· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (8)     
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

17.05.2009 7:45     citat 

Tamy eu am depus cererea pentru a intra in CIC imediat dupa ce mi s-au terminat 42 zile de postnatal si tot atunci am depus si dosarul pentru indemnizatie trag cu ochiul inca nu am primit banii, dar la Iasi nu dureaza asa mult ca la Bucuresti cred.... nervos
Mtl cum e cu durerea de cap, ti-a trecut? Maia e o super frumoasa sarut are niste ochisori superbi. vreau si eu o palariuta crosetata plang sau sunt foarte trist (nu e un apropo, sa nu crezi foarte fericit ) foarte bine ii sta Maiei cu ea sarut
Mitaloli felicitari pt primul zimbet de la Alexia (ce nume frumos ia-ti pus!!!), ai sa vezi cum apare cite ceva nou in fiecare zi sarut
Dakar eu nu conduc singura zambet tot timpul e sotul la volan si noi fetele stam in spate foarte fericit
Vio da nu ne spui nimic de voi, nici poze? nimic nimc confuz
Mirene si tu la fel, ai schimbat listuta si ai disparut? Diutza, Micutza, Black si restul fetelor unde sinteti?

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

17.05.2009 7:49     citat 

stiati ca a nascut Gogo? http://www.parinti.com/modules.php?name...371#910371

sus

Denunta
mtl

17.05.2009 8:38     citat 

----------
mitaloli a scris:
ca tu esti o frumoasa si esti foarte tanara! sarut sarut sarut
ca Maia este o superba! sarut sarut sarut sarut
si toti trei formati o familie frumoasa si implinita!

----------

mitaloli jenat jenat jenat jenat jenat multumim de aprecieri! sarut sarut sarut sarut sarut
atat is de tanara, ca ma gandesc pe care picior sa pun duminica viitoare al 16-lea an! scot limba rad

da Elidia, mi-a trecut, acum nu ma mai doare! sarut nu am luat-o ca pe un apropo, am sa vorbesc cu mami si daca poate sa faca cand intra in vacanta, cu cel mai mare drag!
Vioelena sarut

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 5 luni
Emma Lara: 9 ani, 3 luni

17.05.2009 8:43     citat 

va multumesc celor care mi-ati raspuns...zambet ce frumos e aici la voi! abia astept sa vin si eu cu Carla ca sunt cam putini pitici la luna lui Mai foarte fericit
mai un pic si picul asta trece tare greu... zambet
multi pupici pentru piticiii vostri!!!!
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mtl

17.05.2009 8:46     citat 

ourBaby te asteptam si pe tine si pe Carla cu mult drag! sarut sarut sarut

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 8 luni
Adelheid: 9 ani, 4 luni

17.05.2009 9:38     citat 

salutare mamici
Faceam clatite ieri, mi-am lasat sotul sa munceasca ca sa schimb capitolul , imbatrinim si noi , pe langa bebei care deabia incep sa creasca
ce multa activitate de ieri , bebei mici problemele de la inceput
Tamy eu am pus poza cu Teodora , dar daca vrei sa o schimb spune .

La multe lunitze Elisa si Eduard

Felicitari mamicilor

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 9 luni

17.05.2009 10:11     citat 

Neata! sarut

Mirene e ok poza in colaj sarut
Apropo de indemnizatii, bine ca mi-a adus Dakar aminte si de salariul mediu pe unitate. Voi ati luat de la serv asa ceva? O sa ma interesez si eu sapt viitoare cum trebuie sa procedez.
Sunt tare bucuroasa: bebe a dormit azi-noapte de la 1 la 5, a papat si s-a culcat la loc. Apoi iar trezit, papat, culcat zambet

sus

Denunta
mtl

17.05.2009 10:56     citat 

da, eu am primit. foarte fericit
bravo pt fetita cuminte care a dormit sarut si a lasat-o si pe mami sa se odihneasca!

sus

Denunta
mirene

Copii

17.05.2009 11:39     citat 

Tamy si eu am primit salariu mediu
am facut cerere si am atasat copie certificat de nastere
iar actele pt cic se depun dupa ce se termina cele minim 42 de zile perioada de depunere e de 60 de zile dupa.
actele pt alocatie , trusou , se depun cat mai repede , cand aveti timp
noi cred ca c-am pe la 2, 3 saptamani le-am depus
ca vin bani dupa cateva luni, e partea a doua.
Ma bucur ca ai avut o fetitza cuminte .

Hanne se pare ca vrea sa ma terorizeze un pic la cat de cuminte era
am incercat sa-i mut culcarea mai tarziu, dar sunt ingrozitoare orele alea, e maraita, ar vrea la titi incontinuu
ce bine era cand se culca devreme,
ca de sculat tot la 7 face galagie.

ourbaby
eu nu am avut parte de dureri ca si semn
dar mai un pic si te asteptam , nu te gandi la ce urmeaza
fi inconstienta ca si mine, si va trece mai usor.

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 5 luni
Emma Lara: 9 ani, 3 luni

17.05.2009 11:45     citat 

mersi mirene!dar e cam greu sa nu fi "constienta" rad rad rad rad
poate o sa ne intalnim pe la Tm candva zambet ca si eu sunt din timisoara dar stau la al meu acum! mergeam la ai mei in fiecare luna dar na, acuma nu am mai avut cum zambet

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 6 luni

17.05.2009 2:39     citat 

Salve sarut sarut sarut
Am intrat si eu un pic. Azi am fost cam agitate. Ne-am trezit de la 7 jumate si am mai tras un pui de somn de juma de ora pe la 12. Dar suntem maraite. Probabil ca crestem foarte fericit. ne-am incadra la prima varianta 7-10 zile foarte fericit
Eu inca ma chinui cu constipatia. Sunt pe drumul cel bun cred, dar asta e a 3 -a zi in care ma lupt din greu. Am renuntat sa mai iau fier ieri si azi. Sper sa ma reglez pana la urma ca tare rau mai e. trist
Ziceati ceva de un formular? Despre ce este vorba? Am citit replicile voastre dar nu m-am prins prostit
Apropo de salariul mediu...vineri am vorbit si eu cu tipa de la resurse umane de la noi. Si habar n-avea. Asa ca i-am dat eu materialele necesare scot limba

sus

Denunta
blackspell

Copii
Ana Maria - o printesa dulce!
11 ani, 8 luni

17.05.2009 2:42     citat 

vaaai dar ati scris fetelor nu gluma...noi suntem ocupate..a venit mama soacra in vizita...si am tot iesit la plimbari..la cumparaturi....mancare...balaceala.nani..programul de toate zilele:))

LA MULTE LUNITE ELISA SI EDUARD!!

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 6 luni

17.05.2009 3:46     citat 

La multe lunitze Elisa si Eduard!Sa cresteti mari , sanatosi si frumosi! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

18.05.2009 8:01     citat 

buna diminetata mamici

am ramas in urma si voi ati inaintat nu ati glumit dar am citit ce ati scris

La multe lunitze Elisa si Eduard scuzatine intarziere

noi am pimit alocatia si indemnizatia imi vine in iunue sau cel tarziu iulie mia zis

Tamy: sa sti ca e naspa le bucuresti am o cunostinta care nascut in noiembrie a bepus dosaru pe 7 ianuarie si au venit bani abia vineri ma sunat si mia zis ca abia ce iau venit

elidia ne bucuram ca vati gandit si la noi sambata am fost cu nasi iar ieri nem plimbat pana aseara cand neam intors am facu baita si am cazut ca secerati

sper sa fiti si voi bine va pup si pe mame si bebei sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mirene

Copii

18.05.2009 8:07     citat 

neatza mamici
ora mea de liniste

miha incearca mai multe lichide, sotul isi rezolva problema cu un suc clever, la mine dureaza mai mult
ca si eu am aceeasi problema ca si tine,

ourbaby curaj si nastere usoara

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: