· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008 (86)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008 (86)     
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 4 luni

02.04.2009 8:27   Bebelusi de toamna-iarna 2008 (86)  citat 

2.09.2008................Youssef,pui de Tasnim
3.09.2008.................Melisa-Elena, pui de mymy2008
5.09.2008.................Razvan Alexandru,pui de sanda291283
9.09.2008.................Mihai, pui de Michaelaa
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy

1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
3.10.2008...................Andrei,pui de andreiutza_luci
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia 2 dintisori
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef 2 dintisori
6.10.2008....................Yasmina-Maria,pui de mamiyasmi
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008..............Bianca Elena,pui de petra_ela
17.10.2008.................Ana-Raisa,pui de Vachi
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen
21.10.2008................Toma ,pui de Motania
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
29.10.2008..................Mihai-Olivian,pui de Devon
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83

5.11.2008..................Mario-Stefan,pui de mirelix
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
08.11.2008..............Adam Anas,pui de Anaisa
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy

3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
7.12.2008..................Briana,pui de ssanca
10.12.2008................Stefan-Cristian pui de Tei
12.12.2008.................Adela pui de Drutza
18.12.2008................Krisztina,pui de Okidli
19.12.2008..................Vlad,pui de Adim
21.12.2008................Gabriel Laurentiu pui de diana-alina
21.12.2008................Ioana Alexandra,pui de Olgavart
22.12.2008................Elena Maria,pui de diana_maria

avem 44 de bebelusi, 24 fetitze si 20 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

asa am inceput 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

02.04.2009 8:33     citat 

Nu-mi plac jumatatile de masura. Niciodata nu mi-au placut.
Se-ntampla totusi ca astazi sa primesc si sa ma bucur de cea mai frumoasa, plina si intreaga jumatate. Jumatate de an din viata fiului meu, echivalentul intregii mele vieti.
Astazi fac corelatia ca, de fapt, pana acum eu insami am fost doar o jumatate.O jumatate de om pentru ca nu aveam un pui, o jumatate de femeie pentru ca nu eram mama…Fiul meu m-a intregit. Sunt om, mama, si ma domina o intreaga senzatie de fericire, de bucurie, de speranta, de plutire. Nimic nu mai e la jumatate.Sau poate doar ca sunt jumatatea sotului meu caruia ii multumesc pentru darul cel mai frumos:Radu.
Mi se umple gura, inima, ochii si sufletul cand spun Radu, fiul meu. O jumatate de an in care am aflat ca pana acum nu am trait ci doar credeam asta.O jumatate de an in care am vazut culorile.Adevaratele culori pe care niciodata inainte de fiul meu nu le banuiam asa de intense.O jumatate de an in care am aflat care sunt cele mai frumoase sunete:ingu-inga si toata gama de triluri maiastre.O jumatate de an in care am schimbat ordinea fireasca a timpului. Nopti prea scurte pentru a-mi privi si tine la piept fiul si zile in care am asteptat primul mama.Si a venit .In inchipuirea mea el a spus ma-ma.O jumatate de an despre care as povesti inca o jumatate de an.Dar anii mei, de-aici incolo sunt ocupati.Sunt anii cei mai frumosi.Sunt sigura ca tot timpul, sufletul si viata meu vor fi ale lui.Ale fiului meu Radu.
Te iubesc asa cum nu am stiut ca pot iubi si asa cum am visat sa o pot face.

sus

Denunta
liana76

Copii

02.04.2009 8:34     citat 

Ce interesant ca e primul mesaj din noul capitol!
Iubire pentru fiul meu... sarut

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

02.04.2009 8:39     citat 

liana ti-as darui toate florile din lume asta pt ca sti sa asterni atat de frumos gandurile si sentimentele ce ne incearca pe toate sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
liana76

Copii

02.04.2009 8:46     citat 

Multumim.Fiul meu ma inspira. trag cu ochiul

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

02.04.2009 8:53     citat 

au trecut pe la noi nasii Mariei si s-au minunat de ea,nu o vazusera de aproape o luna,desi suntem prieteni buni(sunt mai tineri decit noi)

scrisesem un mesaj lung pe care era sa-l postez dincolo,insa am vazut la timp mesajul Lianei si m-am razgindit-voi spune si eu la fel ca ea-am un sot f.bun,care are si el defectele lui,nu e barbatul perfect,insa este sotul perfect pt mine

Liana...eu sper ca lucrurile pe care le scrii sunt extrase dintr-un jurnal pe care il tii tu pt Radu,ar fi pacat sa nu citeasca si el atunci cind va fi mare cit de tare il iubeste Mama lui sarut

Ma duc sa-mi alaptez Sumolina si mai incolo iesim la plimbare jenat

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 2 luni

02.04.2009 8:55     citat 

ce frumos ai scris Liana foarte fericit numai tu puteai sa exprimi toate aceste sentimente asa de bine.
Raducu!! sa cresti mare si frumos si sa o iubesti pe mami, ca ai o mamica deosebita. sarut
cat despre subiectul deschis de Raluca, nici eu nu prea ma pot plange. adevarul e ca inainbte de a o avea pe Leti nici sotul meu nu facea prea multe, asta pt ca nici eu nu prea ii dadeam acazia. mereu venea acasa si gasea totul pus la punct, pt ca nu-mi place dezordinea si mizeria, iar cand faceam curat impreuna el dadea cu aspiratorul si spala baia, asta e placerea lui. scot limba si cam atat, dar asta extrem de rar. in schimb de cand s-a nascut Letitia chiar nu am ce sa-i reprosez. face curat cot la cot cu mine, cateodata chiar numai el...........ma rog, face asa cam cum face un barbat, adica nu chiar ca mine, dar eu sunt multumita si asa. ce sa zic, ma apreciaza pt ca vede si el ce greu e sa cresti un copil. eu zic pt cei care au impresia ca e usor sa-i lasati o jumate de zi macar cu copilul si atunci o sa vada cum e. eu i-am mai lasat-o cate 1-2 ore si credeti-ma ca mi-a zis ca face orice numai sa stau eu cu ea. se streseaza de nu mai poate cand incepe sa planga. rad rad
ce sa zic, are dreptate Andreea conteaza f. mult exemplul pe care l-a avut in familie. f. greu reusesti sa-i schimbi daca au fost invatati asa. parerea mea e ca e vina mamei, care din dorinta de a le face viata usoara mai rau a facut. e o mentalitate veche ca barbatul e suficient ca exista in familie, nu trebuie sa mai faca nimic, sau are impresia ca astea sunt treburi femeiesti si el nu se poate cobori sa faca lucruri din astea.
ei acum sa nu va inchipuiti ca toata ziua face asta, sta si el la laptop cateodata toata ziua, se uita la meci, ma enerveaza ca nu spala vasele mereu, dar una peste alta ii multumesc ca ma intelege si e alaturi de mine.

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

02.04.2009 8:58     citat 

La multe lunite Raducu!
Liana m-au impresionat foarte mult cuvintele tale,asa frumos ti-ai exprimat sentimentele sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

02.04.2009 9:21     citat 

Off fetelor cat va invidiez ca aveti asa sotiori si tare mult mi-as dori sa-l pot schimba si eu pe al meu dar daca n-am reusit in 12 ani nu cred ca mai am vreo sansa.Stiu ca trebuie sa-l accept asa cum e,dar ma doare cand vad ca nu ma apreciaza si uneori chiar isi bate joc de munca mea.Este mai rau ca un copil,pana si hainele cu care trebuie sa se imbrace i le dau eu,daca il pui sa caute in sifonier habar n-are unde sunt lucrurile lui plang sau sunt foarte trist ,daca este singur acasa decat sa-si faca de mancare prefera sa stea nemancat si lista poate continua.Pentru toate astea ar trebui sa-i ,,multumesc'' socrului meu(parintii lui sunt divortati si a fost crescut de tatal lui) care l-a tinut in puf si care mereu spune ca barbatul nu trebuie sa aiba treaba cu gospodaria nervos Nu cer multe de la el,dar cand vad ca nici cu copii nu sta simt ca explodez.De nenumarate ori mi s-a intamplat ca eu sa fiu la bucatarie si el in camera cu Rares si puiul plangea iar el nu se clintea din fata pc-ului.As vrea macar sa inteleaga ca nu este usor sa fii mama,sotie si gospodina in acelasi timp dar din pacate nu intelege si eu m-am saturat sa aud mereu ,, d'aia stai acasa ca sa ai timp sa le faci pe toate''.Nu accepta sa-i reprosez ceva ca imediat imi spune ca daca sunt nemultumita de ce mai stau cu el plang sau sunt foarte trist .Cateodata imi vine sa-i fac bagajele si sa-l trimit la tasu dar il iubesc enorm de mult si viata mea fara el n-ar avea sens.
Cum sa-l fac sa inteleaga ca si eu am nevoie de putina odihna,chiar daca asa cum spune el stau acasa toata ziua si n-am dreptul sa ma vait?
Scuze ca v-am plictisit cu problemele mele dar simteam ca explodez daca nu discutam cu voi.

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 2 luni

02.04.2009 9:30     citat 

mi-am luat si eu micul dejun. mar piure cu biscuit. prostit Leti a papat 3 lingurite si restul ........moi. foarte fericit mananc f. sanatos de cand cu diversificarea asta rad
Raluca ce sa-ti zic trist ...........urasc sa dau sfaturi , mai ales in ceea ce priveste familia.......

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

02.04.2009 9:34     citat 

raluuu de ce te scuzi , oare nu suntem aici sa ne ascultam atat bucuriile cat si necazurile??? trist trist bataitza trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

02.04.2009 9:39     citat 

hai sa iesim din pasa asta trista ...totul o sa fie bine , sa fim sanatosi ca restul trece
for fun foarte fericit
hmmmm mi-e fomica

educatie

si daca bursu ne-a aratat vacanta pe timp de criza , eu va arat cum se descurca pitzipoancele pe timp de criza

sus

Denunta
mare_melisa

02.04.2009 10:11     citat 

F frumos ai scris Liana , ca deobicei.
Andreea & gypsy imi pare f rau ca asa e situatia la voi.
Si eu ma mai cert cu sotul meu dar nu din cauza ca nu ma ajuta , ma ajuta f mult sincera sa fiu el face de mancare mai des decat mine si ma ajuta la curatenie daca ii spun . Un singur lucru nu-i place sa spele vasele dar in rest face orice ii spun si pe langa face o mancare delicioasa si eu in semn de rasplata ii fac un masaj sa se relaxeze ca stiu ca-i obosit . Noi ne certam din alte cauze cand e de certat . Si al meu mai are momente cand trebuie sa se joace toata noaptea pe calculator dar numai in week-end si nu tot timpul numai uneori. In rest nu ma pot plange .

sus

Denunta
mare_melisa

02.04.2009 10:12     citat 

Bine ai venit Cosima , sper sa te simti bine printre noi. Pune-ne o poza cu puiul tau sa vedem ce ingeras ai tu zambet

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 3 luni

02.04.2009 10:21     citat 

Helooo lumeee foarte fericit sarut
Raluca, sunt 100% convinsa ca sotii nostri, daca nu sunt clone, atunci sigur sunt frati gemeni ochi peste cap Al meu e singur la parinti si a fost "cocolosit" la greu, va imaginati.....la fel, trebuie sa-i dau eu schimburi, trebuie sa-i pun in farfurie, dar sa si strang dupa el, daca are mancare in frigider, moare de foame, ca nu pune mana sa-si incalzeasca, ma cheama din jumate in jumate de ora noaptea la Teo ca, vezi Doamne, are fata chef de "vorba" si lui ii e somn, iar Claudia ma simte cand ma ridic de langa ea si ori plange, ori ma striga si vrea sa stau cu ea.....credeti ca de ce arat cum arat? Ca NU MAI POT!!! sunt epuizata....... va dati seama cat reusesc eu sa ma odihnesc......si al meu la fel zice, ca ce atata oboseala, ca doar stau acasa toata ziua nervos Cand sunt meciuri, nu avem voie sa-l deranjam nici o secunda........Daca plange Teo, trebuie s-o linistesc eu, ca el "nu stie" ce sa-i faca.......cu Claudia se poarta de parca ar avea 18 ani, nu 3, nu are voie sa se impiedice, sa scape ceva pe jos, sa imprastie jucarii, sa mazgaleasca, sa se murdareasca, trebuie sa vorbeasca si sa se poarte exemplar.........trebuie sa stea "bibelou" ochi peste cap trist Ar mai fi multe, dar nu mi le mai amintesc acum......Ufff......ce bine m-am descarcat prostit
Liana, sa-ti traiasca puiul, sa fie sanatos si sa-ti lumineze diminetile inca muuulti ani de acum inainte sarut
Pupici sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: