· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna 2009 (4)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna 2009 (4)     
blackspell

Copii
Ana Maria - o printesa dulce!
11 ani, 8 luni

23.04.2009 10:45     citat 

multumim de urari!

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

23.04.2009 10:56     citat 

La multe luni Maria
e foarte dragalasa

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 8 luni
Adelheid: 9 ani, 4 luni

23.04.2009 11:41     citat 

Felicitari Blackspell , ce fetitza frumoasa
ce dulce e in poza in care rade, si somnoroasa

La multe lunitze Ana Maria.

sus

Denunta
mtl

23.04.2009 11:56     citat 

esti tare scumpica! sarut sa fi sanatoasa si sa cresti mare!

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

23.04.2009 12:49     citat 

buna,

LA MULTE LUNITE ANA MARIA, sa cresti mare si sanatoasa pui de Blackspell sarut sarut sarut esti o fetita foarte frumoasa, imi place cum sta cu funduletul in sus scot limba

noi inca nu am plecat la vaccin, nu o pot trezi pe Elisa daca noaptea a fost in tura foarte fericit plang sau sunt foarte trist la voi cum dorm bebeii noaptea? ca a mea in mare parte inca nu doarme, socializam si ne zimbim, iar mama nu mai poate de somn ochi peste cap

Mtl dar pe voi de ce va amina, dr ce zice? nu cred ca e o problema daca il faceti un pic mai tirziu, medicul stie ce face... sarut sarut sarut

Ambraa, Mirene voi cum mai sinteti?

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

23.04.2009 1:20     citat 

elidia; atunci eu pot sa ma consider norocoasa al meu dupa ce ii fac baita si ii dau sa manace seara se mai trezeste pe la 2sau3 si apoipe la 5sau 6 doame bustean

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 8 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 6 luni

23.04.2009 1:34     citat 

Elidia asa patim si noi noaptea,nu dormim.Ieri in schimb nu mi-a dormit ziua nimic si aseara la ora 10.30 a dormit bustean pana astazi dimineata la 5.30 prostit ,nu-mi venea sa cred ca am reusit sa dormim atatea ore.Acum vad ca-i somnoroasa si doarme ,sunt curioasa la noapte cum va fi.Cred ca am scapat si de colici sau cel putin nu ne mai supara asa tare.Voi cum stati cu colici?

sus

Denunta
ambraa

Copii

23.04.2009 1:40     citat 

Diutza chiar esti norocoasa ,noi pana aseara ne-am trezit de 2,3 ori pe noapte
    i-a mai trecut lui Lucas iritatia?

sus

Denunta
    diutza

Copii
    Lucas - ingerasul meu
    11 ani, 7 luni

23.04.2009 1:49     citat 

nici cu colici nu stau rau poate de de aceea doarme asa bine acum .
    peste zi nu prea doarme dar in schimb cand cad iesim afara doarme aproape tot timpu
    da ia mai trecut am schimbat marimea la pampersi

Ultima modificare efectuata de catre diutza la 23.04.2009 1:51, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
    ambraa

Copii

23.04.2009 1:50     citat 

Mtl ce mai face Maia? restul fetelor ce mai fac bebei vostri? care ati mai facut vaccinul ,au avut vre-o reactie dupa?

sus

Denunta
    blackspell

Copii
    11 ani, 8 luni

23.04.2009 2:26     citat 

noi facem maine vaccinul...maine seara!!
    fata mea si-a facut program noaptea: masa dupa baitza pe la 9, pe urma se mai trezeste pe la 2, si mai are o masa in jur de 5, dupa care nu doarme mai mult de 7...
    se fataie se uita, rade plnge pana pe la 9...si mai baga o ora de somn...si mai doarme k-lumea dupa amiaza!!

sus

Denunta
    mirene

Copii
    Hannelore: 11 ani, 8 luni
    Adelheid: 9 ani, 4 luni

23.04.2009 3:36     citat 

Ambraa eu am facut vaccinul platit asa ca nu a fost nici o reactie plans 2 secunde si gata

Stingerea la Hanne incepe pe la ora 21 si apoi se trezeste 2, 5, 8
    sau 3, 6 , 9 in functie de cum vor muschii ei
    La noi distractia e de obicei de la 16 la 21 cand doarme c-am o ora , doua in reprize.

sus

Denunta
    blackspell

Copii
    11 ani, 8 luni

23.04.2009 3:57     citat 

si la noi seara este agitata, nu mai doarme mai tarziu de 6..si pana la baitza..daca nu iesim pe afara(unde este foarte cuminte si foarte curioasa de ce afla in jurul ei )..plange mult seara..e maraita...na! dupa o zi plina de "vorbit"...si de joaca si mancat..ooo greu!! e oboseala mare...
    si daca nu ii fac baitza seara(au fost vreo 2-3 seri cand nu ne-a permis programul sa-i facem baitza...invitati...chestii..)..abia adoarme..isi da programul peste cap!

sus

Denunta
    elidia_st

Copii
    ELISA: 11 ani, 8 luni

23.04.2009 4:24     citat 

gata, am venit de la vaccin, a plins tare Elisa cind ii facea, iar dupa ce am iesit din cabinet nu mai, sper sa nu-mi faca vreo reactie....
    Ambraa voi cind il faceti? Blackspell bafta maine.
    in general sintem bine, am luat bine in greutate. bubitele de pe fund sa le dau cu albastru de metilen, sa vad daca ne ajuta. probabil e de la scutec, ca de ingrijita este.... cred ca in curind vom trece si noi la o alta marime de pampersi.
    cea mai mare problema este hernia ombilicala care s-a mai marit un pic, cred ca vom ajunge la chirurgie plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist asta e. pe 4 mai mergem la un control la maternitate, vom vedea ce ne spun doctorii de acolo

sus

Denunta
    mamistef

Copii
    Tudor: 15 ani, 5 luni
    Maria: 12 ani

23.04.2009 4:29     citat 

trist imi pare rau Elidia trist ii tinem pumnii Elisei pt 4mai,zi care e importanta pt noi,poate va va purta noroc! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
    Data este GMT + 2 Ore
    subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
    mergi la: