· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor 242
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor 242     
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 11 luni
David : 10 ani, 3 luni

02.04.2009 8:51   Lista gravidutelor 242  citat 

Nastere usoara Bianca_90, Danimo, Mara2009, Andyk, Georgy26 si mamicutzelor din top
Felicitari mami Mitaloli, Zclr, Sicos, Symo_19, Yazmine, Doxy_w , Dusenca,Ambraa, Blackspell, Ruxi_Mici, Elidia sa va traiasca puiutzii !

---------------------- ---------------------------Trimestrul III ----------------------------- ---------------------------

Bianca_90
40------------------------------------------- Timisoara, spitalul Odobescu, DPN 1 aprilie 2009, baietzel
Danimo 39-------------------------------------------Bucuresti, Dr Mihalache Florina spital CFR2, DPN 07 aprilie 2009, fetitza
Mara2009 38-------------------------------------------Bucuresti, Maternitate Polizu, DPN 12 aprilie 2009, fetitza Mara
Andyk 38 -------------------------------------------Bucuresti, Dr Miciner Silvia spital CFR2, DPN 13 aprilie 2009, fetitza
Georgy26 37-------------------------------------------Calarasi, DPN 18 aprilie 2009, baietzel
Arti 35-------------------------------------------DPN 28 aprilie 2009
Adnas 35-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 30 aprilie 2009, fetitza Alina Miruna
Dakar 35-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 02 mai 2009, baietzel Denis-Andrei
Mihaela12 35-------------------------------------------Bucuresti, Maternitatea Bucur, DPN 07 mai 2009, fetitza Diana - Maria
Onnutz 34-------------------------------------------Bucuresti, DPN 08 mai 2009
Golden_daffodil 34-------------------------------------------Bucuresti, Dr Tanase Eugen, CFR2, DPN 09 mai 2009, baietzel Mihnutz Andrei
Tamy 34-------------------------------------------Bucuresti, DPN 10 mai 2009, fetitza
Cleos06 34-------------------------------------------28 ani,Craiova, DPN 11 mai 2009, fetitza
Dya 34-------------------------------------------Botosani, DPN 13 mai 2009, fetitza
Katya 33-------------------------------------------Bucuresti, DPN 14 mai 2009, baietzel
Luura 33------------------------------------------- Dr. Epure Medlife, DPN 15 mai 2009, fetitza
OurBaby 33-------------------------------------------Timisoara/Brad, DPN 20 mai 2009, fetitza, Carla Alexia
Steff-pava 33------------------------------------------- DPN 20 mai 2009, baietzel Alexandru-Gabriel
Alina-Karyna 33-------------------------------------------Craiova, DPN 21 mai 2009, baietzel Armando
Mika22 32-------------------------------------------Spania, DPN 25 mai 2009, baietzel Robert Alexandru
Bdelmari 32-------------------------------------------Sibiu, DPN 26 mai 2009, baietzel
Voicu-Anca 32------------------------------------------- DPN 27 mai 2009
Sim0n3l 32------------------------------------------- DPN 28 mai 2009, fetitza
Pisko 32-------------------------------------------Bucuresti, spitalul CFR2, DPN 31 mai 2009, baietzel
AlexandraS 31------------------------------------------- DPN 01 iunie 2009, dr Tanase, spital CFR 2, fetitza Sophia
Marina_anto 31-------------------------------------------Cluj, DPN 02 iunie 2009, fetitza Sonia Maria
Cristianka 30-------------------------------------------Brasov clinica Eva, dr Mircea Preda, DPN 06 iunie 2009, baietzel Dinu-Iancu
Adyalyna 30-------------------------------------------Iasi, DPN 06 iunie 2009
Gabi_enu 29-------------------------------------------Bucuresti, dr Camelia Constantinescu, maternitatea Bucur, DPN 14 iunie 2009, baietzel
Ionelacarstea 29-------------------------------------------Bucuresti, DPN 15 iunie 2009
Gimiloasa 29-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, baietzel Bogdan
Crissuca 29-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, fetitza
Ramy_Ra 28------------------------------------------- DPN 29 iunie 2009, Sf. Pantelimon, Dr. Bacalbasa, fetitza Iris Ana

---------------------- ---------------------------Trimestrul II ----------------------------- ---------------------------

Ssimona 26-------------------------------------------Bucuresti, Dr Badiu, spital Municipal, DPN 02 iulie 2009, baietzel Albert
Haiducitza 26------------------------------------------- DPN 02 iulie 2009,fetitza Maria
Byannca 26-------------------------------------------Bucuresti, DPN 05 iulie 2009, fetitza Karina Maria
Mf13 25------------------------------------------- Pitesti, DPN 08 iulie 2009, baietzel Mihnea Mihail
Kitty30 25------------------------------------------- DPN 09 iulie 2009
Elena-Raluca 23------------------------------------------- Bucuresti, DPN 23 iulie 2009, fetitza
Ankkka 23------------------------------------------- DPN 26 iulie 2009, fetitza Alesia Miruna
AdinaGr 23------------------------------------------- DPN 29 iulie 2009
Mirumati 23-------------------------------------------Bacau, DPN 30 iulie 2009
Anthurium 21------------------------------------------- DPN 10 august 2009
Corybalan 21------------------------------------------- Arad, DPN 11 august 2009
ICEMOON 21------------------------------------------- DPN 15 august 2009
Bubu_Stefi 20-------------------------------------------Buzau, DPN 19 august 2009
Loredana023 19-------------------------------------------Piatra Neamt, DPN 24 august 2009
Lorellayy 19------------------------------------------- Brasov, DPN 23 august 2009
Simicami 18------------------------------------------- DPN 28 august 2009
Crisugelu 18------------------------------------------- DPN 26 august 2009
Smiri 15------------------------------------------- Iasi, DPN 23 septembrie 2009
Ramona79 14------------------------------------------- Constanta, DPN 28 septembrie 2009

---------------------- ---------------------------Trimestrul I ----------------------------- ---------------------------

Zveta 13------------------------------------------- Rep. Moldova, DPN 1 octombrie 2009
Bubulina77 13------------------------------------------- Cluj, DPN 6 octombrie 2009
Alexxya 13------------------------------------------- Constanta, DPN 6 octombrie 2009
Lenamicu 11------------------------------------------- Oradea, DPN 16 octombrie 2009
Polin 11------------------------------------------- Bucuresti, DPN 20 octombrie 2009
Deitza 10------------------------------------------- DPN 24 octombrie 2009
Patratzel 10------------------------------------------- Timisoara , DPN 21 octombrie 2009
Kimberly 9------------------------------------------- Italia , DPN 3 noiembrie 2009
Crysy_m 8------------------------------------------- Braila , DPN 8 noiembrie 2009
Yubi 7------------------------------------------- DPN 18 noiembrie 2009

Avem 15 si 19 !
Sarcina usoara tuturor celor 62 de burticutze, mici si mari, care sunt pe Listutza !!!!

Capitolul anterior:
Lista gravidutelor 241

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 11 luni

02.04.2009 8:56     citat 

am vrut sa intreb daca stiti cumva cum ar trebui sa simtim contractiile?
trebuie sa fie neaparat si cu durere de spate?
parca a mai intrebat si ourbaby dar nu mai stiu ce s-a raspuns jenat

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 11 ani, 8 luni

02.04.2009 8:56     citat 

Eu am bucatarit pana acum, a venit sotul si s-a asezat la calc si a pus monopol pe el plang sau sunt foarte trist . Ne bucuram pentru Mitaloli ca e bine si o pupacim dulce sarut
Va las ca maine iar ma asteapta o zi de-aia nebuna plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
dakar

Copii

02.04.2009 8:58     citat 

Tamy multumim pentru listuta sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
dakar

Copii

02.04.2009 9:01     citat 

Danimo inca apare la galerie foarte fericit

si...

sunshineme nu aparut in listuta foarte fericit

vedeti cat de atenta sunt scot limba

sus

Denunta
Tamy

Copii

02.04.2009 9:17     citat 

De Danimo nu stim nimic, de-asta e inca acolo... Si Mara zicea ca se duce sa nasca dar cum nu ne-a anuntat nimeni... trist
Iar Sunshineme daca mai intra o trec in listuta, dar a zis ca vrea in listuta si a disparut. Puteti sa ziceti ca sunt rea dar sunt atatea fete in listuta care nu au zis nici 2 vorbe...

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 10 luni

02.04.2009 9:23     citat 

tamy multumim de listuta !
mf ms de informatie .
mihaela e frumoasa bucataria, s-o stapaniti sanatosi !
Ma bucur ca mitaloi si pitika sunt bine , o asteptam acasa sa ne povesteasca .
dakar desert la ora asta ? Dar cred ca ar merge o bucatica trag cu ochiul

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 10 luni

02.04.2009 9:31     citat 

dakar contractiile nu trebuie sa fie insotite neaparat nici de durere de spate nici de burtica . Simti cum se strange uterul , se intareste burtika se face ca un pietroi si apoi incet -incet incepe sa revina .Pot fi si insotite si de durere , eu am avut de ambele feluri pana acum.
A... si pot fi regulate sau nu .

tamy ai dreptate . Ma uitam pe listuta si sunteti 5 fete care o sa ne parasiti cam in acelasi timp. trist Mai ramanem cateva care avem activitate pe aici , sa speram ca mai intra si celelalte burtici sa ne cunoastem sa nu ramana listuta doar de forma .

Ultima modificare efectuata de catre gimiloasa la 02.04.2009 10:11, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 10 luni
Emma Lara: 9 ani, 9 luni

02.04.2009 10:09     citat 

multumesc de listuta tamy sarut !
mersi si eu de info gimi! dakar tocmai vroiam sa-ti spun ca nu sunt pe deplin lamurita cu contractiile! printesa mea loveste din ce in ce mai tare, acuma chiar ca ma doare! mika scot limba sarut cred ca imi doreai si mie niste lovituri din astea scot limba sarut
eu nu stiu, saptamana viitoare mai pe la sfarsit ar trebui sa merg la doctorita la control - sa vad ce zice maine ca o sun - dar nu stiu ce eco ziceati voi ca se face la 32 de saptamani? ca astia aici nu au la spital ecograf bun ca nu-mi putea spune nici cat avea fata acuma ultima oara! sa vad daca imi da voie sa merg cu masina merg la Timisoara cred la un eco si la control la medicul de acolo sa vad ce zice si el...
mai fetelor dar ce trece timpul asta!! e chiar incredibil! maine-poimaine nu mai intram numai cate un pic ca nu o sa ne lase bb zambet sarut sarut ca acuma suntem pe ultima suta de metri - cateva dintre noi (mai multe) zambet
merg si eu la nani! somn usor sarut sarut sarut

sus

Denunta
dakar

Copii

02.04.2009 10:55     citat 

stiu ca nu prea intra fetele trist
am zis si eu sa imi creasca stelutele jenat si sa ajung mai repede la 266 scot limba

sper ca nu v-am suparat foarte fericit

sus

Denunta
Tamy

Copii

02.04.2009 11:07     citat 

Dakar pe mine nu m-ai suparat in nici un caz. sarut Eu doar am spus cum am gandit, daca nu ziceai tu, zicea altcineva, mi se pare normal. Imi pare tare rau ca bate vantul pe aici, mi-as dori sa fie listuta lunga si sa vorbim toate. Cand am intrat eu pe listuta erau mai putine burtici ca numar si dadeau gata macar un capitol pe zi. jenat

sus

Denunta
dakar

Copii

02.04.2009 11:13     citat 

ma duc si eu la somnic zambet
sper sa pot dormi zambet

va servesc si pe voi cu un pahar de lapte sa dormiti bine sarut sarut sarut sarut

SOMNIC USOR...

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 10 luni

03.04.2009 1:00     citat 

no ca m-am trezit si eu, am facut un efort si am adormit la 20.30... si la 00 ma uitam pe pereti.. si e ora 2.00 si sunt in bucatarie cu un borcan de nutela in brate
mihaela ne placeeee mult bucataria! sa o stapaniti sanatosi

m-am uitat pe euforia asta noapte la emisiunea Planet Parent sau ceva de genul si vorbea o tipa de lucrurile necesare unei bune alaptari.
- perna pt alaptat
- sutien sau bustiera adecvat/a
- tampoane de unica folosinta pt scurgeri
- pompa de muls de la Avent
- pentru cand pleaca mama de acasa un set de biberoane de la Avent si cu niste pungute speciale care pastreaza laptele rece
- ceai de scortisoara cu frunze de zmeura, pt mama, care ajuta si impotriva colicilor bebelului

acestea fiind zise.. ma duc sa fac un dush foarte fericit

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 11 ani, 9 luni
am nascut deja!

03.04.2009 6:49     citat 

ENJOY Sa aveti pofta ca eu deja un pic un pic salivez.....ma gandesc la bacon-ul acela si cartofei cu rosii...yamiiiiiiii

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 11 ani, 9 luni
am nascut deja!

03.04.2009 6:58     citat 

Fetelor abia m-am trezit azi...greu nene greu foarte fericit foarte fericit , as mai fi dormit...hehe scot limba
Iei la cardiolog am crezut ca ma urc pe pereti, trebuia sa intru la 16.30, ora la care am avut programarea si cand colo am intrat la 18.45 trist trist trist Muream si de foame si de nevoia de a merge la baie....uf uf
Totul e ok, continui tratamentul cu Dopegyt la nevoie, doamna dr. a fost tare draguta si mi-a explicat tot. Referitor la tensiune, datorita faptului ca e oscilanta vom merge pe cezariana cred... O sa mai merg din nou pe 9 iunie....iar dupa 15 iunie putem astepta printesa... sarut sarut sarut sarut
Aseara mi-am gasit o telenovela "Fetele marinarului" dupa care somn de voie...
Maine lucrez pana la 12.00 dar e ok, cred ca e ultima sambata lucrata scot limba jenat

Am vazut si eu ca nu prea mai intra fetele sa chat-uim...
va rog sa refaceti povestile !!! Trezirea....Daca nu povestim acum, cu atat mai putin se va intampla dupa ce vom naste....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: