· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (58)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (58)     
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 14 ani, 4 luni
Catalina-Bubulina: 10 ani, 1 luna

28.03.2009 6:13     citat 

La multe lunitze, Miruna-Ioana! Sa cresti mare si sanatoasa!

Sa pap mocutzele scumpe ale lui Teo si Sara!

Eu fac orez cu lapte hipoalergenic!

de la lamaie reactiile au fost destul de urate. Are bubite pe gat, pleoapa inferioara, cateva pe burtica si pete pe pleoapele superioare. Asta e, poate dupa 1 an va fi mai bine.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 14 ani, 3 luni
Luca Daniel: 12 ani, 5 luni

28.03.2009 9:32     citat 

Teo esti tare frumusica, dar esti suparata sau adormita sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 14 ani, 4 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 9 luni

28.03.2009 9:39     citat 

Sara, si voi azi in Herastrau? Nu imi dau seama exact din poza scot limba

Da, eram pe final si ne eram cam somnic, in plus vroiam sa jumulesc copacelul si mami nu ma lasa scot limba

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

28.03.2009 10:21     citat 

Fiasco total! trist Nu i-a s-a lipicios. In final i-am pus cateva lingurite in eternul si fascinantul iaurt si asa a-a la pranz pt. ca a cand a, a sa tipe nervoasa, asa ca i-am facut repede 100ml (nu trecuse mult timp de cand papase) pe care i-a repede. Nu-mi vine sa cred ce ahtiata e dupa lapte fetita mea de care ma vaitam cu cateva luni in urma ca abia mananca 70 ml.Poate fiindca Humana i-o placea mai mult decat Nan, habar n-am.Ideea e ca azi a iaurt, apoi supa-crema de zarzavat cu iaurt si supliment de iaurt ca nu se saturase, apoi para cu iaurt si cereale, apoi iaurt cu orez), a a cu toate acestea mananca dupa miezul noptii iar vreo 150ml!
Sper sa nu devina prea pufoasa ca sa nu se lupte cu dietele ca mine cand creste.

sus

Denunta
DANONINO

Copii

28.03.2009 10:33     citat 

Nu, noi am fost in Tineretului, este aproape de noi.

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
14 ani, 4 luni

28.03.2009 11:15     citat 

sailor sa sti ca si eu i-am dat nan si nu i-a formula pre,apoi 1 nu a acum ii dau milulmil si nu de mult ma plangeam ca nu mai vrea lapte iar acum.......... si satul daca e putin laptic nu refuza....de maine incep sa ii bag nr 3 treptat sa ajungem la noua formula pentru 9 lunite sarut cate o lingurita in plus zilnic pana ajungem la 6,cam atat laptic papa la fiecare masa 6 masuri plus 180 apa

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 14 ani, 4 luni

29.03.2009 12:56     citat 

si eu i-am cumparat milumil 3 azi zambet ....
apropo de lapte...si bubu e ahtiata dupa lapte...orice ar manca...cam la 1 ora dupa, papa150 lapte zambet

sus

Denunta
DANONINO

Copii

29.03.2009 6:25     citat 

Buna dimineata!

Sara nu prea mai vrea lapte, prefera apa.

sus

Denunta
bucatzica

29.03.2009 9:06     citat 

neata fetili

crazy pe undeva ai dreptate foarte fericit .....eu m`am hotarat.....o sa`i fac vaccinul si i`am spalat creierii lu tati sa se duca el cu fata si cu mama nervos nervos nervos .....
ieri i`am facut si eu Ericai spanac.....nici nu vrea sa`l vada.....nu i`a putin orez ca sa fie mai consistenta si nu il vroia....il alegea rad ....si numai ce o vedeam ca il scoate afara cu limba,i`am facut un fel de pilaf....orez fiert cu morcov...pasat....nici asa nu l`a opresc aici....nu o sa`i mai dau prea curand orez....am incercat mai multe variante si nu mi`a noi suntem cu bravo....si cand ii zic bravo ea rade,i se pare asa interesant....noi deocamndata suntem la stadiul cand inca o tine pe mami de degete iar mami aplauda.....am incercat si i`am aratat si ei cum se face cu manutele ei, dar nu prea e incantata....mai mult ii place cu mainile mele......cu manutele este activa atunci cand ne jucam "podul de piatra"......mami aplauda iar ea sta cu mainile ridicate asteptand sa bat palma cu ea
Pupam toate fetitele care le`am vazut in poze..... sarut sarut sarut
Erica a gatul sau de bluza mea(cateodata imi nimereste parul in loc de bluza socat ) si se ridica in picioare...si incepe sa sara.....doamne nu stiu de unde atata energie pe ea....cateodata ma oboseste pe mine de numai pot iar ea nu are nici o treaba....iar altadata gafaie de obosita dar nu se lasa neam prostit ......plimbatul pe jos e o adevarata placere ptr ea.....m`a curand ca altfel ma dezmembrez foarte fericit
va pupam

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 14 ani, 4 luni

29.03.2009 11:36     citat 

a pui cu galuste si mazare si i-am dat si ei. Nu a mazare, doar supa, in care s-au nimerit si bucati mici de galusca! Vad ca nu a mazare. In curand o sa-i dau si boabe, cateva, amestecate in pireul de legume.

I-am pus acum ceva vreme pastai de fasole verde. In ciorbita ei pe langa multe legume am aruncat si cate pastai si le-am pasat cu celelalte.
si porumb de la cutie, i-am pus o data.

Sara nu a la rosia fiarta in ciorbita (pe care nu am curatat-o de seminte. Dar cruda papa tot timpul (pulpa) iar in ciorbita ii mai pun suc de rosii facut in casa si e ok!

Mi se rupe sufletul pentru bebeii cu DA, sa se chinuie atat pentru orice aliment nou! si pentru mamicile lor! Va tinem pumnii sa se gate cat mai repede! sarut
Citeam prin ceva reviste de profil ca e posibil ca dupa 1 an sa se vindece, nu?

Pupam frumoasa Sara si pe frumoasa cea motata (mami gonzo, sper ca nu te superi ca o tot fac motata pe Teo, dar imi e atat de scumpa cu smocul ei din frunte sarut de-abia astept sa-i creasca motul si Sarei Izabela !

Crista

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

29.03.2009 2:44     citat 

----------
popica a pentru mamicile lor! Va tinem pumnii sa se gate cat mai repede! sarut
Citeam prin ceva reviste de profil ca e posibil ca dupa 1 an sa se vindece, nu?
Crista
----------

Exista sanse sa dispara dupa 2 ani sau mai tarziu. Pediatra noastra spune 2 ani. Sper sa aiba dreptate.Dar va trebui sa aiba pielea hidratata cu creme toata viata, dat fiind ca este una extrem de uscata si risca sa faca riduri de mica.Dar alergiile ma preocupa mai mult.
Deocamdata i-am comandat lui Chris un tratament homeopat pt. DA de la clinica Naturalia si un tratament pentru intarirea sistemului imunitar. Mi-am pus mari sperante in tratament.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

29.03.2009 3:09     citat 

La micul dejun a mult ca m-a cereale cu mar si 4 lingurite de iaurt, apoi restul de iaurt (pana la 150ml) si 140ml lapte. Apoi a si in patul mare, ca nu se mai poate altfel in ultima vreme...
Am crezut ca daca e cu noi in pat va avea un somn mai linistit, dar minunea a chitaie chiar daca e cu noi in pat trist Sper sa fie de la dintisori, ca altfel devin depresiva. Mai astept o saptamana si ii dau Peritol.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 14 ani, 4 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 9 luni

29.03.2009 3:34     citat 

Slaba activitate, se vede ca a bancuta sau de carutz, suntem ffff invidioase pe copii care merg deja. Asa ca plimbatul nostru prin parc e cu hopuri, ne oprim sa ne plimbam si in picioare.

Acus o sa iesim din nou, desi nu mi se mai pare asa frumos trist

Crista, nu ma supar, ca si eu tot motata o fac cand se trezeste din somn cu parul valvoi, de aia o si pozez asa ca mi-e draga si dej aii creste motul si parc anu mai sta ca inainte scot limba

Nico, poate e de la dinti si ru zic sa mai astepti putin cu Peritolul. Azi noapte si Teo a la 5. Sper si ca de la dinti scot limba

sus

Denunta
bucatzica

29.03.2009 3:46     citat 

Sailor....sa`ti spun ceva...nu vreau sa te descurajez...dar......DA nu poate fi vindecata,dar in majoritatea cazurilor simptomele se amelioreaza in timp dar nu e o "boala" care sa treaca definitiv...este o afectiune de natura genetica....iti spun din propria experienta......cu toate ca nu am spus pana acum si s`a dermatita atopica si m`am obisnuit cu asta..... nu e usor sa nu poti manca orice.....dar nu ai ce face....mie mi`au aparut primele semne ale dermatitei inca de cand eram bebelus.....mama a i s`a uite ca nu mi`a asa sunt si acum.....am facut tratament o lunga perioada de timp.....cand aveam cativa anisori mi s`a injectii si degeaba....si de atunci eu am ramas cu frica de injectii....nu suport sa vad ace sau seringi.....de la asta mi se trage......cat sunt de mare cand trebuie sa fac o injectie incep sa tremur toata si imi dau lacrimile.
Acum de exemplu stiu de ce alimente sa ma feresc.....este mai greu pana le descoperi.....eu de exemplu muraturi sau acrituri nu pot sa mananc ca a pete care ma mananca de imi vine sa`mi rup pielea,oua,capsuni,otet etc
Va doresc numai bine sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: