trimit mail sa le zic? Arata foarte foarte bine, mie imi aduc aminte de cartile copilariei mele cand savuram fiecare nuanta si forma a animalelor! IN alte carti sunt chiar urat desenate!

Crista

sus

Denunta
lucky83

Copii

25.03.2009 2:35     citat 

nu stiu dc va e asa de frica de vaccinuri, si Raul a plans, la 4 si la 6 luni i-am facut 2 deodata, cate unul intr-un piciorus, n-a avut nici o reactie si ma gandesc ca e spre binele lui......acum la 8 luni facem doza 3 de prevenar, apoi la 12 luni altul, la 13 luni ROR-ul......sunt o gramada.....iar despre reactiile adverse, nu stiu ce sa zic, adica sa dau vina 100% pe substanta vaccinului, pt ca depinde fff mult de locul unde e facut, sa nu fie vreun nerv inportant, sa nu aibe copilul nimic in perioada aia, nici macar muci, sa nu fi luat antibiotice sau sa fi facut vreo injectie cu 30 zile inainte......si multe altele.....toate astea cred ca tin multttt si de dr, nu numai de noroc...... trag cu ochiul

sus

Denunta
lucky83

Copii

25.03.2009 2:36     citat 

----------
CrazyMommy a scris:
Pai nici zana n are nici un dinte inca.Si e nascuta in aceeasi zi cu Raul.Maica mea zicea ca mie mi a dat primul dinte la 10 luni asa ca mai am de asteptat ochi peste cap
Bravo Bucatzico rad rad
----------

stiu ca sunt deoseama, dar ea papa super mult pe langa Raul rad......si are vreo 800 g in plus....:-p....

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 4 luni
MIRUNA: 13 ani

25.03.2009 2:37     citat 

<<bucatzica a scris:se pare ca avem noroc....am sunat`o acum pe asistenta si ne`a programat ptr luna viitoare.....au ramas fara vaccinuri >

rad rad rad .Lungeste-mi Doamne moartea. rad rad rad Stai linistita ca vaccinul de 6 luni nu este asa de greu.Miru a facut decat in prima noapte putina febra si a doua zi nu a mai avut nimic. sarut sarut sarut

sus

Denunta
bucatzica

25.03.2009 2:40     citat 

lucky.....eu de exemplu am fobie ptr ace.....iti inchipui ca nu suport sa vad cum se apropie un ac cu seringa de mine....dar de copilul meu nici atat....ma ia groaza numai cand ma gandesc.....zbarrrr

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: