· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Mici probleme de sanatate la sugari > la 3 saptamani e mereu balonata
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor la 3 saptamani e mereu balonata     
luura

26.05.2009 1:16   la 3 saptamani e mereu balonata  citat 

Buna mamici

Poate ma ajuta cineva cu vreo metoda de a gaze. Are tot timpul burtica tare, medicul care a, insa, nu trage niciun partz, nu stiu cum s-o ajut sa scape de asta. Medicul de familie mi-a la inceput fetei alternativ bonisan si gripe baby water si au ajutat-o cat de cat pentru ca si ea elimana gazele f greu.Mai era sab siplex dar vazand ca nu am rezultate spectaculoase de la el le-am preferat pe cele 2 naturale.ea pana nu a in picioare tot greu a gripe water:noua ne-a firma Pharmex care pe langa bicarbonat si marar mai avea anason si fenicul

sus

Denunta
mihiab

Copii

26.05.2009 1:40     citat 

Sa cresteti mari , sanatoase si frumoase !
incearca masajul cu miscari circulare pe burtica si aseaz-o cate putin pe burta ( tu langa ea ).... la noi astea se lasau cu ,,partz,,. foarte fericit

sus

Denunta
katerina_s22

Copii
Ruxandra: 13 ani, 4 luni

27.05.2009 8:30     citat 

pe langa masaje cu degetele pe burtica la noi mai functiona si bicicleta, de fapt intindeam piciorusele dupa care le presam putin pe burtica. dupa cateva miscari de-astea ieseau parturile....succes. zambet

sus

Denunta
andyk

Copii
Daniel: 16 ani, 8 luni
Maria: 13 ani, 2 luni
am nascut deja!

27.05.2009 8:53     citat 

si la noi tot "bicicleta" are cel mai bun efect.Dintre toate siropelele pt asa ceva Gripe water a
luura

27.05.2009 10:54     citat 

Multumesc mult

Deocamdata inca nu am rezultate, dar mai incerc, a bebelusii

sus

Denunta
Andreina

Copii
David: 13 ani, 10 luni

27.05.2009 4:33     citat 

eu am folosit la david Debridat,regleaza f bine tranzitul intestinal,cel putin la david la a o carpa calda pe burtica ajuta,sau in loc de termometru,un supozitor cu glicerina. toate astea au avut efect la david.
Multa sanatate!:*

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 15 ani, 8 luni

27.05.2009 4:47     citat 

dar fara siropele cu nu stiu cite minuni in ele si fara agresiuni de genul termometru/supozitor nu puteti??? socat
cu luat in brate pur si simplu (da, si non-stop daca cere bebelusul foarte fericit ), cu mingiieri si masaje lejere??

sus

Denunta
Andreina

Copii
David: 13 ani, 10 luni

27.05.2009 4:52     citat 

poate de multe ori nu e de ajuns masajul si tinutul in brate. eu mi-am petrecut zile si nopti intregi cu el in brate pt a un gel de le Forever(aloe vera),dar parca era ceva mai marisor,cam vreo 3 luni.

sus

Denunta
JoannaV

Copii
Andreas - Our little sunshine
13 ani, 7 luni

08.06.2009 4:47     citat 

si bebeul meu era plin de gaze, si pe langa masajul pe burtica, mai functiona culcatul pe burtica in poala, dar nu intins, ci cu picioarele mai in jos, sau cu bratul meu sub burtica lui, plus masat usor pe spate. Atunci incepea ca mitraliera...

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
13 ani, 9 luni

08.06.2009 9:53     citat 

Buna, eu am folosit pt Sofia sirop espumisan... masaj la burtica in sensul acelor de ceasornic si bicicleta... La noi toate astea au dat rezultate... trag cu ochiul Mi-a la 10 pana la 3 sau 4 dimineata ma plimbam cu ea prin casa... pana cand mi-a siropul acesta... Am incercat si bonisan, debridat, gripe baby water, sab simplex... dar fara rezultat... trist Singurul care a a pe toate.Cred ca avea vre o 10 sticlute.
Dupa ce am nascut o pe micuta zana la ea s a problema LP ului din pacate.Care o constipa.Deci constipatie plus balonare plus colici.Ce a ceasornic,bicicleta,tinutul pe brat cu burtica in jos,bouillota cu apa calda pe burtica,foarte multa miscare!Dormitul cu mine in pat la caldurica in pozitia fetala.Cam asta este.si multa rabdare si dragoste bineinteles zambet

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 18 ani, 1 luna
Ema: 14 ani, 1 luna

13.06.2009 8:15     citat 

Eu stiu ca masajul pe burtica se face in sensul acelor de ceasornic!
Iar produsele de la Forever nu sunt recomandate copiilor sub 2 ani! Eu folosec la Codrut, dar la Ema inca nu!

sus

Denunta
vio-m

Copii
andrei - scor apgar 9
13 ani, 3 luni

13.06.2009 4:02     citat 

----------
CrazyMommy a a pe toate.Cred ca avea vre o 10 sticlute.
Dupa ce am nascut o pe micuta zana la ea s a problema LP ului din pacate.Care o constipa.Deci constipatie plus balonare plus colici.Ce a ceasornic,bicicleta,tinutul pe brat cu burtica in jos,bouillota cu apa calda pe burtica,foarte multa miscare!Dormitul cu mine in pat la caldurica in pozitia fetala.Cam asta este.si multa rabdare si dragoste bineinteles zambet
----------

eu am incercat toate metodele posibile pentru a a impreuna mi-au dat multe zile de nelinste si nopti nedormite. de atat plans a rosu in gat. de 2 saptamani de cand ii dau debridatul si am rezolvat si problema cu gatutul dormim amandoi linisti iar ziua in loc sa mai planga de durere sta cu mine ore in sir sa rada si sa gangureasca. un fost profesor de la facultate ne repeta mereu: "nu exista boli ci bolnavi". mergeti cu copilul la pediatru el va poate indica cel mai bun remediu. nu ezitati prea mult deoarece o afectiune poate cauza alte afectiuni.

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 15 ani, 8 luni

13.06.2009 8:28     citat 

----------
vio-m a atat plans a rosu in gat.
----------

confuz ai vreo explicatie pertinenta pentru asemenea chestii? ca eu una nu vad nici o legatura

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: