· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (59)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (59)     
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 1 luna

31.03.2009 3:55     citat 

si ema e indragostita de paine..si ii mai dau bucatele de miez....astazi am papat supita cu galustele....a papat cateva lingurite dupa care nu a mai vrut asa ca i-am adaugat niste banana si am mai mixat putin si a papat in continuare

olita era plina de pisu evident rad noi am inceput curatenia de primavara.....tati a facut astazi baia....iar eu trebuie sa ma ocup de bucatarie.....dar n-am nici o tragere de inima....

fetelor...haideti sa va expun o idee...pe care mi-a dat-o oana si ma gandesc ca are dreptate......daca tot imi place sa ma joc cu poze sa scot si un ban din asta...as putea face calendare, carticele, invitatii, colaje, tablouase......ce ziceti...voi ca mamici ati fi interesate? m-am hotarat mai mult cand mi-a venit carticica pe care am dat 60 lei si la care am muncit eu cap coada si doar pentru scos si legat am platit 60 lei....ceea ce vad acum ca asi putea face si eu...si chiar am sa mai fac...cel putin pentru mine daca nu gasesc alti doritori...invitatii de botez eu deja am mai facut...la fel si coperti pentru dvd-uri de la diverse evenimente......ce ziceti..... rad buna ideea...acu mai trebuie sa gasesc clienti scot limba

sus

Denunta
CrazyMommy

31.03.2009 3:57     citat 

ksde da un anunt in talcioc trag cu ochiul

sus

Denunta
ksde2000

Copii

31.03.2009 4:06     citat 

intai ar trebuie sa gasesc idei de ce anume as putea face......si apoi sa ma apuc de dat anunturi rad dar asa de idee ce ziceti? si daca aveti sugestii nu ezitati......ca trebuie neaparat sa gasesc o metoda de a castiga niste bani

Ultima modificare efectuata de catre ksde2000 la 31.03.2009 4:17, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 1 luna
Denis Ciprian: 9 ani, 6 luni

31.03.2009 4:16     citat 

Alina, eu zic ca e o idee buna si chiar vad ca iti place si ai talent si RABDARE, e pacat sa nu il valorifici intrebare .

sus

Denunta
ksde2000

Copii

31.03.2009 5:05     citat 

fetelor...ia cititi aici http://www.realitatea.net/concediul-pen...86047.html

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
13 ani

31.03.2009 9:32     citat 

Cuscra vrem si noi pozica noua la colaj zambet

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani
Catalina-Bubulina: 8 ani, 9 luni

31.03.2009 9:43     citat 

Ksde, Multumim pentru colaje si actualizari!
Ideea mi se pare buna, mai ales ca eu la lucru manual sunt o mare varza. Idei nu iti pot da, dar pot profita de talentul si rabdarea ta poate in apropierea aniversarii lui Chris. Ce zici? Ai timp de gandire pana atunci!

Pupam Teo cea temerara, Zana mica cu painica (miami, ce buna e!) si pe Briosel Walker!

Despre noul proiect de lege...Pe mine m-ar avantaja financiar, ar fi 800 lei salariul si 600 lei "ajutorul"+alocatia lui Chris de 200 lei...Mai ca m-as intoarce la lucru inainte de 2 ani!
Pe de o parte, ma gandesc la cate evenimente voi rata in dezvoltarea fetitei, la nervii facuti de plozi, la lucrari de corectat, planificari, proiecte de lectii, sedinte, cursuri de perfectionare din care ies mai mult zapacita decat destupata, virusi luati de la elevi +alti microbi...n-as vrea sa o fac sa sufere pe pitica...desi , la un moment dat va fi inevitabil...

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

31.03.2009 9:59     citat 

Filmulete cu Chris! Primul e din 21 martie,de la ziua lui Buni, al doilea e de sambata.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

31.03.2009 10:00     citat 

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

31.03.2009 10:01     citat 

Exista vreun programel cu care sa pot rasuci filmele?

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 11 luni

31.03.2009 10:34     citat 

ce frumos rade chris...asa face si david..cu niste hohote de zici ca acu isi da duhul....manca`iar mama de frumosi...

laura, zici de regim...pai la apendicita nu mi s a interzis nika.... rad cica normal...dar ii tin pumnii lui oana (eu tocmai am mancat o sandwich de bucuresti cu unt...si uitati cat e ceasul nervos nervos nervos

multumim oana de acutualizari si dintzuc...tinem pumnii si ma inscriu ca si client...asteptam oferta

se pare ca toti puiutii sunt topiti dupa paine.....stiu ei cei bun (chiar si uscata)...dar totusi eu zic ca zana mica sa se mai gandeasca(e cam mare bucata...

si noi tot asa ne am imbracat azi afara...bine ca am scapat de haine groase...dormim 2.5 ore afara, dar nu mai vrem sa papam supica, seara nu mai ajungem sa facem papica...asa ca dam cu lapte...

pupam si motul lui briosel(legat cu rosu sa nu se deoache) sarut

Teo, ai grija cu margine patului....sau vrei sa vezi daca a facut mami curat????

vai ce lene imi e sa descarc pozele...sper sa nu dea eroare ca am facut cu acelasi card pe 2 aparate si pozele ar trebui descarcate in 2 programe diferite...oare va merge???

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 11 luni

31.03.2009 10:37     citat 

azi am scos firele, e mai bine....vai ce urat arata...dar oricum nu imi voi mai arata vreodata burta(la ce vergeturi am)...o fi zis medicul...ca la cum arata mai merge una plang sau sunt foarte trist L-am astepta azi 1.5 ore....am crezut ca dau cu el de pereti...si sa vedeti cum astepta sa-i dau ceva...am ramas cu mutra lui pe retina...o sa am cosmar la noapte

va pup...si somn usor

sus

Denunta
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 14 ani, 11 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 12 ani, 9 luni

31.03.2009 11:05     citat 

Fetelor, poate ne-ati mai urmarit si v-a placut. Va invitam si pe voi daca va face placere zambet

http://www.parinti.com/modules.php?name...181#879181

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

01.04.2009 12:05     citat 

Uite grila de dive pt. 8-12 luni

dimineata:san sau lapte cu cereale

ora 10: fructe (banana+mar, ananas, pepene galben, caise, piersici, struguri albi fara coaja si samburi) +2 lingurite cereale+ branza de vaci facuta in casa

pranz: supe crema de legume cu taitei. cu galuste, cu carne de pui/vita, cu perisoare din carne pui/vita+orez acrita cu lamaie sau bors de casa/ 2 galbenusuri de oupe sapt/ 2-3 ficatei pui pe sapt. O data pe sapt peste alb/dovlecel umplut cu carne de pui+orez, ghiveci de legume proaspete, mancare de fasole galbena pastai(fiarta) fara usturoisau bulion/ spanac cu orez.

dupa-amiaza: iaurt simplu cu fructe proaspete

seara: san sau lapte cu cereale

Tre[tat, dupa varsta de 8 luni datorita aparitiei dentitiei, granulatia alimentelor va creste. Nu vor mai fi mixate, ci maruntite.

Supa de legume trebuie sa contina 2-3 morcovi, 2 buc. medii dovlecel, albitura (2 buc pastarnac, patrunjel, fara telina), jumatate de ceapa, 2-3 pastai fasole verde, 1 buc. ardei gras.Carnea de pui fiarta separat (nu cu supa) in medie 50g.

Papanasi

80g branza de vaci facuta in casa
2-3 lingurite faina
1 galbenus de ou
Se amesteca, se pun la fiert intr-un vas cu apa clocotita si se fierb circa 15-20 minute. Se scot si se servesc cu iaurt.

Precizez ca e pentru toti bebelusii, nu pt. cei cu DA.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 11 luni
Luca Daniel: 11 ani, 2 luni

01.04.2009 7:45     citat 

Multumim Alina pentru poza sarut
Pupam toti bebelasi care tot incearca sa faca cate ceva, sa rastoarne olita, sa ridice funduletul prea greu, sa pape painica, sa rada, sa ne arate fata frumoasa si zambareata.... nu dau nume ca am ramas in urma si nu mai stiu care cum a facut jenat

Noi ieri ma fost imbracate in body cu maneca scurta o bluzita subtire ciorapei in picioruse si treningul. Pe cap a avut o caciulita subtire.

Nu mai stiu cine intreba daca transpira puiuti in scaunul de masina... Sara nu transpira dar este mai incalzita pe spate, ieri am plecat dimineata si am dat drumul putin la caldura si eram cam incinsa dar avea si hanoracul pe ea, cand ne am intors a ramas in bluzita dar am dat drumul la aerul conditionat.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: