· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (58)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (58)     
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

27.03.2009 11:22     citat 

Fetelor, am vrut sa -mi folosesc telefoanele pentru a da voturi la scutecele de unica folosinta, dar nu se mai poate pana pe 30 martie plang sau sunt foarte trist Imi pare rau! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

27.03.2009 11:56     citat 

Am reusit sa incarc filmul, dar apare rasturnat, desi eu am filmat normal. Asta e, pana ma invat cu noul tel...
Daca aveti rabdare sa o vedeti pe fii-mea batand din palme...Numai sa nu radeti de prostiile pe care le spun eu sau buni.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 9 luni
Luca Daniel: 11 ani, 11 luni

28.03.2009 8:52     citat 

Buna dimineata!

Chris ce frumos faci tu bravo sarut

sus

Denunta
CrazyMommy

28.03.2009 11:23     citat 

Neata fetelor!
Am vazut niste bebeluse frumoase si inteligente sarut sarut sarut sarut
Bucatzico nu stiu ce sa zic pt ca aceleasi lucruri le am citit si eu...noi de exemplu vaccinul deTBC nu l avem facut(BCG ul)pt ca in It nu se face.Aici e obligatoriu,se face la nastere.Asta din cauza ca in It TBC ul a disparut iar in Ro este inca in floare.Doctorita noastra ne a sfatuit sa i l facem daca intentionam sa ramanem aici.Trebuie sa decid eu bineinteles.Problema este urmatoarea:cand va trebui ca zana sa mearga la gradi ne vor cere foaia de vaccinari si se pare ca daca nu le are pe toate te obliga sa le faci altfel nu ti accepta bebe la gradi.E o prostie dupa parerea mea.Eu am o prietena care a venit din Fr cu copilul si acum vroia sa l inscrie la gradi.Cand a scris pe foaie ce vaccinuri a facut,doamna de la gradi s a ratoit la ea ca daca are de gand sa aduca copilul nevaccinat sa si faca gradinita proprie surprins Suntem o tara de mocofani innapoiati tind sa cred din ce in ce mai mult.Si ma doare pt ca noi ne am intors in speranta ca in Ro lucrurile s au inbunatatit si ca putem fi acasa prostit Asta e.Ce va fi vom vedea.
Poop u all sarut

sus

Denunta
GRASANA

28.03.2009 11:57     citat 

----------
CrazyMommy a scris:
Suntem o tara de mocofani innapoiati tind sa cred din ce in ce mai mult.
----------

nu toti chiar rad da am ras de-am innebunit de cuvantul mocofani rad rad rad rad rad
Nico, ce mare chin si cu DA of of lasa ca scapati voi
Pup bubutele lui Davidut si palmutele lui Chris, mocuta lui Teo si a lui miru sarut

sus

Denunta
CrazyMommy

28.03.2009 12:01     citat 

Da Grasana cred ca din pacate cuvantul "mocofan" caracterizeaza 70% din populatia Romaniei.Si ma doare sa spun asta pt ca e tara mea si am tinut cu tot dinadinsul sa ne intoarcem,chiar si dupa 8 ani,dar este o mare dezamagire trist

sus

Denunta
GRASANA

28.03.2009 12:03     citat 

La multe lunitze Ioana Miruna , sa cresti mare si sanatoasa!

sus

Denunta
CrazyMommy

28.03.2009 12:35     citat 

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

28.03.2009 12:58     citat 

am scris si aseara ,dar vad ca nu apare, am incercat si eu reteta de ficatel cu mar si a papat dar putin trist

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 10 luni
Carla Anisia: 11 ani, 10 luni

28.03.2009 2:58     citat 

Of, nu am mai apucat sa intru de cand am facut urzicile...Nu am mai apucat sa citesc si le-am facut ca pe spanac! Am pus un cub de unt, niste urzici oparite, le-am mai fiert cu un pic de lapte, am pus un galbenus si la pasat am pus un varf de usturoi! Yammy, a papat Sara tot tot! Ca si spanacul!

M-am gandit sa-i fac pateu in curand! Ficatel si un pic de galbenus, poate si un strop de unt?

Mami Gaby, ma bucur ca ai revenit! La ce spital ai fost? La clinici?

Saptamana trecuta am fost in parc, m-a batut vantul cateva ore si luni si miercuri ca a dormit Sara cate 3 ore! Dar noi stam cam in partea cealalta, is mai putini copaci si sa prindem bruma de soare! Daca as fi stiut veneam sa ne vezi!

Pupam Teo motata, Christina care aplauda asa de frumos, Mirunica cu ochii ca margelele, si Anamaria sprancenata - ce o sa aiba curand partener de joaca!!

Felicitari bebeilor cu succese la olita!
Mary, mama eroina, tot raul spre bine, ca altfel poate era mai greu de slabit!

Crista

sus

Denunta
popica

Copii
Sara Izabela: 13 ani, 10 luni
Carla Anisia: 11 ani, 10 luni

28.03.2009 3:01     citat 

Sara papa ficatelul cel mai bine gol, pasat cu furculita. Dar ei ii dau de ceva vreme bucatele!
Chiar, dureaza mai mult, nici nu m-am gandit la asta, ca io-s cu vreme.

Crista

sus

Denunta
DANONINO

Copii

28.03.2009 3:47     citat 

La multe lunite Ioana Miruna sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

28.03.2009 4:00     citat 

La multe lunite Miruna Ioana! Sa cresti mare si frumoasa si sa ai parte numai de bucurii alaturi de cei dragi! sarut

Noi azi am stat in Herastrau de la 10:30 la 13:15, a fost BESTIALLLLL!
Oare chiar am scapat de frig???? Motata mea a mancat la venire 300 de ardei umplut surprins surprins surprins surprins surprins . E adevarat ca nu mai mancase de la 9:30 cand a papat o banana si suc de portocale si s-a facut 2 pana am fost cu mancarica gata, dar totusi 300 surprins surprins surprins . APoi la 3 a adormit bustean.

O pozica din parc:

Sa mai actualizam si noi colajul de la mamici, ca suntem la stadiul de 2 luni acolo scot limba De acum o sa tot mai facem in parc cu atatea floricele inflorite!

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

28.03.2009 4:04     citat 

Chris iubita mica, abia acum am vazut filmuletul rad rad rad rad rad Zici ca manuta stanga a facut ceva rau si o pedepsesti aplaudand-o scot limba

Teo batea din palme pe la 5 luni, acum a uitat, nu am mai exersat. Daca reusim din nou o sa o filmez si eu. Mai nou face PA.

sus

Denunta
DANONINO

Copii

28.03.2009 5:34     citat 

Hai sa va mai aratam si noi putin fata scot limba

uite asa pic pisu jenat

si una in parc dar dormim

sus

Denunta