· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-noiembrie 2009(50)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-noiembrie 2009(50)     
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 2 luni
Zuza: 10 ani, 9 luni

26.04.2009 8:04     citat 

Buna dimineata fetele!

Ankkka tinem pumnii! se pare ca doar pe seara ne vei da vesti, dar sa stii ca toate ne gandim la tine si o sa fie tot ok.

Fetele imi pare rau de sperietura voastra trist

La noi dupa o zi cu soare si cald ieri azi e iar innorat... si man la munca de la 8 pana la 12 la noapte.

O duminica frumoasa tuturor! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 10 luni

26.04.2009 8:57     citat 

Multumim de mic dejun bun,bun sarut Si tu sa ai o zi frumoasa! Atat de mult munceste sotul tau? prostit Cum de rezista?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 10 luni

26.04.2009 10:13     citat 

Neata fetelor!!!
IceMoon merci ptr micul de jun!!!
Anka iti timen pumni si te asteptam cu vesti!!!

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 10 ani, 10 luni

26.04.2009 10:46     citat 

Neata fetelor sarut
Anka...bafta multa la dr. sarut
Fetele...bine ca nu v-ati speriat rau la curemur sarut .
Noi mergem la soacra-mea sa mancam ochi peste cap si vb mai pe seara.Pupici sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

26.04.2009 11:34     citat 

Elena te simti mai bine? Poate Icemoon si isi da si ea cu parerea.A fost ceav trecator?Poate e de la coloana ce simti tu.

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 10 ani, 9 luni

26.04.2009 11:46     citat 

Neata sarut
ICEMOON multumim pt micul dejun sarut
ankkka bafta multa la doctor sarut
Pupici pt toate burticile sarut sarut sarut sarut sarut

Si la brasov s-a simtit cutremurul aseara, dar noi habar nu am avut ca a fost cutremur. Eram cu musafiri, statea cu totii la masa, dar niciunul nu a simtit. Nu intelegeam de ce a inceput sa ma sune tot neamul pe toate telefoanele prostit faza e ca aici au cam si picat liniile telefonice ca nu puteam vb la tel. intr-un final am aflat si noi de ce era zarva asta; le-a fost frica sa nu fi tras eu vreo sperietura.
Azi am program de lenevit foarte fericit. trebuie doar sa termnin tocanita, in rest stat la tv si poate de tras cate un pui de somn rad
Va doresc o duminica placuta! sarut sarut sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

26.04.2009 1:38     citat 

Urschuletz rezista ca ii place, altfel nu cred ca ar face fata si nu e chiar un job atat de epuizant, sunt ore multe insa.

Elena am vazut ca intrebai la burtici de contractii, e cat se poate de normal atata timp cat nu sunt dureroase, sunt asa numitele contractii Braxton-Hicks care pregatesc musculatura abdomenului pt nastere. Poti cauta mai multe informatii despre ac. contractii penet si mai ales ce e bine si ce nu e bine de facut cand ai asa ceva.

Adina o zi frumoasa!

Lore foarte bine faci: relax ca de maine iar e o noua saptamana de munca.

Dupa noi a venit socru' si am fost la ei la masa, acum inapoi acasa si leneveala si la noi. jenat

sus

Denunta
urschuletz

Copii

26.04.2009 2:58     citat 

Icemoon si eu am simtit de cateva zile contractiile si sunt sigura ca astea sunt ca se contracta burtica.dar nu tine mult si nu sunt dese.
Am intrebat pe prietena mea aseara de vaccin si nici vb de el.Suntem la acelasi dr si nu i-a dat, asa ca nu am agit.

Au venit nasii pe la noi si i-au adus broscutei cerceii.Sunt asa de mici ca nu stiu daca ies in poza.Mi-a mai luat o rochita si un costumas plus o paturica de bumbac de vara.Asa sunt de fericita cand le vad.

Tot o asteptam pe Anka cu vesti ,zicea ca dupa 5 intra pe net.

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 10 luni

26.04.2009 4:32     citat 

Fetelor , nu am apucat sa va citesc ,dar sa va spun ce am facut la dr .

avem colul inchis de 4 cm data trecuta avea 3.5 cm ,900 g si suntem bine foarte fericit

sunt tare obosita ,dar ma pastrez pt diseara !!
tati a plecat la un botez ,obligatie ,asta este si noi ne facem de cap ! rad rad rad

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

26.04.2009 4:53     citat 

Ankkka ai vazut daca esti cuminte!!!!! mare bubulina ta! Doamne ajuta pe mai departe si tu sa fii la fel de ascultatoare! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Urschuletz ce frumos ca ai nasi asa atenti! ai nostrii sunt in tara si ne vedem doar cand mergem noi acolo, insa au fost mereu foarte atenti in ce-l priveste pe K si mereu i-am trimis cadouri cand veneau ai mei aici.
Asa e cu contractiile, si ma bucur ca nu trebuie sa faci vaccinul trag cu ochiul

Noi ne-am odihnit un pic acum sa vedem ce mai facem pana diseara...

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 10 ani, 10 luni

26.04.2009 4:54     citat 

Ai vazut Anka ca daca stai cumintica totul e bine? sarut sarut sarut
900 gr?Ce grasuta e scot limba Ma bucur mult ca totul e bine sarut .
Noi acum am venit de afara...a inceput si ploaia trist

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 10 luni

26.04.2009 5:13     citat 

Anka ma bucur enorm ca esti bine!!!! Ce grasuta 900 gr.!!! Ieeee ce ne bucuram sincer, sa se faca fata mare si frumoasa ca mama ei sarut sarut sarut sarut eu am venit de la plimbare si ma bag in pat ca sunt cam obosita!!!

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 10 ani, 9 luni

26.04.2009 5:21     citat 

Ankkka ma bucur ca si tu si bebelina ta sunteti bine sarut sarut sarut sarut Conteaza mult ca ai stat cuminte in pat trag cu ochiul

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 10 luni

26.04.2009 5:39     citat 

Fetelor ,la mine conteaza enorm statul in pat ,data trecuta tot la 27s ,cand am nascut avea 800g ,si era asa de mica trist cand ajunsese la 900 g stiti ce se vedea diferenta trag cu ochiul

Stau cuminte ,sa stea si bebelina cuminte acolo ,de dimineata m-a trezit cu un mare sut in ficat rad rad

Am intrebat dr. de durerile acelea de jos ,si a zis ca la unele sarcini asa se intampla si ca nu e nimic grav !!
dar a murit de ras cand i-am pus biletul cu intrebari in mana rad rad rad a zis ca mi-am facut lectiile rad rad rad

ursuletz ,dr. tau era prezent ,nu a fost si cand am facut eu eco dar era pe hol pe acolo scot limba

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 10 ani, 10 luni

26.04.2009 6:10     citat 

Ankka, ne bucuram ca esti bine sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: