· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de vara 2008 (66)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de vara 2008 (66)     
akella

Copii
Daria: 20 ani, 2 luni
Teodora: 13 ani, 10 luni

27.04.2009 6:49     citat 

Fetelor, m-am tot uitat la pozele puilor vostri... Fii-mea e cheala... plang sau sunt foarte trist Si sora-sa era la fel, tare greu i-a crescut parul... Bine macar ca are par frumos acum, cu asta ma consolez... Sa vedem Teo cum va fi...
Gonzo, deja sunteti in antrenamente cu olita? Cum merge? Ma tot gandesc sa incep si eu, dar nu stiu cand si cum... Cu Daria a fost usor, dar tarziu (la 2 ani jumate)... prostit

sus

Denunta
GRASANA

27.04.2009 7:37     citat 

akellla bine ai revenit sarut sarut sarut
uff iar sunt bolnaviori puiutii...
alina multumim de actualizarea pozicii sarut
pupam pe ambele teo sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

27.04.2009 7:43     citat 

Akella bine ai revenit, chiar ne gandeam pe unde ai disparut. Pupici de la Teo pentru Teo sarut scot limba

Noi am inceput cu olita de multisor, de pe la 7 luni. Merge bine, kk nu a mai facut in pampers de f mult timp, asta pentru ca face ori dim cand se scoala ori dupa-masa de pranz. EU nu o chinui o pun, cand se scoala din somn, cand vine de afara, dupa ce papa. Ea s-a obisnuit si ii place si se joaca(e buna si olita ca e ca o motocicleta si are cu ce se juca)

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 17 ani, 1 luna
Ilinca: 13 ani, 9 luni

27.04.2009 7:47     citat 

multumim alina, ma bucur ca bebelina nu are nimic......si multumesc fetelor pt mesaje
apropo de ... avertizari...eu am alaptat doar 3 luni...apoi am pus un sterilet...ca am incheiat capitolul bebelusi foarte fericit

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

27.04.2009 8:47     citat 

am venit de la dr....................... piticul e ok nu are nimic la plamani,a mai crescut si are o urma de rahitism,se vad coastele.....of mititelul,nu prea am luat vigantolul si calciul deloc si ute ce am facut

bunica,nu stiu daca o mai gasesc,saraca ,nu am intrat in salon am vazut-o de la usa si am plecat am rugat asistenta sa imi spuna ce putea dar nu am auzit nimic bun............accident vascular,cheag de sange la cap, diabet,obeza, tensiune mare,puls marit,semipareza,frisoane si in plus ba stie de ea ba vorbeste numai aiurea , nu am sperante dar nici cum sa ajut

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 13 ani, 9 luni

27.04.2009 10:53     citat 

seara buna..
Danonino,imi pare rau sa aud ca e bolnavioara...bine ca nu e mai grav...anamaria nu cred ca de la dinti a facut asa cele 2 zile,a facut alergie la rosie pt ca i-au iesit si cateva pete rosii cu o crusta ca de portocala,am chemat dc si ne-a dat calciu si kanamicina unguent,ne-a spus ca probabil o durea si burtica de aia plangea saracuta...si eu ca proasta i-am mai dat si cu tuica pe gingii... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ...dar asta e,ce sa mai fac acum?
Gonzo,pai eu nu stiu cum sa slabesc inca 5 kg si tu pui numai bunatati pe aici??
rad rad

Mozolici
si tu cu rosu in gat??s-au adunat tot rosu in gat la bebelusi de vara??
Bine ai revenit akela...frumoasa papusica ai acolo..si nici noi nu avem par pe cap..doar in alte parti..
trag cu ochiul trag cu ochiul

Oana,imi pare tare rau pt bunica ta,dar ma bucur ca piticul e bine si o sa fie si mai bine la urmatorul control,ai incredere..

sarut sarut

am promis poze ..

cu noua palarioara..

matusica mea a vrut sa vada cum imi sta cu esarfa in cap..

si cu o prietena in centru orasului care anul asta a aratat tare frumos..

noapte buna mamici si puiutii!!!

Nico? nu am vazut ochisorii frumosi de mult.. trist trist

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

28.04.2009 7:06     citat 

----------
oana-oana a scris:
am venit de la dr....................... piticul e ok nu are nimic la plamani,a mai crescut si are o urma de rahitism,se vad coastele.....of mititelul,nu prea am luat vigantolul si calciul deloc si ute ce am facut

bunica,nu stiu daca o mai gasesc,saraca ,nu am intrat in salon am vazut-o de la usa si am plecat am rugat asistenta sa imi spuna ce putea dar nu am auzit nimic bun............accident vascular,cheag de sange la cap, diabet,obeza, tensiune mare,puls marit,semipareza,frisoane si in plus ba stie de ea ba vorbeste numai aiurea , nu am sperante dar nici cum sa ajut
----------

oanas eu m-am gandit ca asta e cand mi-ai zis de bunica ca suntem si noi patiti si bunica sotului si socrul meu...si am biii sunt inca printre noi......din pacate bunica e paralizata in scun cu rotile dar se lupta sa traiasca...asa ca nu disperati sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 10 luni

28.04.2009 7:13     citat 

la multe lunite Miruna Ioana!

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 9 luni
Luca Daniel: 11 ani, 11 luni

28.04.2009 7:15     citat 

Buna dimineata! sarut

La multe lunite Ioana Miruna sarut sarut !

Oana ma bucur tare mult ca piticul este bine zambet

sus

Denunta
DANONINO

Copii

28.04.2009 7:19     citat 

Yupiiiiiii am avut o noapte linistita, nu a mai facut febra sper sa fi scapat de febra.

Si acum o cafeluta buuuna sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 10 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 11 luni

28.04.2009 7:30     citat 

ma multe lunite miruna ioana.....

oana pupam piticul...si eu mai uit sa-i dau vigantolul trag cu ochiul

nino pupici si sarei...bine ca n-a mai facut febrita zambet

sus

Denunta
akella

Copii

28.04.2009 8:15     citat 

Gonzo, ma gandeam sa ma apuc si eu de antrenament la olita, dar de cand va veni caldura... Programul i-l cunosc, in mare... vedem... Pampersii i-au ramas mici (4+) si nu stiu cum sa-i schimb... ca nu mai am bonul de la Cora... am un bax intreg... cred ca mai degraba voi intreba la farmacia din colt... Sau ii pot folosi pana ii termin, dar cum s-o trezesc noaptea s-o schimb? In timpul zilei nu-i problema, dar noaptea... Teo se culca pe la 22:00 si se mai trezeste dupa 8:00... interval in care pipi deverseaza din pampersi... Iar dac-o trezesc ajunge in mijlocul patului la noi si nu-i bine... rad
Teo a luat vigantolette (pastile) dizolvate in biberonul de dimineata... Mai are una de luat maine apoi reincepem in toamna...
Cand iesim mai tarziu, sa nu uit sa intru in farmacie sa-i iau ceva pentru tuse, ca nu-i mai trece... Da' nici ca te intelegi cu ea: numai pe jos sta, si-i frig pe gresie... trist

sus

Denunta
DANONINO

Copii

28.04.2009 8:31     citat 

Akela ai grija ca eu asa cred ca a racit Sara. Si eu am gresie pe jos in bucatarie si sufragerie stiu ca nu este bine dar prefer sa o tin in premergator decat pe jos, cu toate ca ea asta vrea sa mearga prin casa, dar este asa de frig mai ales ca au oprit caldura ca ii ingheata manutele chiar daca este pe covor.

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 17 ani, 2 luni
MIRUNA: 13 ani, 9 luni

28.04.2009 9:05     citat 

scumpica mea,Miruna! sarut sarut sarut

sus

Denunta
akella

Copii

28.04.2009 9:07     citat 

Ooo, dar ne certam ca la usa cortului daca n-o las sa stea unde vrea ea... In premergator sta ce sta, dar tot pe jos ajunge... Ea e mucioasa de vreo 2 saptamani... A venit sora-sa cu oarece muci de la gradi, si ne-a dat tuturor... Teo a luat oscilococcinum si vitamina C, dar a ramas cu o oarecare haraiala/tuse...
Ma duc sa ma echipez - iesim pana-n piata sa luam una-alta pentru un pui cu sos dulce-acrisor...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: