· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie- noiembrie 2009(43)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie- noiembrie 2009(43)     
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 13 ani, 5 luni

13.04.2009 9:02     citat 

Lore a zicea ca mai intra de pe mobil sa ne urmareasca, nu stiu daca poate si sa raspunda

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 13 ani, 6 luni

13.04.2009 9:05     citat 

Scuze Loredana serviu usor! sarut

Lorelay ma refeream in general ca suntem cateva care vb in rest probabil ca nu atimp.ma gandesc ca cele cu copiideja sunt mult mai ocupate ca noi.

sus

Denunta
lorellayy

Copii

13.04.2009 9:06     citat 

Neata urschuletz sarut
abia stept sa vina luna mai si mi-ar placea la nebunie sa ne intalnim zambet
Noi de obicei umblam prin tara f mult, si daca nu erau pb cu sarcina vedeam mai devreme la buc, mai ales ca fratii mei sunt acolo. abia astept sa vina ziua de sambata si sa splec din brasov...mergem la medias la socrii.....parca 3 luni am stat in cusca rad

sus

Denunta
Anklichk

Copii
Cezara Maria: 13 ani, 6 luni
am nascut deja!

13.04.2009 9:06     citat 

Eu il simt cand izabeste se simte bine si uneori cand face tumbe imi dau seama.

sus

Denunta
Anklichk

Copii
Cezara Maria: 13 ani, 6 luni
am nascut deja!

13.04.2009 9:11     citat 

Voi de cand sunteti pe forum?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.04.2009 9:12     citat 

Lorelay daca tot vii in mi hai sa ne uitam cand e baby expo macar mai cumperi ceva.sa stii ca anumite lucruri le gasesti mult mai ieftine, in special de la firmele care sunt doar producatori si au alti distribuitori.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.04.2009 9:13     citat 

Eu stiu ca am intrat cand aveam 16 sapt cred si in timp ce le scriam fetelor a cand aveam 8 sapt de sarcina ....mi-a ambalez prea tare pana nu stiam ca totul e in regula cu sarcina; dar la 8 sapt m-am speriat ca nu mai aveam asa de umflati sanii si asa am postat prima oara pe net.

urschuletz pai nu a la bv, dar nu am apucat sa mergem, oricum nu vroiam inca sa cumparam nimica, dar vroiam sa ne uitam sa ne facem o idee de preturi.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.04.2009 9:47     citat 

Da este de pe 21-24 mai sala polivalenta.babyexpo.ro

Numai la biberoane cati bani am salvat.poate altii zic ca pt 3 biberoane sa le iei mai ieftin nu se merita dar stransi de colo de colo se aduna.La carucior am avut o red de 400 de lei.

sus

Denunta
lorellayy

Copii

13.04.2009 9:51     citat 

surprins 400 lei reducere la carucior???? chiar ca merita!
ma apuc sa adun bani pt cumparaturi trag cu ochiul

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.04.2009 9:55     citat 

Pai el costa 1500 si l-am cumparat cu 1100. Graco.ro
am tinut sa fie mai bun pt ca avand probleme cu spatele sa-mi fie usor sa manevrez.si reusesc sa-l strang si cu o mana. esuper
Au niste preturi cam mari dar merita.Defapt cam asta treb sa facem sa selectam pe ce merita sa dam mai mult si ce putem mai luam si mai ieftine ca sunt la fel
O tipa imi spunea ca folosete servetele umede pt poponet de la winy din cora cele mai ieftine.si ca e f ok si nu a la ele.Pt inceput daca pot am sa cumpar de la sanosan dar dupa aia am sa iau si eu mai ieftine

sus

Denunta
lorellayy

Copii

13.04.2009 10:02     citat 

am mai citit pe forum si la lista gravidutelor ca fetele urmaresc cand sunt reduceri la pampersi si la servetele umede si fac din timp aprovizionarea.
pe carucior chiar merita sa dai banii, mai ales ca o sa il folosesti f mult ..cred ca in jur de 2 ani, nu? si vorba ta, daca mai ai si probleme cu spatele e chiar f bine ca e usor de manevrat.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 16 ani, 10 luni
Zuza: 13 ani, 5 luni

13.04.2009 10:21     citat 

Buna fetele!

Urschuletz frumoasa iesirea voastra! eu nu am fost niciodata la Muzeul Satului trist jenat

Loredana superbe pozicile! sarut

Elena tu vei mai merge la munca? sau vei face cumva sa iti aranjezi de concedii pana intri in prenatal?

Ankkka abia astept sa-ti vad burtica! si spor la rochitza.

Lore nu stiu cum e in tara, aici insa poti merge la magazinul de produse pt copii si alegi ce ai nevoie, apoi lunar platesti o suma cat poti si eventual la final poti plati restul, nu e nici nevoie sa alegi exact culoarea la ce-ti doresti, e destul sa alegi modelul si-i anunti cand te hotarasti ce culoare vrei, plus de asta de data ce cumperi mai multe din acelasi magazin clar iti fac reducere.

Anklichk eu sunt pe forum din ianuarie 2007, inainte doar citeam atunci insa mi-am facut cont.

Eu nu am folosit servetele umede in primele saptamani, decat daca nu eram acasa si era musai sa-l schimb de kk, in rest la fiecare schimbat de scutec: de pisu sau kk il spalam la fundulet cu apa calduta si gel special pt bebelusi sau doar cu apa, apoi crema pt poponet, abia la cateva luni am folosit servetele, dar tot doar la pisu, la kk il spalam la chiuveta. Eu consider ca pielicica lor este prea sensibila mai ales la inceput si am evitat servetelele fie ele cele mai laudate.
La spital am avut un bol cu doua compartimente: in unul punea apa cu gel de baie in celalalt doar apa calduta si il spalam cu un tampon de vata apoi il limpezeam, bolul l-am folosit o vreme si acasa pana am inceput sa ma obisnuiesc cu manevratul si il spalam la chiuveta.

La noi e in continuare vant si ploaie si urat de numa! offf! si man la munca si nu putem merge nicaieri fara masina pe vremea asta. Am incept de dimineata cu haine la spalat- doar 2 zile nu am spalat si zici ca era razboi in cosul din baie de parca am fi 10 nu 3 ochi peste cap

Va pupici si o zi frumoasa! sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 13 ani, 6 luni

13.04.2009 10:28     citat 

Neatzaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!
acum ne-am trezit si noi ,adica eu ,ca fimea inca doarme rad ,desi noi ne culcam pe la 23 si dormim pana la 11 se pare ca fica mea e o uturoasa foarte fericit

Anklichk - Data inregistrarii: 09.03.2005 ,la inceput nu prea vorbeam ,dar citeam ,acum insa la sarcina asta am fost pe lista viitoarelor burtoase de unde am ajuns f. repede la gravidute ,apoi aici la copilasi nascuti in 2009 ,.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 16 ani, 10 luni
Zuza: 13 ani, 5 luni

13.04.2009 10:30     citat 

Ankkka bine ca poti dormi, bbulina mea face la tumbe toata noaptea de nici o pozitie nu-i place, nu pot dormi decat foarte, foarte putin, ba mai se trezeste si K ca vrea lapte ca vrea sa faca pisu si uite asa e deja dimineata. In schimb dimineata dupa ce mananc bubulina ia somn de voie eu mai greu! socat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: