· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (8)     
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 8 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 6 luni

19.05.2009 7:38     citat 

neata,eu ma dau la o cafea zambet Mitaloli ce zici bem cafeau impreuna
    Afara ai pun tot timpul ceva pe cap fetei ,o palariuta ,bascuta ,oricum sa fie ceva subtire si o imbrac cu body cu maneca scurta ,o pereche de pantalonasi subtiri
      trebuie sa cumpar o crema protectoare solara si ceva contra tzantzarimi,voi ati cumparat asa ceva?

sus

Denunta
      mitaloli

Copii
      Alexia Maria: 11 ani, 7 luni
      am nascut deja!

19.05.2009 8:19     citat 

'neata! accept ambra. sarut
      elidia, e frumoasa foc falcoasa ta! sarut sarut sarut
      am fata extrem de agitata de cateva zile, asa ca nu am timp sa mai stau pe aici.
      o zi buna sa aveti!
      plec la cafea, ca doarmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

sus

Denunta
      blackspell

Copii
      Ana Maria - o printesa dulce!
      11 ani, 8 luni

19.05.2009 8:56     citat 

chiar si eu vroiam sa va intreb.ce protectie solara folositi??ca bebe Ana a inceput sa prinda culoare..cu toate ca nu o las in soare..dar asa printre frunze..plus ca radiatiile solare sunt si la umbra...
      noi ne pregatim de botez ..il avem sambata...si cum nu il facem in bucuresti...ci in ploiesti...ca na! acolo sunt toate rudele noastre...tre sa facem si bagaj...mai stam si dupa botez o saptamana...ca sa imi rezolv problemele cu dantura ...caare au aparut in timpul sacinii!! si am acolo o doctora la care am mai fost si am fost foarte multumita!

in legatura cu imbracatul...eu ii dau ori o bonetica..sau un baticutz de bebe...si ieri abia am lasat-o doar in body afara...cu maneca lunga...si azi vad ca e la fel de cald...

sus

Denunta
      mtl

19.05.2009 10:25     citat 

nici Maia nu doarme de dimineata. a stat in patut, s-a jucat, apoi ne-am prostit amandoua in pat (ca tati e la birou si avem loc) si acum sta in balansoar.
      ieri dupa amiaza am iesit la plimbare cu carutul: mami impingea cu o mana carutul si cu cealalta o tinea pe Maia in brate. nu mai vrea sa stea in landou, ca de acolo nu vede nimic, numai cerul foarte fericit si deja nu mai e interesant.
      eu am crema de la avene cu factor de protectie 50. pe asta am folosit-o si eu anul trecut cand eram cu burtica. dar inca nu am folosit-o, am iesit mai "dezbracate" numai de doua ori. dar azi am sa o cremuiesc, cam a prins si ea culoare. scot limba
      mamici, fie-va mila!!! nu mai vorbiti de cafele, ca am ajuns mai rau ca si cainele lui Pavlov! scot limba jenat

sus

Denunta
      mitaloli

Copii
      am nascut deja!

19.05.2009 11:00     citat 

mtl...sorry trist nu mai spun nimic. dar o beau zilnic.... scot limba
      la noi in casa nu e foarte cald inca. oricum avem montate aparatele de aer conditionat. plus ca la geamuri avem rulouri care impiedica intrarea caldurii.
      noi nu am trecut la costumatii de vara cand iesim la plimbare. in schimd eu o las fara caciulita, atata timp cat nu bate vantul.
      mie ieri mi-a iesit plimbarea pe nas. dupa jumatate de ora, timp in care landoul nu avea voie sa stea pe loc, a inceput plansul. si ba in brate, ba in landou, intr-o ora jumatate eram deja inapoi acasa. iar asta noapte eu am fost schimbul I, pana pe la 2 noaptea, pe urma mama si de la 5 am preluat iar stafeta. depe la 7 am mai inceput sa dormim. foarte fericit acum sunt in brate la mami.
      black, bafta multa cu pregatirile. noi avem botezul pe 13 iunie.
      fetelor, fata mea are niste punctulete pe fata, ca niste besicute foarte mici. in dreptul barbitei cred ca stiu cauza: o sterg cu bavetica dupa ce mananca si se irita putin, dar restul? o fi de la caldura? sa-i dau cu ceva?

sus

Denunta
      yazmine

Copii
      Vlad - sufletul nostru
      11 ani, 7 luni

19.05.2009 11:33     citat 

mitaloli si vlad are!Cred ca de la praf pt ca am constata dupa o plimbare in care obrajorul drept l-a avut in jos iar cel stg spre exterior
      cand am ajuns acasa era cu praf si deja iritat!

sus

Denunta
      dakar

Copii
      Deniz - Andrei: 11 ani, 5 luni

19.05.2009 12:21     citat 

salut sarut sarut sarut sarut

si bebeul meu e cam agitat in ultima vreme chiar nu stiu de ce?

sus

Denunta
      mitaloli

Copii
      am nascut deja!

19.05.2009 12:35     citat 

e posibil yazmine.
      dakar, tocmai ce am citit un articol si fara sa te sperii, zicea cam asa: treaba-i buna cu bebele pana pe la 3 saptamani. dupa asta incepe adevarata aventura..... confuz confuz confuz o fi, n-o fi asa? fiecare dintre noi vede. la mine cam a fost adevarat. sarut

sus

Denunta
      dakar

Copii
      Deniz - Andrei: 11 ani, 5 luni

19.05.2009 1:55     citat 

sper sa nu fie chiar asa mitatoli foarte fericit

sus

Denunta
      blackspell

Copii
      Ana Maria - o printesa dulce!
      11 ani, 8 luni

19.05.2009 2:39     citat 

bubitze avem si noi...asa fac in sezonul cald...transpira fata si se aseaza praful..iar pe barbie, la mamele care alapteaza e valabil..in contact cu sanul...care transpira mai mult decat pielea bebelushilui...se fac bubite..ca transpiratia noastra e mult mai acida decat a lor..

sus

Denunta
      GEORGY26

Copii
      EDUARD GABRIEL: 11 ani, 6 luni
      am nascut deja!

19.05.2009 3:04     citat 

Buna ziua !!!
      Ma primiti si pe mine aici? confuz Ma bucur ca o parte din fetele cu care discutam la gravidutze sunt aici deja....
      Acum o sa va rog sa-mi spuneti cum fac sa apara si bebe al meu la inceput de capitol..e suficient sa pun poza pe photobuket??

sus

Denunta
      mitaloli

Copii
      am nascut deja!

19.05.2009 3:08     citat 

georgy,bine ne-am regasit!!!!!!!!!!!!!
      da, pui aici o pozica si mirene are grija ca bb sa apara in colaj. sarut

sus

Denunta
      diutza

Copii
      Lucas - ingerasul meu
      11 ani, 7 luni

19.05.2009 4:32     citat 

georgy bine ai venit sa iei taiasca ingerasu sa te bucurio de el si sa fie sanatos
      sarut sarut sarut obrajori

dakar :nu toti copii sunt la fel eu nu stiu ce inseana sa nu dorm o noapte intreaga cred ca Lucas sa trezit de 4 ori intro noapte cel mai mult si aia pana avea vreo 3sapt si apoi nici atat acum se trezeste el mai devreme la 4

Ultima modificare efectuata de catre diutza la 19.05.2009 4:37, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
      GEORGY26

Copii
      EDUARD GABRIEL: 11 ani, 6 luni
      am nascut deja!

19.05.2009 4:36     citat 

Bine ne-am regasit ..Multumesc Mitaloli ptr informatie sarut zambet sarut !! Atunci o sa o rog pe Mirenne sa ne adauge si pe noi la colaj sarut sarut sarut ...
      Bebelusul meu se numeste Eduard Gabriel si este nascut pe 24 aprilie 2009,la ora 20.50,iar la nastere am avut 3900 g si 52 cm..

sus

Denunta
      mirene

Copii
      Hannelore: 11 ani, 8 luni
      Adelheid: 9 ani, 4 luni

19.05.2009 5:12     citat 

Georgy bine ai venit Felicitati mamico
      si ne bucuram ca l-ai adus si pe Eduard- Gabriel cu tine
      cand ai timp sa-mi zici pp ca prima poza e pt colaj

Black si noi suntem cu botezul weekendul asta
      sunt deja obosita , Hanne si mai mult de la plimbatul cu noi
      pt a stabili, comanda si restul,

Ce sa va zic, de ieri umblam doar in body in Timisoara cred ca a fost 30 de grade aziSi eu in casa am 28 de grade,
      Ieri sa culcat la 6 dupamasa sa mai trezit noaptea sa pape dar sa culcat la loc
      trezirea importanta e pe la 7, 7,30 cand mai stam un pic la povesti.

bubitze noi nu avem
      dar azi deja ne-am prins degetele in jucari, asa ca ne-am zgariat un pic pielea de pe un deget

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
      Data este GMT + 2 Ore
      subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
      mergi la: