· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(96)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(96)     
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

27.04.2009 8:02   Bebelusi de toamna-iarna 2008(96)  citat 

2.09.2008................Youssef,pui de Tasnim
3.09.2008.................Melisa-Elena, pui de mymy2008
5.09.2008.................Razvan Alexandru,pui de sanda291283
9.09.2008.................Mihai, pui de Michaelaa
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy

1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
3.10.2008...................Andrei,pui de andreiutza_luci
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia 2 dintisori
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef 2 dintisori
6.10.2008....................Yasmina-Maria,pui de mamiyasmi
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008..............Bianca Elena,pui de petra_ela
17.10.2008.................Ana-Raisa,pui de Vachi
20.10.2008...............Cristian Viorel , pui de crisalina31
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen 2 dintisori
21.10.2008................Toma ,pui de Motania
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
29.10.2008..................Mihai-Olivian,pui de Devon
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83

3.11.2008.................Samy , pui de lucky_amy
5.11.2008..................Mario-Stefan,pui de mirelix
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
08.11.2008..............Adam Anas,pui de Anaisa
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy

3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
7.12.2008..................Briana,pui de ssanca
10.12.2008................Stefan-Cristian pui de Tei
12.12.2008.................Adela pui de Drutza
18.12.2008................Krisztina,pui de Okidli
19.12.2008..................Vlad,pui de Adim
21.12.2008................Gabriel Laurentiu pui de diana-alina
21.12.2008................Ioana Alexandra,pui de Olgavart
22.12.2008................Elena Maria,pui de diana_maria
23.12.2008.................Darius , pui de cosima

FRIENDS
26.03.2009..............Vlad , pui de yazmine

avem 48 de bebelusi, 24 fetitze si 24 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

asa am inceput, 2 ,3, 4 ,5 ,6, 7 ,8 ,9, 10 ,11 ,12, 13, 14 ,15, 16, 17 ,18 ,19 ,20 ,21 ,22 ,23, 24 ,25 ,26 ,27 ,28 ,29 ,30 ,31, 32 ,33 ,34 ,35 ,36 ,37 ,38 ,39 ,40 ,41 ,42, 43 ,44, 45 ,46, 47, 48, 49 ,50, 51 ,52, 53 ,54 ,55 ,56 ,57 ,58, 59 ,60, 61 ,62 ,63 ,64, 65 ,66, 67 ,68, 69 ,70, 71 ,72 ,73 ,74 , 75 ,76 ,77, 78 ,79, 80 ,81 ,82, 83 ,84 ,85 , 86 , 87, 88 ,89 ,90 ,91 ,92 , 93 , 94 ,95

Te rugam Doamne, vindeca durerea acestui copil(Denisa). Alunga de la el toata boala si toata neputinta. Tu, care esti doctor al sufletelor si al trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale.
Vindeca-l pe el, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru.
O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pentru copilul acesta(Denisa), stinge-i focul ce l-a cuprins, inceteaza-i boala, ridica-l din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel Care vindeci neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam in vecii vecilor. Amin.

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

27.04.2009 8:08     citat 

Mami

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 4 luni

27.04.2009 8:10     citat 

multumim mami sarut
apropo mamiyasmi cine te cearta ??spune cine??si-l rezov eu ...
eiiii si maia a papat vre-o 3 lingurite ce diorba de la mine ...le-a devorat prostit prostit

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

27.04.2009 8:39     citat 

Multumim mami.
Mai dar voi ati inceput diversificarea nu gluma iar eu ma gandesc cu groaza la acest lucru.Off imi aduc aminte cat am tras cu Robert si ma rog la D-zeu ca macar Rares sa fie un mancacios ca altfel zau ca plec de acasa scot limba

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 4 luni

27.04.2009 9:22     citat 

Neata...
Foarte frumosi bebelusi avem... frumoase pozici... si cum se vede diferenta... surprins cat au crescut... prostit cel putin eu asa vad cum nu am intrat de ceva timp jenat Buna idee cu rugaciunea,... si chiar ar trebui sa o si citim cel putin de cate ori dam cu ochii de ea... multa sanatate micutei Denisa... sarut
Stefanut sa-ti fie de bine botezul... si pozele? unde sunt pozele?

Noi am fost plecati in Craiova la parintii mei ,de Pasti , a fost foarte frumos m-am simtit ca acasa la mama... foarte fericit cu toate ca am mers cu gandul sa o ajut , sa nu faca nimic, sa fac eu totul... cu pregatirile si toate alea, pune-te masa, ridica-te masa... Eiiiii bine am zis "cu gandul" si nu cu fapta... Nu m-a lasat sa fac nimic... Iar pe Sofia o vedeam doar cand trebuia sa pape.... scot limba Au plimbat-o toata ziua cu caruciorul , au vorbit cu ea, i-au cantat, i-au spus povesti, s-au jucat...... dar si ea a fost foarte foarte cuminte... nici o smiorcaiala sau matzaiala, nimic... A stat afara in fiecare zi de la 8 dimineatza pana la 8 seara... Afara a mancat ,afara a dormit ....intram in casa doar cand trebuia sa schimbam pampi... M-am temut tare de ruta Satu-Mare....... Craiova, fiind foarte lunga... dar pot spune ca nu am avut nici o problema pe tot drumul.. nici dus , nici intors... A dormit , s-a jucat si a papat... Am avut dubii in folosirea climatizarii in masina... asa ca nu am folosit-o ...in schimb am tinut geamul din partea soferului foarte putin deschis(2 centimetri) ...
Mami se simte mai bine... tati trebuie sa mearga sa mai faca cateva analize .. il cam supara ficatul si el se gandeste la ce e mai rau... ochi peste cap ( cum boala lui este maligna) offf...
Parintii mei au fost foarte fericiti ( este putin spus) ca ne-au vazut... Acum ma suna in fiecare zi de 2-3 ori... le este dor de noi...
Sofia a zis TATA , dada, baba si papa... foarte fericit Inca nu a zis MAMA... trist cu toate ca de cand s-a nascut eu tot ii repet MA-MA, MA-MA, MA-MA... jenat scot limba vrea sa-mi faca in ciuda cu ta-su scot limba foarte fericit Merge in patru labutze, inca nu avem nici un dintisor, vorbeste toata ziua pe limba ei si e foarte zambareatza... rade din orice... Ieri am cantarit-o si are 7, 900 kg cu tot cu pampers.. scot limba Maninca orice ii dau , dar tzitzi e nelipsita... Tzitzi inainte de masa, dupa masa intre mese... Mananca foarte bine... si oricat ar manca dupa ce mananca imi goleste o tzitzi... scot limba
Dimineatza cand se trezeste papa tzitzi... dupa o ora papa cereale de la nestle cu flori de tei... apoi doarme ..se trezeste papa tzitzi... mai tarziu papa un iaurt simplu... mai sta putin si iar tzitzi apoi nani... Se trezeste papa tzitzi... apoi supa crema de legume, apoi tzitzi si somn... de noapte buna... Iar noaptea papa tzitzi de 2 -3 ori... prostit
Si iesim afara in fiecare zi... trag cu ochiul
AAAAA poze

Si asta o vrem la colaj

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 12 ani, 3 luni

27.04.2009 9:30     citat 

Buna dimineata si La multi ani sarbatoritilor!
Ne pregatim de vaccin...adica nu ne prea-gatim ca doar ce vom face...o mica intepatura.Asa ii spun eu lu fiu-meu de azi dimineata ca sa-l obisnuiesc cu gandul. scot limba
Mamiyasmi nu-ti face inca griji cu diversificarea caci nici noi nu stam prea bine la acest capitol.Deci nu sunteti singurele mofturoase.La fel si la noi preferatele sunt branza+mar si piure care sa aiba si un pic de cartof.In rest...nu ne dam in vant dupa legumele celelalte, nici carnea nu e nemaipomenita....cred ca vom introduce in curand ficatul (sa mai studiez), iaurtul, galbenusul,...
Brish ai dreptate ca parul incet incet i s-a mai deschis si mai ales ai dreptate cand spui ca seamana cu mine... scot limba sarut
Frumosi plimabaretii nostri care s-au bucurat de aer proaspat de tara. sarut
Andreea.... ochi peste cap ne cam pui cu inima pe jar dar ti-o vom coace si noi vreodata... trag cu ochiul
Lasa gypsy ca tu esti mamica cu experienta...desi copiii nu seamana intre ei si e posibil ca Rares sa fie exact opusul lui Robert in ceea ce priveste gusturile pentru papa.
Am fiert si eu legumele pt. piure si astept sa vina mama cu ou si carnita proaspata. sarut
Pe la 12 vom merge la vaccin.
Va uram o zi minunata!

Pana m-am mocait eu a aparut si nora-mea!Tare v-am mai simtit lipsa!!!DAr cu asa poze...a meritat.Frumoasa mea dulce.

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 4 luni

27.04.2009 9:37     citat 

Laducu , sa ai culaj la vaccin ca nu doale tale... Iti spun eu ca stiu... si eu am facut si nu m-a dulut... Sa te gandesti la mine cand cand te intzeapa si nici nu o sa simti... ia sa veji...si sa nu pangi... da?

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 3 luni
am nascut deja!

27.04.2009 9:41     citat 

Sofi frumusete mica sarut sarut sarut sarut pupam gurita dulce sarut
Raducu bafta la vaccin sarut sarut sarut

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 5 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 3 luni

27.04.2009 9:55     citat 

----------
gypsy a scris:

Mai dar voi ati inceput diversificarea nu gluma iar eu ma gandesc cu groaza la acest lucru.Off imi aduc aminte cat am tras cu Robert si ma rog la D-zeu ca macar Rares sa fie un mancacios ca altfel zau ca plec de acasa scot limba
----------

Si vii la mine confuz Hai te roooggg....am vazut ca stii sa faci o multime de dulciuri delicioase scot limba foarte fericit
Crezi ca noi de ce stam de aproape o luna numai pe mar+morcov+portocala jenat tot de teama sa nu o dam in bara si refuze ceva sau, mai rau, sa nu mai accepte nimic socat Oricum, azi vom incerca faimoasa supa de legume, sa vedem ce succesuri vom inregistra prostit
Acum tocmai am servit micul dejun, format din 2 mere potrivite rase+suculet dintr-un morcov marisor+ o jumatate de portocala+ o tzatzaaaa plina-plina scot limba jenat Si avem chef de chiuituri si rasete in gura mare rad
Ma duc sa o pap toata ce mi-e draga de mor prostit
Aaa, Raducu, bafta multa la vaccin......are dleptate Emma, nu doare decat fff putin, dar cum tu esti barbat, nici nu vei simti trag cu ochiul
Doamnee, ce frumoasa esti Emma......ce ochisori prostit
Revin trag cu ochiul

sus

Denunta
cosima

Copii
darius: 12 ani, 1 luna

27.04.2009 10:27     citat 

raducu bafta la vaccin...
sofi ce scumpita sti...tare frumoasa...
ne gandim si noi in fieacre zi la denisa si speram sa se faca bine...
noi ne-am trezit la 5 dim si acum suntem franti....
leti ce faci??? sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

27.04.2009 10:47     citat 

Hello lume,
As scrie dar nu prea ma lasa voinicul meu energic. Vreau sa felicit toate mamicile ca au "plamadit" niste minuni de copii frumosi cum nu s-a mai vazut. zambet Toti au crescut frumos si ma minunez de fiecare data cand ii vad in poze. Pupam obrajorii sarut sarut sarut
Noi n-avem dinti nici acum prostit dar ii asteptam cu infrigurare zi de zi ochi peste cap .Tudorisca vorbeste toata ziua ;aaaaaaaaaaa, uaae,,,eeeeeeiiiii....apoi un pic de smiorcaiala si apoi un ras in hohote si apoi niste zambete si tot asa.E din ce in ce mai dulce si mai mofturos. rad Astept cu nerabdare sa stea in fundulet singurel sa ne jucam altfel. Mi-e drag cand ii vad pe ai vostri cum stau in fundulet...sunt tare dragalasi...si imi dau seama cat de mult au crescut. zambet

Voiam sa spun o groaza de lucruri dar....am uitat jenat .
Vreau sa urez insanantosire celor suferinzi si sanatate maxima tuturor sarut

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

27.04.2009 10:53     citat 

Bafta la vaccin Raducu. sarut sarut sarut

Cu diversificarea stam bine.Multumim Fetelor pentru raspunsuri. zambet Papa piure de pastarnac, morcov, patrunjel si telina in combinatie cu galbenus de ou sau cu carne de pui. Bineinteles ca nu adora cartoful dar tre sa fac eu cumva ca in viitor sa-l pot introduce in alimentatie sub o anumita forma. As vrea sa introduc branza asa ca va rog sa-mi spuneti cum se face branza cu zeama de lamaie(cantitate etc). Am luat lapte ecologic cu 1.5% grasime de la Dorna si ma pregatesc sa introduc ceva nou in alimentatia lui bebelisca.Liana help!

Acum ma chinui sa descarc niste poze. Pupici!

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

27.04.2009 11:16     citat 

salutare.......neatza, sau...Hristos a inviat!
Nu am citit nimic din urma, nici nu am timp acum.....am intrat doar sa multumesc tuturor fetelor ce s-au gandit la noi! sarut sarut sarut

Botezul a fost o reusita , totul a iesit exact cum imi doream si sunt pe deplin satisfacuta!
Sa mai zic ca am febra musculara?!?! jenat
Revin

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

27.04.2009 11:17     citat 

-Branza de casa se face astfel:
Se pune lapte la fiert -unii recomnda lapte la punga nu la cutie (cel la cutie cica nu se branzeste)Eu am luat la cutie, insa, Cedra de la Napolact. Cand a fiert laptele, cat inca este pe foc se pun in el cateva picaturi de lamaie. Stingem focul, apoi trecem prin sita. Din 120 ml lapte ies 30g branzica.

Branza de casa calcica se face astfel:
Se pune lapte la fiert. Cand a fiert laptele, cat inca este pe foc se pun 8 pastile de calciu lactic pisate in el- se mai tine pe foc 30 secunde si o sa inceapa sa se branzeazsca. Se ia de pe foc si cu o lingura cu gaurele, se strange branza care se pune la scurs intr-un tifon steril (calcat cu fierul de calcat).
Nu se da din branza aia mai mult de 3 zile. Se tine la frigider la 2-8 grade C.

Branza de vaci:
2 pastile de Ca, zdrobite, puse la fiert in 250 ml (o cana) de lapte gras UHT si cand da in clocot, lamaie cam o lingurita; imediat ce punem lamaia se aduna totul. Scurgeam prin tifon si rezulta un caus de branza de vaci destul de cremoasa.

iaurt:
Fierbi laptele (de preferinta cu grasime mai mare altfel iese mai apos), intr-o galetusa de smantana sau iaurt pui o lingura de smantana (iese mai dulce) sau de iaurt pe fund, torni laptele fiert cand este caldutz (nu fierbinte) si il lasi 12/24 de ore sa se prinda, la loc cald, fara sa fie miscat recipientul.

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

27.04.2009 11:20     citat 

am plecat , ne citim maine ...
cuscra sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: