· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008(105)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008(105)     
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 13 ani, 1 luna

07.05.2009 1:44   Bebelusi de toamna-iarna 2008(105)  citat 

2.09.2008................Youssef,pui de Tasnim
3.09.2008.................Melisa-Elena, pui de mymy2008 3 dintisori
5.09.2008.................Razvan Alexandru,pui de sanda291283
9.09.2008.................Mihai, pui de Michaelaa
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy

1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
3.10.2008...................Andrei,pui de andreiutza_luci
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia 2 dintisori
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef 2 dintisori
6.10.2008....................Yasmina-Maria,pui de mamiyasmi
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008..............Bianca Elena,pui de petra_ela
17.10.2008.................Ana-Raisa,pui de Vachi
20.10.2008...............Cristian Viorel , pui de crisalina31
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen 2 dintisori
21.10.2008................Toma ,pui de Motania
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
29.10.2008..................Mihai-Olivian,pui de Devon
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83

3.11.2008.................Samy , pui de lucky_amy 2 dintisori
5.11.2008..................Mario-Stefan,pui de mirelix
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
08.11.2008..............Adam Anas,pui de Anaisa
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy

3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
7.12.2008..................Briana,pui de ssanca
10.12.2008................Stefan-Cristian pui de Tei
12.12.2008.................Adela pui de Drutza
18.12.2008................Krisztina,pui de Okidli
19.12.2008..................Vlad,pui de Adim
21.12.2008................Gabriel Laurentiu pui de diana-alina 2 dintisori
21.12.2008................Ioana Alexandra,pui de Olgavart
22.12.2008................Elena Maria,pui de diana_maria
23.12.2008.................Darius , pui de cosima

FRIENDS
26.03.2009..............Vlad , pui de yazmine
17.02.2009...............Elisa,pui de elidia_st

avem 48 de bebelusi, 24 fetitze si 24 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

asa am inceput, 2 ,3, 4 ,5 ,6, 7 ,8 ,9, 10 ,11 ,12, 13, 14 ,15, 16, 17 ,18 ,19 ,20 ,21 ,22 ,23, 24 ,25 ,26 ,27 ,28 ,29 ,30 ,31, 32 ,33 ,34 ,35 ,36 ,37 ,38 ,39 ,40 ,41 ,42, 43 ,44, 45 ,46, 47, 48, 49 ,50, 51 ,52, 53 ,54 ,55 ,56 ,57 ,58, 59 ,60, 61 ,62 ,63 ,64, 65 ,66, 67 ,68, 69 ,70, 71 ,72 ,73 ,74 , 75 ,76 ,77, 78 ,79, 80 ,81 ,82, 83 ,84 ,85 , 86 , 87, 88 ,89 ,90 ,91 ,92 , 93 , 94 ,95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 ,102 ,103, 104

Te rugam Doamne, vindeca durerea acestui copil(Denisa). Alunga de la el toata boala si toata neputinta. Tu, care esti doctor al sufletelor si al trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale.
Vindeca-l pe el, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru.
O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pentru copilul acesta(Denisa), stinge-i focul ce l-a cuprins, inceteaza-i boala, ridica-l din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel Care vindeci neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam in vecii vecilor. Amin.

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

07.05.2009 2:03     citat 

felicitari melisa pt dintisori sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mare_melisa

07.05.2009 2:21     citat 

auoleuuuuuuuuuuuuuuuuu fetelor maia era sa fie o criminala
stiti ca v-am povestit eu de cei 3 pui de pisoi care ii mai incanta maiei ochii??eiii am intrat acum in casa , am pus fata pe pat si citeam repede ce ati mai scris timp in care maia se juca u o minge , ma amuzam eu ca e mingea foarte mare si maia se pusese pe spate si se chinuia sa o rostogoleasca ...si eu citeam citeam citeam si nu o mai auzeam pe maia ca scoate sunete , cand colo maia mea prinsese un pui de pisica(pe care probabil l-a mancat in c*r sa se duca langa ea) si il facea ca pe jucariile care zdrangane (sus-jos-sus-jos ) il tinea de o ureche
----------
citat:

Atat am ras de ce-a facut Maia de numai pot , chiar acuma a venit si sotul si i-am spus si lui si a ras si el de ce bestiala-i Maia rad) rad
Noi am fost sa cumparam revista si am umblat juma de cartier dupa ea si intr-un final din noroc am si gasit-o era ultima si ce m-am bucurat, chioscul era proaspat deschis si probabil nu stiu multi de el insa eu am avut noroc.
Daca vrea careva cartea ma sacrific intr-o zi si o scanez si v-o trimit prin mail sau prin mes care cum doreste.
----------

sus

Denunta
mare_melisa

07.05.2009 2:24     citat 

Felicitari melisa pt dintisori si stai linistita ca Deni a mea a cazut de pe masa la Dr care e mult mai sus ca patul si nu are nimic chit ca am tras si eu o spaima atunci mai ales cand i s-a invinetit obrazul.
Nu v-am spus de ieri seara am mutat-o la subsol, adica am facut patul tarc ca deja nu mai avea mult pana pleca la plimbare zambet
Raducu da te sti cu calultul , nu gluma incurand o sa vrei un ponei , nu? rad

sus

Denunta
mare_melisa

07.05.2009 2:26     citat 

Vai de mine da ce tare sunt de cap, am vrut sa-i multumesc Andreei de colaje si de capitol si am uitat .
Multumim de capitol si de colaje Andreea

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

07.05.2009 2:39     citat 

Andreea rad rad rad rad rad rad
fetele gata cu huzureala pe ziua de azi! Iau vitamine ca incep acusi repriza a doua, dupa ce se trezeste printisorul!
Acum....mai fetele.....cine are retetele cu care m-am laudat???? confuz confuz confuz confuz Stiu ca draga de Ireen e cu micuta ei asa ca nu are timp sa le posteze, dar poate cineva mai constiincios.... jenat Bursulica parca tu ai pus o poza cu rulada! Nu treci mataluta si pe la Arta culinara sa arati dovada si sa pui reteta? confuz Plleeeeaaaaseeeeee sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

O zi faina tuturor!

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

07.05.2009 2:39     citat 

maia si prietena ei pisica ..... asta era ieri ...acum nu cred ca o sa se mai apropie de ea prostit prostit prostit

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani, 5 luni
Maria: 13 ani

07.05.2009 2:47     citat 

stiu ca gypsy avea o poza foarte reusita cu prajitura a la Rabia,insa ea e surghiunita,ca e sotul R acasa si a pus stapinire pe calculator ochi peste cap cool

super Maia,mai-mai la pisica,apoi cind s-a terminat filmarea...hatz! de git!
rad

sus

Denunta
bursucitza

07.05.2009 3:45     citat 

e mortala maia cum se joaca cu pisica... sarut sarut sarut
eu nu am pozat praji a la rabia ca mi-a fost frica sa nu se termine si mai repede nervos iar despre rulada lu ireen cu mare drag atasez reteta da poze as vrea sa puna ea ca is mult mai clare si mai explicite.... la mine s-a desalat rulata in toata tava trist
uitati un filmulet dragut

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii
yasmina maria: 13 ani
ariana georgiana: 11 ani, 10 luni

07.05.2009 4:06     citat 

Deja capitol nou foarte fericit
Eu am fost la dr, de fam sa ma ieie iar jenat in evidenta ca gravida si sa imi de-a sa fac iar foarte fericit analize, mi-a luat tensiunea si e OK(bine,eu nu am avut probleme nici la Yasmi cu tensiunea),dar nu poate sa imi faca nimic cu durerile de spate.Nu m-am mai plans si la voi, dar am niste dureri mari de spate plang sau sunt foarte trist ,nici sa o schimb pe Yasmi nu pot cateodata.Mi-a recomandat sa o i-au cat mai putin in brate, dar cum sa fac asta plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist cand ea cand ma vede imi intinde deja manutele sarut sarut .
Gata nu ma mai plang...
Melisa felicitari, 3 dintisori deodata exclamatie
Maia esti bestiala cu pisica rad , numai mare grija Andreea la parul de pisica, e ff. periculos idee
Daca tot vad ca imi apare poza din nou la mamici am sa te rog Andreea sa o actualizezi, ca am mai crescut si noi sarut Am sa caut o poza mai recenta si am sa ti-o trimit sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani, 5 luni
Maria: 13 ani

07.05.2009 4:21     citat 

bursucitzo foarte fericit asa yoga as face si eu trag cu ochiul
Mamiyasmi,no-spa-ul nu te ajuta deloc-deloc?ca e bun si impotriva contractiilor,si impotriva durerilor de cap si de spate din sarcina....e ff greu,si e nasol ca au inceput deja de pe acum ....draga de tine,o sa le faci tu fatza cumva,insa e neplacut trist

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 24 ani, 5 luni
Christian: 12 ani, 10 luni

07.05.2009 4:29     citat 

La multe lunite Caramelului, sa creasca mare, frumos si sanatos!
Aditza….harnicutza ca intotdeauna, pupam buburuza ce papa recolta bio. Ce familie tanara si nelinistita …pardon, frumoasa ai!
Si eu fol tot NAN 1 si nu se constipa de la el. Noi am avut probl cu constipatia, dar NU este de la NAN. Cu siguranta NU …pt ca nu mai avem probleme demult. Si acum iese f bine afara, zilnic.
Bursoacoooo…ce faci ?!?! Ne arati nudul tau, sa te invidiem acusi ?!?! Heiiiiii….uuuuuuuuu….ia uite la ea, hmmmmm…pey daca intram eu cu Steff in cada nu mai avea loc nici macar 2 l apa.
Ce frumos sta maria acolo….pupici! S ce fitzoasa este ea cu ochelari....
Baaai, masina mea nu e autobuz.... e spatioasa ca sa imi incapa c__ul .
Mimilyco…..da las’ mami , cu asa buburuza mica te-ai juca toata ziua, nu?! Uite ce frumos rada la tine cand te joci cu el….merita, nu?! Si poza cu boticul pus…imi place tare…
Mamistef…pey pe MariaTa o cheama muntele, crde. Alpinista vrea sa fie.
Andreea, multa sanatate si ai grija de nora mea. Te-a tinut M dezbracata si dezvelita cred, asa-I ?! Hmmmm…..

Andreea….tu ai citit ce a zis Michaella :”Andreea, gand la gand cu veselie…..eu am racit de la Mihai si imi e atat de teama san u i-o dau inapoi “
Ce tare faza cu Maia….. e bine ca invatza sa se impuna ….face bine la viitorul ei , incepe cu animalele mici

Ce pisica?!?!….am vazut filmuletul dar eu m-am amuzat de Maia, nu de pisica….ce se chinuia ea sa o rupa la fuga dupa pisica....daca ar fi putut, ce i-ar fi facut....

He he…la noi a fost f frumos pana la ora 3 si am profitat la maxim. Acum este doar putin nor, darn u asta e motivul pt care am intrat in casa, ci….voi . Da, ….cand ma gandeam cat voi avea de cetit…am preferat s ail culc in casa a doua oara.
Si asa….acum scriu in world ca sa nu pierd nimic.
Lili cu Leti..pupici muuuulti multi – multi….s-au molipsit de la Andreea…bravo lor!
Aaaa, am vz si pe prietenul meu Raducu cel vesel, pe calul lui dungat.
Melisa, felicitari pt dintisor
Bafta la dr, Criss.Offff....am scris mesajul asta de 1 ora...., acum sa il mai retusez ?!?! surprins...Nieeee

A iesit iar soarele la noi..... foarte fericit

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 10 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 11 luni

07.05.2009 4:30     citat 

In primul rand imi cer scuze ca intervin....am incercat din greu sa nu intervin....scuzele mele...dar dc va uitati la profilul meu veti intelege...sper foarte fericit .
mamiyasmi intrebarea mea este ai pisica acasa, cu tine in casa, ai avut vreodata...sa stea cu tine, sa dormi cu ea, sa vina pe tine sa sa-ti toarca...sa se dea pe langa picioarele tale....si dc nu ai avut de unde ai citit basmul asta cu parul de pisica....este valabil doar pt cele neiubite, care nu sunt periate, mangaiate, hranite corespunzator....dc toate aste sunt indeplinite nu-i cade un fir de par...
Nu uita un animal face cat 10 carti de psihologie si cat 1000 de sfaturi de la ala si celalat...eu si fata mea de cand ne-am nascut am sta cu pisica in casa...nu am patiti nimik...poate am avut noroc in cei 30 de ani pana acum.....
Am o prietena care l-a fel facea , sa nu vada pisica lanaga fata, caine sau alt animal, nu venea si nici la mine...la 3 ani acum cand vede pisici incepe sa planga si sa tremure de zici ca vede vreun mosntru....oare o fii bine? confuz [/b]

sus

Denunta
bursucitza

07.05.2009 4:33     citat 

----------
abramburica a scris:
In primul rand imi cer scuze ca intervin....am incercat din greu sa nu intervin....scuzele mele...dar dc va uitati la profilul meu veti intelege...sper foarte fericit .
mamiyasmi intrebarea mea este ai pisica acasa, cu tine in casa, ai avut vreodata...sa stea cu tine, sa dormi cu ea, sa vina pe tine sa sa-ti toarca...sa se dea pe langa picioarele tale....si dc nu ai avut de unde ai citit basmul asta cu parul de pisica....este valabil doar pt cele neiubite, care nu sunt periate, mangaiate, hranite corespunzator....dc toate aste sunt indeplinite nu-i cade un fir de par...
Nu uita un animal face cat 10 carti de psihologie si cat 1000 de sfaturi de la ala si celalat...eu si fata mea de cand ne-am nascut am sta cu pisica in casa...nu am patiti nimik...poate am avut noroc in cei 30 de ani pana acum.....
Am o prietena care l-a fel facea , sa nu vada pisica lanaga fata, caine sau alt animal, nu venea si nici la mine...la 3 ani acum cand vede pisici incepe sa planga si sa tremure de zici ca vede vreun mosntru....oare o fii bine? confuz [/b]
----------

imi permit sa-ti spun ca mamiyasmi e medic veterinar ... asta tot la profil scrie.. si poti sa perii mata cat vrei tot lasa par...
si eu sunt de acord ca,,,, copilul trebuie sa ia cunostinta cu animalele dar trebuie totusi sa fim atenti... mie personal imi plac caini

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 24 ani, 5 luni
Christian: 12 ani, 10 luni

07.05.2009 4:39     citat 

Abramburici... foarte fericit te contrazic.... foarte fericit ...
Cumnata mea are pisica in casa de vreo 10 ani. Locuieste la bloc, o perie, o mangaie ( sunt 4 pers in fam ) o spala , numai ca nu o calca..... foarte fericit ...dar are toata casa numai par. Par de la pisica. O hraneste corespunzator, dar totusi... trist Eu de cate ori plec de la ea am hainele pline de par de pe canapea ochi peste cap ... Nu exagerez cu nimic, din contra, as avea multe de zis dar ma mai abtin.... trag cu ochiul . Stiu, vei zice ca ar trebui sa mearga la dr veterinar...bla,bla,bla...sunt multe de discutat, dar cred ca este ultimul subiect pe care as vrea sa il "discut" (pisicile). zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: