· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie 2009(68)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie 2009(68)     
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
11 ani, 2 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 11 luni

29.05.2009 3:24     citat 

rad rad rad rad rad Cred ca nu i-a picat orea bine sotului! rad rad rad

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

29.05.2009 3:48     citat 

Sigur ,nu i-a cazut bine ,ca mai avea putin si ma trimetea la denist cu bagaj cu tot prostit
Iar acum i-a cam cazut pata pe postas rad rad ,ca zice ca rade cam mult la mine ,si l-a auzit cand ma intreba " daca stau bine cu carasul "" dar se referea la peste ca stie ca si sotul si socru sunt pescari scot limba ,iar in curte avem un bazin in care pastram pestele viu ,pana il mancam sau pana il vinde ,si saracul postas se uita in bazin rad rad

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

29.05.2009 4:09     citat 

Fetelor ne-am intors si noi de la morfofetala si avem un baietel sanatos de 574 gr. sarut O singura chestie ne nelamureste: ne-a zis "circulara simpla de cordon", dar stati linistita ca nu are semnificatie. Dar ce e circulara asta simpla. Si ca sa va mai intreb ceva...si aici scuzati-mi ingnoranta: de ce este atat de importanta lungimea colului? mie mi-a spus ca e 48mm si ca stau f bine...dar de ce conteaza asa de mult? jenat

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
11 ani, 2 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 11 luni

29.05.2009 4:18     citat 

SMIRI ma bucur ca si tu si BB sunteti bine ! La intrebarile tale nu stiu sa-ti raspund. Poate te ajuta burticile mai mari! sarut sarut sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 11 ani, 5 luni

29.05.2009 4:52     citat 

Smiri..felicitari pentru vestile bune sarut .Circulara simpla de cordon inseamna ca flacaul tau si-a rasucit cordonul in jurul gatului odata(de asta ii zice simpla)...dar stai linistita ca e micut si inca mai face tumbe...si-l poate da jos oricand trag cu ochiul .Iar colul se scurteaza cand te apropii de nastere...se poate scurta dinainte si asta nu e bine,de asta e imp. lungimea lui.Sper ca m-am facut inteleasa scot limba

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

29.05.2009 4:58     citat 

Multumesc de raspuns! sarut Adevarul e ca ieri a facut niste rotatii cum n-am mai simtit pana acum...chiar ma durea cat de tare se rotea...e miscorici sarut sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

29.05.2009 5:00     citat 

Cu placere sarut ..si stai sa vezi de acum incolo tumbe prostit sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 10 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

29.05.2009 5:04     citat 

Crysy ce supica ai facut?

Ankkka tare de tot faza cu dentistul rad

Smiri cat ma bucur ca sunteti bine si tu si bebelinul! Felicitari!
In ce priveste circulara simpla de cordon ( are cordonul ombilical infasurat o data in jurul gatului)asta necesita o monitorizare mai atenta a sarcinii sa vada daca ramane simpla sau devine dubla, tripla etc. Eu sper sa nu fie cazul, cu circulara simpla se poate naste natural, dulba si tripla sunt mai degraba cazuri de cezariana.
Nu-ti fa griji, bb e inca mic si se poate foarte bine pana la urmatoarea vizita sa nu mai aibe nici circulara simpla. sarut
Colul uterin: are in medie o lungime de 3cm care in timpul sarcinii poate scadea din cauza congestiunii, inmuierii tesuturilor etc. NU este foarte importanta lungimea lui in timpul sarcinii cat faptul ca trebuie sa fie inchis. Daca cumva se depisteaza ca este deschis inclusiv orificiul intern trebuie luate masuri inca inainte de 14-15 saptamani de sarcina, pt ca daca nu se intervine- in mod normal in astfel de cazuri se efectueaza ceclaj- pe masura ce sarcina evolueaza si apasa tot mai mult pe col acesta fiind deja deschis se poate ajunge la pierderea sarcinii sau nasteri premature.

Poate m-am exprimat prea plastic sau prea in termeni medicali, daca ceva nu se intelege puteti sa ma intrebati, daca pot ajut cu placere!

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

29.05.2009 9:10     citat 

Am venit!

Sa stiti ca nu am plans pt ca oricum va treb sa ma mai duc si vineri ca au nevoie un pic de mine. Am pus la punct cu seful ca treb sa -mi dea 85% din sal ca el nu stia.
Si acum sunt acasa si realizez ca sunt intr-adevar pe ultima suta de metrii.

Maine punem patutul si sa vedem cum iese ca e la limita . V-am mai povestit eu.

Smiri ma bucur ca sunteti bine. Stai linistita ca circulara ca o sa-si mai puna de 10 ori pana mai creste. Cta despre col asa cum ti-a explicat Ice. Eu am 39 mm si a zis ca e bine.

Daca Anka se apuca de vandut ma inscriu si eu.
Mai dar Lorelay nu a dat nici un semn, acum ar fi treb sa fi ajuns in Buc.

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

29.05.2009 9:29     citat 

De vandut trebuie sa se apuce soacra mea ca ea le lucreaza ,eu am lucrat putin fata de ea !!!! Eu i-am propus ,dar a zis ca poate cand o fi la pensie ,dar nici asa nu prea vrea zambet deci slabe sperante !!

Doamne fetelor ,saraca Bahmuteanca ,eu stiu ce inseamna un bebe asa mic ,sper sa aiba noroc !!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.05.2009 9:41     citat 

Da , chiar dar am citit in ziar ca e sanatos bebe. oare ce dr o fi avut? Noi l-am vazut sambata pe prigoana prin curtea spitaluilui.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.05.2009 9:54     citat 

Ma duc la somnic !
Noapte buna! sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

30.05.2009 8:34     citat 

Neata sarut
Urschuletz..inca nu te-ai trezit foarte fericit ?Sa stii ca aseara am facut spanac,mi-a luat ceva timp sa il spal dar a meritat ...a iesit tare bun foarte fericit ,mersi pentru ajutor sarut .
Anka...am citit si eu pe net despre Bahmuteanca..dar cica bebelusul e sanatos.Chiar ma miram ca mai fac si dr. din Ro ceva bine ochi peste cap
Fetelor...trezireaaaaa scot limba .Al meu baiat m-a trezit de la 7 cand s-a trezit tac-su...cred ca vroia sa ii zica serv. usor rad scot limba

sus

Denunta
urschuletz

Copii

30.05.2009 8:56     citat 

Neata! sarut
M-am trezit pe la 5 si nu am mai putut dormi si am tot tras sa mai adorm si cred ca pe la 8 am reusit sa adorm si acum beau cafelutza....
Ma bucur ca ti-a iesit spanacul Dra l-ai facut simplu nu? Nu placinta?

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

30.05.2009 9:00     citat 

L-am facut simplu,exact asa cum mi-ai explicat tu..si astazi am de gand sa fac si placinta.Sper sa imi iasa buna scot limba
Lasa ca de sapt viitoare recuperezi tu cu somnul trag cu ochiul .Astazi montati patutul parca,nu?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: