· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (8)     
mtl

18.05.2009 3:31     citat 

Bine ai venit golden! sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Sa-ti traiasca minunea, e un scumpitzel! sarut
La noi inca nu sunt decat 24 de grade. Cand se va incalzi mai rau, dam drumul la clima, bine ca am montat-o in hol! In schimb am schimbat programul de plimbare, iesim dupa amiaza sau dimineata, nu la amiaza cum faceam pana nu demult.
Noi unghiutzele le-am taiat pe la 2 saptamani, deci inainte de botez! Cate locuri, atatea obiceiuri! foarte fericit

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 6 luni

18.05.2009 3:54     citat 

OK m-ati convins. O sa i le tai si eu. Pt ca acum fiind cald i-am dat body fara manecute si manusile nu mai stau pe manute. Si se zgarie la greu. A reusit sa se zgarie si in urechiusa. Of! sarut

sus

Denunta
golden_daffodil

Copii
Mihnea Andrei: 11 ani, 5 luni
am nascut deja!

18.05.2009 4:57     citat 

Multumesc ptr urari. sarut sarut sarut sarut
Eu il tin pe harciogutz in maieu si pampers, azi a fost iar urlacios cu niste colici blestemati si nici afara nu am putut iesi din cauza vantului.
Va pupicim sarut sarut sarut

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 6 luni

18.05.2009 5:26     citat 

asa cald e la voi???si la noi e dar afara!in casa seara acum ca ne-au oprit caldura mai fac cate un foc in soba la 2 zile!!! trist trist
Dar daca mai tine caldura cateva zile poate se incalzeste si la noi in casa pt ca mi-e tare greu cu lemne si foc!Fac numai in ziua cand ii fac baitza in cadutza ca e rece sa-l tin dezbracat pana-l ung cu ulei si pana-l imbrac!Golden si eu ii spun lu8i Vladutz ca are fatuca de harciog!HiHiHi!

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 5 luni
Emma Lara: 9 ani, 3 luni

18.05.2009 5:44     citat 

buna fetelor nu am stiut la cine sa apelez si m-am gandit ca ma puteti ajuta!
s-ar putea sa am contractii dar nu am pe cine sa intreb de o parere...nu ma pot lua dupa chestia cu burta ca se intareste ptr ca burta mea e tare de la inceputul sarcinii...va intreb ptr ca din cand in cand ma i-au niste intepaturi/taieturi pe sub burta de mi se taie respiratia...la inceput a fost la 20 de minute, dupa la 10 si acuma in jur de 7 minute!oare sa se apropie momentul??
faza e ca maine nu e nici un medic in spital ca sunt plecati la nu stiu ce cursuri in alt oras si nu stiu nici la noapte daca as gasi pe cineva....
ce parere aveti? sa fie contractii??
mersi si scuze dar m-am gandit ca poate aveti vreo idee din moment ce a-ti trecut deja prin asta!

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 9 luni

18.05.2009 5:51     citat 

Ourbaby ai luat no-spa? Daca e travaliu fals ar trebui sa cedeze la no-spa.

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 5 luni
Emma Lara: 9 ani, 3 luni

18.05.2009 6:18     citat 

tamy nu pot sa i-au no spa ca a zis doctorita sa nu mai i-au nimic ca sa nu opresc contractiile cand vor fi..
nu stiu ce sa fac sincer! am zis ca mai stau vreo jumate de ora si daca e tot asa o sun dar oricum nu poate veni ca e la cabinet la deva...
mersi!

sus

Denunta
blackspell

Copii
Ana Maria - o printesa dulce!
11 ani, 8 luni

18.05.2009 7:07     citat 

our baby, daca sunt contractiile de nastere nu le opreste nimik...ia no spa ca ajuta si daca sunt contractiile de nastere, relaxeaza muschii putin si contractiile isi fac treaba mai usor!!! pana sa nasti poti avea cutite dalea pe sub burta...
si eu am avut in ultima saptamana!

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

18.05.2009 7:18     citat 

salutare,
Mtl iti multumesc, dar sincer nu vreau sa o incarc pe mami tau cu treaba, lasa ca imi iau eu din alta parte o caciulita crosetata. chiar nu pot sa-mi permit sa va deranjez jenat
ourBaby va asteptam cu drag, nastere usoara mami !!! cu mai esti? ia luat no-spa? ti-au trecut durerile? sincer mie imi pare ca ti-a venit momentul foarte fericit
Tamy eu nu am luat salariu mediu pe unitate, sint la firma familiei foarte fericit
golden_daffodil bine ati venit, mai avem un baietel dragalas si frumos trag cu ochiul cum sinteti?
noi stam la et 4 din 4, dar nu e asa de cald acum, o tin cit mai dezbracata pe Elisa daca vad ca incepe sa transpire. cind ma gindesc ca vine vara prostit
Miha eu i-am taiat unghiutele cu mult inainte de botez, cred ca e o prostie asta...

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

18.05.2009 7:24     citat 

sa va pun niste poze cu fetita mea scot limba

sarbatorita ciufulita de ieri zambet

obosita dupa o zi agitata

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

18.05.2009 7:45     citat 

ourBaby:cand ai contractii trebuie sa te doare si spatele si toata burta pana sus nu jos daca te doare jos sar putea sa se largeasca colul uterin

elidia ce scumpa e elisa

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 7 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 6 luni

18.05.2009 9:04     citat 

Elidia tare frumusica e Elisa,acum doarme noaptea?

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 5 luni

18.05.2009 10:40     citat 

elidia tare scumpica e elisa sarut sarut sarut sarut

fetelor eu nu prea stiu cum sa-l imbrac pe bebe nu vreau sa ii fie nici cald azi am fost cu masina si cand m-am uitat la el era ud de transpiratie trist
oare se poate sa nu ii mai dau caciulita?

sus

Denunta
mtl

18.05.2009 11:04     citat 

Elidia e o scumpa Elisa! sarut
Cum doresti, eu am vorbit cu mami si a spus ca poate face dupa ce se termina scoala (daca vrei).

Dakar eu azi i-am dat un body si o salopeta cu pantalon scurt. Pe cap i-am pus o palariuta. In masina o tin fara palariuta, doar afara ii pun palariuta, ca mai sufla vantul ...

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

19.05.2009 6:06     citat 

buna dimineta fetelor bebelu meu sa trezit pe la 6 si nu mai vrea sa doarma
voi ce mai faceti

si eu iam pus palariuta la Lucas in masina lam lasat fara si noi am trecut la tinut de vara
va pupam
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: