· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara (62)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara (62)     
tato

Copii
ANDREI : 17 ani, 2 luni
MIRUNA: 13 ani, 9 luni

13.04.2009 4:08     citat 

si am uitat sa va spun ce am facut la medicul de familie:ne-a dat siropel sumetrolim, 3 zile cate 2.5 ml din 12 in 12 ore si niste picaturi de nas care imi scapa acum cum se numesc prostit .Acum Miru e bine doar ca dimineata a tusit o singura data si este putin infundata.Credeti ca ar tb sa-i dau niste sirop de patlagina?am citit pe aici ca ati dat si voi la bebeii vostri dar nu mai stiu cine si cand a scris prostit

sus

Denunta
CrazyMommy

13.04.2009 4:22     citat 

Tato si eu i am dat zanei sirop de patlagina si gonzo si grasana parca...toate cu succes am impresia.Numai sa ai grija sa l iei pe cel de la Biofarm care nu are chimicale sau propolis in plus trag cu ochiul sanatate maxima micutei sarut

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 17 ani, 2 luni
MIRUNA: 13 ani, 9 luni

13.04.2009 5:11     citat 

Multumesc,Crazymammi,o sa incep sa-i dau din seara asta sarut sarut sarut

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 10 luni

13.04.2009 5:47     citat 

fetele...bubu zice Bravo(in limba ei ,,,suna cam "balo") ...si bate din palme...azi explodam de fericire...imi venea sa o mananc sarut
si mai face si bau...isi pune manutele pe fata...si zice "ba" sarut

sus

Denunta
CrazyMommy

13.04.2009 5:50     citat 

Mai fetelor zana mea nu zice nici un cuvant articulat inca.Numai silabe abu,ei ei si tot asa.Da nu zice mama sau tata.Zice doar asa un amaaaa lung cand plange confuz sa mi fac griji?

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

13.04.2009 6:29     citat 

eu zic sa nu-ti faci griji...ema de curand zice mama mai des

la noi siropul de patlagina n-a avut succes ema a vomat de la el de 2 ori si nu i-am mai dat trist sanatate multa sarut sarut sarut sarut sarut

la noi bate asa un vant de urat trist anm iesit doar putin

bravo bubule mic.......sau bAlo...ca sa intelegi despre ce-i borba rad)

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 9 luni
Luca Daniel: 11 ani, 11 luni

13.04.2009 6:34     citat 

Si in Bucuresti bate vantul si nu am iesit afara.
Sara este asa agitata ca nu stiu ce sa ii mai fac trist , noroc ca este tati acasa si o mai tine si el brate. Nici Sara nu vorbeste zice cate un eeeeeeee asa de frumos, in rest mama doar din cand in cand si atunci cand este suparata.

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 13 ani, 10 luni

13.04.2009 6:46     citat 

sunt foarte mandra de ea sarut

nu cred ca trebuie sa va faceti griji...fiecare copil creste si se dezvolta in felul lui zambet

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 9 luni
Luca Daniel: 11 ani, 11 luni

13.04.2009 6:55     citat 

Eu nu imi fac griji, a daca se vedea ca este un copil foarte lent care sa puna semne de intrebare da, dar asa eu zic ca este un copil normal si tare dulce scot limba

sus

Denunta
GRASANA

13.04.2009 7:13     citat 

noi am fost azi afara desi a batut vantul....dar miruna a cam plans in carut asa ca nu am stat prea mult... trist
Alina felicitari pt lucrurile minunate pe care le faci zambet
Crazy zanuta este mai mica decat grasancele noatre si de asta este o diferenta .
Briosel esti un baietel tare simpatic sarut
Sanatate multa tizei sarut
Anamaria ti-a placut de pitic ca tare radeai... rad

sus

Denunta
GRASANA

13.04.2009 8:13     citat 

fetele ce bunatati pregatiti de Paste?
Miruna mea a adormit surprins dupa atata miorlaiala rad sotul e la fotbal si eu sunt "libera" rad rad

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

13.04.2009 8:54     citat 

Salutare, tuturor, si multam de sfaturi!

Anamaria, ai un zambet superb!

Ksde, super calendar!

Bubu, babo/bravo!

Chris nu vorbeste decat pe limba ei, din cand in cand mai tranteste cate un BUFFF - de control, sa vada daca mai reuseste. Cateodata ma necajesc ca nu spune mama, tata, dar incerc sa mai cumpar niste rabdare de la chiosc. rad

Voi luati si olita cand plecati cu piticii la drum lung?Sau ii lasati sa faca in scutec?(Cam asta e dilema mea + mancarica ei pt. ca nu am incalzitor de masina.)Niste sfaturi mi-ar prinde taaaaaaaare bine.

Grasana, mama face friptura de miel, ciorba de miel, drob de miel, cozonac+niste friptura de pasare pentru mine care nu servesc carne de miel(ori pui, ori curcan la cuptor).

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 10 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani, 7 luni

13.04.2009 8:54     citat 

Nu cred ca voi mai intra mai tarziu, asa ca...
Noapte buna, mamici si pitici!

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 13 ani, 11 luni

13.04.2009 9:07     citat 

Noi am sarbatorit si Pastele catolic si am facut cam tot ce se face de Paste: cozonac, prajituri, sarmale, friptura de miel, oua rosii, gratare, aperitive,supa de gaina, etc.

Alina, spor la treaba ; este ft frumos ceea ce faci!
Amamaria esti o dulce!
Bravo Bubu!
Nici Vlad nu se omoara cu vorbitul; trebuie sa fie tare necajit sa spuna mama, dar nu imi fac probleme.Imi amintesc, ca in faculta la cursul de lingvistica am avut-o profa pe sotia lui Emil Boc, care ne povestea ca fata ei cea mica a inceput sa vorbeasca doar la 2 ani si atunci a inceput direct cu propozitii ft bine formate.Copilul a tot acumulat vocabular timp de 2 ani si apoi si-a dat drumul ,de i-a lasat pe toti cu gura cascata.

Mergem la culcare, ca azi a fost o zi tare aglomerata cu multi musafiri; la noi se mai pastreaza obiceiul "udatului" si e tare nasol.La sfarsitul zilei mirosi ca o drogherie de 3 zile nu mai ai pofta de mancare; toate ca toate, dar azi unii cu ft mult zel, l-au parfumat si pe Vlad, de imi venea sa dau cu ei....asa ca va spunem Noapte buna!

sus

Denunta
GRASANA

13.04.2009 9:38     citat 

noapte buna

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: