· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor 243
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor 243     
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 11 ani, 8 luni

03.04.2009 9:16   Lista gravidutelor 243  citat 

Nastere usoara Bianca_90, Mara2009, Andyk, Georgy26 si mamicutzelor din top
Felicitari mami Bianca_90,Danimo, Mitaloli, Zclr, Sicos, Symo_19, Yazmine, sa va traiasca puiutzii !

---------------------- ---------------------------Trimestrul III ----------------------------- ---------------------------

Mara2009
39-------------------------------------------Bucuresti, Maternitate Polizu, DPN 12 aprilie 2009, fetitza Mara
Andyk 39 -------------------------------------------Bucuresti, Dr Miciner Silvia spital CFR2, DPN 13 aprilie 2009, fetitza
Georgy26 38-------------------------------------------Calarasi, DPN 18 aprilie 2009, baietzel
Arti 36-------------------------------------------DPN 28 aprilie 2009
Adnas 36-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 30 aprilie 2009, fetitza Alina Miruna
Dakar 36-------------------------------------------Cluj-Napoca, DPN 02 mai 2009, baietzel Denis-Andrei
Mihaela12 36-------------------------------------------Bucuresti, Maternitatea Bucur, DPN 07 mai 2009, fetitza Diana - Maria
Onnutz 35-------------------------------------------Bucuresti, DPN 08 mai 2009
Golden_daffodil 35-------------------------------------------Bucuresti, Dr Tanase Eugen, CFR2, DPN 09 mai 2009, baietzel Mihnutz Andrei
Tamy 35-------------------------------------------Bucuresti, DPN 10 mai 2009, fetitza
Suneshimene 35-------------------------------------------Bucuresti, DPN 10 mai 2009, CFR 2, dr. Mihalache,fetitza Ema
Cleos06 35-------------------------------------------28 ani,Craiova, DPN 11 mai 2009, fetitza
Dya 35-------------------------------------------Botosani, DPN 13 mai 2009, fetitza
Katya 34-------------------------------------------Bucuresti, DPN 14 mai 2009, baietzel
Luura 34------------------------------------------- Dr. Epure Medlife, DPN 15 mai 2009, fetitza
OurBaby 34-------------------------------------------Timisoara/Brad, DPN 20 mai 2009, fetitza, Carla Alexia
Steff-pava 34------------------------------------------- DPN 20 mai 2009, baietzel Alexandru-Gabriel
Alina-Karyna 34-------------------------------------------Craiova, DPN 21 mai 2009, baietzel Armando
Mika22 33-------------------------------------------Spania, DPN 25 mai 2009, baietzel Robert Alexandru
Bdelmari 33-------------------------------------------Sibiu, DPN 26 mai 2009, baietzel
Voicu-Anca 33------------------------------------------- DPN 27 mai 2009
Sim0n3l 33------------------------------------------- DPN 28 mai 2009, fetitza
Pisko 33-------------------------------------------Bucuresti, spitalul CFR2, DPN 31 mai 2009, baietzel
AlexandraS 32------------------------------------------- DPN 01 iunie 2009, dr Tanase, spital CFR 2, fetitza Sophia
Marina_anto 32-------------------------------------------Cluj, DPN 02 iunie 2009, fetitza Sonia Maria
Cristianka 31-------------------------------------------Brasov clinica Eva, dr Mircea Preda, DPN 06 iunie 2009, baietzel Dinu-Iancu
Adyalyna 31-------------------------------------------Iasi, DPN 06 iunie 2009
Gabi_enu 30-------------------------------------------Bucuresti, dr Camelia Constantinescu, maternitatea Bucur, DPN 14 iunie 2009, baietzel
Ionelacarstea 30-------------------------------------------Bucuresti, DPN 15 iunie 2009
Gimiloasa 30-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, baietzel Bogdan
Crissuca 30-------------------------------------------Bucuresti, DPN 19 iunie 2009, fetitza
Ramy_Ra 29------------------------------------------- DPN 29 iunie 2009, Sf. Pantelimon, Dr. Bacalbasa, fetitza Iris Ana

---------------------- ---------------------------Trimestrul II ----------------------------- ---------------------------

Ssimona 27-------------------------------------------Bucuresti, Dr Badiu, spital Municipal, DPN 02 iulie 2009, baietzel Albert
Haiducitza 27------------------------------------------- DPN 02 iulie 2009,fetitza Maria
Byannca 27-------------------------------------------Bucuresti, DPN 05 iulie 2009, fetitza Karina Maria
Mf13 26------------------------------------------- Pitesti, DPN 08 iulie 2009, baietzel Mihnea Mihail
Urschuletz 27-------------------------------------------Bucuresti, DPN 08 iulie 2009,Polizu, fetitza Melisa
Kitty30 26------------------------------------------- DPN 09 iulie 2009
Elena-Raluca 24------------------------------------------- Bucuresti, DPN 23 iulie 2009, fetitza
Ankkka 24------------------------------------------- DPN 26 iulie 2009, fetitza Alesia Miruna
AdinaGr 24------------------------------------------- DPN 29 iulie 2009
Mirumati 24-------------------------------------------Bacau, DPN 30 iulie 2009
Anthurium 22------------------------------------------- DPN 10 august 2009
Corybalan 22------------------------------------------- Arad, DPN 11 august 2009
ICEMOON 22------------------------------------------- DPN 15 august 2009
Bubu_Stefi 21-------------------------------------------Buzau, DPN 19 august 2009
Loredana023 20-------------------------------------------Piatra Neamt, DPN 24 august 2009
Lorellayy 20------------------------------------------- Brasov, DPN 23 august 2009
Simicami 19------------------------------------------- DPN 28 august 2009
Crisugelu 19------------------------------------------- DPN 26 august 2009
Smiri 16------------------------------------------- Iasi, DPN 23 septembrie 2009
Ramona79 15------------------------------------------- Constanta, DPN 28 septembrie 2009
Zveta 14------------------------------------------- Rep. Moldova, DPN 1 octombrie 2009
Bubulina77 14------------------------------------------- Cluj, DPN 6 octombrie 2009
Alexxya 14------------------------------------------- Constanta, DPN 6 octombrie 2009

---------------------- ---------------------------Trimestrul I ----------------------------- ---------------------------

Lenamicu 12------------------------------------------- Oradea, DPN 16 octombrie 2009
Polin 12------------------------------------------- Bucuresti, DPN 20 octombrie 2009
Deitza 11------------------------------------------- DPN 24 octombrie 2009
Patratzel 11------------------------------------------- Timisoara , DPN 21 octombrie 2009
Kimberly 10------------------------------------------- Italia , DPN 3 noiembrie 2009
Crysy_m 10------------------------------------------- Braila , DPN 8 noiembrie 2009
Yubi 8------------------------------------------- DPN 18 noiembrie 2009

Avem 15 si 20 !
Sarcina usoara tuturor celor 62 de burticutze, mici si mari, care sunt pe Listutza !!!!

Capitolul anterior:
Lista gravidutelor 242

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 11 luni
Alexandra-Iulia: 9 ani

03.04.2009 9:21     citat 

Multumim anthurium sarut sarut sarut

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 11 ani, 8 luni

03.04.2009 9:22     citat 

Eu va spun noapte buna, ma bag in patut ca maine am de colindat si eu putin sarut

sus

Denunta
mihaela12

Copii

03.04.2009 9:24     citat 

Somn usor anthurium sarut sarut sarut
Ai grija sa nu te obosesti prea tare sarut

sus

Denunta
mihaela12

Copii

03.04.2009 9:30     citat 

Burtici, ma retrag si eu. Pe maine sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Mika tu vad ca intri tot mai rarutz si mai tarzior in ultima vreme. scot limba scot limba sarut sarut sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 11 luni
Al mic: 8 ani, 3 luni

03.04.2009 9:39     citat 

Nu stiu daca sunt cea mai tinerica, dar acum sunt foarte fericita ca voi fi o mamica tinerica, sa ma bucur de copil cat mai mult. Crestem impreuna jenat
Cred ca ma bag si eu la nani, desi BBlina e in forma maxima, ca toata ziua de altfel rad
Noapte bunaaaa si ne auzim maine foarte fericit

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 10 luni

03.04.2009 10:16     citat 

felicitari sunshineme pt examen, eu din fericire am gatat in vara cu examenele si cu licenta pentru ca acum nu stiu cum m-as fi descurcat ca numai de invatat nu aveam eu chef foarte fericit

gata geamurile, au mai ramas cele de la sufragerie, dar acolo nu e urgenta, ca inca se mai distinge daca e ziua afara prostit

am si motzait putin pe la ora 20, si evident ca acum cand toata lumea doarme... eu n-am somnik. ma uit la dansez pt tine si dinutzu meu cred ca danseaza pt mine ca taticul lui nu il prea prinde treaz foarte fericit

si eu trebuie sa merg la dentist, sper ca nu am nicio carie dar m-a rugat medicul sa merg dupa 6 luni de la ultimul tratament, si asta era in februarie jenat stie oricum ca sunt insarcinata si se va gandi ca mi-e frica, eu merg doar sa imi curete dintii ca mi se pune multa "negreala" trist si cam la 4 luni merg la curatat, de durut nu doare doar spalare profesionala... nu stiu ce sa fac...

va mai scriu eu curand, ca ma mut in living imediat sa ma apuc de lucru la revista liceului unde am invatat foarte fericit

Danimo bine ai revenit! ne bucuram ca sunteti bine iar prin colici... deh ca toti trecem nu? foarte fericit s-a trezit sor-mea ma duc sa stau cu ea prostit

sus

Denunta
mika_22

Copii
Robert Alexandru - sufletelul nostru
11 ani, 10 luni

03.04.2009 10:22     citat 

Buna seara burtici!(zic si eu ,cu toate ca la ora asta cred ca am ramas singurica pe aici). rad rad rad Ourbaby inca nu am nascut! scot limba scot limba rad rad Fetelor saptamana asta am avut cam mult de alergat dar sper ca de sapt viitoatre sa stau mai mult cu voi! sarut sarut sarut Bun venit noilor burticutze!sarcina usoara si la termen! sarut sarut sarut Danimo,Yazmine ma bucur tare mult ca sunteti bine!asteptam povestioarele voastre si poze cu bb!multi sarut sarut sarut sarut sarut Mihaela foarte frumoasa bucataria!felicitari si sa o stapaniti sanatosi! Tare frumoase si burticutzele ce le-am vazut !la mai mare! sarut sarut sarut sarut Se pare ca acum nu mai sunt singura" tinerica" de pe aici!! scot limba foarte fericit dakar,tamy,golden,gimi,anthurium si pt toate burticutzele mari si mici multi sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mika_22

Copii
11 ani, 10 luni

03.04.2009 10:35     citat 

Fetelor astazi am fost la eco si mi-au zis ca totul este bine,bb cantareste 2349g,si ca varsta sarcinii este de 33 de sapt si 6 zile.(mi-au spus ca asta este ultima ecografie pe care a trebuit sa o fac)

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 10 luni

03.04.2009 11:46     citat 

mika felicitari pentru vestile bune, ne bucuram ca ni te-ai alaturat... din nou foarte fericit maricel buflea al tau foarte fericit chiar si la 33 sapt si 6 zile cat arata echo e maricel. hihihi
abia astept si eu sa il vad iar pe dinutzu la 33 si 2 zile avem programare la morfofetala, in rest ecografe facem la fiecare vizita la medic si de la 34 de sapt vor fi bilunare.
noi azi, sambata am implinit 31 de saptamani foarte fericit
la cat mai multe va urez si voua!!

sus

Denunta
mika_22

Copii
11 ani, 10 luni

03.04.2009 11:57     citat 

Cristianka multumim de urari! felicitari si la mai multe!sarut sarut sarut eu pe toata perioada sarcinii nu am facut decat 3 eco(la 3,5 si 7 luni)si controale la doctor 1/luna(si vad ca de acum pana la final nu se va schimba nimic pt ca tot peste o luna am programare trist trist ). Adevarul e ca si doctora mi-a zis ca e cam maricel foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 11 luni

04.04.2009 12:29     citat 

Buna dimineata jenat
nici nu stiu cum sa salut, nu e nimeni la ora asta (oricum nu pot sta)
am venit acasa pe la 20:00 ca daca tot m-am dus in oras m-am pierdut prin magazine jenat
si mai umblu si dupa acte de tot felul pe la notari nervos
azi a reusit tatal meu sa imi faca Livretul de Familie si maine trebuie sa mergem dupa el ca e liber sotul si nu ma mai lasa sa conduc in afara orasului nervos

Yasmine , Danimosarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut Bine ati revenit!

mika sarut sarut sarut sarut sarut felicitari! dar de ce e ultima ecografie? pe mine ma cheama acum in fiecare saptamana la ecograf si nu am nici o problema, mi-a zis doar ca trebuie monitorizat mai des la sfarsitul sarcinii.

sunshineme felicitari pentru prezenta la scoala zambet
pe mine o sa ma exmatriculeze foarte fericit cred
bine ca am terminat cu licenta ochi peste cap si la master am renuntat acum trist
nici macar nu mai sunt in stare sa imi trimit referatele prin posta la un amarat de postliceeal, daramite sa ma mai prezint si la Bucuresti
fi fericita ca esti o mamica tanara cool conteaza si 2- 3 ani scot limba

anthurium sarut multu pentru listuta!

ourbaby sarut sarut

mitatoli sarut sarut sarut HAI ACASA.... HAI CU MINE........ zambet

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 11 luni

04.04.2009 12:31     citat 

Noapte buna!
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mika_22

Copii
11 ani, 10 luni

04.04.2009 12:44     citat 

sarut sarut sarut sarut Dakar nu stiu de ce.......aici asa se face,din cate stiu eu,si cumnata mea la fel a patit.Daca tu esti sanatoasa ,bb nu are probleme si nu ai sarcina cu risc asta e regula la stat: 3 eco,toate analizele si testele sunt gratuite si cate un control pe luna la ginecolog,iar daca ai vreo problema intre timp te duci la urgenta unde nu trec mai mult de 20 de minute pana te consulta si ca sa se asigure ca bb e bine i-ti fac si o eco.

sus

Denunta
mika_22

Copii
11 ani, 10 luni

04.04.2009 12:51     citat 

Vad ca am ramas singura de pe aici care nu are somn trist asa ca va spun si eu noapte buna burticutzelor! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: