· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008 (98)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008 (98)     
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 13 ani - La Multi Ani!

29.04.2009 2:53   Bebelusi de toamna-iarna 2008 (98)  citat 

2.09.2008................Youssef,pui de Tasnim
3.09.2008.................Melisa-Elena, pui de mymy2008
5.09.2008.................Razvan Alexandru,pui de sanda291283
9.09.2008.................Mihai, pui de Michaelaa
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy

1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
3.10.2008...................Andrei,pui de andreiutza_luci
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia 2 dintisori
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef 2 dintisori
6.10.2008....................Yasmina-Maria,pui de mamiyasmi
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008..............Bianca Elena,pui de petra_ela
17.10.2008.................Ana-Raisa,pui de Vachi
20.10.2008...............Cristian Viorel , pui de crisalina31
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen 2 dintisori
21.10.2008................Toma ,pui de Motania
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
29.10.2008..................Mihai-Olivian,pui de Devon
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83

3.11.2008.................Samy , pui de lucky_amy
5.11.2008..................Mario-Stefan,pui de mirelix
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
08.11.2008..............Adam Anas,pui de Anaisa
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy

3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
7.12.2008..................Briana,pui de ssanca
10.12.2008................Stefan-Cristian pui de Tei
12.12.2008.................Adela pui de Drutza
18.12.2008................Krisztina,pui de Okidli
19.12.2008..................Vlad,pui de Adim
21.12.2008................Gabriel Laurentiu pui de diana-alina 2 dintisori
21.12.2008................Ioana Alexandra,pui de Olgavart
22.12.2008................Elena Maria,pui de diana_maria
23.12.2008.................Darius , pui de cosima

FRIENDS
26.03.2009..............Vlad , pui de yazmine

avem 48 de bebelusi, 24 fetitze si 24 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

asa am inceput, 2 ,3, 4 ,5 ,6, 7 ,8 ,9, 10 ,11 ,12, 13, 14 ,15, 16, 17 ,18 ,19 ,20 ,21 ,22 ,23, 24 ,25 ,26 ,27 ,28 ,29 ,30 ,31, 32 ,33 ,34 ,35 ,36 ,37 ,38 ,39 ,40 ,41 ,42, 43 ,44, 45 ,46, 47, 48, 49 ,50, 51 ,52, 53 ,54 ,55 ,56 ,57 ,58, 59 ,60, 61 ,62 ,63 ,64, 65 ,66, 67 ,68, 69 ,70, 71 ,72 ,73 ,74 , 75 ,76 ,77, 78 ,79, 80 ,81 ,82, 83 ,84 ,85 , 86 , 87, 88 ,89 ,90 ,91 ,92 , 93 , 94 ,95 , 96 , 97

Te rugam Doamne, vindeca durerea acestui copil(Denisa). Alunga de la el toata boala si toata neputinta. Tu, care esti doctor al sufletelor si al trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale.
Vindeca-l pe el, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru.
O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pentru copilul acesta(Denisa), stinge-i focul ce l-a cuprins, inceteaza-i boala, ridica-l din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel Care vindeci neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam in vecii vecilor. Amin.

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
13 ani

29.04.2009 2:57     citat 

Multumim Andreea... sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
crisalina31

Copii
vlad rares: 26 ani, 5 luni
cristian viorel: 12 ani, 11 luni
Luca Andreas: 9 ani, 3 luni
am nascut deja!

29.04.2009 3:03     citat 

Ne rugam pentru tine, Deni, si pentru parintii tai...

Uauuuu! Am aparut in colaj!!!! trag cu ochiul Ce frumos ne sta acolo! trag cu ochiul
Multumim, Andreea!

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani, 4 luni
Maria: 12 ani, 11 luni

29.04.2009 3:03     citat 

multumiiiim sarut sarut sarut
copiez si aici mesajul de dincolo trag cu ochiul
au adormit amindoi copiii adineauri,trebuie sa merg la bucatarie,am uitat ca lasasem combina la dezghetat de dimineata si acum am de steeers prostit

Sumolina mea are 9,300 kg prostit jenat stiam eu ce stiam de am luat-o usurel tare cu diversificarea ,o simteam"la mina" prostit de masurat nu mai era timp,era nervoasa ca-i era somn si nu am mai stat sa o enervez mai tare,voia in brate,dar o sa o masuram alta data.Mie mi-ajunge sa stiu ca am renuntat la hainutele de 6 luni de ceva vreme si umblam in hainute de 9-12 luni .
aaa,si mi-a zis ca or sa-i iasa in curind si dintisorii de sus(na,daca are ochiul format,vede,eu ma iau doar dupa degetele in gura si nervisorii din timpul noptii.Acum ramine de vazut si cind or sa-i apara)

am vazut poze superrr cu Maru'MicCuOchiiCaMurele stind tantosa in picioare sarut sarut sarut si poze "din tinerete" cu trei tei frumosi trag cu ochiul sarut si un Mihaitza dulce-dulce care e mare si se da in leagan!!
sa stiti ca NU am vazut poza cu crisalina,NU am vazut cit de slaba era si ca gravida,nu,nu!!! scot limba foarte fericit

meeeerg ca urla frigideru' cool

sus

Denunta
michaelaa

Copii
Mihai: 13 ani
am nascut deja!

29.04.2009 3:11     citat 

Gata, am revenit de la plimbare. Multumim Andreea de colaje, si multumim tare mumos ca ne-ai schimbat poza sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Blavo Sumolina, fetita mare si sanatoasa, pupici pe obrajori........

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 24 ani, 4 luni
Christian: 12 ani, 9 luni

29.04.2009 4:17     citat 

Maliuca...bravo la tine, fetita puternica si curajoasa !
Sa dea DD sa nu aiba nici un fel de reactie la vaccin.
Andreea, multumim pt foi.....sunt frumoase colajele dar si mai frumos sta sus acolo urarea pt mamiyasmi.

Oare ce face Adela.....pui de Drutza ?!?!? Mi-e dooooor, si tare as vrea sa le vad jenat . Si de Ireen cu Daria si Edy mi se face doooor!

sus

Denunta
ReBeIIa

Copii
Selim Ayan: 12 ani, 9 luni

29.04.2009 4:26     citat 

Hristos a inviat!

Imi cer scuze ca nu am putu sa va urez Paste fericit, dar nu am mai intrat de mult pe parinti.com
in joia mare, inainte de paste, cand ii faceam baie lui Ayan am vazut niste bubite rosii pe el... iar dimineata era plin din cap pana-n picioare... m-am speriat... am fugit in policlinica... nu era doctorita la care ma mai duceam, am sunat-o pe asistenta de la med de fam si a zis ca nu se lucreaza in vinerea mare si ca e posibil sa fie rubeola... m-am speriat asa tare.. m-am intors la policlinica si am gasit un doctor pe picior de plecare si m-am rugat de el sa mi-l consulte... a zis ca nu poate sa-si dea seama ca e prea mic, dar fiindca nu are ganglioni nu e rubeola si ca e urticarie... m-am mai linistit... imi scrisese o trimitere la boli de piele, dar nimeni acolo, asa ca mi-a dat peritol... cand i-am facut baie am dat de un ganglion mic la ceafa... iar m-am speriat, dar la 2 zile dupa ce i-am dat peritol, au disparut,,, sper sa fi fost urticarie... insa peritolul mi=-a dat somnicul copilului peste cap... ba dormea tot timpul... ba nu voia sa doarma, plangea cand voiam sa-l culc si tot asa... am incetat sa-i mai dau si si-a revenit! Multumesc lui d-zeu!
si daca ma gandesc bine, am fost internata cu el in spital inainte de craciun... hmmm... toate astea se intampla inainte de sarbatori... acum am zis ca orice ar fi nu ma mai duc la urgente... ochi peste cap bine... sper sa nu se mai intample nimic... ochi peste cap

uitati puiutul meu!

sus

Denunta
lucky_amy

Copii
Samy - Baietel frumusel
12 ani, 10 luni

29.04.2009 4:30     citat 

Buna mamici,

iar nu am citit din urma si ati trecut la alt capitol, felicitari. Acum l-am facut pachet pe bebe si l-am trimis afara cu mama macar juma de ora si profit sa va scriu inainte sa trec la spalatul vaselor si alte treburi ( MULTEEEEEEEEEEEE) care ma asteapta.

Eu intru rar fetelor pt ca mai mereu suntem plecati de acasa, ba incolo, ba incoace si cand ajung e tarziu, sunt franta, bebe e mofturos si nu am chef sa mai deschid laptopul insa voi.......harnicutelor, mereu sunteti active pe forum si postati macar o data pe zi; va invidiez. pup.

Noi suntem bine, azi a mancat bebe mar verde si i-a placut, in rest tzitzi toata ziua. Curand incercam banana sa vedem cum o tolereaza.

Scuze ca nu am pus poza cu Samy, inca incerc sa gasesc firul de la camera pt ca nu am nici o poza recenta in computer; sper sa revin curand si sa-mi vedeti minunea de baiat.

Va pup pe toate si va doresc numai bine, sanatate voua si la puiuti frumusei

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 16 ani, 1 luna
Teodora Stefania: 12 ani, 10 luni

29.04.2009 6:04     citat 

Andreea sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
MaliaSa, felicitari ca ai fost fetita de fetita cool foarte fericit cuminte si cooperanta trag cu ochiul Si BRAVO pt greutate Sumolina surprins (chiar daca avem noi codita in varful capului, tot tu detii titlul, fara discutii)..... iar ma apuca pandaliile si fac comparatii....de data asta e fetita...... ochi peste cap
Eu am fost la stomato si tanti dr l-a atins si deranjat un pic pe nenea NERV, care acuma ma toaca marunt-maruntel, de-mi vine sa sar pe geam plang sau sunt foarte trist tre' sa mai merg vineri......
Cum v-am spus, Teo a facut dimineata la 7 febra (38.1), i-am pus sup, i-a scazut, dar la 13.30 avea iar 37.8 si i-am dat 2.5 ml nurofen.......si nu a mai facut de atunci.......eu tot tind sa cred ca e de la dinti, ca daca ar fi fost altceva crestea mai mult si nu ceda numai la antitermic, nu confuz ochi peste cap
In alta ordine de idei, nu-mi accepta de nici o culoare supica trist ieri am facut pauza si azi am incercat iar........i-am pus morcov+pastarnac+telina+jumatate de cartofior mic+un firicel de ceapa+o lingurita de ulei.......data trecuta le-am pasat cu furculita (numai morcov, telina, pastarnac) si am crezut ca nu-i place ca simte la limbuta bucatele (chiar daca erau minuscule). Acum am adaugat cartof si ceapa tot in speranta sa aiba gust mai bun si sa accepte...si le-am pasat si la blender si a iesit supa-crema.......si tot degeaba trist Si ii era sigur foame, ca nu mancase de 4 ore.......cum i-am dat sanul a tras cu putere de l-a golit si a si adormit.....
Mai am cateva posibilitati:
-sa nu-i mai pasez telina
-sa elimin total telina, adica nici la fiert sa nu-i mai pun
-sa i-o fac subtire de tot si sa i-o dau cu biberonul.........
-sa fierb si carnita
Oare o sa accepte vreodata supa confuz si daca nu, cu ce pot inlocui pt masa de pranz confuz surprins
Off Doamne, la Clau a mers atat de usor, parca a venit totul de la sine......nu a fost aliment pe care sa-l refuze......Teo e mai fitzoasa prostit
Cuscra.....jos palaria, ai toate felicitarile mele.......invata-ma si pe mine cum sa-mi fac timp pt mine, ca tare nu ma mai descurc ochi peste cap
Mini-bursule sarutsarutsarutsarutsarut gurita dulce zambet si ce bine arata buni a ta surprins
Cris, ne luam de mana amandoua, asta era si visul meu cand eram graviduta, sa mai pun cateva kg pe mine, dar nu a ramas nici un gram plang sau sunt foarte trist si nici nu se prinde nimic, desi as da orice pt inca vreo 5 kg.......si eu mananc la greu, vorbesc ff serios......Acuma scriu pe laptop si nu am aici poze sa incarc sa ma vezi cum aratam gravi......dar iar ma bat fetele scot limba Asa ca daca gasesti vreo reteta de ingrasare, da-mi-o si mie te rog sarut
Nu mai stiu ce vroiam sa scriu.....sunt obosita si suparata.....si uituca prostit
Pupici sarut

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii
yasmina maria: 12 ani, 11 luni
ariana georgiana: 11 ani, 9 luni

29.04.2009 6:18     citat 

buna fetelor!!!
De dimineata ma chinui sa scriu si eu macar un mesaj si nu mai apuc nervos
Ma bucur ca au trecut toti bebeii cu bine de vaccin si le doresc sanatate multa Emmei si Mariucai de Adytza care vad ca isi sperie un picut mama.
Azi am incercat sa ii dau si eu Yasminei iaurt simplu dar nu i-a placut , a strambat din nas prostit
Eu ma simt bine dar am un somn in mine ca si acum imi cad ochii pe tastatura si ma cam doare spatele!!!
Am fost prin oras azi cu treburi si m-a pus nervos sa intru intr-un mag. cu haine pt bebe, i-am facut Yasminei mai devreme sedinte foto de s-a saturat mititica. A adormit imediat acum vreo 10 min.Am sa le descarc acusica si am sa va arat ce rochite frumoase am gasit sarut
Multumesc Andreea si Mami pt colajul cel mai frumos scot limba de pana acum, ma face-ti sa ma simt rasfatata si importanta jenat

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 13 ani - La Multi Ani!

29.04.2009 6:22     citat 

alina mie maia nu mi-a vrut supa la inceput si am urmat urmatorii pasoi :
am eliminat telina complet
am cumparat 3 borcanele hipp , i-am dat in prima zi unul , a doua zi ii dadeam o lingura supita facuta de mine o lingura hipp , a 3 a zi la fel , a 4 a zi i-am dat numai supa mea si gata trag cu ochiul trag cu ochiul
succesuri sarut sarut

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii
yasmina maria: 12 ani, 11 luni
ariana georgiana: 11 ani, 9 luni

29.04.2009 6:23     citat 

Alina sa stii ca nici Yasmi nu imi mananca deloc supa si la fel i-am tot scos si iar i-am bagat legume de toate felurile dar nu vrea si gata.
Nu da-ti cu rosii, dar eu ii dau ciorbita, fara sare dar asta ii place!!!Ce sa fac trebuie sa ii dau ceva la pranz si chiar daca se gaseste cineva sa ma apostrofeze (nu neaparat de la bebei de toamna - iarna) nu mai pot eu!!!!

sus

Denunta
ReBeIIa

Copii
Selim Ayan: 12 ani, 9 luni

29.04.2009 6:32     citat 

el e ingerasul meu fericit! sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii

29.04.2009 6:45     citat 

Alina,palelea mea trag cu ochiul este sa o lasi mai moale cu supa...cine te grabeste? primesti puncte de penalizare cumva daca nu-ti maninca Teo perioada asta supa? prostit ca eu nu vad de ce sa ne grabim,de ce sa ne suparam ca nu accepta aia,ca nu accepta aia...si ce daca? depinde viata copiilor nostri cumva de castronelul ala de supa?? acuma nu vreau sa par nesimitita(avind in vedere cit cintareste maria),dar va jur ca nu e nici o legatura intre greutatea fetei mele si relaxarea mea.
Ati mai vazut copil care sa traiasca numai cu lapte la 2 ani? Nu.Au tot timpul sa se obisnuiasca cu gusturile.Mamici dragi,nu va mai stresati daca voi va propuneti ca in saptamina asta(si neaparat asta! scot limba ) sa manince supa sau piure sau carnita si bebe nu vrea....pai bebe stie el/ea ce ii place si refuza ceea ce nu ii "suna bine"
----------
CLAUDYA-MARIA a scris:
si daca nu, cu ce pot inlocui pt masa de pranz ?
----------
...aaa...exchiuz mi....poate am inteles gresit,insa tu vrei ca la 6 luni sa ii inlocuiesti total o masa?de ce? prostit
Repet,nu vreau sa par meschina ! Tot ce a mincat M pina acum au fost citeva zile in care i-am dat mar.banana,brinza calcica, o data i-am dat citeva virfuri de lingurita(la propriu) de bors de gaina de tzara(acru,ievident,insa degresat oarecum si fara legume,insa....bors prostit ),acum doua zile cred un pic de suc de morcov si un pic de suc de portocala azi dimineata,care a si ajutat-o sa faca f bine caca(avea tendinta de constipatie zilele astea).Nu ma dau de exemplu,ci am zis doar ce si cum a papat fata mea,adica niste chestii oferite haotic,fara nici un plan de diversificare,fara nici un stres.

In plus...Alina....copiii mei amindoi s-au nascut mari,Tudor de 3,750 si maria de 4,050...asa ca sa nu uitam ce avantaj au avut de la bun inceput....si..sa nu uitam de asemenea ce inaltime avem noi,amindoi parintii lor,si ce conformatie! Normal ca facem copii mari,la "masurile" noastre!

pe bune,imi pare rau ca m-am laudat cu greutatea Mariei,nu am vrut nici o clipa sa supar pe cineva,tocmai pt ca eu una nu fac comparatii intre copii...uite,na,la o adica,si eu ma pot supara ca Maria mea a zis doar o data "mama" si ca nu merge in 4 labe asa frumos ca Mariutza Adytzei sau ca Sofi care bate camera in lung si-n lat prostit ...intelegi ce vreau sa zic? trag cu ochiul motive de intristare gasim cu duiumul la urma urmei,insa chiar nu are rost sa ne necajim aiurea atita timp cit avem copii intregi,frumosi si minunati fiecare in felul lui,fiecare cu ritmul lui de crestere!

sus

Denunta
mamistef

Copii

29.04.2009 6:47     citat 

----------
mamiyasmi a scris:
ma face-ti sa ma simt rasfatata si importanta jenat
----------

..pai asa si esti,madam! trag cu ochiul scot limba
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: