· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(67)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(67)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 9 luni

27.05.2009 6:58     citat 

Oare din ce cauza ? Poate ai mancat ceva si nu ti-a picat bine, asa am fost si eu duminica.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

27.05.2009 7:05     citat 

Da se poate....dar ce ca am mancat cartofi prajiti cu o pulpa de pui?
Vai rome sper sa nu fie contractii...ca nu vreau sa nasc acum!!! plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

27.05.2009 7:07     citat 

si sotul meu desteptul a plecat la fotbal fara telefoane....e prima oara cand le lasa acasa!!! si vine la 21;00.
ma apuc sa-mi fac o gentuta....

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 9 luni

27.05.2009 7:27     citat 

Elena...imi pare rau ca nu te simti bine trist ...dar fii optimista,ce e cu gandurile astea ca nasti surprins ????Stai cumintica in pat ...numai te gandi la prostii exclamatie
Superbe hainute Elena si Rome sarut sarut sarut
Noi am fost la supermarket...am facut si mancare..numai zic ce ca iar se supara Anka ca ii fac pofta scot limba .
Voi ce faceti?

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 9 luni

27.05.2009 7:32     citat 

Elenaaaa nu te mai gandi asa trist , stai cumintica in pat ok?
dar sa mai dai cate un semn sa stim ca esti bine

Adina am mancat si acum stau intinsa ca bebe face scandal ca de fiecare data dupa ce mananc

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

27.05.2009 7:36     citat 

sunt inca bine zambet tot cu starea nasoala, am incercat sa mananc un covrig dar iar am vomat.....daca nu imi revin pana vine sotul plec la spital...am vb cu dr. si mi-a zis ca daca e ceva vine si la 3 noaptea si sa nu ma sperii...am burta cam tare poate de la cat am vomat...
eu nu mai ies din casa ca m-am intalnit cu niste cunostinte si se tot mirau cand le-am zis ca mai am doua luni....ziceau ca e burta prea mare....virar mama lor cool

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 9 luni

27.05.2009 7:41     citat 

Nu te mai gandi la prostii, lasa ca o sa fie bine sarut sarut sarut
Parca zicea si Icemmon ca in trimestrul III pot reveni starile nasoale de la inmceput, doar ai vazut ca si Urschuletz se simte aiurea

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 9 luni

27.05.2009 7:43     citat 

Exista si posibilitatea sa fi deocheata, stinge-ti niste chibrite

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 9 luni

27.05.2009 7:56     citat 

Elena sunt f scumpe hainele sarut ; nu te mai gandi la prostii acuma, cine stie ce ti-a picat pe invers azi si ti s-a aplecat, la care mai pune si oboseala. are dreptate rome, poate te-au deochiat; pt linistea ta du-te la dr sa te vada.

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani, 8 luni
Mathias Andrei: 16 ani, 2 luni
Patrick Elias: 12 ani, 10 luni

27.05.2009 8:43     citat 

Buna fetelor
Acum vin de la eco. Bebe are 1 600 grame si e intors cu capul in jos. Doar ca dr. a ramas cam surprinsa ca e mare diferenta intre diametrul biparietal (32 saptamani) si lungimea femurului (29 sapt. si 4 zile). A zis ca sa vedem la urmatoarea eco cum se prezinta...M-a pus pe ganduri...Sper sa fie bine bebele meu...Urmatoarea eco e pe 29 iunie, iar cezariana o facem in jur de 20 iulie. Stiti ceva legat de diferentele astea dintre DBP si LF? Acum o sa stau cu stres o luna.... plang sau sunt foarte trist
Elena, si eu mai am stari din astea, am inceput iar sa vomit. Nu in fiecare zi dar cel putin dimineata mi-e rau iar.
Ma duc sa le fac papa copiilor ca ma bat la cap ca le e foame si revin.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

27.05.2009 8:53     citat 

Buna am venit!

Elena tare frumoase hainutele! Si meriti si bataitza de ce te sperii asa.Pai starile astea o sa mai tot fie. Te inteleg ca si mie mi-a fost la fel. Poate ti-a fost prea cald afara si de asta.Acum esti mai bine?

Miru nu intra in panica ca si mie mi-a zis ca e mai mica decat normal si dr a zis sa stau linistita ca se regleaza pe parcurs, cat depsre masuratori habar nu am.

Lorelay ai grija si nu te obosi vineri ca te asteapta un week end obositor. Lasa gatitul!

Restul fetelor ce fac?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

27.05.2009 9:01     citat 

Sunt mai bine acum.... cred ca mi-a scazut si glicemia si tensiunea...da ma fetelor m-am speriat poate ca eram si singura si din cauza asta!!!
ma duc inapoi in patut!!!

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

27.05.2009 9:03     citat 

Limisteste-te si numai intra in panica. Stari de la TA tot sunt cred ca si mie tot de la asta mi-a fost si nu am mai baut cafea azi si vad ac a fost mai bine.
Ai grija sarut

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 8 luni

27.05.2009 9:04     citat 

Fugi si te odihneste ca ai sa fii bine...eu sunt pocita la gura sarut ...asa ca nu ai nimic....sigur nu ti-a picat ceva bine din ce ai mancat...pup sarut

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 8 luni

27.05.2009 9:07     citat 

fetelor, am vbit cu drita mea care intr-un final a revenit in tara si mi-a spus sa vin vineri la pranz pt morfofetala...am niste emotii...adica nici nu ma gandesc ca bebe nu e bine, dar sunt f emotionata de fiecare data cand fac ecografie si-l vad sarut sarut sarut cred ca voi avea niste emotii in ziua cand voi sti ca va iesi la lumina..... sarut
Sper ca imi va inregistra filmuletze cu ecografia pe stick...de obicei asa face ca sa stam noi acasa in liniste sa vizionam bebe-ul sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: