· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna 2009 (4)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna 2009 (4)     
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

23.04.2009 4:41     citat 

si noi parca am scapat de colici, nu mai plange micuta. dar ce tine de program, eu zic ca nu il are stabilit. ziua doarme foarte bine chiar, noaptea de 12 la 3 nu doarme niciodata, iar dupa ce adoarme doarme pina la 7-8-9. seara si a noastra e agitata, mai ales daca am avut musafiri, plinge rau dupa agitatie in casa trist si daca sarim peste baita la fel, ceea ce nu mai fac foarte fericit
in rest, e cuminte, imi zimbeste mult, incepe sa gangureasca, pe zi ce trece e tot mai dulcica scot limba sarut

sus

Denunta
elidia_st

Copii

23.04.2009 4:49     citat 

speram si noi sa ne poarte noroc, Mami sarut sarut sarut da, de 4 mai sarbatoriti, nu? scot limba pupici pentru Maria si Tudor sarut

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 8 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 6 luni

23.04.2009 5:58     citat 

Elidia ami pare rau trist
    Am cumparat vaccinul acum doar sa-mi spuna pediatra cand al facem.Si noi am inceput sa gangurim tot mai mult si zambim tare frumusel zambet

sus

Denunta
    rabiatiron

23.04.2009 6:45     citat 

deci azi mancam tort upi la multi ani sa fii sanatoasa si voioasa
    eu am descoperit un magazin cu orice produs 12 ron si am dat navala in el azi haine pt copii ff bune si calitate buna numai bumbac
    deabea astept sapt viit sa ma duc iar
    cine este din bucuresti ?

sus

Denunta
    yazmine

Copii
    Vlad - sufletul nostru
    11 ani, 7 luni

23.04.2009 7:37     citat 

Ambraa ce vaccin ai cumparat??Nu se fac de la policlinica?Tre sa cumparam noi???Eu am stat linistita ca cica la 2 luni e urmatorul.....

sus

Denunta
    elidia_st

Copii

23.04.2009 7:55     citat 

Ambraa sarut tu l-ai cumparat singura? noua ni l-a luat dr si am platit ea la cabinet.

va pun citeva poze cu Elisa zambet

aici o tin pe mami sa nu fuga cumva ....

sus

Denunta
    ambraa

Copii

23.04.2009 8:03     citat 

Yazmine vaccinul poti sa-l faci pe cel gratuit sau al poti cumpara din farmacie,cel cumparat e mai complex si nu are alte reactii .Mie mi sa recomandat Infarix hexa
      Da l-am cumparat eu,Elidia cat te-a costat pe tine vaccinul?

sus

Denunta
      ambraa

Copii

23.04.2009 8:08     citat 

Cu ce pofta papa Elisa titi zambet ,e dulce dulce,sa fie sanatoasa sarut

sus

Denunta
      mamistef

Copii
      Tudor: 15 ani, 5 luni
      Maria: 12 ani

23.04.2009 8:14     citat 

superr Elisa-mincacioasa!!! fetita frumoasa!!sa-ti fie sanatoasa,Elidia,si sa va fie bebelusii sanatosi tuturor!! sarut

sus

Denunta
      diutza

Copii
      Lucas - ingerasul meu
      11 ani, 7 luni

23.04.2009 8:41     citat 

amraa ce pret avre vaccinu pe care lai cuparat tu ca mie mia zis medicul de 2 vaccinuri

sus

Denunta
      ambraa

Copii

23.04.2009 8:50     citat 

Diutza eu am dat pe el 255 roni,am luat farmaciile la rand si aceasta a fost cel mai bun pret

sus

Denunta
      mtl

23.04.2009 9:36     citat 

Doamne doamne ce scumpica este Elisa! sarut sarut sarut
      Sa va traiasca! Si ce mancacioasa! Credeam ca numai Maia e asa mancacioasa!
      Parutzul ei ma innebuneste! Maia nu are atat de mult, la ce arsuri la stomac aveam eu cand ea era in burtica. zambet

Maia e cuminte, noaptea ne trezim cateodata la 2-3 si dimineata pe la 5-6-7, depinde! Seara mai nou, tragem cate o serenada (de oboseala, abia isi tine ochii deschisi) si apoi adormim. De cateva zile, cand suntem afara cu caruciorul, nu mai dormim, suntem foarte atente la tot ce e in jur! Azi am pus-o in "marsupiu" pentru o jumatate de ora. A adormit instant!
      Asteptam si noi vaccinul, saptamana viitoare (e cu programare, si atunci ne vine randul)!
      sarut sarut sarut tuturor

sus

Denunta
      nicols

23.04.2009 9:42     citat 

hello fetele! zambet
      revenim si noi...am citit ce-ati scris si raportam si noi....
      maine facem 3 luni asa ca ne-am masurat, avem 5900 grame si 59 cm...
      de papat papam 170ml cam la 4 ore dar de vreo 3 zile chiar mai rar sau nu terminam bibicul...motiv pt care de maine schimbam tetinele...
      cu somnicul noaptea de la 10-11 pana la 4-5 ....ziua mai rarutz ca-i mai dragutz foarte fericit
      am cumparat deja vaccinurile de 4 luni ca sa le avem...Infanrix penta si Prevenar...(480 ron foarte fericit )
      ne pregatim de zor de botez ca pana pe 9 Mai trece timpul repede prostit
      si cel mai important lucru -MISCA MANUTA STANGA si face progrese de la zi la zi!!!
      va pupam si sanatate multa tuturor!

sus

Denunta
      nicols

23.04.2009 9:58     citat 

----------
      blackspell a scris:
      si la noi seara este agitata, nu mai doarme mai tarziu de 6..si pana la baitza..daca nu iesim pe afara(unde este foarte cuminte si foarte curioasa de ce afla in jurul ei )..plange mult seara..e maraita...na! dupa o zi plina de "vorbit"...si de joaca si mancat..ooo greu!! e oboseala mare...
      si daca nu ii fac baitza seara(au fost vreo 2-3 seri cand nu ne-a permis programul sa-i facem baitza...invitati...chestii..)..abia adoarme..isi da programul peste cap!
      ----------

blackspell, ai mare grija cu musafirii si cu programul de baita ca si noi am avut o perioada in care ne-am dat rau de tot peste cap...nu era weekend sa nu avem si 2-3 randuri de musafiri...plus in timpul saptamanii....si era asa de agitata asta mica, voma ce manca...pana m-am impus cu un program de masa si de vizite ca oricum eram terminata si eu si fizic si psihic...

sus

Denunta
      nicols

23.04.2009 10:12     citat 

ELIDIA sanatate multa, tinem pumnii sa fie bine! Ai o fetita superba!!!
      RABIATIRON noi suntem din Bucuresti...
      YAZMINE vaccinurile sunt si gratuite de la policlinica dar si de cumparat...tu decizi pe care il faci puiului tau...
      MTL si noi am mers in marsupiu vreo juma de ora cat sa merg sa platesc telefonul...dar in pozitia orizontala, speciala de la 0-4 luni...
      si noi am inceput sa stam treze la plimbarea cu caruciorul, gangurim, radem, incercam mai nou sa ne rasucim, reactionam la sunete, jucarele...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
      Data este GMT + 2 Ore
      subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
      mergi la: