· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La multi ani *puisori de primavara 2007*! (cap. 15)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La multi ani *puisori de primavara 2007*! (cap. 15)     
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 10 luni
Filip: 11 ani, 1 luna

12.11.2009 6:26     citat 

Salutari cu drag si pupaturi aferente lunilor de "chiul". sarut sarut sarut (dar nici voi nu stati prea bine cu prezenta scot limba )

Mamicilor, sunt din nou in concediu foarte fericit , dupa 2 luni de mers la scoala unde tare greu m-am (re)acomodat. Dar acum sunt din nou acasa, cu puiul cel mare(deh, acum il asteptam pe fratiorul Filip) si nu mai pot de drag sa-l vad tot timpul .

Cat am fost la scoala ma gandeam tot timpul la el(ce face, ce mai zice , cum ii e) si nu reuseam deloc sa ma concentrez pe ce aveam de facut. Asta fiindca stiam ca foarte curand va veni concediul si ca vom fi din nou impreuna.

Si sunt sigura ca stiti ca sunt absolut fermecatori, acum, cand incep sa se exprime pe ei in cuvinte. Rad si rad si nu ma opresc uneori si sunt fermecata de tot ce poate spune si face.

Lumi, si Vladimir se imbraca si dezbraca singur si se lupta atunci cand nu ii iese ceva. Nu-mi vine sa cred ce mare e si totodata ce mic sarut
Este jucaus asa cum vi-l povesteam intotdeauna, cu pasiunile pentru trenuri(avem in casa un fel Ciulnita in miniatura foarte fericit ), pentru litere si cifre, pentru anumite povestioare, pe care, spre disperarea mea le-a invatat pe de rost si le reproduce in felul lui foarte fericit

Nu pronunta inca r, l si v, de unde, el e Daghimi(vladimir), dar e fermecator cand ne spune ca ne iubeste, ca blocurile, aspiratorul, sapunul, becurile,pisicile, oamenii etc sunt veseli, tristi, bucurosi, plang.
Toti si toate pe lumea asta par manate de sentimente foarte puternice. La fel si el, traieste totul cu mare intensitate. Adica supararea si-o manifesta pe deplin, la fel si bucuria.
In parc, pare singurul copil din lume in fata jucariilor. Ca si cum nu ar mai fi vazut vreodata. Chiuie si topaie si atunci incepe cavalcada de cuvinte/sintagme inventate.

Striga diverse "chestii" si e amuzat daca cineva il copiaza. "Cuvinte" precum cochina, pandichi-pichi, cacamata-tuba, menghe-denghi sunt deja parte din dictionarul zilnic. E demential sa auzi cum puncteaza vreo propozitie si cu cate vreo trasnaie dintr-asta inventata.

Ii plac semnele de circulatie, semafoarele, ca sunt aproape convinsa sa-l trimit sa faca scoala de soferi rad E dragut cand mergem cu cineva necunoscut lui cu masina si da indicatii tot timpul: cand e verde, cand trebuie sa ne oprim, unde scrie stop etc.

Cred ca as putea sa va povestesc vreo 24 de ore numai asa, ganduri rapide, dar vreau sa va provoc sa povestiti si voi, ca mi-e dor. Ca mai ieri(incep ca babele) ne bucuram ca gangureau, ca mergeau de-a busilea etc, iar acum nu stiu de ce sa ma minunez mai intai.

La pampers am renuntat de asta vara definitiv(inclusiv noaptea), iar accidente cu pipi nu mai exista demult. Insa la celalat capitol, ceva mai "parfumat" mai sunt mici scapari in chilotei, asta si pt ca el practica "treaba mare" si de 4 ori pe zi foarte fericit foarte fericit dar, ma rog, asa a fost dintotdeauna.

Poze nu prea avem multe, fiindca am ramas din nou fara aparat, dar speram, speram. poate pun cateva asa, culese de asta vara.

Mamici, va strig pe toate, cu drag, sa va mai asterneti si aici, la povestit, ca vreau sa mai aud despre toti sarut

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

12.11.2009 8:41     citat 

Cris ce ma bucur ca va vad , mi se facuse dor de voi!! Noi suntem bine, Daria e mai inceata la vorbire, a renuntat si ea la pampers, dar il mai pun noaptea ca a avut mai acum o luna un sir de vreo 5 accidente noaptea,dar vad ca si-a revenit! Azi am facut vaccin antigripal toata familia...cine stie poate avem noroc si scapam de gripe anul asta! trag cu ochiul Aa si a invatat sa dea si la pedale ...mare realizare rad

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

13.11.2009 8:51     citat 

Hola!

La multi ani Hellene! Multa sanatate, fericire si tot ce iti doresti!

Crriiss m-a incantat la maxim mesajul tau! Ce frumos povestesti despre puiul tau! sarut sarut sarut

Iuliana sarut sarut sarut

Eu nu mai scriu nimic despre noi ca am tot scris in ultimul timp si...nu vrem sa monopolizam subiectul mai mult decat am facut-o deja! De povestit sunt destule....

Va pupam si va dorim numai bine!

sus

Denunta
mari76

Copii
Chira Elena: 13 ani, 8 luni

13.11.2009 9:41     citat 

La Multi Ani Hellene!

sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!

oi suntem bine, eu sunt acasa in concediu,3 saptamanai, ca nu am cu cine sa o las pe Chira, si mama si tai sunt plecati, asa ca domnisoara e fericita...o sa mai intru sa pun poze cum am promis si sa mai povestesc despre noi...

Va pupam pe toate!

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

13.11.2009 12:45     citat 

LA MULTI ANI! Hellene si din partea noastra

iti dorim tot binele din lume alaturi de puiutii tai minunati

Multi multi pupici de la noi pentru sarbatorita zilei si pentru toate mamicilile cu puisorii lor
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
iulianaem

Copii

13.11.2009 3:42     citat 

La Multi Ani Hellene! Sa ai parte de tot ceea ce iti doresti tu!!!! sarut

sus

Denunta
crriss

Copii

13.11.2009 4:55     citat 

Hellene, sa ai parte de toata bucuria lumii, de sanatate, iar Gabita si George sa te faca sa intineresti in fiece an sarut

La multi, multi ani cu mare drag!(vad ca si Vladimir iti ureaza imitandu-ma rad )

[b]Cafe, Iuliana,Lumi,[/b]ce m-am bucurat sa va aud sarut sarut sarut

Cafe, lasa prostiile, vino si povesteste! Si exemplifica si cu cate o poza
Eu va pusesem ieri vreun milion de poze foarte fericit , dar s-a blocat calculatorul/internetul si gata cu pozele mele. Incerc maine.

Aaaaa, Hellene, si de la voi as mai astepta cate ceva trag cu ochiul

sus

Denunta
iulianaem

Copii

13.11.2009 9:04     citat 

Si eu promit sa vin cu poze,dar mai de luna trecuta, pentru ca aparatul nostru o inrat in greva prostit ....asa ca ii cautam inlocuitor, dar inca nu gasim finantare pentru altul! Abia astept sa vad pozele cu voi, Cris! sarut

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

13.11.2009 10:34     citat 

Pfuaaa, m-ati terminat! sarut Va multumesc din sufletul meu cel obosit din ultima vreme, dar voios sa va vada iar in activitate! Si sa vi se implineasca si voua toate inzecit.
Si un la multi ani tardiv dar cu drag si sarbatoritilor de pana acum! sarut
Mii de scuze ca nu intru des, la job treaba de treaba, a mai navalit si porcina asta peste noi sa ne aglomeram mai tare, acasa nu-i vreme de respirat, la cel mai serios mod. Mamzel e tot mai nazdravana, George tot mai rebel (invata o multime de smecherii de la elevii mari)... cateodata fug in baie sa ma racoresc un minut, dar navaleste gogosica infuriata, nici acolo nu am loc de ea. La calculator in afara de Lazy town si Tana Motana (Hanna Montana) nu este voie altceva.
In rest inca avem pampers, sta mamzel la olita dar numai de fantezie, urla sa ii asez pampersul. Stiu ca va veni vremea dezvatului, mai greu, dar vine sigur! De povestit, mai putin decat George la aceeasi varsta, insa ne intelegem bine cu ea, ea stie absolut tot (deja vorbim cifrat noi astia mari), doar ca ii e lene sa pronunte.

Aveti grija de voi, sarut sa fiti feriti de raceli, gripe si viroze si poate de acum, ca vine Craciunul, terminam si capitolul rad Oricum stau pe faza sa prind cand apare bebe Filip sarut

sus

Denunta
crriss

Copii

14.11.2009 8:34     citat 

Va pun si eu un filmulet si niste pozuci, unele mai vechiute, de prin primavara(e a mia oara cand incerc nervos ) si apoi caut sa vedeti si burtica ce il adaposteste pe Filip rad

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

sus

Denunta
crriss

Copii

14.11.2009 8:37     citat 

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/img]

[/url]

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

22.11.2009 10:50     citat 

Buna seara, vad ca imi merge calculatorul (cred ca in cinstea alegerilor mi-a facut o bucurie rad )
Crriss, am admirat la greu pozele, si le astept si pe cele cu burtica mica plina de Filip! sarut

Fetelor, sa aveti o saptamana usoara, sa va ocoleasca gripele, virozele si toate cele rele! sarut

sus

Denunta
crriss

Copii

27.11.2009 8:07     citat 

Cafe, la multi ani de veselie, sanatate si multa multa fericire, un puiut frumos si implinit iti dorim sarut sarut sarut

Si o zi frumoasa, frumoasa ca voi

Si ceva poze, totusi scot limba (ca doar faci 30, nu?). Ca mi-as dori sa vad un Edut sarbatorindu-si mamica draga sarut

sus

Denunta
crriss

Copii

27.11.2009 8:15     citat 

Hellene, ce dragut! Ai un puiut de 7 ani si 2 luni si o puiuta de 2 ani si 7 luni cool Sa creasca maaaari de tot sarut
Asta, dupa mine, trebuie sarbatorit cumva scot limba

Incerc sa pun si poze cu burtica(sa vad daca imi iese, ca nu toate pot fi postate si iar ma alearga aia de la photobucket foarte fericit )

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

27.11.2009 8:27     citat 

LA MULTI ANI Cafe sa ai aprte de fericire bucurie si sanatate multa multa........ sarut sarut sarut sarut

Vlady esti un scump si un dulce exact cum mi te aduc aminte..........tare as vrea sa te aud si vorbind.

V-ati pregatit d eMos Craciun?Ce cadouri o sa aduca Mosul la puitii vostri?

Bogdan m-a dta gata ca vrea "balul lui Cenusereasa"............

sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: