· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (8)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (8)     
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 11 ani, 7 luni
am nascut deja!

19.05.2009 5:29     citat 

Multumesc Mirenne..noi mai avem un pic pana la botez pe 14 iunie o sa devina si Eduard un mic crestin..
Si lui Eduard i-au aparut cateva bubitze pe fata(parca ar fi niste cosuri) si eu banuiesc ca sunt de la caldura...cand l-am nascut avea o fata curata
In apa de baitza ii pun intr-un pansament putine tarate si apoi il sterg cu el pe fata(sfat de la "babe") dar pana acum nu au disparut,bine ca metoda o aplicam doar de 2 zile..daca o sa dea ceva rezultate va anunt..

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

19.05.2009 7:54     citat 

Ce aspect au bubitele: rosii sau albe si localizate in special pe frunte si obraji?
Daca e asa este vb de acneea bebelusului. Aceasta nu are nevoie de tratament, in mod normal dispare destul de repede apoi reapare sau poate dura pana la cateva luni. Apare de obicei la bebelusii mai dolofanei.
Se poate folosi sapun special pt bebelusi la spalatul fetei dar doar o data la cateva zile in rest se sterge fata doar cu apa, nu se folosesc creme, uleiuri sau alte tratamente.
Oricum vb cu medicul copilului, mai ales daca persista pt 2-3 luni de la prima eruptie.
sarut

Cat despre agitatie se poate sa fie vb de primul puseu de crestere, chiar pe prima pagina a acestui capitol este lista cu aceste pusee.

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 11 ani, 7 luni
am nascut deja!

19.05.2009 9:20     citat 

Icemon la noi bubitzele sunt albe si intr-adevar sunt localizate mai mult in jurul nasului,ptr igiena lui bebe folosesc gama Jonson...abia dupa ce le-am lujat am aflat ca multe mamici care au folosit aceasta gama se cam "plang" de ele...

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 11 ani, 4 luni

19.05.2009 9:32     citat 

Va salut si eu, am intrat sa vad ce mai faceti foarte fericit .
Va pup pe toate si pe bebelusii vostri minunati sarut sarut sarut

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 9 luni

19.05.2009 9:50     citat 

georgy : eu folosesc dalin si sunt foarte multumita de ele incearca sa vezi

noapte buna la mamici si la bebei

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut la toata lumea

sus

Denunta
mtl

19.05.2009 10:17     citat 

A nascut ourBaby! foarte fericit

sus

Denunta
vioelena

19.05.2009 10:35     citat 

Ooooo, ce de mamici noi pe aici. Bine ati venit, fetelor sarut sarut

Chiar citeam ce a scris Ourbaby acum cateva pagini si tocmai voiam sa scriu ca sunt contractii de nastere. Si acum citesc ca a nascut. Felicitari sarut

Noi suntem numai pe afara, stam cate 6 ore pe zi, 3 dimineata si 3 pe seara....nu mai am timp de nimic altceva...in casa totul e vraiste...intram doar sa mancam si sa dormim. Tia e tare vioaie si energica, ziua nu mai doarme atat de mult, sta si se uita la frati-su cum se joaca cu alti copilasi. Dar e bine ca noaptea nu mai am treaba cu ea, de cateva nopti se culca la 9 si se mai trezeste dimineata la 8-9. Deci si=a scos si masa de la 6 dimineata.
Pediatra m-a "sfatuit" sa incep diversificarea, dar i-am spus ca pana la 6 luni nu va papa decat san.

Georgy, intr-adevar poate fi acneea bebelusului. Asa am patit eu cu Edmond. In primele doua luni ii tot apareau bubite pe fata, dar cu timpul vei vedea ca vor disparea.

sus

Denunta
dianabv

Copii
Theodor-Aron: 21 ani, 5 luni
Patricia-Osana: 19 ani, 8 luni
Dorothea Maria: 11 ani, 9 luni

19.05.2009 10:49     citat 

salutare fetelor! felicitarin ourbaby, georgy! ce ma bucur si eu cand vad fetele de la gravidutze, atunci aveam si eu timp de forumeala ca trebuia sa stau la pat, si mai aveam si laptopul de la servici...

dar e bine ca macar am inceput sa va citesc, chiar daca nu apuc sa scriu...

eu am probl cu photobucketul, nu mai pot incarca nimic pe el. oricum calc asta da rateuri tot mai des... cred ca ptr colaj o sa pun poza pe blog (gata, m/am hotarat, intr-o zi, doua vedeti un blog al familiei noastre!). cat despre celalalt blog, v/am dat eu adresa gresit, e www.diastudiocreativ.blogspot.com

sunt f fericita ca azi am fost la o dr f buna cu dodo, care ne/a linistit ca e f bine, doar ca ne/a facut d injectabil ca a spus ca vigantolul e apa de ploaie.

pupici ptr mamici si bebici!

diana

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 9 luni

20.05.2009 6:47     citat 

buna dimineata

felicitari ourbaby ma bucur ca a sacpat

vio bine ai revenit chiar ma gandeam aseara ca nu team mai vazut de mult

diana sa sti ca Lucas a avut acneele bebelusului iau trecut acum ii se fac bubite rosi simie mia zis dr ca e de la san ca eu am sanu mare si traspira dar peste noape ii trec acneele nu treceau pana dimneata

va pup sarut sarut

fuc sa mi sa trezit fecioru zambet

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 9 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 7 luni

20.05.2009 8:56     citat 

Neata!
    Georgy bine ati venit,Eduard e un scump sarut
      Diana frumos blogul ,ma bucur ca sunteti bine
        Ourbaby ieri toata ziua m-am gandit la tine,felicitari sarut

sus

Denunta
        yazmine

Copii
        Vlad - sufletul nostru
        11 ani, 8 luni

20.05.2009 10:25     citat 

Felicitari OurBaby!Te asteptam acasa!
        Am uitat sa spun ca rezultatul la kk lui Vladutz e negativ...si parazitologic si bacteriologic!
        Sunt fericita ca maine vine tatiiiii si trista ca tre sa amanan botezul cu o sapt ca una din nase(cea mai apropiata- sora sotului)a avut accident de masina si nu-i gata masina la timp ca sa ajunga! trist trist trist Abia asteptam sa-l botez!!!Dar na...ce-i o saptamana,nu? trist

sus

Denunta
        mirene

Copii
        Hannelore: 11 ani, 9 luni
        Adelheid: 9 ani, 5 luni

20.05.2009 10:26     citat 

Diana ne bucuram ca ai reusit sa ai timp sa ne mai scrii

Felicitari Ourbaby,

Bubitze si Hanne a avut cand era mai mica pe la o luna si ceva
        in fiecare zi avea in alt loc, au trecut iar acum doar zgaraieturi mai facem pe fatza.

Mamicile care au deja poze in colaj sa ma anuntati daca vreti sa o schimb,

sus

Denunta
        ICEMOON

Copii
        Atomicul: 14 ani, 8 luni
        Zuza: 11 ani, 3 luni

20.05.2009 11:22     citat 

----------
        GEORGY26 a scris:
        Icemon la noi bubitzele sunt albe si intr-adevar sunt localizate mai mult in jurul nasului,ptr igiena lui bebe folosesc gama Jonson...abia dupa ce le-am lujat am aflat ca multe mamici care au folosit aceasta gama se cam "plang" de ele...
        ----------

Georgy lui K produsele J. nu i-au priit, a facut o alergie de toata frumusetea, dar sunt bebelusi care le tolereaza. Vb cu medicul si vezi ce iti recomanda sau poate chiar mamicile de aici de la club, eu nu stiu exact ce se gaseste si ce nu in tara.
        Poti sa folosesti pt tine ce ai din gama J. deja luate si pt bb sa iei altceva.

Atatia copilasi superbi am vazut pe aici, abia astept sa vina si bubulina ca mi-e atat de dor de miros de bb mic sarut

sus

Denunta
        ambraa

Copii
        Timeea Alexandra: 11 ani, 9 luni
        Andrada Bianca : 9 ani, 7 luni

20.05.2009 12:02     citat 

Georgy eu folosesc gama Nivea si sunt foarte multumumita si pana la 2 luni in apa de baita am pus ceai de musetel,face minuni

sus

Denunta
        diutza

Copii
        Lucas - ingerasul meu
        11 ani, 9 luni

20.05.2009 12:03     citat 

mirene: daca se poate as vrea sa o schimb poza cu asta multumesc
        asa arata dimineata

fascinat de jucarii

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
        Data este GMT + 2 Ore
        subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
        mergi la: