· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La multi ani *puisori de primavara 2007*! (cap. 15)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La multi ani *puisori de primavara 2007*! (cap. 15)     
mari76

Copii
Chira Elena: 13 ani, 8 luni

13.09.2009 9:08     citat 

Buna dimineata!
La Multi Ani Lumy, scuze de intarziere!

Cafe, ma bucur ca sunteti bine!
Restul mamicilir si puisori, va pupam!

Noi suntem bine, am profitat de timpul liber, nu gatesc ca mergem la mama la masa , iar Chira se joaca cu lego...si am intrat sa vad ce mai spuneti...

Noi suntem foarte vorbarete, am inceput de ceva timp sa stam si fara pampers, doar la somn, si cand plecam afara...cand mergem la mama, la soacra, la sora mea, mergem fara, inh rest, inca nu riscam...

Cu dintisorii stam bine, mai avem sa ne iasa 4 maselute si 1 canin, dar o dor , ca week-end-ul trecut a facut putina febra si ne spunea ca o dor dintii, si punea mana si ne spunea ca acolo, adica la masele...

Pana sa-i iasa ultimul canin, noi ne tot uitam in gurita ei, iar ea spunea : "nu au iesit inca caninele" rad

E putin fitsoasa, e mandra, cand vede persoane noi,asteapta sa o abordezi...se uita de sus, ceva de genul , baga-ma tu in seama, nu eu...si rade pe sub mustati, dar in final isi revine, 5 min dureaza...

Nu stu cand o sa vin cu poze, numai promit...tocmai ne-am luat alt aparat foto...celalalt se stricase, iar sotul meu a zis ca nu merita sa-l reparam, ne cerau 350 ron, asa ca o sa venim cat de curand cu poze.

A...uitasem, ieri am facut inca o sedinta foto, in parc...a fost f bine, abia astept pozele...vi le aratam imediat ce intram in posesia lor.

O duminica placuta va doresc!

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

14.09.2009 7:10     citat 

Multumesc pentru urari.

Cel mai frumos cadou l-am primit de la mama soacra ca mi-a adus copii la Timisoara, dupa 1 luna de cand nu ii vazusem, exact de ziua mea.........asa ca de ziua mea a fost prima noastra noapte la noua casa.

Astazi au inceput gradinita, erau asa nerabdatori.
Bogdan pana acum nu zicea litera :r:, iar acum spune r si in loc de l, la alexia ii zice Arexia......si isi da seama ca nu ceva nu suna bine si atata se chinuie dar tot asa ii iasa.................De pampers am scapat si noi definitiv, a avut mama curaj sa il lase si peste noapte fara si nu s-a intamplat nicioada s a faca in pat.......baiat mare

Hellene cum a fost prima zi de scoala?

VA pupam si asteptam vesti d ela toate mamicile sarut sarut sarut

sus

Denunta
mari76

Copii

14.09.2009 10:27     citat 

Buna seara!

Am venit si noi cu cateva poze...profit ca nu e Chira acasa, e la mama...si am putin timp

ma ajuta la taiat legumele foarte fericit

la o petrecere

la mare...

ne facem frumoase zambet

sus

Denunta
Hellene73

Copii
George: 18 ani, 4 luni
Gabriela: 13 ani, 9 luni

17.09.2009 8:45     citat 

Buna seara, intru si eu dupa doua luni sa scriu cate ceva (rusine mie jenat ).
Sper ca toata lumea e ok, noi suntem destul de bine, cel putin copiii sunt cum trebuie deocamdata, pentru ca si vremea e super faina in perioada asta.
Am inceput scoala cu George, emotii foarte mari, nu imi revin : am copil scolar. Gabi in schimb ar vrea sa stea mereu cu ghiozdanul lui in spate. Are si ea unul asemanator, dar nu-i cum trebuie. La serviciu e ingrozitor de aglomerat, vin terminata acasa unde cei doi sunt in plina activitate... Nu am voie la calculator decat noaptea cool Mi-e tare dor de anii in care am stat acasa cu ei trist

Va pup pe toate mamicile si puisorii aferenti... puisori care sunt mari si cred ca va uimesc zilnic cu ce stiu ei! sarut

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

20.09.2009 6:36     citat 

Buna seara si de la noi.

Am inceput gradinita. zambet Luni si marti a fost bine, nu a plans, s-a dus glont la copii; miercuri si joi a fost jale, a plans de mama focului, s-a agatat de mine sa nu il las din brate, dar dupa ce am plecat s-a linistit si si-a vazut de treaba lui; vineri nu l-am mai dus caci a facut joi seara temperatura si daca sotul meu a fost acasa, l-am lasat cu el. De maine o luam de la capat, sunt sigura ca o sa mai planga inca ceva zile dar asta e, se obisnueste pana la urma. Ne tot povesteste ceva de un baietel, Andrei, l-am intrebat cine e Andrei si a zis "Andrei nani" deci banuiesc ca doarme in patutul de langa al lui sau cam asa ceva.

Eu sunt racita coapta, abia azi m-am mai intremat putin, m-a cam tras curentul. De fudulia asta. Cine mai era ca mine la maneca scurta si in papuci cand afara batea vantul.

Hellene, felicitari micului scolarel. Stiu cum e cu emotiile ca si eu am fost la fel inainte sa inceapa Mi gradinita. Chrys zicea ca parca as merge eu in prima zi de gradi nu copilul. zambet

Mari, Chira e o frumoasa si o cocheta. sarut

Va pupam pe toate si toti copilasii minunati. sarut
O seara placuta.

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

22.09.2009 8:35     citat 

Salutare!!! Va mai amintiti ne doi? trag cu ochiul

Noi suntem bine.. Sara la gradi, am inscris-o si pe Daria, dar va merge la anul ca educatoarea ce e acum la grupa mica nu-i place deloc! Am renuntat la pampers , nici la somn nu il mai punem(nu-l mai vrea deloc) se mai intampla si accidente, dar are patul burdusit ci musamale si scutece absorbante trag cu ochiul ! Si-a mai dat si ea drumul la guritza, vorbeste tot mai mult....startul a fost greu! trag cu ochiul In rest suntem sanatosi pana acum , sper si in continuare!

Va pupam si sper sa aveti o toamna lipsita de raceli! trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 13 ani, 8 luni
A M: 9 ani, 9 luni

01.10.2009 11:36     citat 

Hola!

La multi ani mami Desiree! Multa sanatate si fericire! Ce mai faceti voi?

Chira, Daria si Sara sunteti tare frumoase! sarut sarut sarut

Lorri
, cum mai e Mihnea? Mai plange cand il duci la gradi?

Hellene
draga mea sarut sarut sarut

Miha, n-ai mai intrat de mult, ce mai face Ale?

Edi a inceput si el la gradinita azi, nu a plans cand l-am lasat. Sa vedem cum il gasesc si cum va fi zilele urmatoare! Am alergat o gramada pana am gasit o guarderie pe placul meu, sper sa nu ma fii inselat ... Deocamdata o sa mearga doar 4 ore si apoi mai vedem.

O poza cu gradinerul gata de plecare:

V-am lasat, fug sa-mi iau copilul ca nu mai am rabdare! Va pupam si va dorim numai bine!

sus

Denunta
alinutza_s

14.10.2009 3:07     citat 

Buna ziua mamici zambet
Poate stiti povestea lui Mathias, minunea lui mirumati. Poate stiti si ca, de curand, ea a ramas singura sa lupte pentru Mathi ... Va invit sa dati o mana de ajutor ... cum puteti

http://www.parinti.com/modules.php?name...9&start=90

sus

Denunta
Lorri

Copii
Mihnea : 13 ani, 8 luni

18.10.2009 4:13     citat 

Buna.

N-am mai scris nimic de o luna.
Noi suntem bine, Mihnea a fost putin racit dar acum e bine. S-a acomodat si la gradinita, acum merge de drag, are chiar si prieteni pe acolo de care vorbeste pe acasa. foarte fericit Ce ma bucura mult e faptul ca de cand a inceput sa mearga la gradi nu mai e mofturos la mancare, mananca orice ii dau, si e si mai vorbaret. sarut

Iuliana, ai doua fetite tare frumoase. sarut

Mamicile, ce mai faceti? Slaba activitatea pe aici.
Pupici pentru toata lumea. sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

04.11.2009 4:27     citat 

Hola!

Cu scuze pentru intarzierea de o zi:

LA MULTI ANI MARIANA! Multa sanatate, fericire si numai bine! Pupici pentru tine si pt Chira!

Sanatate si pupici tuturor!

sus

Denunta
mari76

Copii

04.11.2009 4:34     citat 

multumesc mult Cafe... tocmai acum am deschis mail-ul si am primit notificarea...Ce faceti? Edi cum e?

vad ca e slaba miscarea aici, se vede ca au cam crescut toti puiutii si numai avem timp...Noi suntem bine, vorbim ffff. mult , avem si fitze, suntem alintate, stim tot, numai poti sa te ascunzi de ea...am crescut, ce mai!

O sa incerc sa mai pun cateva poze, dar acum imi cere Chira tastatura sa scrie si ea ceva. Si imi spune asa frumos, incat nu o pot refuza, sincer. Tocmai ma intreaba: "Imi dai? daca nu, eu o sa pang!" si a plecat de langa mine, face pe suparata...

Va pupam pe toata lumea!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

04.11.2009 5:17     citat 

Chira sarut De-abia astept pozele!

Mari, Edi este in continuare in faza de adaptare la gradinita unde nu-i place deloc deloc. Are o luna de cand merge si ... nu-i place. Din pacate in asta prima luna a stat cam mult pe acasa pt ca s-a pricoposit cu o otita care nu-i da pace...este la a doua serie de tratament, sper sa fie bine in cele din urma. In rest este un cumintel si un istet! Cam atat despre noi...Pupici!

sus

Denunta
Cafelutza

Copii

08.11.2009 10:43     citat 

Hola!

LA MULTI ANI GABRIELA!!! sarut sarut sarut Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta! Hellene sarut

LA MULTI ANI ANGEL GABRIEL!sarut Sa fii sanatos si fericit!

LA MULTI ANI MIHAELA! sarut sarut sarut Miha mami draga iti doresc multa sanatate si tot binele din lume! Pupici pt tine si Alexia!

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de astazi!

Pupici tuturor!

sus

Denunta
mari76

Copii

08.11.2009 2:03     citat 

La Multi Ani tuturor sarbatoritilor de astazi!

sus

Denunta
lumyelena

Copii
M A: 16 ani
A B: 13 ani, 10 luni

08.11.2009 9:04     citat 

LA MULTI ANI Gabriela, Mihaela sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Ce mai faceti dragi mamici si puisori?

Noi suntem f bine, ne-am mutat in casa noua, Bogdan nu mai are pampers deloc din iulie, iar acum mai nou se imbraca si se dezbraca singur. Din luna ianuarie o s amerga la aceeasi gradinita cu surioara lui.......scapam noi de alergatura intre 2 institutii dar probabil o sa tanjesc dupa gradinita particulara la acre a fost el. El e foarte incantat de tot ce inseamna gradinita, poveste cu atat drag de Andy(proful de sport) si de Robyn (profa de engleza). Cu Robyn macar o s aaiba continuitate si la cealalata gardinita........e f fain si chiar se vad rezultate la lb engleza, deoarece Robyn si Ann sunt 2 canadiaence venite pt 1 an la schimb de experienta............si cum nu stiu roamneste f bine ii obliga pe copii sa vorbeasca in engleza.

Va pupam sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: