· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia peste 3 ani > Cum ii pot asigura copilului meu necesarul de vitamine si minerale?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4
subiect nou  raspunde
autor Cum ii pot asigura copilului meu necesarul de vitamine si minerale?     
cyucyca

10.04.2010 12:45     citat 

foarte interesante sfaturile doamnei doctor!!!

sus

Denunta
nico1973

Copii
david: 13 ani, 11 luni
ileana: 11 ani, 10 luni

18.11.2010 2:57     citat 

cite luni sa - i dau pikovit , si apoi cit pauza ?
sau o luna da , una nu ,
cind ii dau pikovit lu vladut , maninca bine , cind nu-i dau , nu maninca ,,, foarte fericit

sus

Denunta
cryss26buc

Copii
Rebeca Andreea: 11 ani, 5 luni

13.03.2011 10:06   un raspuns  citat 

Am o fetita care are aproape 3 ani de mica a fost agitata si nu prea manca nimic are 98 cm si 15 kg la 2 ani si 11 luni de curand i am facut analizele si are anemie f puternica asa ca am inceput fier haussman sirop ,cipcal si complex de vit insa nu vad nici o modificare avem 1 luna aproape de cand i am dat vit si 2 sapt de fier nu mananca mai nimic giuguleste fff putin in schimb bea lapte cam 600 ml poate si mai mult ...apa f multa si budinca cam asta e mancarea ei,am incercat ficatel sub toate formele ,urzici,spanac,brocoli nimic fructe doar banana si asta rar in schimb ii place mult usturoiul viermisori nu are ce ma sfatuiti pt ca nu e slaba si nici grasa este normal pt varsta ei din cate am citit continui cu fierul toata sticla apoi pauza si incep iar? pediatra nu are solutii....am incercat picovit nici un efect sunt destul de ingrijorata ...caca face de 3 ori pe zi si muult nu stiu din ce... trist

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

13.03.2011 10:12     citat 

Incearca eventual cu un tratament homeopat, dar la ala iti trebuie rabdare (posibil si cateva luni), ca nu da rezultate de azi pe maine ci in timp.

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
12 ani
: 6 ani

01.03.2012 8:52     citat 

noi la ultimul control am avut o liipsa de fier , d-na pediatra ne-a recomandat anasten junior cate 10 zile pe luna timp de 3 luni, pe urma sa-i dam multisanovit cu fier e mai scump dar eficient, abia astept sa-i refac analizele sa vad cum sta cu fierul
eu cu pikovit, minimartieni si alte minuni nu ma impac de nici o culoare trist

sus

Denunta
ihillside

03.09.2019 9:20     citat 

https://www.custom-necklace.com/[/url]

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: