· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor 235
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor 235     
Tamy

Copii
Teea: 12 ani, 7 luni
David : 10 ani, 11 luni

25.03.2009 9:49   Lista gravidutelor 235  citat 

Nastere usoara Symo_19, Sicos, Bianca_90, Danimo, ZCLR, Mara2009, Andyk, Yazmine si mamicutzelor din top
Felicitari mami Doxy_w , Dusenca,Ambraa, Blackspell, Ruxi_Mici, Elidia, Mirene, Claudiatudori, Mtl sa va traiasca puiutzii !

---------------------- ---------------------------Trimestrul III ----------------------------- ---------------------------

Symo_19
40-------------------------------------------Timisoara, dr.Bran, DPN 20 martie 2009
Sicos 39------------------------------------------- DPN 27 martie 2009, baietzel Cosmin Andrei
Bianca_90 39------------------------------------------- Timisoara, spitalul Odobescu, DPN 1 aprilie 2009, baietzel
Danimo 38-------------------------------------------Bucuresti, Dr Mihalache Florina spital CFR2, DPN 07 aprilie 2009, fetitza
ZCLR 38-------------------------------------------Madrid, DPN 07 aprilie 2009, fetitza Patricia Luisa
Mara2009 37-------------------------------------------Bucuresti, Maternitate Polizu, DPN 12 aprilie 2009, fetitza Mara
Andyk 37 -------------------------------------------Bucuresti, Dr Miciner Silvia spital CFR2, DPN 13 aprilie 2009, fetitza
Yazmine 37-------------------------------------------Vatra Dornei, DPN 14 aprilie 2009, baietzel Vlad
Georgy26 36-------------------------------------------Calarasi, DPN 18 aprilie 2009, baietzel
Arti 34-------------------------------------------DPN 28 aprilie 2009
Adnas 34-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 30 aprilie 2009, fetitza Alina Miruna
Mitaloli 34-------------------------------------------Iasi, DPN 30 aprilie 2009, fetitza Alexia Maria
Dakar 34-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 02 mai 2009, baietzel Denis-Andrei
Mihaela12 34-------------------------------------------Bucuresti, Maternitatea Bucur, DPN 07 mai 2009, fetitza Diana - Maria
Onnutz 33-------------------------------------------Bucuresti, DPN 08 mai 2009
Golden_daffodil 33-------------------------------------------Bucuresti, Dr Tanase Eugen, CFR2, DPN 09 mai 2009, baietzel Mihnutz Andrei
Tamy 33-------------------------------------------Bucuresti, DPN 10 mai 2009, fetitza
Cleos06 33-------------------------------------------28 ani,Craiova, DPN 11 mai 2009, fetitza
Dya 33-------------------------------------------Botosani, DPN 13 mai 2009, fetitza
Katya 32-------------------------------------------Bucuresti, DPN 14 mai 2009, baietzel
Luura 32------------------------------------------- Dr. Epure Medlife, DPN 15 mai 2009, fetitza
OurBaby 32-------------------------------------------Timisoara/Brad, DPN 20 mai 2009, fetitza, Carla Alexia
Steff-pava 32------------------------------------------- DPN 20 mai 2009, baietzel Alexandru-Gabriel
Alina-Karyna 32-------------------------------------------Craiova, DPN 21 mai 2009, baietzel Armando
Mika22 31-------------------------------------------Spania, DPN 25 mai 2009, baietzel
Bdelmari 31-------------------------------------------Sibiu, DPN 26 mai 2009, baietzel
Voicu-Anca 31------------------------------------------- DPN 27 mai 2009
Sim0n3l 31------------------------------------------- DPN 28 mai 2009, fetitza
Pisko 29-------------------------------------------Bucuresti, spitalul CFR2, DPN 31 mai 2009, baietzel
AlexandraS 30------------------------------------------- DPN 01 iunie 2009, dr Tanase, spital CFR 2, fetitza Sophia
Gogolea 30-------------------------------------------Bucuresti, DPN 02 iunie 2009, fetitza, Maria
Marina_anto 30-------------------------------------------Cluj, DPN 02 iunie 2009, fetitza Sonia Maria
Cristianka 29-------------------------------------------Brasov clinica Eva, dr Mircea Preda, DPN 06 iunie 2009, baietzel Dinu-Iancu
Adyalyna 29-------------------------------------------Iasi, DPN 06 iunie 2009
Gabi_enu 28-------------------------------------------Bucuresti, dr Camelia Constantinescu, maternitatea Bucur, DPN 14 iunie 2009, baietzel
Ionelacarstea 28-------------------------------------------Bucuresti, DPN 15 iunie 2009
Gimiloasa 28-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, baietzel Mihai
Crissuca 28-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, fetitza

---------------------- ---------------------------Trimestrul II ----------------------------- ---------------------------

Ramy_Ra 27------------------------------------------- DPN 29 iunie 2009, Sf. Pantelimon, Dr. Bacalbasa, fetitza Iris Ana
Ssimona 25-------------------------------------------Bucuresti, Dr Badiu, spital Municipal, DPN 02 iulie 2009, baietzel Albert
Haiducitza 25------------------------------------------- DPN 02 iulie 2009,fetitza Maria
Byannca 25-------------------------------------------Bucuresti, DPN 05 iulie 2009, fetitza Karina Maria
Mf13 24------------------------------------------- Pitesti, DPN 08 iulie 2009, baietzel Mihnea Mihail
Kitty30 24------------------------------------------- DPN 09 iulie 2009
Elena-Raluca 22------------------------------------------- Bucuresti, DPN 23 iulie 2009, fetitza
Ankkka 22------------------------------------------- DPN 26 iulie 2009
AdinaGr 22------------------------------------------- DPN 29 iulie 2009
Mirumati 22-------------------------------------------Bacau, DPN 30 iulie 2009
Anthurium 20------------------------------------------- DPN 10 august 2009
Corybalan 20------------------------------------------- Arad, DPN 11 august 2009
ICEMOON 20------------------------------------------- DPN 15 august 2009
Bubu_Stefi 19-------------------------------------------Buzau, DPN 19 august 2009
Loredana023 18-------------------------------------------Piatra Neamt, DPN 24 august 2009
Lorellayy 18------------------------------------------- Brasov, DPN 23 august 2009
Simicami 17------------------------------------------- DPN 28 august 2009
Crisugelu 17------------------------------------------- DPN 26 august 2009
Smiri 14------------------------------------------- Iasi, DPN 23 septembrie 2009

---------------------- ---------------------------Trimestrul I ----------------------------- ---------------------------

Ramona79 13------------------------------------------- Constanta, DPN 28 septembrie 2009
Zveta 12------------------------------------------- Rep. Moldova, DPN 1 octombrie 2009
Bubulina77 12------------------------------------------- Cluj, DPN 6 octombrie 2009
Alexxya 12------------------------------------------- Constanta, DPN 6 octombrie 2009
Lenamicu 10------------------------------------------- Oradea, DPN 16 octombrie 2009
Polin 10------------------------------------------- Bucuresti, DPN 20 octombrie 2009
Deitza 9------------------------------------------- DPN 24 octombrie 2009
Patratzel 9------------------------------------------- Timisoara , DPN 21 octombrie 2009
Kimberly 8------------------------------------------- Italia , DPN 3 noiembrie 2009
Crysy_m 7------------------------------------------- Braila , DPN 8 noiembrie 2009
Gaguta 6------------------------------------------- DPN 15 noiembrie 2009
Yubi 6------------------------------------------- DPN 18 noiembrie 2009

Avem 18 si 21 !
Sarcina usoara tuturor celor 69 de burticutze, mici si mari, care sunt pe Listutza !!!!

Capitolul anterior:
Lista gravidutelor 234

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 4 luni

25.03.2009 9:55     citat 

Hai ca am postat dincolo, dar revin cu postul aici:

Eu azi sunt cu auditul, deci ne auzim mai rarut. Intrebare intreatoare:azi noapte mi-a fost foarte rau, in sensul ca am simtit niste intepaturi in burtica si pe vagin si am si o durere, cred ca de os pubian numai pe partea dreapta insa, care in ultimele zile parca s-a intensificat. Doar durerea s-a intensificat in ultimele zile, ca inntepaturi nu am avut decat aseara. Voi ati patit asa ceva? Am zis ca daca ma mai doare o sun pe doctora. Am luat oricum un no-spa, ginypral si un utrogestan.

Oricum dupa ce pleaca astia cu auditul lui peste, plec si eu acasica sa stau cumintica in pat.

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 12 ani, 5 luni
am nascut deja!

25.03.2009 9:55     citat 

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 12 ani, 5 luni
am nascut deja!

25.03.2009 10:01     citat 

Scuze ca am marit pagina...si eram sigura ca era pusa pe size: Medium
Doar poza asta o am in calculatorul de la serviciu, Tamy e ok asta? Sau sa trimit din nou si sa aleg medium?

Va multumesc pentru primire!! sarut sarut sarut
Incerc sa mai recuperez din urma...
mama e la mine acasa saptamana asta asa ca ne vom apuca de maine de spalat si calcat hainutze...abia astept....
De saptamana viitoare ma apuc de shopping-ul cu cele necesare pt. spital si restul ...ca oricum sunt multe...

Eu cu tensiunea mea cred ca voi face cezariana...intr-un fel ma gandesc ca e mai bine pentru mine...

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

25.03.2009 10:01     citat 

----------
anthurium a scris:
Intrebare intreatoare:azi noapte mi-a fost foarte rau, in sensul ca am simtit niste intepaturi in burtica si pe vagin si am si o durere, cred ca de os pubian numai pe partea dreapta insa, care in ultimele zile parca s-a intensificat. Doar durerea s-a intensificat in ultimele zile, ca inntepaturi nu am avut decat aseara. Voi ati patit asa ceva?

----------

Da, asa dureri am avut si la sarcina precedenta, cum de altfel am si acum.Ginypral , fara efort si cat mai mult in pat. Sanatate !

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 12 ani, 7 luni
Alexandra-Iulia: 9 ani, 7 luni

25.03.2009 10:02     citat 

Te cred mitaloli rad rad rad Lucrusoarele aste au un efect extraordinar asupra sotilor foarte fericit Dar si asupra noastra scot limba Si eu ma surprind vorbind singura jenat
Dar noi avem o scuza, nu? scot limba Trebuie sa vorbim cu bebicii nostri sarut
Haiducitza frumoasa burtica sarut

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 12 ani, 8 luni
am nascut deja!

25.03.2009 10:02     citat 

anthurium eu zic sa stai linistita. cred ca e normal sa te mai intepe pentru ca incepe dezvoltarea mai accentuata a bebelinei. intepaturi in vagin vei mai avea iar dureri de os pubian.... prostit tare m-au mai chinuit si pe mine. cred ca dupa 30 de sapt nu m-a mai durut asa de tare. deci: eu zic c-ai facut bine ca ai luat tratamentul si ai promis ca dupa ziua de azi stai acasa, da? sarut
haiducitza...pupam pe mami si culcusul de Mari. sarut

sus

Denunta
mf13

Copii
Mihnea Mihail: 12 ani, 5 luni

25.03.2009 10:04     citat 

haiducitza la mai mare cu burticutza ta....frumoasa sarut;
anthurium si mie mi se intampla sa am intepaturi pe sub burtica,pe langa ovare...se intind ligamentele,muschii si mai este si bebe care loveste tot in jurul lui;

sus

Denunta
Marina_anto

Copii
Antonia Alexandra: 17 ani, 2 luni
Sonia Sorina: 12 ani, 5 luni

25.03.2009 10:10     citat 

Neatza si de la noi!!!
Asa urat este la noi in Cluj plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist bate un vant de numa si ninge!!
haiducitza frumoasa burtica!!! sarut sarut sarut dar si mamicutza!!! sarut sarut sarut
Va urez tuturor o zi cat mai placuta!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Tamy

Copii

25.03.2009 10:16     citat 

Haiducitza e foarte buna poza, o s-o adaugam la colajul urmator. Frumoasa burtica sarut
Anthurium sunt normale intepaturile dar nu sunt la ovare, ci sunt ligamentele care se intind sa faca loc burticii. No spa si stai linistita sarut
Mitaloli rad simpatic sotul tau. Si eu am spalat aseara cateva hainute de buburuza si le-a intins sotul. Nu stiu ce-o fi zis in gand dar am vazut cum zambea cu toata fata cand le intindea rad

sus

Denunta
anthurium

Copii

25.03.2009 10:22     citat 

Multumesc, m-ati mai linistit putin. Oricum sun la medlife sa imi fac programare la o eco la Medlife mai devreme. Tamy ai anulat programarea la dr. Albu? O sa sun repede poate mai gasec la cineva sa ma linistesc pentru ca nici pe bebelina nu o simt foarte bine, adica de 2 zile nimic trist

sus

Denunta
Tamy

Copii

25.03.2009 10:24     citat 

Am anulat-o aseara plang sau sunt foarte trist Suna poate nu s-a ocupat trist
Nici eu nu am simtit-o prea mult pe fetita zilele astea. Cred ca au zile cand sunt foarte activi si zile cand sunt somnorosi bebicii nostri.

sus

Denunta
mitaloli

Copii
am nascut deja!

25.03.2009 10:26     citat 

ok anthurium, dar nu intra in panica. fata ta e foarte bine, ai sa vezi, numai ca ai fost atat de aglomerata incat nu ai mai simtit fluturarile ei.

sus

Denunta
mitaloli

Copii
am nascut deja!

25.03.2009 10:30     citat 

fetelor, dupa modelul golden, va arat si eu 2 poze cu o parte din garderoba Mariei:

sus

Denunta
anthurium

Copii

25.03.2009 10:31     citat 

Albu nu mai are liber, am sunat acum, nu aveau liber la nimeni. Incerc sa a linistesc, sa nu cad in extreme. Asa cum zice Mitaloli, bebe este bine. Am baut putina cafea acum ca sa vad daca imi da si mie un semn de viata. O sa ma linistesc pentru ca intepaturile nu au fost atat de groaznice. Singurul lucru de care imi e frica e sa nu se deschida colul. Dar daca mai am vreo problema, o sun pe doctora sa ma duc de urgenta la cabinet sau la spital.

Oricum nu cred ca ma apuca ora 1 la serviciu iar maine nu am de gand sa vin indiferent cum ma simt. Si statul pe scaun influenteaza foarte mult toate aspectele astea, mai ales ca in ultima perioada am fost si foarte stresata. Dar de azi gata... sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: