· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(60)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(60)     
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

12.05.2009 4:23     citat 

Abramburica asta mi s-a recomandat atunci ..sti tu cate spitale atatea idei foarte fericit
Loredana sanatate multa sarut
Ice cum e K?

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 17 ani, 1 luna
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 12 ani, 2 luni

12.05.2009 4:25     citat 

Da si cu dr la fel...unul zice ceva, altul altceva...dar pe asat am verificat-o ....am o prietena care lucreaza la un labirator si mi-a zis ca in cantitati mari este toxica si ca nu este buna chiar si in cant mici...se recomanda cea facuta dupa reteta in lap farmaceutic...
Oricum cate bordeie ...atata obiceiuri..

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 10 luni
Zuza: 12 ani, 5 luni

12.05.2009 4:25     citat 

Bubu e bine! nu a facut febra azi deloc, a dormit bine, dar cu mancatul ma omoara cu zile- insa asta nu-i ceva nou la noi plang sau sunt foarte trist
Stefi cum e?

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani, 4 luni
Mathias Andrei: 15 ani, 10 luni
Patrick Elias: 12 ani, 6 luni

12.05.2009 6:33     citat 

Buna fetelor!
Mai, dar voi deja ati facut bagajul pentru maternitate????? Eu nu am cumparat absolut nimic, doar am primit un bax de pampers mini. Nu prea ma lasa sotul sa iau nimic...Si ma gandesc ca mai am cel putin 2 luni pana nasc...deci mai am timp sa fac bagajul.
Cat despre ce sa contina bagajul...la noi in maternitate nu te lasa cu chiloti (eu de fiecare data m-am razboit cu asistentele, ca nu puteam merge cu somoiogul intre picioare fara chiloti) si nici cu sutien (si pe mine ma dureau sanii de muream daca nu erau sustinuti). Nu ai voie nici cu pijamale, doar camasa de noapte. Pe bebe il infasa ca o sarma obligatoriu; eu dupa ce l-am luat in rezerva la mine l-am imbracat in pantalonasi. Nu ai voie cu biberon si suzeta (desi eu ii luasem lui Mathias si il mai pacaleam asa, fara sa ma vada asistentele). Aaa si nici tampoane nu ai voie, doar vata. Mie mi-e groaza de perioada de stat in spital, la ce conditii sunt la noi...Vizitatori nu ai voie, trebuie sa cobori tu daca vrei sa vb cu familia (si operata numai de asta nu-ti arde). Dupa ce am nascut fata, sotul a dat spaga de rigoare si l-au lasat sa urce, dar doar dupa 10 seara, cand nu mai era nimeni pe holuri.
Fetelor, stiti cumva daca am voie sa scot o masea acum? Stomatologul meu zice ca nu vrea sa mi-o scoata acum, dar nici nu are ce sa-mi faca...am luat Ospamox la 12 ore timp de 3 zile (ca aveam puroi pe maxilar) si nu m-a mai durut. Acum, am terminat tratamentul si iar ma doare de mor, nu pot manca nimic, nu suport nici sa ating maseaua cu limba. Stomatologul la care merg a zis ca dupa ce nasc o scoate. Dar eu mor inca 2 luni asa, cu durerea asta. E maseaua de minte, acum si-a gasit...am mai luat cate o fiola de algocalmin, dar mi-e frica sa iau prea des. Si o data am luat un aulin, ca imi venea sa musc din pereti de durere si algocalminul il luasem degeaba. Stiu ca nu e indicat, dar ce pot face altceva? Daca aveti vreun remediu...astept!
Ma duc sa fac o baie, poate imi mai trece si durerea...

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

12.05.2009 7:36     citat 

Am venit!

Miru, imi pare rau ca suferi asa! Poate daca incerci alt dr confuz

Loredana ai grija de tine sa te faci bine.Maine deja iti va fi mai bine.

Elena aflu cel mai sigur maine ce treb cand merg la eco.Am degand sa intru si in spital si asa aflu.

Ma duc sa mananc si am intorc.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

12.05.2009 8:16     citat 

Maine la 18 20 imi vad garasa! De dimineata ma duc la serv ca am facut schimb de ture.....Abia astept zambet

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 5 luni

12.05.2009 9:13     citat 

Buna fetelor....
Miru e super nasol cu durerile de masea....nu am probleme dar am avut si stiu....Cu maseaua de minte e nasol ca cica aia se strica cel mai repede.Eu am 2 crescute de ceva ani si una care creste acum dar nu am probleme cu niciuna...
Urschuletz,gata serviciul?Sper sa ma fac bine mai repede...oricum si maine cred ca stau acasa...Abia astept sa vii de la ctrl,maine faci morfo?
In rest ce fac fetele?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

12.05.2009 9:21     citat 

Da fac morfo! Hai ca manine treb sa -ti fie mai bine. sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii

12.05.2009 9:24     citat 

faci si [poze.film? rad

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

13.05.2009 8:14     citat 

Neata!!!

O zi frumoasa va doresc si odihna multa!!!
Bolnavioarele noastre ce mai fac?
sarut sarut sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii

13.05.2009 8:39     citat 

Neata fetelor,elena sarut
Merci de bunataturi....
Ma simt un pic mai bine decat ieri...dar tot pe acolo.Mi-a facut aseara sotul o frectie de am crezut ca imi ia carnea de pe mine zambet
Tu esti la serviciu?
Ankkka tu cum mai esti?
Serviciu usor urschuletz si celor ce sunt la serv sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

13.05.2009 8:40     citat 

Neata Loredana023 ma bucur ca esti putin mai bine!!! sarut sarut
Da sunt la servici, E ULTIMA ZI foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit rad

sus

Denunta
Loredana023

Copii

13.05.2009 8:49     citat 

Si intri in prenatal? foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

13.05.2009 8:57     citat 

DA foarte fericit rad rad rad
Aseara am cumparat primul pachet de pampers!!! foarte fericit cam scumpulet asa am dat pe 74 buc 50 ron., ma rog daca te gandesti ar fi 0.68 ron /buc. dar na.... scot limba
tu ce faci ai mai luat ceva ptr bebelina?

sus

Denunta
Loredana023

Copii

13.05.2009 9:01     citat 

Eu parca nu indraznesc sa ii cumpar...ca sunt atat de multe incat nu stiu de unde sa incep.
Ce fain de tine...intri in prenatal foarte fericit
Vezi sa nu iei prea multi pampersi inainte,ca o sa creasca repede trag cu ochiul si decat sa ramai cu ei in plus mai bine mai cumperi atunci.
Pana la cat ai astazi progr?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: