· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (8)     
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 8 luni
Adelheid: 9 ani, 4 luni

16.05.2009 5:13   Bebelusi de iarna-primavara 2009 (8)  citat 

------------------------ sarut --------------------------- Ianuarie 2009 ----------------------------- sarut ---------------------------
08.01 - Timeea Maria- pui de Vioelena
10.01 - Sebastian- pui de Criscros
16.01 - Imam- pui de Rabiatiron

24.01 - Bianca Ioana- pui de Nicols
24.01 - Paula Maria- pui de Micutza_25
28.01 - Raluca Maria- pui de Naty_1974

------------------------ sarut -------------------------- Februarie 2009 ----------------------------- sarut ---------------------------
08.02 - Maia Liana- pui de Mtl
08.02 - Dorothea Maria- pui de Dianabv
13.02 - Hannelore- pui de Mirene
17.02 - Elisa- pui de Elidia_st

17.02 - Eduard-Andrei- pui de Alinutza_s
22.02 - Matei- pui de Ruxi_Mici

23.02 - Ana Maria- pui de Blackspell
25.02 - Timeea Alexandra- pui de Ambraa
26.02 - Maria-Denisa Ariana- pui de Ingeras-dolce

------------------------ sarut --------------------------- Martie 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
03.03 - Lucas- pui de Diutza
26.03 - Vlad- pui de Yazmine

28.03 - Alexia Maria- pui de Mitaloli
29.03 - Iulia Teodora- pui de Danimo

------------------------ sarut ----------------------------- Mai 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
02.05 - Deniz-Andrei- pui de Dakar
05.05 - Diana Maria- pui de Mihaela12
07.05 - Teodora- pui de Tamy

Avem 22 bebelusi, 15 fetitze si 7 baietzei ! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

Capitolul 1 ,2, 3,4,5,6,7.
  

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

16.05.2009 5:20     citat 

multumim fetelor de aprecieri sarut
Tamy ce fetita frumoasa ascundeai tu acolo sarut pupam falcutele. incearca sa te odihnesti cit de mult poti, dar de program fiecare copil si-l face singur, noi nici pina acum nu il avem stabil trist
calciu nu se da la toti copii, depinde de mai multe chestii, mai ales de fontanela, dupa cite stiu eu, si numarul picaturilor de Vigantol la fel. asa ca trebuie sa facem asa cum ni s-a spus de dr sau in maternitate sarut
mihaela12 bine ati venit si voi, ne bucuram mult ca se ingroasa rindurile pe aici, si da e o batalie mare pe baieti trag cu ochiul voi cum va simtiti?
Mirene ce rapida esti, multumim tare mult de noul capitol sarut sarut sarut

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 6 luni

16.05.2009 5:53     citat 

Multumim frumos mirene  sarut  sarut  sarut Si uite asa s-a lansat si luna mai  foarte fericit Multumim fetele. Pupici  multi la mamici si puiuti  sarut sarut sarut
Ne pregatim si noi sa facem baitza foarte fericit

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 10 luni

16.05.2009 6:45     citat 

Mirene multumim de listuta si colaj sarut
Elidia multumim sarut Incerc sa ma odihnesc, mai ales ca e si tati cu noi acasa cateva saptamani. zambet
Cand se poate depune dosarul pt cic? Trebuie sa terminam cele 126 zile sau putem depune imediat dupa nastere?

sus

Denunta
mtl

16.05.2009 7:30     citat 

Lume noua foarte fericit sarut
Tamy si Mihaela, bine ati venit alaturi de noi! Sa va traiasca sufletelele! sarut sarut sarut

Tamy, dosarul pentru CIC sau pentru indemnizatie? Dosarul pentru indemnizatie l-am depus in momentul in care am dus la locul de munca ultimul concediu medical emis de dr. de familie (prenatal/postnatal). Adica asta a fost conditia pusa de angajator pentru a mi se elibera anexa nr. 2 si stagiul de cotizare, necesare pentru dosarul de indemnizatie!

Elidia sunteti o familie frumoasa! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de micuta crestina! sarut sarut sarut

Ce ma bucur ca suntem din ce in ce mai multe! zambet scot limba

Ourbaby nu stiu sa-ti raspund! trist Eu nu am avut nici un simpton inainte de a naste, vroiam doar sa imi beau frappe-ul de duminica! scot limba

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 11 ani, 7 luni
am nascut deja!

16.05.2009 7:34     citat 

mirene multumim! super colajul. sarut sarut sarut sarut
Tamy, eu stiu ca atunci cand termini cele 126 de zile, ma rog, cu cateva zile inainte, depui cererea la angajator. poate fetele cu experienta ne pot spune exact cum e.
noi am fost la plimbare si acum asteptam baita. sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mtl

16.05.2009 7:38     citat 

O completare: Nu e obligatoriu sa stai toate cele 126 de zile. Mie mi-au mai ramas vreo 2 saptamani din prenatal. Am vrut mai repede pe CIC, imi convenea mai mult dpdv material!
Sorry, nu cred ca-s foarte coerenta, dar am o durere crunta de cap! plang sau sunt foarte trist

Mirene super repede te-ai miscat cu listutza! trag cu ochiul scot limba Felicitari!!!!!! sarut

sus

Denunta
mtl

16.05.2009 7:43     citat 

Va pun o poza de azi cu Maia ca sa ne laudam cu cadoul de la bunica (palariuta crosetata)! scot limba

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 10 luni

16.05.2009 8:16     citat 

Maia arata perfect cu palariuta sarut sarut sarut
Sunt cam descurajata cu cic-ul... am vazut in seara asta la stiri ca in Bucuresti dureaza pana la juma de an pana vin primii bani trist

sus

Denunta
mtl

16.05.2009 8:23     citat 

In urma cu ceva timp, am gasit asta pe forum. Poate va ajuta si pe voi, proaspete mamici. Pe mine, la momentul respectiv, m-a ajutat mult.

Puseu de crestere - perioade posibile:

Dupa unii:
- 7-10 zile
- 2-3 saptamani
- 4-6 saptamani
- 3 luni
- 4 luni
- 6 luni
- 9 luni

Dupa altii:
- 5 saptamani
- 8 saptamani
- 12 saptamani
- 19 saptamani
- 26 saptamani
- 37 saptamani
- 46 saptamani
- 55 saptamani
- 64 saptamani
- 75 saptamani

Puseele de crestere dureaza 2-3-4 zile. Bebe este agitat, poate sa manance mai mult sau mai putin decat de obicei ...
Asta mi-am notat eu cand am gasit aceasta postare pe forum.

sus

Denunta
mtl

16.05.2009 8:26     citat 

Multumim Tamy! sarut

Eu astept deja de ceva vreme, si inca nu stie sa-mi spuna nimeni cand voi primi indemnizatia si/sau alocatia!
Si totusi, noi nu suntem in Bucuresti, suntem intr-un oras mult mai mic! E revoltator ce fac!!! Din ce se gandesc ei ca traieste mama si copilul in toata aceasta perioada???

sus

Denunta
mitaloli

Copii
am nascut deja!

16.05.2009 8:33     citat 

mtl, sa stii ca o mananc! din priviri, of course trag cu ochiul i-am aratat-o si eu mamei, ca sotul nu-i acasa nici in seara asta. tot falcutele si gurita a remarcat si mami. si a zis ca ea nu tricoteaza.... plang sau sunt foarte trist , dar o sa-i cumpere.... rad ah, am scotocit prin arhiva si dupa pozele de la botez. ghici ce-a spus confuz
azi am primit un cadou, ca tot vb asta noapte: mi-a zambit fii-mea atunci cand era treaza. foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit ah, si a si mancat mai binisor si nici nu a mai plans asa de mult. yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! crestem si noi! foarte fericit

sus

Denunta
mtl

16.05.2009 8:44     citat 

mitaloli, ai vazut!? foarte fericit foarte fericit ti-am spus sa ai rabdare!!!!! sarut sarut sarut sarut pt noua zambareata!
vorbesc cu mami, oricum vine vacanta si se va plictisi, si o rog sa-i faca si falcutzei tale mici si zambarete o palariuta! trag cu ochiul

sus

Denunta
mitaloli

Copii
am nascut deja!

16.05.2009 8:46     citat 

ms. si scuza-ma: am uitat de portia de pupici pt Maia sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut .vezi sa iei si tu vreo 2, da' nu mai multi, da? sarut

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 5 luni

16.05.2009 8:49     citat 

multumim mirene de listuta si de poza sarut sarut

noi am inceput sa iesim la plimbarica, azi am fost cu masina si ne place tareeee mult, doar ca incepem sa ne invatam in brate si nu stiu cum sa fac deja stie cum sa ma manipuleze

am o intrebare, scaunul de masina unde il puneti cand mergeti singure cu bebe in fata sau in spate?
eu am vazut multe mamici cu bebe asa mici care pun scaunul in fata dar stiu ca nu e bine din cauza airbag-urilor confuz

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: