· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La multi ani *puisori de primavara 2007*! (cap. 15)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La multi ani *puisori de primavara 2007*! (cap. 15)     
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

16.07.2009 9:27     citat 

Salut!
Am intrat ca sa nu ne dati disparuti cu totul rad Saptamana viitoare fugim in concediu, la mare vrem, in Eforie Nord... inca mai cautam ceva pe gustul nostru! cool
Imi dau seama ca nici poze noi nu prea avem, am reusit sa incarc cateva aici: http://family.webshots.com/album/573368...Tf?start=0

Ma bucur sa citesc vesti bune despre puisori, tare mi-e dor de voi!
Fuuug ca vrea sa merg langa ea zambet adoarme cu mine acolo, sa se simta in siguranta! jenat
Pupici la toata lumea de la noi! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

19.07.2009 11:25     citat 

Buna.

Hellene, foarte frumoase pozele. Si copiii sunt scumpi foc. sarut

Cafe, Edi vrea sa fie independent, a renuntat la tatica. sarut

Pupici tuturor. sarut
O zi buna.

sus

Denunta
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 10 luni
Filip: 11 ani, 1 luna

20.07.2009 11:38     citat 

Marynecula, bine ati venit si va asteptam povestea zambet

Cafe, parca Edi si Vladimir s-ar sincroniza rad Vladimir s-a autointarcat acum fix o luna. A fost frumos si duios

Si a facut pasiune pentru pepene rosu rad

Nu am inteles cum primesti tu plecarea in Spania din nou. E bine? Si ce va implica.

Lorri, bravo, bravo pentru licenta. Asa mamica... trag cu ochiul

Miha, iti tinem pumnii, da?Si printesa ta cred sarut

Vladimir a facut pasiuni nebune pentru joculetele pe calculator si sta singur si se joaca, de nu mai ai loc in veci la calculator.
Va pun si un filmulet, doua, ca am reusit sa mai descarc din poze. In sfarsit, le am si pe cele din Ungaria, unde a fost superb.

Miha, experienta de la Budapesta a fost neasteptata, pentru ca nu ne-am fi imaginat in veci ca vom reusi sa facem absolut tot ce ne propuseseram, inclusiv sa mergem intr-un muzeu de arta cu vladimir.

Ne-au ajutat destul de mult caruciorul si wrap-ul cu care l-am mai purtat. Programul era destul de incarcat, si chiar de multe ori nu a dormit pe timpul zilei. Dar activitatile erau placute: gradina zoologica, muzeu, parcuri, piete superbe etc

Am stat aprooape o saptamana si ne-am miscat si in cateva orasele de langa Budapesta, ex. Szentendre, care este o bijuterie.

Micul dejun era asigurat la hotel si, cum am fost si cu cativa prieteni(care il iubesc tare pe Vladimir si ne-au respectat programul, chiar daca nu era intotdeauna in favoarea lor foarte fericit ), trecea pe la farfuria fiecaruia si se alegea cu cate o bucatica de mancare.
Era un amestec fermecator pentru stomacul lui, fiindca fiecare manca altceva rad

Ne-am plimbat mult, i-am aratat, explicat si asta a fost momentul in care Vladimir a simtit nevoia sa inceapa sa se exprime articulat. A inceput sa-i strige pe nume pe prietenii nostri, apoi sa exprime diferitele lucruri pe care le vedea si care erau foarte noi.

A fost fascinat de picturi si sculpturi

In restul zilei mancam pe la cate un restaurant,(cautand mancaruri nepicante) moment pt Vladimir sa dea spectacole pe cinste rad

Nici drumul nu l-a simtit asa neplacut, fiindca am circulat mai mult noaptea, cand oricum dormea, iar ziua opream destul de des.

Sunt multe de povestit, dar mai spun cate ceva si pozele(sunt numai o parte)

Aaaaa, Vladimir il asteapta pe Filip, fratiorul lui scot limba , care pana acum creste frumos

Va pupam cu drag

[url][/url]

[url][/url]

[url][/url]

[url][/url]

sus

Denunta
crriss

Copii
Vladimir: 13 ani, 10 luni
Filip: 11 ani, 1 luna

20.07.2009 11:47     citat 

Revin.
Si cu poze

De la filmultetul cu literele s-a scurs ceva vreme, intre timp invatand toate literele. E fermecat.

http://community.webshots.com/album/573346385JSwfSr

sus

Denunta
Lorri

Copii

20.07.2009 2:14     citat 

La multi ani tuturor celor care poarta numele Sfantului Ilie. Sa fie sanatosi si fericiti.

Multumesc Criss.
Am vazut filmuletele si pozele, foarte frumoase, la fel si voi. Vladimir e de-a dreptul fermecator. sarut
O sa ai inca un baietel, ce frumos. sarut

Pupici tuturor. sarut
O zi buna.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

20.07.2009 3:03     citat 

Salutare!

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi! Poate aveti in familie...

Hellene, faine pozele! Tare frumosi si scumpi cei doi! sarut sarut sarut
Cand eram mica mi-ar fi placut sa eu si eu asa bunici, undeva "la tara"... Eu ii aveam pe toti in oras cu mine, bine a nu se intelege ca erau mai putin minunati...tare regret ca nu-i mai pe doi dintre ei langa mine!

Lorri sarut sarut sarut

Miha sarut sarut sarut

Da, Crriss, ce coincidenta, chiar! zambet Am vazut pozele, cu adevarat frumoase si de protagonisti nu mai zic...Felicitari lui Vladimir pt performante, bravo! sarut Uau, inca un baietel! Frumos de tot, si ce nume fain i-ati ales deja!

Si da, e de bine ca plecam in Spania pt ca astfel o sa fim cu tati si...este alta viata acolo cu siguranta ! M-am convins de asta, oricum principala motivatie este aceea de a fi toti 3 impreuna cum e si normal. Si nu e ca data trecuta cand plecam spre "necunoscut" ... acum stim ce si cum! rad Deci de-abia asteptam! zambet

Edi este bine, ieri l-am dus la gradina zoologica si a fost tare incantat. Alerga pe acolo si se minuna la fiecare tarc, a fost tare fericit ca l-am dus acolo.

Numai bine si pupici tuturor! sarut

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

21.07.2009 8:24     citat 

Criss e super Vladi!! Si ce-a crescuuut! sarut sarut sarut Jocurile sunt on-line? as vrea si eu linkul! trag cu ochiul

sus

Denunta
Lorri

Copii

27.07.2009 1:48     citat 

ce faceti mamicute?
Nu mai scrie nimeni nimic?

Noi suntem bine, am prins un moment liber, cand doarme Mihnea, si am zis sa va scriu. Daca era si el aici precis ar fi tras de mine "Hai mami" sa ma duc dupa el sa imi arate cine stie ce minuni prin casa, sau pe hol sa imi ceara "me" cum spune el la dulce.
Mai nou poate sa deschida toate usile prin casa, chiar si pe cea de la dormitorul mare care tine putin si se deschide mai greu, pe cea de la intrare o tineam inchisa cu siguranta ca sa nu o deschida si sa iasa in holul de la bloc, acum a invatat sa deschida si siguranta. Asa ca am trecut la inchisul cu cheia, pe care dupa ce inchid o scot din usa, ca stie si de aia sa invarta. Ce mai, am copil destept. sarut Imi laud si eu puiul ca cioara. zambet

Sper sa aveti o saptamana mai racoroasa decat au fost ultimele zile in Craiova. Noi ne-am topit de cald.
Va pupam. sarut

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

08.08.2009 8:26     citat 

hello!?! Pe unde umblati mamicilor? intrebare confuz

sus

Denunta
mari76

Copii
Chira Elena: 13 ani, 8 luni

23.08.2009 1:51     citat 

Salutare! Am aparut si eu...dar vad ca nu am pierdut cine stie ce...cam slaba miscarea!

Noi suntem bine, numai ca nu am avut timp deloc pentru net, acum profit ca doarme Chira si sunt singura, ca de la inceputul lunii iulie a venit cumnata mea cu cel mic si au stat la noi, iar ei au dormit in camera in care am pc-ul, si numai aveam cum sa intru seara, iar in timpul zilei nici vorba!

Saptamana asta sunt plecati, asa ca am un pic de liniste...

Am fost foarte ocupati, cu serviciul, am avut o nunta saptamana trecuta, a fratelui sotului, asa ca am fost prinsi, mama e plecata, iar Chira a stat acasa, mai avem o nunta pe 6 sept, cununam , iar dupa aceea pleaca si musafirii, asa ca sper sa incep sa intru mai des...

Sper ca toata lumea e bine si e plecata in concediu, d'asta e liniste aici!

Eu nu am concediul anul asta, dar vrem sa plecam la sfarsitul saptamanii la mare, macar cateva zile...Chira a mai fost cu ai mei, tot asa, cateva zile...

Va pupam!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

24.08.2009 2:06     citat 

Hola!

Ce mai faaaceeeti? Este ceva timp de cand n-am mai intrat nici eu...
Pe scurt despre noi: momentan inca mai suntem in Romania, dar in aceasta sambata ne luam zborul spre Castellon din nou. Sotul a venit, am fost plecati la mare o saptamana la Costinesti. Edi este bine cu o mica exceptie ca a racit la mare, dar acum e OK. S-a distrat de minune in rest, cu greu il scoteam din apa si alerga cat il tineau piciorusele pe faleza, pe plaja...in restaurant peste tot...Seara pica rupt si dormea neintors pana dimineata.

Si pun si trei pozici ca sa vedeti cum mai arata puiutul meu trag cu ochiul

Pe sezlong admirand marea...

Un micutz mexican la "Los Mexicanos"

Lopetica si cu apa, nisip...superrr pt Edutzu

Mari, ma bucur sa avem vesti de la voi! Distractie placuta la nunta si sa va traiasca finii! sarut De-abia astept ceva poze cu Chiraaa! sarut

Asteptam cu mare interes vesti de la voi mamici si puisori!
Hellene, Lorri, Lumy, Crriss, Iuliana si restul mamicilor care n-ati mai intrata de mult mult timp va asteptam!

Va pupam si va dorim numai bine! sarut sarut sarut

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

25.08.2009 9:17     citat 

edy sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Noi suntem bine...Mary voi cu cununatul ....noi suntem cu botezatul, am o finuta de vreo luna si ceva si un finut de 3 zile........asa ca avem distarctii in aceasta toamna.

Copii sunt la bunici , saptamana trecuta am fost in concediu, Alexia e innebunita dupa apa a inceput sa inoate dar numai pe sub apa.......Bogdy a incercat si el cateva "scheme" cum zicea el.
O s a pun si poze dar acum suntem in febra mutarilor ,nimic nu mai gasesc prin casa..........normal ca ce imi trebuie sunt deja duse..........oricum , sper ca peste 2 spatamani sa fim deja instalati in noua casa

Va pupam
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

27.08.2009 1:21     citat 

Lumy, sa va traiasca finutii, sa fie sanatosi! De-abia astept ceva poze de la voi! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Lorri

Copii

04.09.2009 7:45     citat 

Buna seara.

Speram ca nu ne-ati uitat de tot.
Suntem bine, Mihnea creste frumos, e vorbaret, jucaus, cat se poate de cuminte foarte fericit si ce e cel mai important e sanatos.
Eu am inceput serviciul la un nou loc de munca si a durat ceva pana sa ma acomodez, acum e bine.
Mihnea merge in continuare la mama mea in timpul saptamani, de pe 15 incepem gradinita, si eu am mari emotii. zambet Nu stiu cum se va acomoda si cel mai mult imi doresc sa nimerim o educatoare buna, am intalnit-o si mi-a facut o impresie buna, acum ramane sa"o vad la lucru" cum s-ar zice.

Cafe, Edi a crescut mare, e frumos foc si se vede ca s-a distrat la mare. sarut

Lumy, sa-ti traiasca finutii. sarut

Pupam toti copiii minunati si toate mamicile extraordinare. sarut
Nu mai pot sa scriu caci Mihnea alearga pe langa mine si striga "Mami nu apasa." foarte fericit

O seara placuta.

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

11.09.2009 3:27     citat 

Hola!

LA MULTI ANI LUMY!!! Mami frumoasa, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta minunata!

Flori pt tine:

Lorri, ma bucur de vestile bune despre voi! Acomodare usoara lui Mihnea la gradi, sa ne povestesti cum este!

Noi suntem Ok, in Spania acum. In curand cred ca o sa meaga si Edi la cresa, vom vedea insa inca nu ne-am hotarat!

Astept in continuare vesti de la mamici si puisori dragi, haideti sa dam gata capitolul acesta ca a venit toamna deja! zambet

Pupici si numai bine!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: